Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kle 500, zzr1100

Da li neko zna gde da nađem semering vodene pumpe koji izgleda ovako.                     Dimenzije su 12×36×5,5 

20200116_160657.jpg

20200116_160647.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 128 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Tomos A3, Kawasaki Versys 650, Kle500

Mozda nije mesto ovde za ovu temu i u to ime se izvinjavam adminima.

 Kupujem Kle-a pa ako je neko prodaje nek pise...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kle 500, zzr1100
Pre 8 sati, marettoo je napisao:

Mozda nije mesto ovde za ovu temu i u to ime se izvinjavam adminima.

 Kupujem Kle-a pa ako je neko prodaje nek pise...

Dobar izbor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12230 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake
Pre 10 sati, marettoo je napisao:

Mozda nije mesto ovde za ovu temu i u to ime se izvinjavam adminima.

 Kupujem Kle-a pa ako je neko prodaje nek pise...

+381 63 259220 Pedja. 

Javi mu se, prodaje odlicnog KLE - a

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 128 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Tomos A3, Kawasaki Versys 650, Kle500
1 hour ago, Plavšić said:

Dobar izbor

Hvala.

Na njemu sam polagao i mogu reci da je odlican za pocetnike, meni je legao ko med i mleko hahahaha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 128 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Tomos A3, Kawasaki Versys 650, Kle500
4 minutes ago, Arakis said:

+381 63 259220 Pedja. 

Javi mu se, prodaje odlicnog KLE - a

Cuo sam se sa pedjom, idem za neki dan da ga pogledam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

KLEisti treba mi pomoc oko nabavke delova novo/polovno....

- rucka kvacila i prednje kocnice

- startni relej

-deo natezaca lanca,plocica koja ide u kraj viljuske

Motor je 2005 godiste

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
3 hours ago, rboban said:

KLEisti treba mi pomoc oko nabavke delova novo/polovno....

- rucka kvacila i prednje kocnice

- startni relej

-deo natezaca lanca,plocica koja ide u kraj viljuske

Motor je 2005 godiste

1209600_VC72012.JPG%3Bop%28%5B250x250%5D
WWW.MOTODELOVI.COM

Poluga kvačila Vicma, crna.
VC70022.jpg
MOTOBIKESHOP.RS

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kle 500, zzr1100
Pre 4 sati, rboban je napisao:

KLEisti treba mi pomoc oko nabavke delova novo/polovno....

- rucka kvacila i prednje kocnice

- startni relej

-deo natezaca lanca,plocica koja ide u kraj viljuske

Motor je 2005 godiste

Motobike Novi Sad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2817 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
6 hours ago, rboban said:

- rucka kvacila i prednje kocnice

 

Ako si po Bg mozes naruciti na buvljaku kod cice u drugom redu sto prodaje dijelove za Tomos i skutere, stize za 4-5 dana i osjetno je jeftinije

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
Just now, rboban said:

Sa Tapatalk na telefonu nije htelo, probacu na racunaru... Hvala Vam svima!

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 

Meni tapatalk ne radi kako treba na tel. Ja kad sam preko tel, samo preko browsera idem i mnogo mi brze

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1787 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Moram malo da se pohvalim :)

 

oK4hGC2.jpg

 

MwuBKUm.jpg

 

FKcRFS9.jpg

 

eBZYEJp.jpg

 

Wilbers 640. Svi njihovi amortizeri se rade po porudžbini, na osnovu podataka koje dostavi kupac (težina vozača, suvozača, prtljaga, preferirani stil vožnje i podloga...). Ova serija ima podešavanje predopterećenja opruge (preload) i podešavanje rebound-a (nemam pojma kako bi ovo bilo na srpskom) sa 22 klika. Wilbers u ponudi za KLE-a ima i jeftiniju varijantu kod koje se podešava samo predopterećenje opruge. A imaju i osetno skuplju varijantu sa odvojenim rezervoarom kod koje još postoji i štelovanje compression dumping (da, nemam pojma kako je na srpskom). E da, garancija je 5 godina.

 

Sat ipo vremena laganog rada mi je trebalo za zamenu, sa čišćenjem i podmazivanjem svih ležajeva zadnjeg ogibljenja (izuzev glavnog ležaja zadnje viljuške). Ko prvi put skida amortizer možda bi trebalo malo više vremena, ali procedura je svakako jednostavna.

 

Prvi utisci su baš pozitivni. Sam amortizer deluje baš kvalitetno urađen. Iste je dužine kao i fabrički (postoji opcija da budu kraći za 25 i 50mm, na žalost ne rade duže od fabričkog) i čitavih 100 grama lakši :)  Odmah posle ugradnje je evidentno da zadnji kraj motora mnogo manje propada nego ranije (bez opterećenja, a i kada sednem na motor). Ovome najviše doprinosi činjenica da je sada opruga prilagođena mojoj težini. Kada se zadnji kraj pritisne vraćanje u prvobitni položaj je brže, življe nego sa fabričkim amortizerom. Na to svakako utiče i činjenica da je fabrički amortizer star sada već 13 godina i skoro 60000km bez trunke održavanja.

 

Probna vožnja je bila kratka ali obećavajuća. Kada vozim stojeći sada udarne rupe na makadamu skoro i ne osetim. Baš je drastična razlika u odnosu na fabrički. Zadnji točak mnogo više vremena provodi na zemlji, motor je stabilniji. Radujem se nekom ozbiljnijem testiranju na pravom terenu :)

 

Ovom akcijom sam zaokružio priču oko unapređenja ogibljenja. Više se ne sećam da li sam pisao ovde, pretrpošle sezone sam ugradio YSS emulatore u prednju viljušku (ista stvar kao Race Tech Gold emulatori) što ju je u potpunosti transformisalo. Od kako njih imam nijednom mi se nije desilo da se vila sabije do kraja, a rezultat je mnogo sigurniji osećaj u vožnji (naravno sve pričam za vožnju van asfalta). Tada je postalo jasno da fabrički zadnji amort predstavlja sledeću slabu kariku. Sada su prednji i zadnji kraj tu negde, vrlo ravnopravni po ponašanju. 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 151 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kle 500, zzr1100
Pre 7 sati, Gliga je napisao:

Moram malo da se pohvalim :)

 

oK4hGC2.jpg

 

MwuBKUm.jpg

 

FKcRFS9.jpg

 

eBZYEJp.jpg

 

Wilbers 640. Svi njihovi amortizeri se rade po porudžbini, na osnovu podataka koje dostavi kupac (težina vozača, suvozača, prtljaga, preferirani stil vožnje i podloga...). Ova serija ima podešavanje predopterećenja opruge (preload) i podešavanje rebound-a (nemam pojma kako bi ovo bilo na srpskom) sa 22 klika. Wilbers u ponudi za KLE-a ima i jeftiniju varijantu kod koje se podešava samo predopterećenje opruge. A imaju i osetno skuplju varijantu sa odvojenim rezervoarom kod koje još postoji i štelovanje compression dumping (da, nemam pojma kako je na srpskom). E da, garancija je 5 godina.

 

Sat ipo vremena laganog rada mi je trebalo za zamenu, sa čišćenjem i podmazivanjem svih ležajeva zadnjeg ogibljenja (izuzev glavnog ležaja zadnje viljuške). Ko prvi put skida amortizer možda bi trebalo malo više vremena, ali procedura je svakako jednostavna.

 

Prvi utisci su baš pozitivni. Sam amortizer deluje baš kvalitetno urađen. Iste je dužine kao i fabrički (postoji opcija da budu kraći za 25 i 50mm, na žalost ne rade duže od fabričkog) i čitavih 100 grama lakši :)  Odmah posle ugradnje je evidentno da zadnji kraj motora mnogo manje propada nego ranije (bez opterećenja, a i kada sednem na motor). Ovome najviše doprinosi činjenica da je sada opruga prilagođena mojoj težini. Kada se zadnji kraj pritisne vraćanje u prvobitni položaj je brže, življe nego sa fabričkim amortizerom. Na to svakako utiče i činjenica da je fabrički amortizer star sada već 13 godina i skoro 60000km bez trunke održavanja.

 

Probna vožnja je bila kratka ali obećavajuća. Kada vozim stojeći sada udarne rupe na makadamu skoro i ne osetim. Baš je drastična razlika u odnosu na fabrički. Zadnji točak mnogo više vremena provodi na zemlji, motor je stabilniji. Radujem se nekom ozbiljnijem testiranju na pravom terenu :)

 

Ovom akcijom sam zaokružio priču oko unapređenja ogibljenja. Više se ne sećam da li sam pisao ovde, pretrpošle sezone sam ugradio YSS emulatore u prednju viljušku (ista stvar kao Race Tech Gold emulatori) što ju je u potpunosti transformisalo. Od kako njih imam nijednom mi se nije desilo da se vila sabije do kraja, a rezultat je mnogo sigurniji osećaj u vožnji (naravno sve pričam za vožnju van asfalta). Tada je postalo jasno da fabrički zadnji amort predstavlja sledeću slabu kariku. Sada su prednji i zadnji kraj tu negde, vrlo ravnopravni po ponašanju. 

Izgleda odlično. I koliko je to zadovoljstvo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1787 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Ovaj model Wilbersa košta "tričavih" 430€, ukoliko ima ko da vam ga donese iz Nemačke. zietech.de je prodavnica iz koje sam poručio (na Ebay.de pod istim imenom). Jeftino nije, i definitivno nije za ljude koji motor planiraju voziti sezonu-dve pre prodaje, bez ulaganja.

 

Verovao ili ne nemam sliku emulatora niti sa ugradnje. Baš sam sinoć tražio... Elem, emulator je zapravo ventil koji se otvara pod pritiskom i tako kontroliše protok ulja. Ventil u zatvorenom stanju drži opruga koja se može podešavati, a to automatski znači da se i sama akcija emulatora podešava. Iskreno ni meni fizika iza svega toga nije jasna, nisam se mnogo udubljivao. U principu kod malih i laganih udara (blage neravnine) ulje prolazi kroz manje rupice tj. ventil ostaje zatvoren. Prilikom većih udara (rupe, skokovi i slično) ventili se otvaraju što omogućava veći protok ulja a samim tim i bolje upijanje neravnine.

 

Ovde se može pročitati malo više o emulatorima:

 

https://racetech.com/page/title/Emulators

 

Racetech su skuplji, ja sam montirao YSS koji rade na istom principu.

 

Sad nisam više siguran, rekao bih da se montiraju direktno ispod opruge. Spoljni prečnik emulatora je jednak unutrašnjem prečniku štapa tako da ulje ne može prolaziti nekontrolisano pored njih. Jbg, ne znam kako se zovu delovi na srpskom... Jedina izmena koju je potrebno uraditi na originalnoj viljušci jeste bušenje dodatnih rupa za protok ulja na "dumping rod" (zaokruženo na slici ispod).

 

image.png.dbf465b256aa55422402a1dd38437541.png

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1787 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

To sa propadanjem prednjeg kraja je izraženije na starijim modelima, do 2005. Ja sam nakon udesa morao menjati komplet prednju viljušku i tada sam stavio stari tip (do tog momenta nisam ni znao da postoje razlike u delovima...), tek tada mi je postalo jasno zašto se ljudi stalno žale na propadanje prednjeg kraja :D Svakako nije pomoglo ni to što sam godinu dana vozio sa mnogo manje ulja nego što je trebalo (jbg, sipao po uputstvu za novi model viljuške, a svi delovi i specifikacije različiti).

 

Na nekom od servisa, pre ugradnje emulatora, sam zamenio ulje i nivo podigao za 1-1.5cm iznad fabrički propisane vrednosti i time se viljuška preporodila. Pravo da ti kažem ne mogu da se setim da li su i sami emulatori doprineli da se smanji to propadanje. Ali kako god okreneš meni to sada nije izraženo.

 

Danas je pala malo duža proba. Amortizerom sam definitivno oduševljen. Osamdesetak kilometara sa suvozačem, svo vreme sam namerno tražio rupe po putu :D Tako ih lepo upija da je to prosto milina. Verujem da ni fabrički amortizer nije bio daleko iza po tom pitanju, ali davno, kada je bio nov.

 

14GVY6M.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja