Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

pozdrav KLE-ovci

 

razmatram da predjem na KLE, da bih mogao da se vozim i na putu i van puta.

 

Nasao sam bas ocuvan i negovan primerak, 1994 god, prva boja, bas lep, ali me zanima sta mogu da ocekujem od kvarova, cuo sam neke magnete da se kvare, pa me zanima koja je cena popravke i kakvi su simptomi tog kvara, da li ce me negde ostaviti na putu.

 

hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Yamaha XJ900S Diverzija

Primerci do 1996. godine su imali problema sa magnetom. Rešava se zamenom sa novijeg modela ili sa gpz-a ukoliko se ne varam. Mislim da se spominjala neka cifra od 80e.

Nisam imao KLE-a, interesovao sam se kao i ti pa sam pročitao gomilu materijala. Neka me ispravi neko od vlasnika ukoliko ima potrebe.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
1 hour ago, Markone88 said:

pozdrav KLE-ovci

 

razmatram da predjem na KLE, da bih mogao da se vozim i na putu i van puta.

 

Nasao sam bas ocuvan i negovan primerak, 1994 god, prva boja, bas lep, ali me zanima sta mogu da ocekujem od kvarova, cuo sam neke magnete da se kvare, pa me zanima koja je cena popravke i kakvi su simptomi tog kvara, da li ce me negde ostaviti na putu.

 

hvala

Znaci krcka se kle ipak. Radi cvric :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
2 minutes ago, drmilan_ said:

U fulu je. Da nije malo skup?

Jeste, ali ima: bobanovo sediste, seba crash bar i bocne nosace, maglenke, givi kofer i givi ploca, grejace rucica, promenjen lanac bregaste i spaner bregaste, lanac i lancanici presli 4000, gume presle 2000, nosac telefona, 2 vizira, kratki i dugi, punjac za telefon, teflonska creva i napred i nazad, plocice menjane... Jos samo da vidim taj magnet...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
49 minutes ago, Markone88 said:

Jeste, ali ima: bobanovo sediste, seba crash bar i bocne nosace, maglenke, givi kofer i givi ploca, grejace rucica, promenjen lanac bregaste i spaner bregaste, lanac i lancanici presli 4000, gume presle 2000, nosac telefona, 2 vizira, kratki i dugi, punjac za telefon, teflonska creva i napred i nazad, plocice menjane... Jos samo da vidim taj magnet...

Onda vredi, samo nemoj da se razocaras sto nije TDM

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

@Markone88

Pre par meseci jedan rodjak rešio da promeni auto. Vozio BMW 525 automatik, 2001.godište i treba mu nešto praktičnije zbog privatnog posla i sa manjom registracijom, pa da mu bude i za posao i za vožnju.

Nadjemo mi Reno Kangoo, 1.5 dizel, 2004.godište, praktičan, štednji, baš u super stanju.

Kad je seo da proba komentar je bio "Uzimam ovo ali BMW ostaje!".

Ako me razumeš :-)

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
1 hour ago, Bokes said:

@Markone88

Pre par meseci jedan rodjak rešio da promeni auto. Vozio BMW 525 automatik, 2001.godište i treba mu nešto praktičnije zbog privatnog posla i sa manjom registracijom, pa da mu bude i za posao i za vožnju.

Nadjemo mi Reno Kangoo, 1.5 dizel, 2004.godište, praktičan, štednji, baš u super stanju.

Kad je seo da proba komentar je bio "Uzimam ovo ali BMW ostaje!".

Ako me razumeš :-)

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 

Sve jasno! Moracu da probam prvo, ali me bas vuce zelja da znam da mogu da sidjem sa asfalta i da vozim uz reku, do reke, do nekog jezera itd. Mislim da bih se onda i sam vozio, spakujem stap za pecanje i varalice i skoknem negde. Videcu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 5 sati, Markone88 je napisao:

razmatram da predjem na KLE, da bih mogao da se vozim i na putu i van puta.

Nadji @Gliga putopise i resio si dilemu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Ovo je moj motor mislim na onaj KLE od gore sve mane su ispravljene . U vilama su progresivne opruge kao i teflonska creva napred i nazad . Magnet je sređen od zzr . A ako niko nije dirao u njemu je kn filter ustelovan sa dynojet diznama u McM racing Temerin .

 

Treba da ima i scotoiler podmazivac lanca takođe . Ono sto vidim da fali je ukrasna plastika na prednjem delu kod zmigavca ali to se nađe na ebay . 
na 25000 km su ustelovani ventili i sihronizovani karburatori kada je rađen stelung u Temerinu

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
2 hours ago, Aleksandar Sh. said:

Ovo je moj motor mislim na onaj KLE od gore sve mane su ispravljene . U vilama su progresivne opruge kao i teflonska creva napred i nazad . Magnet je sređen od zzr . A ako niko nije dirao u njemu je kn filter ustelovan sa dynojet diznama u McM racing Temerin .

 

Treba da ima i scotoiler podmazivac lanca takođe . Ono sto vidim da fali je ukrasna plastika na prednjem delu kod zmigavca ali to se nađe na ebay . 
na 25000 km su ustelovani ventili i sihronizovani karburatori kada je rađen stelung u Temerinu

hvala kolega

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Bjelovar
  • Motocikl: KLE 500
On 10/26/2019 at 10:06 PM, stefanvujovic said:

Pozdrav drugari,
gdje mogu kupiti dog bones/kosti od 122mm ?

Na FB grupi KLE Srbija jedan, da ne tražim koji, oglašava bonese, kraće, vidjet ćeš mjeru. 

Malo skrolaj unazad, ima slika hrpe narezanih. 

E, pa to si ti... 

Neka objave, trebat će nekome informacija...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Ako je neko zainteresovan za zamenu farova:

 

Prodajem korišćene bixenon projektore (u svakom projektoru je i dugo i kratko svetlo) sa H1 LED sijalicama, kao i noseću ploču pravljenu za Kawasaki KLE500 najnovije generacije (2005-2007.) koja odgovara i za Z1000 (2003-2006) i Z750 (2004-2006). 

Montira u postojeći far umesto ogledala.  Izuzetno precizan i definisan snop svetla koji ne smeta vozačima iz suprotnog pravca. 

U projektore može da se ugradi bilo koja H1 sijalica. Ja sam imao i ksenone i halogene, a u zadnjoj iteraciji ove LED (LED sija jednako dobro kao i ksenon, s'tim da nema dodatne balaste i ne greje se ni približno).

 

oFmIPXx.jpg

 

sNnVl4d.jpg

 

BqPqQos.jpg

 

3clM61L.jpg

 

Delovi su korišćeni sa vidljivim tragovima ali bez oštećenja. Cena je 3500 dinara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Prolom Banja, Beograd
  • Motocikl: Yamaha DT 125, Kawasaki KLE500

Da li neko slučajno ima desnu plastiku, što povezuje rezervoar i far? Oštetio sam svoju pa da je ne bih krpio i farbao. Crno siva kombinacija. Hvala

Poslato sa EML-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja