Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Pozdrav 

Potreban mi je savet u vezi gumica koje idu na cevi za hladjenje a koje ulaze u blok motora,koje gumice da uzmem.

2D933D8F-A12B-4858-85D5-FF160D764DDB.jpeg

358E7797-0727-4C34-8F87-E44F281B01D7.jpeg

47F0755C-78F4-4E03-88A0-FCCD38BAF5D8.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N
1 minute ago, SADAN said:

Pozdrav 

Potreban mi je savet u vezi gumica koje idu na cevi za hladjenje a koje ulaze u blok motora,koje gumice da uzmem.Interesuje me kakvog kvaliteta treba da bude 

2D933D8F-A12B-4858-85D5-FF160D764DDB.jpeg

358E7797-0727-4C34-8F87-E44F281B01D7.jpeg

47F0755C-78F4-4E03-88A0-FCCD38BAF5D8.jpeg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Ja sam to baš nedavno menjao. Fabrički idu gumice dimenzije 13.8x2.4 koje kod nas baš i nisam uspeo da nađem. Na kraju sam stavio 14x2.5, njih ima u onim kompletima sa milion različitih dimenzija. Rade posao.

 

Kada budeš menjao gumice taj deo namaži mašću, fabričko upustvo tako kaže.

 

Ako ti slučajno trebaju i gumice na onom komadu cevi između vodene pumpe i bloka motora tu idu 17.8x2.4 (ja stavio 18x2.5. Takođe rade posao :))

 

PS.

Meni taj poklopac ventila nije toliko čist ni nakon što sam ga skinuo i očistio :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Bjelovar
  • Motocikl: KLE 500

kružno, ne uzduž, šmirglom i/ili žicom, ugladi kanale u koje sjeda gumica... naglasak na ugladi... u glavi kružno, štapić razrezan, u njemu šmirgl trakica, rukom ili bušilicom, okreći... antifriz procijedi i filter antifriza pregledaj, sad je prilika... prilika je i za polir pastom za boju uglancat boju kape glave, i mašine, uuuu, velika je razlika kad se posijedila od sredstava za pranje boja mašine uglanca... ma radi čovječe, posla koliko hoćeš :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 88 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500 2007, Motomorini X-CAPE 650

Pozdrav, imam cudan problem sa motorom da se gasi. Tri puta se desilo u situaciji nakon motornog kocenja, recimo kad sa stotke pustim gas da se zaustavim pred raskrsnicu i cim stanem on se ugasi. Ili isao sam nizbrdo na motorno kocenje i kad sam stao ugasio se. Upali ponovo nakom malo duzeg verglanja, al moram neko vreme da dodajem gas inace se ponovo ugasi.  Nije bas da se stalno desava, al eto vec 3-4 puta u poslednjih nedelju dana. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kavasaki KLE 500
Pre 15 sati, donadog je napisao:

Pozdrav, imam cudan problem sa motorom da se gasi. Tri puta se desilo u situaciji nakon motornog kocenja, recimo kad sa stotke pustim gas da se zaustavim pred raskrsnicu i cim stanem on se ugasi. Ili isao sam nizbrdo na motorno kocenje i kad sam stao ugasio se. Upali ponovo nakom malo duzeg verglanja, al moram neko vreme da dodajem gas inace se ponovo ugasi.  Nije bas da se stalno desava, al eto vec 3-4 puta u poslednjih nedelju dana. 

I meni se pre neki dan nesto slicno desilo,izlete mi jedan sa sporednog puta(citaj iz kafane) i pravo pred mene.Poceo da ga izsaltavam ka manjim brzinama i na kocnice obe kad ono ugasen motor.Ja da ga upalim da stignem budalu da mu j... sve po spisku kad nece da upali.Probam par puta vergla al nece da upali.Sacekam malo,smirim sebe i mog KLE-a i on upali bez problema.Sada se ponasa normalno a kada ce me opet snaci taj problem ne znam,al nadam se ne skoro(zbog onog lika sa pocetka price).POZDRAV I HRISTOS VASKRS svim KLEovcima pravoslavne veroispovesti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 88 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500 2007, Motomorini X-CAPE 650
On 4/28/2019 at 11:47 AM, Prkosavac said:

I meni se pre neki dan nesto slicno desilo,izlete mi jedan sa sporednog puta(citaj iz kafane) i pravo pred mene.Poceo da ga izsaltavam ka manjim brzinama i na kocnice obe kad ono ugasen motor.Ja da ga upalim da stignem budalu da mu j... sve po spisku kad nece da upali.Probam par puta vergla al nece da upali.Sacekam malo,smirim sebe i mog KLE-a i on upali bez problema.Sada se ponasa normalno a kada ce me opet snaci taj problem ne znam,al nadam se ne skoro(zbog onog lika sa pocetka price).POZDRAV I HRISTOS VASKRS svim KLEovcima pravoslavne veroispovesti.

Jesi sredjivao skoro karburatore, vakume i to? Meni sigurno nisu dobro sinhronizovani i treba ih ocistiti, a nisam ni filter goriva menjao, ne znam kad je zadnji put menjan, tako da je verovatno do toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Bjelovar
  • Motocikl: KLE 500

Sinkronizacija nije. Ona se ne razdesi ako nisi mijenjao dize, leptire, igle šibera, nešto. Operi karburatore, počisti dize, pogotovo oko vijka smjese. Provjeri nivo u lončićima. To dok je u eksploataciji. U više navrata! Ako pri paljenju zahtijeva malo gasa, 99% da viši nivo i/ili slini niz iglice plovaka. Polirati siceve i iglice plovaka. Kad utočiš vodu/gorivo u dolazno crijevo fi 8, par puta dokapneš, i voda mora stati!!! To provjeri triput!!! Za polirati iglice treba hilzica za centriranje zbog 3 pakne/4rebra...  najbolje tokaru. Sic uglancaš pasta+štapić+bušilica. Poliraš ne radi sjaja, nego skliskosti. Pri naglom oduzimanju gasa proradi air cut valve, koji dodaje gorivo u auspuh, taj je na desnom karburatoru, o-ring i membrana su za pregledati, ne znam, ima li tko iskustvo sa neispravnošću istog??

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kavasaki KLE 500
On 29.4.2019. at 12:13, donadog je napisao:

Jesi sredjivao skoro karburatore, vakume i to? Meni sigurno nisu dobro sinhronizovani i treba ih ocistiti, a nisam ni filter goriva menjao, ne znam kad je zadnji put menjan, tako da je verovatno do toga.

Skoro sam ga kupio pa ne mogu bas da procenim sta su mu sve mane tek se upoznajemo.Za sada mi se samo to desilo a inace ide kao zmaj i lepo radi na leru.Videcemo kasnije sta sve treba da se odradi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 88 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500 2007, Motomorini X-CAPE 650

Jel KLE ima uopste filter goriva? Pokusavam da nadjem gde ima da se kupi ali nalecem na informacije da fabricki nema filter goriva... A ovaj problem sa gasenjem je izgleda resen tako sto sam malo podigao ler gas, mada mi se cini da ne prima gas dobro kao ranije. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Ima li neko da proda prstenastu gumu kroz koju prolazi klin od bocnih plastika, ili mozda zna gde ima da se kupi? Treba mi dva komada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Blizu granice!
  • Motocikl: KLE 500

Ako nisi kupio gumice, probaj   da iskoristiš slične koje se koriste na veš mašinama ne znam tačno čemu služe, mislim da sam o tome čitao na KLE Croatia. Proveri na sajtu ili pitaj nekog servisera veš mašina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Nisam, hvala na savetu, servis za masine je u prizemlju moje zgrade. Javljam ako uspe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Drugari pozdrav.

Javio mi se jedan problem na prednjem delu motora. Naime kada prelazim preko neravnina ili cak i preguram motor preko ivicnjaka, javlja se kao neki luft. Mislio sam da je centralni sraf koji povezuje koroman i ram motora ali pod rukom tu nema nikakvog lufta. Drugar mi je pomogao i cini mu se da dolazi iz prednjih villa.

Ima li neko iskustva ili cak da mu se desilo isto? Dal je moguce da nema dovoljno ulja u vilama pa se to tako manifestuje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd,Terazije
  • Motocikl: PX200e,Lambreta LD150,KLE
On 6/9/2019 at 6:14 PM, Miisa BG said:

Pozdrav za ekipu.

Samo da vam se javim da ponovo jasem.

IMG-20190523-WA0006.jpg

20190605_195615.jpg

Лепо је да јашеш али сада не припадаш више овој секти,треба да пређеш у ''шрафцигере''

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Kle 500

Pozdrav ljudi,citajuci na forumu o ovoj kvalitetnoj makini odlucio sam da je pazarim,evo trecu sezonu se druzimo. Imali smo i uspona i padova,obisli veci deo Srbije i Crne gore. U Montenegro je posustala tj njen famozni magnet je izdahnuo i tu krece igranka al da nedavnim sve sam sredio dvoumio sam se dal da je rknem u more ali sam se previše zatetrebio i ostavio da se Jos druzimo.  U zadnje vreme mi se desava da nece sirena da mi radi moram da stignem obrtaje preko 4000 da bi svirala,da li se to nekom desavalo i sta bi moglo biti?

 

IMG_20190504_153009.jpg

IMG_20180813_084202.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European
pre 17 minuta, Nikola1112 je napisao:

imageproxy.php?img=&key=9aad8e9f6ec8c2ddU zadnje vreme mi se desava da nece sirena da mi radi moram da stignem obrtaje preko 4000 da bi svirala,da li se to nekom desavalo i sta bi moglo biti?

Sirena, kao i svi električni uređaji nema veze sa brojem obrtaja. Nije to magnetaš. Proveri akumulator i punjenje istog. Svi ti uređaji normalno rade i kada je ugašen motor

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja