Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kavasaki KLE 500
2 hours ago, Shkrba said:

Imas u pancevu. Ja kupio i dobre su. Na kupujemprodajem ga nadji.

Probacu da ga nadjem. Da li je to neka radnja ili sta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kavasaki KLE 500

Kolege KLEovci upravo sam nasao ulje za filter vazduha po ceni od 4 eura.Ulje je americke firme EVOLUTION a oznaka ulja je DYN2502.Pise da je za automobile,plave je boje.Valjda moze i za motore filter je filter.Trenutno je na popustu 50% zato je takva cena,inace je 8 eura.Jedino ne znam koje je zapremina boca.Ja sutra narucujem 2 boce pa sta bude.Broj telefona za narucivanje i informacije je 0691029252.Firma bi trebalo da se zove RC Mala Ivanca.POZDRAV DRUGARI!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kavasaki KLE 500

Da li neko zna gde ima da se kod nas kupi filter vazduha i da li je nauljen?Takodje me zanima gde ima da se kupi ulje za nase filtere vazduha,ono ulje koje sam gledao u RC SHOPu ipak je za neke autice na baterije i pakovanje je oko 1dcl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

I filtera i ulja bi trebalo imati u skoro svim prodavnicama moto opreme. Markone Pegaz, Motoland, Guevara... Ima ih mnogo. Ulje uzmi u boci od litar i miran si godinama (ja za 40000km jedva da sam potrošio više od pola litre, a filter perem najkasnije posle 6000km)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kavasaki KLE 500
pre 33 minuta, Gliga je napisao:

I filtera i ulja bi trebalo imati u skoro svim prodavnicama moto opreme. Markone Pegaz, Motoland, Guevara... Ima ih mnogo. Ulje uzmi u boci od litar i miran si godinama (ja za 40000km jedva da sam potrošio više od pola litre, a filter perem najkasnije posle 6000km)

Hvala na informaciji moram kupiti to ulje.Malo sam raspakovao masinu a ne mogu da pocnem da ga sredjujem a da ne resim pitanje filtera vazduha.Posto sam taze kupio motor zanima me da li je ok ulje SILKOLENE COMP 4 10- 40 a filter bi trebao da bude sa oznakom hf 303?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Nisam ekspert ali rekao bih da ni sa jednim originalnim uljem nećeš pogrešiti. Ja godinama sipam Elfe Moto4Road (najjeftinije ulje koje se može kupiti u Srbiji, kupujem direktno kod uvoznika, Profaco) polusintetiku i nemam zamerki. Na visokim letnjim temperaturama mi se bolje pokazalo od Bardahl ulja istog viskoziteta (Bardahl makar duplo skluplji bio u to vreme. Prilikom vožnje na zahtevnom terenu gde se dosta vozi u prvoj i drugoj brzini bilo je problema sa menjanjem brzina).

 

Filter će ti u prodavnici dati odgovarajući prema katalogu, bez obzira koji je proizvođač u pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kavasaki KLE 500
Pre 16 sati, Gliga je napisao:

Nisam ekspert ali rekao bih da ni sa jednim originalnim uljem nećeš pogrešiti. Ja godinama sipam Elfe Moto4Road (najjeftinije ulje koje se može kupiti u Srbiji, kupujem direktno kod uvoznika, Profaco) polusintetiku i nemam zamerki. Na visokim letnjim temperaturama mi se bolje pokazalo od Bardahl ulja istog viskoziteta (Bardahl makar duplo skluplji bio u to vreme. Prilikom vožnje na zahtevnom terenu gde se dosta vozi u prvoj i drugoj brzini bilo je problema sa menjanjem brzina).

 

Filter će ti u prodavnici dati odgovarajući prema katalogu, bez obzira koji je proizvođač u pitanju.

Razmisljam i ja da kupim ELF polusintetiku a za SILKOLENE bih se opredelio cisto iz razloga sto je i predhodni vlasnik sipao to ulje.Za mene je ELF dobro ulje,12 godina ga sipam u auto i sto kazes nikad problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Novi sad

Jel ima neko da prodaje kawasaki kle da je u dobrom stanju? Pozeljno da ima rol barove,kofer ili kofere i okovan magnet. Hvala u napred na ponudama.

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Pozdrav svima paKLEnima:cirka1:

Imam nedoumicu oko stelovanja ventila. Moj KLE je 1997. god  70000km i vodi na 20KW predpostavljam uvezen iz CH. Kupio sam ga pre godinu dana isao i na more s njim (ja+suvozacica+koferi):sampion:. Sve je extra, ide i vuce lepo potrosnja oko 5lit/100km.

Ali resio sam da u ovim zimskim danima pogledam malo ventile i lanac bregaste, i tu dodjoh do nedoumice.

Zazor na usisnim ventilima je 0.10mm dok na izduvnim 0.15mm. Po manualu koji imam za novije modele usisni je 0.13-0.18mm izduvni 0.18-0.23mm.

Ima li neke veze posto je snaga smanjena na 20KW da je zazor manji (mada meni nelogicno), pa da oni imaju drugu vrednost za stelovanje?

Hvala svima .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Bjelovar
  • Motocikl: KLE 500
On 12.1.2019. at 23:38, Neca76 je napisao:

Pozdrav svima paKLEnima:cirka1:

Imam nedoumicu oko stelovanja ventila. Moj KLE je 1997. god  70000km i vodi na 20KW predpostavljam uvezen iz CH. Kupio sam ga pre godinu dana isao i na more s njim (ja+suvozacica+koferi):sampion:. Sve je extra, ide i vuce lepo potrosnja oko 5lit/100km.

Ali resio sam da u ovim zimskim danima pogledam malo ventile i lanac bregaste, i tu dodjoh do nedoumice.

Zazor na usisnim ventilima je 0.10mm dok na izduvnim 0.15mm. Po manualu koji imam za novije modele usisni je 0.13-0.18mm izduvni 0.18-0.23mm.

Ima li neke veze posto je snaga smanjena na 20KW da je zazor manji (mada meni nelogicno), pa da oni imaju drugu vrednost za stelovanje?

Hvala svima .

Malo što snage dobiješ ili izgubiš zazorom. 

Snagu izmjeri negdje na cesti, najjeftiniji i najgrublji metod, 

ako u šestoj dogura 160+km onda imaš 45+konja. 

Množi sa 0,736 za kWate. 

Potrošnja ti također govori o toj snazi. 

Pazi da odabereš sigurnu prometnicu. 

Kle ima HP, rojalske, kraljevske konje, 

British, ne American, 

za razliku od ISO standardnih njemačko-europskih PS konja. 

Slični su, ržu na drugim jezicima. :D 

Britanski su nobles, američki ih kopiraju. 

Sa 20kW, znači puta 1,36=27,2 PS 

KLE bi išao do oko 140 km/h. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Bjelovar
  • Motocikl: KLE 500
On 16.1.2019. at 17:31, Neca76 je napisao:

Nisam ga vozio preko 130 km/h ali sad si mi dao ideju:BJB-KLE:

Da vodi se na 20Kw-27Ks

Mene samo brine ovaj zazor ventila koji je manji nego u tehnickom uputsvu

ako se ventili i sicevi troše, zazor bi se vremenom povećavao... 

KLE nije "novo auto" da bi brtva sjedala i zazor padao, 

pa se prema tome vozi do prve inspiracije, kilometraže,

ili dok ne začuješ fazni lanac, uglavnom nije turska sila,

pa ako štelaš ventile, prije si naruči gumene prstenove za

one gore cijevi za vodu,

usput operi filter antifriza i precijedi antifriz, to je lakše u kompletu, 

popravi boju gdje antifriz zna kisati ispod grla

pa na hladnjak i na štel oko sirene, 

opet prsten tu oslabi na lulici grla, 

usput provjeri gume... :D 

ukratko, nije kritično manji zazor. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Ima li možda neko da prodaje stop svetlo za KLE-a? Može kompletno svetlo, može samo crvena plastika. Jedino je bitno da ništa nije polomljeno ili naprslo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650
On 2.1.2019. at 23:09, Grille je napisao:

Jel ima neko da prodaje kawasaki kle da je u dobrom stanju? Pozeljno da ima rol barove,kofer ili kofere i okovan magnet. Hvala u napred na ponudama.

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока
 

 

 

Ovaj je onda kao stvoren za tebe! Znam motor,motor je stvarno korektan,a ima sve sto trazis!

 

72714458_5c54d400e1b5a5-7781019720180805
WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Kawasaki KLE 500 na prodaju zbog kupovine drugog motora. Motor ...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Novi sad

Hvala svima na savetima,neki su baš pomogli a neka sam i malo više smarao.
Kupio sam svoj prvi veći motoric Kawasaki Kle.

Od malena me je tata vidio na pecanje,nekada smo se vozili i po par sati na apencu u jednom smeru da bi došli do lepe vode. Sećam se tog mirisa benzina i ukočenosti, teško čoveku da se ispravi sat vremena.. sve je to bilo lepo... Kasnije ja porastao a apenac ostao mali.. pa mu je bilo teško i matorog da vuče.. kasnije tog apenca ukrali ispred supa i dan danas matori ne može da ga prežali.. a ceo život vozio samo apence..

Tako da se vremenom stvorila ljubav prema motorima i želja da i ja imam svoj. Godine su prolazile i prolazile ali uslova za to nije bilo.
Pre oko 2 godine možda i jače počeo sam da pratim oglase.. u medjuvremenu položio. Tražio motor do 1oooe i prema svojim potrebama. pa sam onda povećavao budžet i na kraju pazarioo...


Danas doteran,sutra radim mali servis i peče se roštilj za sve drugare.
4165eb30cc93c1082e69eac822806995.jpg

Послато са Redmi Note 6 Pro уз помоћ Тапатока

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja