Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • čeka dobru titulu, 1358 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

@Prkosavac Ako je točak u redu a problem samo sa pužem, to se da srediti, desetak kolega bilo kod mene na popravci, samo kod jednog nije uspela operacija. Javi se pa svrati da sredimo, za dž, naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kavasaki KLE 500
20 hours ago, Nimmin said:

@Prkosavac Ako je točak u redu a problem samo sa pužem, to se da srediti, desetak kolega bilo kod mene na popravci, samo kod jednog nije uspela operacija. Javi se pa svrati da sredimo, za dž, naravno.

Na mom motoru je zaribao puz i polomio one usice na glavcini tocka sto se zlebaju u puz.Sada ni onaj zeger sto drzi lezaj na mestu nema nikakvu ulogu zato sto nema u cemu da stoji.MUKA PA TO TI JE.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1358 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

I takav točak se može srediti, ostao bi problem samo puž, ako ne može da se deblokira.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 88 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500 2007, Motomorini X-CAPE 650

Pozdrav, pre par dana mi je crklo dugo svetlo, a danas u isto vreme kratko i ono trece (nazovimo ga pozicija :) ). Dva pitanja:
1. Nasao sam na internetu da su i dugo i kratko H7 55W,a pozicija 5W neka mala sijalica. Jel to ok? 
2. Ne znam kad su uopste menjane sijalice, tako da me ne cudi sto su crkle, ali mi jeste malo cudno sto su sve crkle u priblizno isto vreme... Akumulator sam skoro nov stavio i primecuje se mala razlika u jacini svetala kad je motor u leru u odnosu kad se vozi. Jel moguce da je neki problem u struji?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 88 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500 2007, Motomorini X-CAPE 650
3 minutes ago, bdada said:

Regler

Hm... To mogu lako da proverim unimerom, tj. da proverim napon na akumulatoru u leru i pod gasom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660
Pre 8 sati, donadog je napisao:

Pozdrav, pre par dana mi je crklo dugo svetlo, a danas u isto vreme kratko i ono trece (nazovimo ga pozicija :) ). Dva pitanja:
1. Nasao sam na internetu da su i dugo i kratko H7 55W,a pozicija 5W neka mala sijalica. Jel to ok? 
2. Ne znam kad su uopste menjane sijalice, tako da me ne cudi sto su crkle, ali mi jeste malo cudno sto su sve crkle u priblizno isto vreme... Akumulator sam skoro nov stavio i primecuje se mala razlika u jacini svetala kad je motor u leru u odnosu kad se vozi. Jel moguce da je neki problem u struji?

 

H7 su i dugo i oboreno (kod KLE-a najnovije generacije) a pozicija jeste 5W, samo ne znam koja je oznaka sijalice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 88 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500 2007, Motomorini X-CAPE 650

Zamenio sijalice, proverio napon na akumulatoru, 14.55V kad je upaljen, pod jacim gasom 14.35V. Kapiram da je to ok zar ne? Posto je akumulator pun, ugasen na akumulatoru je napon 13.8V. Cudno mi je sto je napon na samom akumulatoru 13.8, zar ne bi trebalo da bude negde blize ka 12.8? Mada se i dalje vidi promena u jacini svetla pod gasom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
On 9.11.2018. at 7:49, Gliga je napisao:

 

H7 su i dugo i oboreno (kod KLE-a najnovije generacije) a pozicija jeste 5W, samo ne znam koja je oznaka sijalice.

Izmeri napon na akumulatoru kada ti motor radi na višim obrtajima. Ne bi trebalo da bude preko 14,5 V, a ukoliko jeste onda prvo stradaju sijalice i akumulator, (a može i nešto mnogo ozbiljnije i skuplje da vrekne).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 2 sati, donadog je napisao:

Zamenio sijalice, proverio napon na akumulatoru, 14.55V kad je upaljen, pod jacim gasom 14.35V. Kapiram da je to ok zar ne? Posto je akumulator pun, ugasen na akumulatoru je napon 13.8V. Cudno mi je sto je napon na samom akumulatoru 13.8, zar ne bi trebalo da bude negde blize ka 12.8? Mada se i dalje vidi promena u jacini svetla pod gasom.

Napon na akumulatoru (kada je pun) trebalo bi da bude oko 12,7Volti. Hoće da bude viši odmah nakon što se motor ugasi, ali već za par minuta treba da siđe na ovu vrednost.

Razlog da napon na akumulatoru bude viši od normalnog može da bude povećana gustina elektrolita u ćelijama (u slučaju kada neki "majstor" umesto destilovane vode nasipe u ćelije kiselinu). U svakom slučaju ukoliko je kiselinski akumulator prvo proveri nivo tečnosti u ćelijama i dodaj destilisanu vodu ukoliko fali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 88 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500 2007, Motomorini X-CAPE 650
4 minutes ago, zika56 said:

Napon na akumulatoru (kada je pun) trebalo bi da bude oko 12,7Volti. Hoće da bude viši odmah nakon što se motor ugasi, ali već za par minuta treba da siđe na ovu vrednost.

Razlog da napon na akumulatoru bude viši od normalnog može da bude povećana gustina elektrolita u ćelijama (u slučaju kada neki "majstor" umesto destilovane vode nasipe u ćelije kiselinu). U svakom slučaju ukoliko je kiselinski akumulator prvo proveri nivo tečnosti u ćelijama i dodaj destilisanu vodu ukoliko fali.

Aha. Hvala, provericu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 88 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500 2007, Motomorini X-CAPE 650

13.5V i ne spusta. Nova sijalica se malo istopila i izoblicila na delu gde je ona zica najbliza staklu. Nisam sisam siguran koji je tip akumulatora, nije gel, ali mi je prodavac rekao da je nesto ubaceno u smesu sa kiselinom tako da se pri dodiru sa vazduhom, smesa stvrdne i na poklopcu celija pise do not open, pa ne znam da li smem to da otvaram. Kad sam uzimao akumulator, napunio je celije tu na mestu... Imam garanciju na akumulator, pa je najbolje onda vidim sa njima sta je problem. A ova sijalica sto se istopila, mozda je neka fabricka greska?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Napon na akumulatoru nikako ne sme da bude toliki u taj akumulator je neispravan (napisao sam već u prethodnom komentaru da je najverovatniji uzrok nepravilna (prevelika) koncentracija kiseline u akumlatoru, a kako je do toga došlo pojma nemam.

kao što ti Arakis reče probaj sa drugim akumulatorom.

Međutim sumnjivo mi i to da skoro istovremeno stradaju sve sijalice i da se još i na ovoj novoj istopi kućište. Tu nisu čista posla!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Bjelovar
  • Motocikl: KLE 500

Uvjeri se (be sure :D ) da su kleme, stopice

i tamo gdje kabal ulazi u glavne stopice, čisti.

Olovo očetčkaš, or something.

Namaži bakrenom, ili nekom privremenom mašću. 

Kleme smiješ mrvicu snažnije stegnuti,

jer pod olovom su "čelične" matice M6. 

Spoj olovo-nikal-cink-bakar i slično

rade čuda koja mogu biti štetna. 

A mjerenjem nećeš nešto vidjeti. 

Povećat ćeš izglede za no problem vožnju. 

Akumulator uzmeš anti glass matt, AGM tehnologiju. 

12,7 V je napon na klemama kad ugasiš, ostalo ne valja. 

Punjenje do iznad 14, što puniji akumulator,

napon će biti mrvu veći pri punjenju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kavasaki KLE 500
On 11/11/2018 at 1:18 PM, donadog said:

13.5V i ne spusta. Nova sijalica se malo istopila i izoblicila na delu gde je ona zica najbliza staklu. Nisam sisam siguran koji je tip akumulatora, nije gel, ali mi je prodavac rekao da je nesto ubaceno u smesu sa kiselinom tako da se pri dodiru sa vazduhom, smesa stvrdne i na poklopcu celija pise do not open, pa ne znam da li smem to da otvaram. Kad sam uzimao akumulator, napunio je celije tu na mestu... Imam garanciju na akumulator, pa je najbolje onda vidim sa njima sta je problem. A ova sijalica sto se istopila, mozda je neka fabricka greska?

To sto ti je napon 13,5V ne bi trebalo da igra presudnu ulogu kao razlog sto ti se greje vlakno na sijalici zato sto se svetlo pali kada je motor upaljen znaci kada dobijamo napon na akomulator preko 14 volti ako dobro puni.Razlog moze biti i negde da ima los spoj pa se potrosac u ovom slucaju sijalice vise greju,izoblicuju i pregorevaju.Proveri spojeve koliko se moze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Napon potpuno punog akumulatora (100%) je 12,7 V. Sve preko toga je neispravan akumulator iz bilo kog razloga. Izmeri jačinu struje koju vuče sijalica, ako je 55W, struja treba da bude 4,6 A (omov zakon). Ako vuče veću struju nije nešto u redu sa instalacijom ili neispravna sijalica

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kavasaki KLE 500

Pozdrav prijatelji,ima li ko iskustva sa onim ACERBIS neopranskim carapama za viljusku?To pitam posto na mogu nigde da nadjem one gumene manzetne za viljusku.Ove ACERBIS imaju u Motocross-Team u Kraljevu i kostaju 2950.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja