Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500
Pre 19 sati, Marphi je napisao:

nemoj da diras auspuh,pokajaces se :) 

...naročito kad je vruć:besan:

 

Ljudi, promašili ste model motora za dranje iz auspuha. Ovo je enduro za putovanje i vožnju, a ne neki street bandit koji drečanjem iz auspuha služi za skretanje pažnje lezilebovićima i besposličarima koji bleje po letnjim baštama.

Modifikuj auspuh i kad kreneš na neku vožnju dužu od 50 km glava će ti biti kao košnica. Na otvorenom putu ili u vožnji po nekim lepim predelima, za šta ovaj motor i služi, najmanje što ti treba je da ti se dere auspuh. Neki ljudi jednostavno ne znaju za šta kupuju ovakav motor.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Na koliko su vam "naduvani" prednji amortizeri? Ja sam danas naduvao na ~ 0.8 bara i manje propadaju pri kočenju, a i skroz su izvučeni kada je motor na nožici. Da li sam mnogo naduvao?

Sent from my E6653 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Fabrika kaže da ti ventili služe za ispuštanje vazduha, tj da je preporučeni pritisak 0 bara. Ako se dobro sećam ljudi su bili zadovoljni pumpanjem na oko 0.5 bara. Ja sam samo jednom, nekada davno, probao i nije mi odgovaralo (KLE nove generacije, ima drugačiju prednju viljušku od starih, promena je od 2005. tj. od modela sa novim farom). Dosta lošije je upijao neravnine tako da sam brzo sve vratio na fabričko podešavanje.

 

Sada vozim viljušku od starijeg modela koja ima osetno mekšu (i kraću, i kraće distancere na vrhu viljuške) oprugu i drastično više propada prilikom kočenja. Ja sam to "rešio" produživanjem distancera unutar viljuške (ona cev skroz na vrhu viljuške). Trenutno su mi distanceri 18cm, fabrički su valjda 12 (na modelu posle 2005. su 15cm), i to je predugačko (15cm je bilo prekratko...). Takođe sam se igrao visinom tj. količinom ulja. Na žalost nigde nisam uspeo da nađem tačan podatak za modele pre 2005. godine tako da sam koristio vrednosti za KLR (ima istu viljušku)

 

Čekam da mi narednih sedmica stignu Race-Tech emulatori za prednju viljušku. Poskupa investicija ali po rečima korisnika drastično poboljšava ponašanje prednjeg kraja... Videćemo kada stignu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Hvala Gligo, ispustio sam vazduh. Da li bih trebao da ispustim vazduh dok su viljuške pod opterećenjem ili dok je motor na nožici?

Sent from my E6653 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Na mom bivšem KLE-u (1996.) sam i ja pumpao prednje amortizere. Našao sam bio na nekim forumima na koliko se pumpaju i ja sam moje prvo ispustio skroz. KLE je legao napred kao da su mu skroz iscureli amortizeri. Onda sam po tom uputstvu napumpao oba identično na 0,7 bara i tako sam ga vozio par godina bez problema, bilo je sasvim ok koliko to može da bude ok jer svi ti stariji modeli dosta tonu kada se malo jače prikoči prednjom. Probao sam to i kod par kolega na drugim primercima i manje više kod svih je bilo isto. Sećam se samo saveta da ne treba preterivati sa pumpanjem i nikako preko 1 bara jer tada hoće u vožnji po rupama da probiju semerinzi i da izbaci ulje. Meni se to nije desilo nikada sa ovim pritiskom od 0,7. Nikakve distancere nikada nisam stavljao i navikao sam se na to kakav je ali mi je oduvek pomalo smetalo što je tako mekan napred. Za novije modele stvarno ne znam kao je to rešeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Koliko treba da bude chain slack? Našao sam neki manual i podesio prema tome, ali je lanac bio pretegnut pri opterećenju. Namestio sam 4 cm kada je motor na nožici, ali je bio previše zategnut kada sam seo da probam


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Ako ti je lanac dobar i nije istegljen, koliko se ja sećam, šteluje se od 3,5 do 4,5 cm, u zavisnosti da li voziš sam ili sa suvozačem, koliko ti je motor opterećen teretom (bočni koferi), po kakvom terenu najčešće voziš (nije isto ako je pretežno asfalt ili makadam) i koliko si i sam težak sa punom opremom. Takođe ima uticaja i u kom položaju ti je naštelovan zadnji amortizer, mislim na tvrdoću.

Po meni je bolje ako je malo i labaviji nego ako je pretegnut, ali ne treba ni da bude previše labav jer može da spadne u vožnji i da ti napravi čudo, da ne pričam da možeš gadno da padneš i da se povrediš.

Ja sam moj štelovao od 4 - 5 cm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd - Cukarica
  • Motocikl: Stromcic

Pozdrav drugari, posto je moja draga zavolela voznju motorom pa nam kinez vise ne vrsi posao zanima me da predjemo na KLE druge generacije pa ako neko planira da se odrekne svog primerka a iz Beograda je ili okoline moze me kontaktiratina pm, naravno svaki savet je dobrodosao.

 

Temu sam iscitao do neke 95-96 strane od pocetka i do 190 od pozadi za sad pa ako pitam nesto sto vec pise izvinjavam se al tema nije mala  :Six:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Kle 500

Moj je na prodaju imas ga na polovnim automobilima

Pozdrav drugari, posto je moja draga zavolela voznju motorom pa nam kinez vise ne vrsi posao zanima me da predjemo na KLE druge generacije pa ako neko planira da se odrekne svog primerka a iz Beograda je ili okoline moze me kontaktiratina pm, naravno svaki savet je dobrodosao.
 
Temu sam iscitao do neke 95-96 strane od pocetka i do 190 od pozadi za sad pa ako pitam nesto sto vec pise izvinjavam se al tema nije mala  :Six:


Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd - Cukarica
  • Motocikl: Stromcic
On 7.7.2018. at 16:51, Nimmin je napisao:

2005. te ne zanima?:stabre: Zasto?

Pa od 2005 krece treca generacija KLE-a, po meni najlepsa, ali posto mi je ukupan budzet 2500.

 

Ne verujem da bi mi se uklopio u budzet, mozda i gresim :neznam:

 

Pod ukupan budzet racunam servis - pod obavezno, registracija - ako ne bude registrovan, vizir - ako nema, crash bar - ako nema, gume - ako su lose i koferi kad budemo znali kakvi nam trebaju posle par putovanja :jee:  a da i sediste mada sa mojih 60 kg ni drvena hoklica me ne zulja :na_glavi: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Moj KLE je 1998 i uvek je na prodaju za pravu cenu. Jedino sto ja sad idem na odmor, pa moze da se vidi eventualno tamo od 28.07.

Inace, ja sam na NBG. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1358 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

@Mile123

Gresis, uklapas se u budzet. Moj KLE registrovan do juna 2019, ima kofer, vizir (original + jos 2) i jos svasta nesto, skoro nove gume,...

 

Dodji da pogledas, probas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

Први пут кад сам скидао бочне пластике и предњу маску да намјестим сајлу км сата јавило ми се зврчање из маске. Некидан је скидан резервоар да би се замјениле свјећице. Замјењен је и филтер ваздуха, ланац и ланчаници... Након тога, поред "стандардног" зврчања појавило се и цвилење. Немам благе откуд долази, ал је прилично иритантно. Имам осјећај да возим дробилицу. Има ли какав савјет шта чинити?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Ja imam isti problem, ali sam odustao. Skidao sam maske i stavljao gumu na mesta na koja sam sumnjao ali nisam rešio problem.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

"Цвилење" ми мозак пара. И ја сам нешто покушавао, ал нисам успио. Контам, можда је неко рјешио проблем. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Kle 500
"Цвилење" ми мозак пара. И ја сам нешто покушавао, ал нисам успио. Контам, можда је неко рјешио проблем. 
Ja sam mislio da to ide uz Kle jer sam na toliko njih cuo pa na mom nisam ni cackao

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Kawasaki KLE500
On 14.7.2018. at 10:23, pecika je napisao:

Ja sam mislio da to ide uz Kle jer sam na toliko njih cuo pa na mom nisam ni cackao emoji23.pngemoji23.png

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
 

Мотор сам купио 2016. са 23000км на сату. Ништа није зврчало док нисам први пут скидао маску и бочне пластике због намјештања сајле км сата. Сама се одвила. Након тога је почела "игранка".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja