Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KLE 500

Zna li se kako će izgledati taj novi KLE 650?

 

Ja sam kupio KLEa 2000g pre  manje od mesec dana i prezadovoljan sam. Jedino što mi malo smeta je što čujem neko zvrndanje u prednjem delu kada malo dodam gas, od 2000rpm  pa naviše...kao da je neka plastika razlabavljena. Skidao sam i prednju masku i proveravao da se nešto nije olabavilo, i sve stoji kako treba. Na kraju sam ustanovio da zvuk dolazi iz kontrolne table sa brojčanicima, izgleda unutar same kutije.

 

Nemam iskustva sa kleom pa reko da pitam iskusnije.  ???

Da li to normalno i da li se i vama to dešava? Moze li nekako da se sredi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

Ne, nije mi se to desavalo uopste, sto ne znaci da mozda i nece.Ipak mislim da je u pitanju neka glupost koja te nervira (potpuno te razumem), trebalo bi da posetis neki servis i pogledas sta je. Necu da te plasim, ali ja sam kupio motor sa nepunih 700km na satu znaci potpuno nov. Licno sam  ga vozio na prvi servis kod Stankare a sada posle 6000 km kod Culeta u NS. Kod Culeta mi pregledaju motor i ustanove da je prilikom sklapanja pogresno postavljena sajla brzinomera i da sam mogao da se tako lepo zakucam, da se kojim slucajem obavila oko osovine...Eto a ovlasceni su i jedan i drugi?! Zato, moj savet ti je da odes kod nekog majstora ali se obavezno prethodno o njemu raspitaj.Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Zvrdanje iz instrument table je normalno, svaki na koji sam sio cuje se, ipak je on radjen u enduro fazonu, sto znaci nije se vodilo racuna o preciznosti spojeva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

dobrodosao Alex!

pa kad vec volis enduro, preporucujem ti Kawasaki kle500, (po mogucnosti nov, 4828e, bilo gde u Srbiji kod uvoznika je ta cena).

Jest' da je enduro, ali ces sa njim moci i srednje ture da odradis!

P.S.

Imas temu o navedenom bike-u na: http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=16509.0, koju sam ja zapoceo  ;D

 

Evo da se javim i na temi o ovom motoru... Vec sam dosta informisan, i sve sto se tice KLE je super, i mogu reci da mi je i glavni pik za potencijalnu kupovinu. Naravno, polovan bi dosao u obzir, posto nov, koliko god da je jeftin ipak je za mene skup. E sad ono sto me najvise muci oko KLE-a je to sto mnogo ljudi pise da nije za ljude nize od 180cm, a neki cak pominju i 185cm... To je jedina stvar koja bi mogla da me odbije od ovog motora, i naravno morao bih da probam kako bi izgledalo voziti ga sa mojih 173cm... Dosta komentara sam nasao da je problem za one koji su nizi od navedene visine.

 

Jel znate vi nekog ko vozi KLE i da ima oko 175cm ili cak i da je nizi od toga?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

dobrodosao Alex!

pa kad vec volis enduro, preporucujem ti Kawasaki kle500, (po mogucnosti nov, 4828e, bilo gde u Srbiji kod uvoznika je ta cena).

Jest' da je enduro, ali ces sa njim moci i srednje ture da odradis!

P.S.

Imas temu o navedenom bike-u na: http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=16509.0, koju sam ja zapoceo  ;D

 

Evo da se javim i na temi o ovom motoru... Vec sam dosta informisan, i sve sto se tice KLE je super, i mogu reci da mi je i glavni pik za potencijalnu kupovinu. Naravno, polovan bi dosao u obzir, posto nov, koliko god da je jeftin ipak je za mene skup. E sad ono sto me najvise muci oko KLE-a je to sto mnogo ljudi pise da nije za ljude nize od 180cm, a neki cak pominju i 185cm... To je jedina stvar koja bi mogla da me odbije od ovog motora, i naravno morao bih da probam kako bi izgledalo voziti ga sa mojih 173cm... Dosta komentara sam nasao da je problem za one koji su nizi od navedene visine.

 

Jel znate vi nekog ko vozi KLE i da ima oko 175cm ili cak i da je nizi od toga?

 

Ja sam te visine i nije tačno da je taj motor toliko visok da ne može da go vozi ko nema 180cm. Ja sa obe noge, petama, dohvatim zemlju, a zadnji amortizer je na drugom položaju i prednji je naduvan na 1 bar.

 

Ne razumem Nikolica kad kaže :

Jest' da je enduro, ali ces sa njim moci i srednje ture da odradis!
to valjda znači da enduro nije za duže ture. Da, i kolike su te srednje ture ? ::)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Sunshine State - HERZEGOVINA N 42°42.757' E018°20.748'
  • Motocikl: Yamaha XT660ZA, BMW C-400X , Kymco People S 504T

B@ne,pa nije čovek vozio na dalje toliko pa zato tako piše a evo da se ponovim ja sam sa njim u jednom danu prešao 920km bez problema jest da je bilo umora ali ipak se izguralo, a B@ne tvoj Palančanin Peđa Dionis sa svojim V-STROM 650 novim je u komadu vozio B. Palanka do na more u C.G. tako da ako išta od motora ima a da se  uvožnji manje zamarš onda su to enduro mašinei pojedini dobro osmišljeni primjerci TOURING bike-ova

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

726 km u jednom danu... toliko sam ja odradio, posto sjediste nije neko moram reci da sam dobar dio ovog puta i vozio stojecki (ipak je to enduro  ;D )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Sunshine State - HERZEGOVINA N 42°42.757' E018°20.748'
  • Motocikl: Yamaha XT660ZA, BMW C-400X , Kymco People S 504T

Wulfy brate u pravu si ja sam isto sa ovih 920km dobrano utrnuo ali i to je dobra tura kod tebe ja sam ovu napravio kad sam isao za Čakovec

kod direktnog predstavnika HELD-a za Ex-YU države jer tamo sam kupovao opremu, ali zbog utrnulog dupeta zadnjih 300km sam često stajao i kao i ti vozio stojeći ali sam izdržo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

B@ne,pa nije čovek vozio na dalje toliko pa zato tako piše a evo da se ponovim ja sam sa njim u jednom danu prešao 920km bez problema jest da je bilo umora ali ipak se izguralo, a B@ne tvoj Palančanin Peđa Dionis sa svojim V-STROM 650 novim je u komadu vozio B. Palanka do na more u C.G. tako da ako išta od motora ima a da se  uvožnji manje zamarš onda su to enduro mašinei pojedini dobro osmišljeni primjerci TOURING bike-ova

 

OK, ako nije vozio na duže ali tada ne treba davati savete da li se može na srednje ili duže ture. Ja znam da može  :D

 

A, znam i da je Peđa išao na skup u Sutomore, kako kažeš u komadu  ;)

 

Za enduro motore slažem se 100% da se na njima najmanje zamara.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

 

I SAD JEDNA TUŽNA VIJEST OD OVE 2008god. SE NEĆE VIŠE PROIZVODITI I VEĆ GA NEMA NIGDJE NABAVITI PA ČAK NI ONIH OD PROŠLE

GODINE JER KAKO KAŽU U SLOVENIJI KOJI SU GLAVNI IMPOTER ZA SVE EX. YU DRŽAVE NIKAD NJEGA NIJE NI PREOSTAJALO ZA NAREDNU GODINU ŠTO BI UVEZLI TO BI I PRODALI.

 

Što tužna, sad će dodatno da mu skoči cena  ;D ;D ;D

 

 

Evo da se javim i na temi o ovom motoru... Vec sam dosta informisan, i sve sto se tice KLE je super, i mogu reci da mi je i glavni pik za potencijalnu kupovinu. Naravno, polovan bi dosao u obzir, posto nov, koliko god da je jeftin ipak je za mene skup. E sad ono sto me najvise muci oko KLE-a je to sto mnogo ljudi pise da nije za ljude nize od 180cm, a neki cak pominju i 185cm... To je jedina stvar koja bi mogla da me odbije od ovog motora, i naravno morao bih da probam kako bi izgledalo voziti ga sa mojih 173cm... Dosta komentara sam nasao da je problem za one koji su nizi od navedene visine.

 

Jel znate vi nekog ko vozi KLE i da ima oko 175cm ili cak i da je nizi od toga?

 

Savršena visina za KLE 500 :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

@ b@ne:

Ne razumem Nikolica kad kaže :

Jest' da je enduro, ali ces sa njim moci i srednje ture da odradis!
to valjda znači da enduro nije za duže ture. Da, i kolike su te srednje ture ? ::)

 

Ako je vec rec o enduro motociklima sa klasicnom postavkom: 1 cilindar, off-road gume, manji (ili nema) vizir, usko sediste, a vibracija koliko hoces,... e sa takvim enduro bike-ovima srednje asfaltne ture (200-500km) sigurno nisu najudobnije  :(. istakao sam, poredjenja radi, da se to moze odraditi sa KLE500 sa mnogi vise zadovoljstva, jer on nije klasican, grubi enduro. samo sam hteo da naglasim svestranost u upotrebljivost KLE500.  :)

vidim da su kolege prelazile i do hiljadarke u jednom danu, to je za svaku pohvalu, mada bih ja po kraju takvih dugih ruta ocekivao jednu dobru maserku!!! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

@ b@ne:

Ne razumem Nikolica kad kaže :

Jest' da je enduro, ali ces sa njim moci i srednje ture da odradis!
to valjda znači da enduro nije za duže ture. Da, i kolike su te srednje ture ? ::)

 

Ako je vec rec o enduro motociklima sa klasicnom postavkom: 1 cilindar, off-road gume, manji (ili nema) vizir, usko sediste, a vibracija koliko hoces,... e sa takvim enduro bike-ovima srednje asfaltne ture (200-500km) sigurno nisu najudobnije  :(. istakao sam, poredjenja radi, da se to moze odraditi sa KLE500 sa mnogi vise zadovoljstva, jer on nije klasican, grubi enduro. samo sam hteo da naglasim svestranost u upotrebljivost KLE500.  :)

vidim da su kolege prelazile i do hiljadarke u jednom danu, to je za svaku pohvalu, mada bih ja po kraju takvih dugih ruta ocekivao jednu dobru maserku!!! :D

 

Maserka može i posle krećih, srenjih i dužih tura na hard or soft enduro motoru ili na bilo kom drugom motoru :D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Inzuma 250

Ja sam pokušao za dvojicu prijatelja da ga nabavim novog ali više nema šanse nigdje da se nađe ostaje nada za iduću godinu ,ali to više neće biti

500 već 650 i to po njima malo više HARD ENDURO da nebi pravio konkurenciju VERSYS-u  znači završi se jedna lepa legenda koja je trajala skoro 30 god. baš kao što je pre njega završio EN-500 naslednik čuvenog GPZ-500 klasa 500 izgleda svugdje ode u zaborav, a nama je taman bila OK i zbog registracije i poreza ali ne mari evropa za to oni gledaju svoje tržište.

Zato čuvajte što imate jer ih više neće biti u izobilju na ponudi !!!

Volim što će ga zameniti novi model, vreme je da se otklone neke sitne mane, koje pre dvadesetak godina nisu bile mane.Jedva čekam da vidim taj novi model, nadam se da će opravdati ime, kvalitet, dugotrajnost, upotrebljivost i cenu prethodnika.

Ne znam kakve veze ima evropa i njeno tržište sa prestankom proizvodnje pomenutih motora u klasi 500, koji su se inače do sada proizvodili u Japanu ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Sunshine State - HERZEGOVINA N 42°42.757' E018°20.748'
  • Motocikl: Yamaha XT660ZA, BMW C-400X , Kymco People S 504T

 

Pa evo rogec kakva je tu veza na evropskom tržišto vlada veoma mala potražnja za klasom 500ccm, jer kod njih na svu sreću i pamet neko nije ograničio za dodatne takse i poreze motocikle preko 500 kao kod nas pa se iz tog razloga manje traže nego kod nas pa sam iz tog razloga i spomenuo boli njih za nas koji bi voleli da ima više ponude u klasi 500 mi smo malo tržište, a  da je to kojim slučajem u Evropi tempiro bi Japan proizvodnju jer to im je najveće tržište.

Nadam se da smo se sad razumjeli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

dobrodosao Alex!

pa kad vec volis enduro, preporucujem ti Kawasaki kle500, (po mogucnosti nov, 4828e, bilo gde u Srbiji kod uvoznika je ta cena).

Jest' da je enduro, ali ces sa njim moci i srednje ture da odradis!

P.S.

Imas temu o navedenom bike-u na: http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=16509.0, koju sam ja zapoceo  ;D

 

Evo da se javim i na temi o ovom motoru... Vec sam dosta informisan, i sve sto se tice KLE je super, i mogu reci da mi je i glavni pik za potencijalnu kupovinu. Naravno, polovan bi dosao u obzir, posto nov, koliko god da je jeftin ipak je za mene skup. E sad ono sto me najvise muci oko KLE-a je to sto mnogo ljudi pise da nije za ljude nize od 180cm, a neki cak pominju i 185cm... To je jedina stvar koja bi mogla da me odbije od ovog motora, i naravno morao bih da probam kako bi izgledalo voziti ga sa mojih 173cm... Dosta komentara sam nasao da je problem za one koji su nizi od navedene visine.

 

Jel znate vi nekog ko vozi KLE i da ima oko 175cm ili cak i da je nizi od toga?

 

Ja sam te visine i nije tačno da je taj motor toliko visok da ne može da go vozi ko nema 180cm. Ja sa obe noge, petama, dohvatim zemlju, a zadnji amortizer je na drugom položaju i prednji je naduvan na 1 bar.

Evo i mene da se upišem u klub ;)

Visok sam 180, i na "kantaru" težim 0,12 tona ;D. Kada sednem na motor, da li zbog mekanog zadnjeg amortizera  ;D, ili šta li... ;D, mogu da (ne petama) kolenima ;D dodirnem asvalt :D

Kupuj bre taj KLE i slatko se navozaj :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Pancevo

Evo i mene :)

Nisam stigao da se pohvalim motorom od silne jurnjave...pre jedno 15 tak dana sam uzeo KLE i odusevljen sam !!!

To je onaj 1. model...I

sve na motoru mi u potpunosti lezi...;)

Sada u nedelju sam  bio u voznji na Zlatibor i nazad sa caletom i stricevima...napravili smo nesto vise od 500 km,

i ja sam jos vise zavoleo mog kle-a :)

Kao prikovan za asfalt u krivinama, dozivljaj u voznji, brzina, sve mi se svidja!

Inace ako je neko gledao vesti ( ja nisam nego mi cale rekao ) :)   neki tip se na BMW r1200gs uputio na put  oko sveta,a

poreklom je iz indonezije...i bas pored njega smo vozili jedno vreme na auto-putu...naravno tad nismo znali pored koga vozimo.

a kada smo stigli kuci...ja sam iz topa bio spreman i odmoran za novu voznju:)

Sve u svemu....ja sam odusevljen kao malo dete lizalicom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KLE 500

Jedno pitanje:

Gde kupujete/nabavljate delove za dragog nam KLE-a!?  ???

(..pošto jurim retrovizore i one plastike na ručicama...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

Kolege KLE-ovci,

jedno pitanjce: Kako da podesim far da bije malo nize? Otprilike mi baca izmedju prvog i drugog sprata obliznjih zgrada.. hvala.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Kolege KLE-ovci,

jedno pitanjce: Kako da podesim far da bije malo nize? Otprilike mi baca izmedju prvog i drugog sprata obliznjih zgrada.. hvala.

 

 

Gurni ruku ispod instrument table i napipaj crni plastični šraf koj služi za podešavanje visine fara. Napravljen je tako da se okreće rukom, a ne ključem.

Maska se ne skida da bi se to uradilo.

 

1119img_1563.jpg

 

Mogao si da otovirš temu da ovde ne idmo u off.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Kupio sam KLE500, 2006god pre 4 dana.Da ima novih kupio bi novi ali nema.

Moja ideja je bila Transalp ili KLE mada je prevagnulo na KLE prvo zbog cene (mada nije uvek presudna ako znaš šta hoćeš) a i trebao mi je neki lagani enduro koji je uzan i okretan.Transalp mi deluje mnogo širi motor tako da je sigurno i malo teži za neki blagi offroad.

 

Ovo mi je drugi motor onako kada malo hoću da idem van asfalta što sa prvim motorom ne mogu (prvi je GSXR 1000 K6) i mislim da nisam mnogo pogrešio. To što kažem van asfalta ne znači nikako neka sportska vožnja već da se dovezeš od tačke A do tačke B po nekom zemljanom putu ili  makadamu, nasutom kamenu itd.

Znam tačno šta KLE može i ne očekujem od njega ništa posebno i ne želim da ga poredim sa nekim Varadero, BMW GS ili šta znam ja to nisam ni hteo, ovo je druga kategorija za baš lagani enduro a za male pare.

Za sada se privikavam na njegovu snagu jer posle K6 možete da zamislite kakva je to razlika ali ne smeta mi ništa ovaj motor je za opuštanje zato sam ga i uzeo.

Nadam se da ću se lepo i voziti mada eto juče krenem na prvu vožnju i puče sajla kvačila.

Ništa vratio sam se kući pa idemo drugi put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

Dobro dosao u klub paKLEnih!  :)

Sve sto si napisao je potpuno tacno, imam utisak da si vozac KLE-a vec duze vreme!

Kako god, opustena voznja sa KLE ti je zagarantovana!

(jedino je tu opustenciju pokvario prekid sajle kvacila, bruka)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Dobro dosao u klub paKLEnih!  :)

Sve sto si napisao je potpuno tacno, imam utisak da si vozac KLE-a vec duze vreme!

Kako god, opustena voznja sa KLE ti je zagarantovana!

(jedino je tu opustenciju pokvario prekid sajle kvacila, bruka)

Sajla je danas gotova idemo ponovo na prvu vožnju da vidimo kako to izgleda na KLE500.

Sajla ne bi pukla da "neko", iako je motor kao nov nije blokirao priključak za glavu sajle kod kvačila a koji mora da se slobodno rotira i da se pravac sajle koriguje pri povlačenju komande kvačila.Pukla bi i žica da je bila. Baš me zanima ko je bio majstor...

Sada to sve radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

>:( >:(>:(  "Mršavko" načisto crk`o :'(.

Trenutno je kod majstor- Dekija u Dobanovcima (Štronser), pa ako mu on ne pomogne, biće delova na prodaju :'( :'( :'(

 

post-657-12878998399_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Kako bre, nacisto crko? Sta mu je? Koliko je Km presao kad je vec crko, ili, sta si mu ti radio i na koje muke si ga bacao?

Ovo je jedna od najpouzdanijih masina,legendarni agregat ugradjivan u 4 kawasaki modela.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja