Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

lHitJGD.jpg

 

Ne, nema nikakve razlike između levog i desnog hladnjaka :) Za divno čudo levi je tako pokrivljen uredno služio nekih 7-8 hiljada km, nijednog trenutka nije curio. U principu ga ne bih ni menjao da se nije ispostavilo kako i ne hladi baš najbolje. Pošto je tako kriv, ventilator ne naleže lepo na zadnju stranu i većinu vrelog vazduha je izduvavao na jednu stranu što je dovelo do toga da ona velika bočna plastika postane krta i da se lomi sama od sebe...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Ja sam u svom KLE-u uvek imao G11 i taj sam i sipao, to je onaj plavi, ne crveni G12 za aluminijumske blokove i nikada nisam imao nikakvih problema niti sa hlađenjem, niti sa pumpom, niti sa bilo kakvim curenjem. Menjao sam ga na 3-4 godine iako sam mu pre zamene proveravao gustinu i bio je dobar i tad, ali sam ga menjao preventivno čisto zbog starosti antifriza i njegove antikorozivne zaštite i taloga.

Na visokim temperaturama i pri laganoj vožnji, recimo po gradu, umeo je često da pali ventilator, ali nikada mi nije upalio lampicu za temperaturu. 

Po mom mišljenju za KLE je dovoljan G11 i nije potrebno kupovati i sipati nešto drugo kao što je G12, mada razlike u ceni antifriza su zanemarljive i nije to neka stavka za održavanje, naročito što se on ne menja često kao ulje. Na mnogo mesta sam čuo i pročitao da je period zamene čak i do 5 godina, a ja sam ga, eto, menjao na 3 godine.

Ja ti savetujem da sipaš G11. Ja sam koristio Febi 100% (mešavina sa običnom vodom sa česme 50%-50%), pakovanje od 1L u belim plastičnim okruglim flašama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

Почетничко питање, замјењене су предње плочице, а кочница је тврда. Шта чинити?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Da li se neko upuštao u akciju montiranja bolje/kvalitetnije prednje kočnice (čeljusti+cilindar) na KLE-a? Od kog modela motora tražiti a da prepravke budu što je moguće manje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Nemacka / Stuttgart
  • Motocikl: BMW F800GS/Honda NT650
On 4/22/2018 at 8:25 AM, mradomir said:

@Miisa BG Šta je rekla policija? Proveri da li imaš pravo na odštetu zbog povreda.

Pas je lutalica, tako da se to racuna kao propust grada. Posavetovao se sa advokatom i to prepustio njima da vode. Kazu da mogu da se uzmu lepe pare ali o tome tada nisam razmisljao.

Evo posle mesec dana jos uvek se nisam osposobio kako treba, jos uvek kolena zezaju, a pete ubijaju i dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Prolom Banja, Beograd
  • Motocikl: Yamaha DT 125, Kawasaki KLE500
Pre 2 sati, Arakis je napisao:

Mehanika "Grada" , ugao Ruzveltove i Cvijiceve

Hvala puno! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Pinjon ima neki fabrički zez, ili ga zeznemo mi lošom montažom prilikom vraćanja točka. Meni su se pre koju sezonu polomile one "ušice" na glavi točka koje pokreću puž. Prvo sam mislio da je do prekratke sajle brzinomera (neposredno pre toga sam podigao prednji kraj motora). U međuvremenu je stavljena duža sajla a problem na glavčini točka je kolega Nimmin (:zdravo:) sanirao. To je trajalo par hiljada km pre nego što je puž brzinomera opet polomio te ušice na glavi točka.

 

Nedavno sam nabavio nov (povni) točak i kompletan puž brzinomera. Poređenjem brzinomera jasno je da je moj originalni brzinomer imao oštećenje. Naime, onaj spiralni zupčanik je nekako napravio brazdu na osovini oko koje se okreće. Ta brazda je bila dovoljna da ponekad oteža okretanje zupčanika, a ponekad i da ga skroz spreči. Pošto su svi zupčanici u pužu čelični a ušice na glavi točka su aluminijum pogađate šta prvo strada :)

 

Na žalost stari puž mi nije pri ruci da bih slikao to oštećenje o kom pišem. Oštećenje je zapravo brazda koja ide spiralno sa spoljašnje strane osovine.

 

Savet za kolegu, naravno ako se ispostavi da mu nije stradala sajla već su se polomile te ušice na glavi točka: obavezno proveri puž brzinomera, očisti sve od masti i izvadi zupčanik koji može da se izvadi. Na spoljnoj strani osovine oko koje se taj zupčanik okreće ne sme biti nikakvih tragova. Kada sastaviš puž probaj da prstom vrtiš mehanizam, ne sme da se oseća nikakav otpor ili zapinjanje.

 

Sve ovo pišem kako bi na vreme rešio uzrok problema, a ne samo posledicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Prolom Banja, Beograd
  • Motocikl: Yamaha DT 125, Kawasaki KLE500
Pre 17 sati, Nimmin je napisao:

@ppavle

Siguran si da je sajla crkla, ne pinjon, na KLE-u redovna pojava?

Pa kada otkacim sajlu kod pinjona, vidi se da je ona otisla, ne znam kako, ali uspela je da pukne kod onog metalnog dela koji ulazi u pinjon. 

 

Hvala svakako Gligo i tebi na savetima! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2101 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory

Pozdrav!

Pokusavam da nadjem desni plasticni pokrivac za KLE-a. Nasao sam ovo:

https://www.motorcyclespareparts.eu/en/kawasaki-parts/2005-kle500-off-road/decals-titanium

Ali nisam siguran koja je titanium boja... Je l' zna neko na koju tacno boju se odnosi?

Moj KLE je ove boje:
 

KAWASAKIKLE500-3150_1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Po slici i ponuđenim bojama rekao bih da je tvoj baš titanijum (druga je ona crno-narandžasta). 

 

Obrati pažnju na činjenicu da si poslao link za nalepnice. Tebi, na žalost (zbog cene), treba ovo:

https://www.motorcyclespareparts.eu/en/kawasaki-parts/360011459740

 

Inače, taj sajt je odličan za nabavku originalnih, novih delova. Najpovoljnije što sam ja ikada uspeo da nađem. Druga je stvar što su delovi sami po sebi jako skupi...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2101 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory
1 hour ago, Gliga said:

Po slici i ponuđenim bojama rekao bih da je tvoj baš titanijum (druga je ona crno-narandžasta). 

 

Obrati pažnju na činjenicu da si poslao link za nalepnice. Tebi, na žalost (zbog cene), treba ovo:

https://www.motorcyclespareparts.eu/en/kawasaki-parts/360011459740

 

Inače, taj sajt je odličan za nabavku originalnih, novih delova. Najpovoljnije što sam ja ikada uspeo da nađem. Druga je stvar što su delovi sami po sebi jako skupi...

Uf hvala ti na ispravci... Bas bih se zeznuo :grr: Cena je stvarno 'vrhunska' 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 88 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500 2007, Motomorini X-CAPE 650

Ima li neko neki predlog za modifikaciju auspuha? Nesto sto bi mu dalo malo mocniji zvuk i nesto bolje performanse u odnosu na fabricki. Ne mislim na nesto da grmi i puca, vec cisto malo da ulepsa osecaj u voznji. Ovaj fabricki je bas tih i dosadan :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Stani pored upaljenog motora bez kacige i zavrti na 5-6 hiljada obrtaja pa reci da li je tih :D To što mi u vožnji ne čujemo ništa od vetra je druga stvar. A dobro, to da nije naročito lep zvuk prosto stoji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N
1 hour ago, donadog said:

Ima li neko neki predlog za modifikaciju auspuha? Nesto sto bi mu dalo malo mocniji zvuk i nesto bolje performanse u odnosu na fabricki. Ne mislim na nesto da grmi i puca, vec cisto malo da ulepsa osecaj u voznji. Ovaj fabricki je bas tih i dosadan :)

Za bolji zvuk dovoljno je da odseces ovaj  unutrasnji kraj cevi,koliko to utice na perfomanse nezna ali zvuk je definitivni bolji.image.png.dafc8062f253f080bcfabd44dfbd7efe.png

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja