Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kle 500

Na žalost nisam ja tu ništa odlomio. Evo kako izgleda posle šmirglanja i pranja krupnim peskom. Lepo je istrulio,  motor je dugo stajao, više od dve godine.  Izgleda sa jako malo goriva u rezervoaru, pa je otrulio. 

image-0-02-05-340b9e662fc8b3222f2151a7eec4f7d450f186014d5a08737299dac77f03ab80-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

Au...moglo bi da se stave zakrpe ali mislim da bi bilje bilo da pocnes da trazis drugi rezervoar...Ko zna koliko je jos rupe tu blizu da se pojave...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500
Pre sat vremena, Marphi je napisao:

Ma tu samo zalepis zvaku... :)   kako si to uspeo? 

 

Inace,ima li neko ideju da li moze neki zamenski relej da se stavi na KLE-a? ili gde naci orginal? Uglavnom radi,ali kad ne radi,proradi posle cukanja ...

Ja sam na mom KLE-u stavio polovan relej od Aprilije jer nisam mogao da nađem original i radio je godinama posle toga bez problema, sa tim sam ga i prodao. Nisu se slagali konektori pa sam ih malo preradio, ali u principu svaki relej radi isti posao samo ako može gabaritno da se uklopi na mesto gde stoji, pa ako ne nađeš original može i od nekog drugog motora pa ga malo nabudži (umeš ti to).

Svaki ima ove dve velike kleme za prespoj + pri paljenju i unutra namotaj releja sa kotvom koji pri pobudi sa START tastera kratko spaja ove 2 debele kleme. Jedan od tih kablova ide direktno na alnaser. Neki još imaju osigurač na sebi a neki ne, ali kad crkne relej, motor se za nuždu može upaliti kratkim spojem ove dve velike kleme nekim šrafcigerom ili debljim kleštima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

Ovaj pali,a onda u jednom trenutku se samo cuje cak,cak...onda ga cuknem kombinirkama i on ponovo prodadi..Ne znam da li da se prvo poigram sa kontaktima,da nije mozda neki popustio... 

Jel ima relej neku vrednost po kojoj da trazim drugi ili?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Kle 500

Da se pridruzim sekti. Posle 3 meseca traganja i preispitivanja, nasao sam paKLEnog. Prvi veliki motor, prvo iskustvo. U danu sam presao oko 400 kilometara, sto zbog obuke sto zbog zelje. Posle tih 400km otisao je u servis kod majstora Joce Profimoto, da mu se sredi alnaser jer je nesto budzen. Kad bude stigao sa servisa saljem detalje, za sad samo 2 slike. KLE bre0a8605dcfbd70817d2d0cc241ff0576f.jpg95c7d3c20d16d45b5f31963d41d34201.jpg

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Nemacka / Stuttgart
  • Motocikl: BMW F800GS/Honda NT650

Marphi, kakav ti je akumulator. Da nije on da izdisaju, jesi li proveravao to?

Pecika, dobro dosao. Puno lepis i sigurnih kilometara ti zelim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Samo BMW e39 520i :-)
Pre 10 sati, Shkrba je napisao:

Na žalost nisam ja tu ništa odlomio. Evo kako izgleda posle šmirglanja i pranja krupnim peskom. Lepo je istrulio,  motor je dugo stajao, više od dve godine.  Izgleda sa jako malo goriva u rezervoaru, pa je otrulio. 

image-0-02-05-340b9e662fc8b3222f2151a7eec4f7d450f186014d5a08737299dac77f03ab80-V.jpg

Ovo sam vidjao vise puta..krpio sam tecnim metalom manje rupe i to drzi ali je on sa donje stane ceo truo i posle nekog vremena pokaze ne drugo mesto..Moze i polester da odradi posao kada su vece rupe u pitanju..Prvo se obrusi do metala ceo sa donje strane i zakrpe sve rupe.U drugoj ruci se ceo presvuce smolom i vlaknima koje dodju u setu...A jednostavno moze i drugi da se kupi ali je ovo jeftinije resenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500
On 14.4.2018. at 10:28, Marphi je napisao:

Ovaj pali,a onda u jednom trenutku se samo cuje cak,cak...onda ga cuknem kombinirkama i on ponovo prodadi..Ne znam da li da se prvo poigram sa kontaktima,da nije mozda neki popustio... 

Jel ima relej neku vrednost po kojoj da trazim drugi ili?

Tako je caktao meni kada mi je akumulator bio slab, ali ako garantuješ da je dobar onda su oslabili namotaji releja (nema tu pomoći) ili su kontakti istrošeni i nagoreli (možda ima pomoći).

Moj stari relej koji je crko bio je zapertlovan pa ga nisam otvarao, ali je samo caktao i nije hteo da prespoji kleme i sa mnogo jačim akumulatorom (probao sam preko kablova sa akumulatorom od auta).

 

Što se vrednosti tiče, ja mislim da tu nema nekih bitnih stvari. Dolazi 12V sa START tastera na namotaj releja koji privuče kotvu sa kontaktima i preko tih kontakata kratko spaja obe debele kleme i to je to. Mislim da pobudna jačina struje namotaja nije bitna i da je to manje više slično kod svih motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Bjelovar
  • Motocikl: KLE 500
Pre 8 sati, srle69 je napisao:

Tako je caktao meni kada mi je akumulator bio slab, ali ako garantuješ da je dobar onda su oslabili namotaji releja (nema tu pomoći) ili su kontakti istrošeni i nagoreli (možda ima pomoći).

Moj stari relej koji je crko bio je zapertlovan pa ga nisam otvarao, ali je samo caktao i nije hteo da prespoji kleme i sa mnogo jačim akumulatorom (probao sam preko kablova sa akumulatorom od auta).

 

Što se vrednosti tiče, ja mislim da tu nema nekih bitnih stvari. Dolazi 12V sa START tastera na namotaj releja koji privuče kotvu sa kontaktima i preko tih kontakata kratko spaja obe debele kleme i to je to. Mislim da pobudna jačina struje namotaja nije bitna i da je to manje više slično kod svih motora.

Caktanje, nekad zvrčanje su posljedica slabog kapaciteta, napunjenosti, kad kotva privuče,

napon padne pa ona otpusti i tako ciklusi se opetuju.

Toplu i ispravnu mašinu slabiji akumulator ponekad uspije zavrtiti, pa čak upaliti prespajanjem šarafcigerom,

ali ponekad. 

Svaki rele ima špulu, namot za 12 V, a snage, znači impedancije prema veličini kotve - kontakata,

jer releji i skutera i KLEa su 12V, skuterov će paliti KLEa, ali su kontakti manje površine, znači struje,

za manji elektropokretač

i za trajno rješenje poslužit će od jačeg motocikla.

E sad, estetika, praktični razlozi, motoristička etika i druge kategorije nalažu KLEov i baš KLEov starter relej. 

 

Ima jedan kvar, kad na novijem kleu zeza mali starter circuit relay u kutiji osigurača,

tada možeš šarafcigerom brikat, anlaser okreće, ali niks iskra. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

Danas sam se malo igrao... Povezao sam akumulator od auta (koji je bio na autu) na akumulator na motoru i pokusao tako da upalim motor...motor je primetno bolje verglao,ali relej je i dalje pravio probleme...

 

U probnoj voznji se pojavio nov problemcic pa me interesuje da li se i vama desavalo nesto slicno i kako ste resili...

 

Motor ima snage pri startu,lepo vuce i sve je ok,ali kad krenem da smanjujem iz vecih ka manjim brzinama,motor hoce da se ugasi...Obicno u zanimljivim situacijama...Kad spustam brzine da bih stao na semafor,da bih pustio pesaka itd... Onda ga opusteno upalim i nastavim dalje,ali nervira...Da li se nekom to desavalo i da li znate u cemu je problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500 :) ETZ 125 ;P

"Marphi" imamo sam i ja problem par dana unazad sa "trrr", "trrr" pri startovanju motora, na sirenama izuzetno jak, na punjaču kaže napunjen, al on opet "trrr", "trr"i onda danas po preporuci kolege bajkera kupim nov akumulator i sada više nema "trr", "trr" !!! Pozdrav !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Kle 500

Stigao motor sa servisa odradjen je servis alnasera, mali servis i sad radi kao zvrk. Inace sam ostao vec bez goriva jer nisam obratio paznju na kilometrazu. Sve u svemu zadovoljan

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Nemacka / Stuttgart
  • Motocikl: BMW F800GS/Honda NT650

Drugari ja sinoc prodade moj KLE, teska srca ali je otisao. Bas sam ga bio naljutio, toliko da me je uz pomoc kuceta u ulici kod kupca oborio na asvalt. Prica je neverovatna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Kle 500
Drugari ja sinoc prodade moj KLE, teska srca ali je otisao. Bas sam ga bio naljutio, toliko da me je uz pomoc kuceta u ulici kod kupca oborio na asvalt. Prica je neverovatna.
Neka je sa srecom prodaja

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Nemacka / Stuttgart
  • Motocikl: BMW F800GS/Honda NT650

Odvojio sam sada malo vise vremena za pisanje, posto cu ga ocigledno u narednim danima imati na pretek.

Ljudi da ne verujete kakvo vece i noc.
Dodje covek da pogleda motor i motor mu se dopadne. Krenemo do njegovog majstora koji je meni relativno blizu, taman da ga provozam poslednji put.
Stizemo u ulicu kod majstora i na 50m od njega izleti mi kuce iz nekog dvorista, dodz neki srednjeg rasta. Vec sledeceg trenutka sam se kotrljao po asvaltu, a motor klizao na drugu stranu.
Ljudi odmah zvali policiju, trcali oko kuceta, iznosili mu vodu, da ne verujete da niko ali niko od njih 10 koliko je bilo tamo prislo meni da vidi kako sam ja.
Hvala Bogu nista nisam izlomio, samo sam podrao kolena i ugruvao noge. Oprema je sva bila na mestu kaciga, jakna, rukavice, pojas verujem da mi je to dosta znacilo.
Iako nista nisam izlomio, vec se samo ugruvao ne mogu od bolova u kolenima i petama na noge, doktor kaze da ce to proci za nedelju dana. Sada lezim i bolujem.
E sada, motoru da ne verujete nije bilo nista. Crech barovi i kofer veliki odradili posao za sve pare. Malo se podrao crech bar i rucica gasa, iskrivila papucica kocnice i to je sve.
Skoto sam gledao klip gde je decko prodao motor i poso da ga otera kupcu i ispravi krivinu i skrzi motor. Rekoh koji baksus, a meni se isto desi sinoc.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Nemacka / Stuttgart
  • Motocikl: BMW F800GS/Honda NT650

Cena je ostala ista, kao sto smo se dogovorili. malo se poderao crech bar, iskrivila papucica kocnice i ogulila rucica gasa i stitnik rucice. klizao motor jedno 10-12m.

Evo vesti na

https://www.lobi-info.rs/u-saobracajnoj-nesreci-u-krnjaci-povredjen-motociklista/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja