Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Imam crash bar na motoru. Mislim da je krivac za pukotinu na dekli poluga kočnice, jer se ona polugica ne preklapa.

@ drdamjan hvala na objašnjenju!

 

Sent from my E6653 using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500
Pre 11 sati, Pavle3 je napisao:

Imam crash bar na motoru. Mislim da je krivac za pukotinu na dekli poluga kočnice, jer se ona polugica ne preklapa.

 

 

 

 

Zavisi kakav je crash bar, koliko je širok i šta sve pokriva i štiti. Na mojoj dekli je takođe od pada ostao trag od poluge kočnice ali samo kao ogrebotina. Nije mogla da uđe dublje u dekli jer me je spasao crash bar koji je na mom motoru baš bio robustan, a delimično je i kofer odigrao zaštitu, tako da nisam imao ozbiljnijih posledica osim par ogrebotina na crashu, kormanu i koferu. Meni je bar odradio posao a koštao je kao upola štete koju bih imao na motoru.

 

Evo slike mog crash bara (sada već na bivšem motoru) koji se kači na ram u 3 tačke.

Na 2. slici ako se zagledate vidi se taj trag na dekli od poluge kočnice. 

7.jpg

1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Inače, evo su slike originalnog Motech crash bara za KLE koji je po meni mnogo lepši i elegantniji od mog koji je ručni rad, ali po mom mišljenju manje je efikasan.

Zato sam Ja namerno ugradio veći i robusniji jer mi je pre svega bitnija njegova svrha od estetike. I bio sam u pravu, opravdao je moje mišljenje i odradio je posao zbog čega sam ga i montirao. Nadam se da će i novom vlasniku da odradi posao kada se bude "overavao".

crash bar kle 2.jpg

KAWASAKI_ 500CRASHBAR.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Sprint
Inače, evo su slike originalnog Motech crash bara za KLE koji je po meni mnogo lepši i elegantniji od mog koji je ručni rad, ali po mom mišljenju manje je efikasan.
Zato sam Ja namerno ugradio veći i robusniji jer mi je pre svega bitnija njegova svrha od estetike. I bio sam u pravu, opravdao je moje mišljenje i odradio je posao zbog čega sam ga i montirao. Nadam se da će i novom vlasniku da odradi posao kada se bude "overavao".
5a8b22ad9cc9d_crashbarkle2.jpg.57e68f05a3fe23c02a4bf9006a29ff6f.jpg
5a8b22b66eb16_KAWASAKI_500CRASHBAR.jpg.6874c48cf9e55d8d714ae172a091a2bd.jpg
Pozdrav kolega, gde ima da se kupi takav crash bar? Hvala.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Kod nas ga nije bilo nigde, bar kada sam ja tražio pre par godina, a sada ne verujem da ga je neko nabavio za prodaju jer se KLE odavno više ne proizvodi.

 

Pogledaj u Louis-u, bilo ga je jedno vreme tamo, pa ako imaš mogućnosti da ga tamo pazariš eto načina, mada mi se čini da je bio nešto oko 170-200 evra, što je po meni preterano skupo za 2 savijena i ofarbana parčeta cevi iako to ima svoju namenu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: Honda CB 500

Pozdrav da li neko ima ublazivac udara zadnjeg lancanika (gumu izmedju centra tocka i lancanika) ili ako neko zna gde mogu nabaviti neka mi se javi! Hvala !

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Novi sad

Kawasaki kle 34 ks i 52ks. Ima ih raznih... mene zanima kakva je masina sa manje konja i sa vise,razlike u potrosnji i da li se oseti i koliko razlika u voznji??? Hvala svima na odgovoru unapred.

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

Мој је стигао из Швајцарске и по папирима има 25 kw. Како утврдити је ли снага "дигнута" на нпр. 33 kw?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Bjelovar
  • Motocikl: KLE 500
On 3/12/2018 at 17:02, Grille je napisao:

Kawasaki kle 34 ks i 52ks. Ima ih raznih... mene zanima kakva je masina sa manje konja i sa vise,razlike u potrosnji i da li se oseti i koliko razlika u voznji???

Ima nekih pet šest snaga, mašine su iste, razlike u restrikciji. Neki imaju rupicu na šiberima koju se treba čepiti itd. Logično da ne troše jednako. Uglavnom, da ne ideš na dyno test, odi na sigurnu dionicu ceste. Moj 2007. i 44 KS pokaže nekih 160+5 najviše km. Pokaže! Raniji modeli su 46 i 50 KS, oni iz ne znam sad točno, oko devedesetih. Dodatnih 5KS na 160+ km/h donijet će tek 5 km maksimalne, jer otpor zraka raste kvadratno. Povremena kratkotrajna proba maksimalne brzine je potvrda ispravnosti mašine. Ljudi vole reći da im motor ide 180 i slične gluposti. Motori 25 KS idu 135+ km/h, recimo. U nekim zemljama ima KLEova s restrikcijom za mlađe vozače. Razvuci ga, i sve će ti biti jasno. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500
On 12.3.2018. at 16:02, Grille je napisao:

Kawasaki kle 34 ks i 52ks. Ima ih raznih... mene zanima kakva je masina sa manje konja i sa vise,razlike u potrosnji i da li se oseti i koliko razlika u voznji??? Hvala svima na odgovoru unapred.

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока
 

Nisam probao slabije verzije, ali moj bivši (ovaj na tvom avataru) je 37kw (50ks). Par puta sam ga vozio baš do maksimuma autoputem i postigao sam maksimalnih 175 km/h. Odmah da kažem da sam se osećao jako neprijatno i nesigurno na toj brzini, a zbog vetra sam morao bukvalno da legnem na rezervoar i da sakrijem glavu iza vizira. Ova maksimalna brzina ne znači ništa jer ovo ni slučajno nije motor za takvu vožnju. Ja sam čisto probao iz znatiželje da vidim koliko može i posle se vratio na normalnih 100-120 do 140 koliko sam ga oduvek vozio. Po magistralnim putevima dovoljno je 80-100 i to je po meni najbolj vožnja sa KLE-om. Potrošnja mi je bila od 4,5 l do maksimalnih 6 l kada sam vozio po usponima i sa suvozačem.

Ostali vlasnici će napisati svoja iskustva.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Nemacka / Stuttgart
  • Motocikl: BMW F800GS/Honda NT650

Meni u saobracajnoj pise 25kw, sto je oko 34ks, mada mislim da su mu skinute te blokade tj. strojenje. Sto kaze Srle69 voznja KLEa uglavnom 100-120 milina. Jednom sam ga i ja razvuko i izasao sam preko 165, cinilo mi se da je mogao jos da potegne ali mi ga bilo zao da ga potezem toliko. Inace imam oko 100kg, realno nece se voziti tom brzinom nikad.

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Novi sad

Hvala na odgovoru. Ja tek treba da pazarim motoric pa eto i to mi palo na pamet. Uglavnom necu pogresiti ako budem pazario masinu sa manje ks,bice manja i potrosnja.. 1oo-12o km/h je ok. Realno vise i ne treba. Srle sto se tice avatara ako treba ja cu da menjam? Ja sam taj motor sanjao :-)

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd
15 hours ago, Grille said:

Hvala na odgovoru. Ja tek treba da pazarim motoric pa eto i to mi palo na pamet. Uglavnom necu pogresiti ako budem pazario masinu sa manje ks,bice manja i potrosnja.. 1oo-12o km/h je ok. Realno vise i ne treba. Srle sto se tice avatara ako treba ja cu da menjam? Ja sam taj motor sanjao :-)

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока
 

Ne da nece biti manja potrosnja, nego kolega neces ni osetiti. Meni Kle trosi od 4.3 do 6. tako da ce se tvoj sa koliko god kw uklopiti u taj opseg. Cak nije ni krajnja brzina toliko bitna za potrosnju, vec koliko ti je teska ruka na gasu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd,Terazije
  • Motocikl: PX200e,Lambreta LD150,KLE
21 hours ago, Grille said:

Hvala na odgovoru. Ja tek treba da pazarim motoric pa eto i to mi palo na pamet. Uglavnom necu pogresiti ako budem pazario masinu sa manje ks,bice manja i potrosnja.. 1oo-12o km/h je ok. Realno vise i ne treba. Srle sto se tice avatara ako treba ja cu da menjam? Ja sam taj motor sanjao :-)

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока
 

Наравно да нећеш,имаћеш и низ погодности-јефтинија регистрација....Што се тиче блокада-то све може да се скине и добићеш машину са 50кс

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Novi sad
Ne da nece biti manja potrosnja, nego kolega neces ni osetiti. Meni Kle trosi od 4.3 do 6. tako da ce se tvoj sa koliko god kw uklopiti u taj opseg. Cak nije ni krajnja brzina toliko bitna za potrosnju, vec koliko ti je teska ruka na gasu.
Naravno da ce vise da trosi ako ga stiskam.. kao i kola. Ako vozim ko penzioner nece da trosi puno,mada se tako gusi masina. Burazer tako umrtvio auto, vozio na malim obrtajima. Ja nisam mogao da verujem taj auto je isao kao metak.. a sada kao natovaren tamic. Sve ima svoj neki optimum. Uglavnom za klea mi je to ok, 4-6 l tu se uklapam.

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Potrošnja nije proporcionalna ni kubikaži ni snazi. Neće ti slabiji motor trošiti toliko manje koliko je slabiji. Ja ne verujem da ona verzija od 25kw troši manje od 4l. Pošto je ram isti i težina vozača ista, slabiji agregat treba više da se "pomuči" od onog jačeg da bi motor išao recimo 80 km/h, a veće naprezanje podrazumeva i veću potrošnju, tako da mu to dođe slično. A tek ako je natovaren i sa suvozačem ima da oseti to kao kad voziš auto sa delimično dignutom ručnom, pa eto ti i veće potrošnje, možda i veće nego na jačoj verziji, a agregat mnogo više i češće u naprezanju, što mu sigurno skraćuje životni vek.  

 

Drugo :popovanje:, jako je bitan obrtni momenat.

Ja sam imao i vozio i slabije enduro motore. Imao sam uvek problem kada idem iza nekog šlepera, pa još ako je i malo uzbrdo... Sve je ok dok ideš iza njega, on seče vazduh i ti ga pratiš lagano bez napora, ali to nije ni malo prijatno jer pravi vazdušne vrtloge koji te ljuljaju, ne vidiš ništa ispred šta se dešava u saobraćaju, rokaju te dim i prašina iz njegovih točkova, a ne znaš ni kada će naglo da prikoči. Onda, brzina niže i po gasu, ali čim kreneš u preticanje i izađeš iz njegove zavetrine udari te vetar i počinje da te koči. Tada ako nemaš dovoljno snage i obrtnog momenta da ga za kratko vreme pretekneš ulaziš u dugo preticanje i rizik od vozila koje mogu da ti naiđu u susret. Ovo je jako rizično i opasno smorno u vožnji. Moraš da čekaš samo dugačke i pregledne pravce da bi ga pretekao ili da ga pustiš da malo odmakne što sam ja češće činio, a to nije vožnja za uživanje. Na oba slabija motora koja sam imao (200 i 350 cm3) mi je uvek falilo snage, a kada sam bio sa suvozačem na ovakvo preticanje nisam ni pomišljao. Kada sam kupio ovog KLE-a od 50ks rodio sam se što se tiče tog problema :moto3:. To mi je bilo sasvim po meri za bilo kakvu vožnju i uvek sam imao snege (obrtnog momenta) u rezervi za sve situacije, bilo da vozim 60, 80 ili 100 km/h, čak i sa stvarima i suvozačem (doduše, laganijom suvozačicom :oda2::Olja:).

Naravno, i ovo nije bez ograničenja. Po fabrici, neka maksimalna nosivost mog KLE-a je bila 180 Kg, ali tvrdim da sa tim opterećenjem i najjača verzija (37kw - 50ks) gubi u vožnji bar 1/3 snage.

Hteo čovek da ga kupi od mene, mnogo mu se svideo. Kaže, on ima oko 120 Kg i vozio bi se često sa suprugom na dalje relacije. Iako bi ovo za njega bilo u navedenim granicama nosivosti KLE-a, toplo sam mu preporučio da kupi jači motor. Kupio je TDM-a 850 i kaže da mu je taman. I sa ovim najjačim KLE-om ne bi ništa uradio sa takvim opterećenjem, ipak je ovo samo 500cm3 i 50 KS, budimo realni.

 

Slažem se da maksimalna brzina kod endura nije uopšte bitna, jer motori i od 125 cm3 danas mogu da idu i 150 km/h, što je za enduro već neprijatno i nebezbedno zbog položaja vozača i opstrujajanja vazduha. Ko hoće da vozi tim brzinama i više mislim da ne treba da razmišlja o enduru konstrukcije iz ove klase kao što je KLE, TransAlp, Dominator, FreeWind, Pegaso i sl.

 

Na kraju, po meni, ipak treba ići na najjaču verziju, jer motor i ram KLE-a nije baš lagan, a 50 KS mu je nekako "taman" za sve situacije i režime vožnje, a nije ni toliko skuplje u odnosu na ono što dobijaš za malo više para da bi se bežalo od najjače verzije zbog cene registracije i potrošnje.

Ne znam ni za neke delove da li su isti za slabiju i jaču verziju, a pošto kod nas ima najviše tih jačih, mislim da za njih ima i najviše delova.

 

@Grille

slobodno zadrži avatar, meni se baš sviđa kad vidim svoj bivši motor

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6713 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja sam imao ER5 od 25kw. Nikada preko 4.5L/100km. Dvoje u full opremi, tank torba, tri kofera. Nije sve u konjazi, ima nesto i u obrtnom momentu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Alekre to je normalna potrosnja za ER i sa punom konjazom. Ako je ispravan i ako se nomalno vozi. Moj bivsi EN koji je tezi od ER trosio u proseku 4.6.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Nemacka / Stuttgart
  • Motocikl: BMW F800GS/Honda NT650

Nisam siguran ali izgleda kao da je tu bila ona prelivna siaica, koju si odlomio. Malo je cudno da se bas tako zabusi rezervoar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

Ma tu samo zalepis zvaku... :)   kako si to uspeo? 

 

Inace,ima li neko ideju da li moze neki zamenski relej da se stavi na KLE-a? ili gde naci orginal? Uglavnom radi,ali kad ne radi,proradi posle cukanja ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja