Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha Diversion
Pre 18 sati, srle69 je napisao:

Nije tajna. Svako ko me je zvao dobio je informaciju da je zadnja cena 2100e i da ispod toga nema šta da se ubeđujemo. Moj KLE je za toliko i otišao.

Drago mi je što je sa kupcem došao i jedan dugogodišnji bajker, mnogo iskusniji od mene, pogledao, probao i aminovao motor. Nismo se mnogo ubeđivali, to je to, odmah se vidi šta je i nema tu puno priče. Drago mi je da je neko baš takav došao jer mi je već bilo muka od obarača cena preko telefona koji nisu ni videli motor uživo. Ovi ljudi nisu žalili kilometre što su došli i eto, na kraju svi zadovoljni.

Ako nekog zanima, porez za prenos vlasništva je izašao 1620 dinara i overa ugovora kod notara (lopova) 1440 dinara.  

Bez teksta sam... Tvoj podvig je ravan cudu. Idalje stojim iza svega napisanog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500
Pre 1 sat, VukMar je napisao:

Bez teksta sam... Tvoj podvig je ravan cudu. Idalje stojim iza svega napisanog.

Malo su ovde zamenjene neke teze.

Zašto je podvig ravan čudu prodati nešto normalno održavano i dobro očuvano, a nije nikakvo čudo prodati za nenormalne pare auto izvađen iz poplave koji je plivao do antene i tako vešto zamaskiran da ni fabrika ne može da ga provali? Nažalost, moj komšija je jedna od tih mnogobrojnih žrtava. Posle svih muka i popravki eno ga Pežo na otpadu, a tek je nedavno saznao da je auto malo plivao, pogodi gde? Kamo sreće da je on jedini. A ti "pošteni" prodavci koji koriste svoju nesreću koja ih je zadesila da je prenesu i na druge, takvi na svu sreću, iako se bave debelom prevarom, ipak ne kreiraju cenu na tržištu.

 

Zašto je nemoguće pronaći dobar i očuvan primerak bilo kakvog starijeg motora? I zašto je čudo ako neko zna to da proceni i da to plati? Pa nisu sva vozila u Srbiji plivala i ne prodaje se sve tek kad postane krš, ili mu popravka iznosi više od polovine celokupne vrednosti.

Moj KLE je bio bolje očuvan od polovine sa oglasa koji su mlađi od njega po 7-8 godina. I eto, prodao se iako je imao nalepnice, iako sam ja nastupao u cirkusu sa njim, iako ima smešne i rasparne gume sa matorim DOT-om, iako će se raspasti ceo čim bude prvi put pao. Ali nije nikada plivao i nekome ipak vredi sve te pare !

 

I prestani više sa svojim omalovažavanjem za bilo čiju tuđu stvar. Meni je stvarno žao zbog svega toga što vam se desilo i ne daj Bože više nikada, ali ti očigledno živiš u okruženju gde više ne postoje normalni kriterijumi za neku vrednost i za nečiju tuđu stvar i tuđi novac.

Vidiš, nekome se poštenje i lični trud vrati, a nekome, iako trenutno prevarom ostvari neku korist, ne verujem da će na kraju da prođe dobro. Ali nije moje da sudim o tome...ja mogu samo da verujem ili ne verujem u to.

Sve u svemu, ovim završavam raspravu sa tobom, iovako su se ljudi smorili od nas obojice sa ovim prepucavanjem.

Tačka!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nema tu mnogo diskusije niti je potrebno puno pameti:

 

Papir olovka dok gledaš motor, pa udariš crte:

 

-Gume 200 eur
-Lančanici 140 eur
-Remont prednjeg ogibljenja 40 eur
-Akumulator 30 eur

Dodaš na cenu primerka, pa vidiš šta je skupo a šta jeftino a šta skupo.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha Diversion
Pre 2 sati, srle69 je napisao:

Malo su ovde zamenjene neke teze.

Zašto je podvig ravan čudu prodati nešto normalno održavano i dobro očuvano, a nije nikakvo čudo prodati za nenormalne pare auto izvađen iz poplave koji je plivao do antene i tako vešto zamaskiran da ni fabrika ne može da ga provali? Nažalost, moj komšija je jedna od tih mnogobrojnih žrtava. Posle svih muka i popravki eno ga Pežo na otpadu, a tek je nedavno saznao da je auto malo plivao, pogodi gde? Kamo sreće da je on jedini. A ti "pošteni" prodavci koji koriste svoju nesreću koja ih je zadesila da je prenesu i na druge, takvi na svu sreću, iako se bave debelom prevarom, ipak ne kreiraju cenu na tržištu.

 

Zašto je nemoguće pronaći dobar i očuvan primerak bilo kakvog starijeg motora? I zašto je čudo ako neko zna to da proceni i da to plati? Pa nisu sva vozila u Srbiji plivala i ne prodaje se sve tek kad postane krš, ili mu popravka iznosi više od polovine celokupne vrednosti.

Moj KLE je bio bolje očuvan od polovine sa oglasa koji su mlađi od njega po 7-8 godina. I eto, prodao se iako je imao nalepnice, iako sam ja nastupao u cirkusu sa njim, iako ima smešne i rasparne gume sa matorim DOT-om, iako će se raspasti ceo čim bude prvi put pao. Ali nije nikada plivao i nekome ipak vredi sve te pare !

 

I prestani više sa svojim omalovažavanjem za bilo čiju tuđu stvar. Meni je stvarno žao zbog svega toga što vam se desilo i ne daj Bože više nikada, ali ti očigledno živiš u okruženju gde više ne postoje normalni kriterijumi za neku vrednost i za nečiju tuđu stvar i tuđi novac.

Vidiš, nekome se poštenje i lični trud vrati, a nekome, iako trenutno prevarom ostvari neku korist, ne verujem da će na kraju da prođe dobro. Ali nije moje da sudim o tome...ja mogu samo da verujem ili ne verujem u to.

Sve u svemu, ovim završavam raspravu sa tobom, iovako su se ljudi smorili od nas obojice sa ovim prepucavanjem.

Tačka!

 

Ne znam kog je tacno tipa tvoja pasija prema plivanju, vodi i poplavi.... Ali to nikakve veze nema sa cinjenicom da ti je motor matora, precenjena nakaza... I nije cudo sto je preko pola godine na oglasu. Ali kao sto i za potopljena kola do antene ili kako god ih ti nazivao, ocigledno ima kupaca, tako i za ovaj tvoj cirkus ima ko da odvoji i preplati debelo.

Eto, mozda ovom zadnjom recenicom nadjoh iz nehata paralelu izmedju ta dva.

p.s svako sa gramom mozga, na teritoriji poplavljenih opstina, kupuje sa aneksom kuporodajnog ugovora kod notara, da predmet kupovine nije bio u poplavi i kao takav nije nigde zvanicno zaveden.

Ali imajuci u vidu tvoje dosadasnje nastupe, ta kolicina inteligencije nije za ocekivati.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kle 500

Vlad@r,  lep bajk. U zdravlju i veselju da se do mile volje navozaš sa njim. 

Svako dobro i dobrodošao u klub ponosnih vlasnika KLE-a.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

 

7 hours ago, cika miloje said:

И ја их имам на свом КЛЕ-у. :)

Ja ih još uvek nisam probao tako da nemam nikakvo iskvustvo sa njima. Kako su se tebi pokazale i po kakvim putevima ih voziš?

 

@Shkrba Hvala :takoje:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500
8 hours ago, Alekre said:

Sugrađanine,

 

javi se s prvim lepim vremenom da se provozamo. 

Komšija, ako nešto ne zagudi u februaru kao pre par godina eto nas na drumu sa kezom od uva do uva. Čućemo se naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Kakva zajebancija da dođeš do filtera vazduha. Rasturih pola motora.

DSC_0037.thumb.JPG.772af80583fe38569046a85038c1c77c.JPG

Filter nije bi prljav malte ne uopšte. Samo što su su mu se ona dva bočna sunđera odlepila. Sunđeri se trnutno kisele u feriju pa kad se dobro isperu i osuše pokušaću da te bočne sunđere ponovo zalepim. Ako ne uspe negine mi novi filter. Šteta, pošto ova ovalna povšina izgleda kao nova.

 

DSC_0040.thumb.JPG.844ed8fd3b7630934bc857ffaa5dc8ed.JPG

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Kawasaki KLE500
Pre 8 sati, Vlad@R je napisao:

 

Ja ih još uvek nisam probao tako da nemam nikakvo iskvustvo sa njima. Kako su se tebi pokazale i po kakvim putevima ih voziš?

 

 

Асфалт. Задовољан сам.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Drugar se prevrnuo sa motora dok je sedeo na njemu i poluga kočnice je probušila deklu. Iz pukotine curi ulje, ne mnogo ali ipak curi. Dužina pukotine je oko 1,5cm a širina možda par mm. Kako sanirati pukotinu?

Sent from my E6653 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Bjelovar
  • Motocikl: KLE 500
On 2/10/2018 at 1:52, Pavle3 je napisao:

Drugar se prevrnuo sa motora dok je sedeo na njemu i poluga kočnice je probušila deklu. Iz pukotine curi ulje, ne mnogo ali ipak curi. Dužina pukotine je oko 1,5cm a širina možda par mm. Kako sanirati pukotinu?

Sent from my E6653 using Tapatalk
 

TIG postupkom, ~ 10+ eura, i bojanje poslije.

Za privremeno: petrolejom, deterGentom, vodom, brtvenu masu utiskaj,

ako treba donalijepi još nešto folijasto.

Pluto, bilo što. Komadić inoxa nekog cool oblika...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

Tako sam ja uradio na mom suzukiju I sad kad ga prodajem sad kupci vecaju kolika je bila havarija odn da li je pao sa 100kmh ili 200na sat I ne odlucuju se za kupovinu.To je moje iskustvo od bezazlenog rusenja sa copave ispred kafane jer sam zaboravio da ga ubacim u prvu a on krenuo napred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500
TIG postupkom, ~ 10+ eura, i bojanje poslije.
Za privremeno: petrolejom, deterGentom, vodom, brtvenu masu utiskaj,
ako treba donalijepi još nešto folijasto.
Pluto, bilo što. Komadić inoxa nekog cool oblika...
Da li je TIG postupak varenje Argonom? Bojanje kao strah da ponovo procuri ili farbanje vara? Možda može iznutra da se zavari,pa se neće mnogo videti.

Sent from my E6653 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Ako si u prilici slikaj taj dekl pa postavi sliku da vidimo kako pukotina izgleda. Ako dekl nije previše iskrivljen tebalo bi da to može da se sanira varenjem i farbanjem. Varenjem se zatvara (popunjava) pukotina i tu nema curenja. Farbanje je zbog estetike jer će od varenja da ti malo izgori farba oko vara.  

Skinite taj dekl i nosite to kod dobrog varioca da ti to zavari. Naglasi mu samo da povede računa da se od grejana ne ošteti prozorče za kontrolu nivoa ulja ( neznam da li je onaj providni deo staklo ili providna plastika). Posle varenja to se lepo obradi da se ne vidi gde je vareno. Kad se to lepo obradi, dekl kod farbara da se ofarba. Posle toga dekl izgleda kao nov.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Hvala vam na savetima. Nisam mislio da će biti toliko posla samo zato što se drugar prevrnuo :D@bokilic javljam vam se za dihtung kad odlučim kad ću raditi ovo.

Sent from my E6653 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500
On 12.2.2018. at 21:54, Pavle3 je napisao:

Hvala vam na savetima. Nisam mislio da će biti toliko posla samo zato što se drugar prevrnuo :D@bokilic javljam vam se za dihtung kad odlučim kad ću raditi ovo.

Sent from my E6653 using Tapatalk
 

Moj bivši ljubimac je padao sa crash barom par puta i nije mu nikad bilo ništa, čak se ni žmigavac nije lomio što obično hoće.

Posle kažu crah bar skup.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Bjelovar
  • Motocikl: KLE 500
On 2/12/2018 at 13:21, Pavle3 je napisao:

Da li je TIG postupak varenje Argonom? Bojanje kao strah da ponovo procuri ili farbanje vara? Možda može iznutra da se zavari,pa se neće mnogo videti.

Sent from my E6653 using Tapatalk
 

a)   O TIG-u--->https://www.google.hr/search?rlz=1C2AOHY_hrHR742HR743&hl=hr&source=hp&ei=i26KWomgMs-jwALR24joCA&q=TIG&oq=TIG&gs_l=psy-ab.3..35i39k1j0j0i131k1j0l7.1731.2600.0.3022.5.4.0.0.0.0.180.355.2j1.4.0....0...1c.1.64.psy-ab..1.4.654.6...301.8bsP9A3ISY4

b)   U školi sam učio bojanje, za farbanje mi drugarica podvukla crvenim  ;)  

c)   Kad se zavari to znači da se zavari SKROZ, ne djelomično,  i otkud god zavarivao, zavar mora proći na drugu stranu. To se kaže provar. 

      To znači da će se spaliti boja (ne farba :) ) okolo, zapeći mjestimično,  morat ćeš ukloniti sve gumeno, plastično i slično, i slijedit           će

      to famozno bojanje. :)   ... jer će se jako vidjeti. Zavarivač tom prilikom može iznutra malo podebljati, ako ima mjesta,

       područje izloženo akcijama opakog bajkera. :) 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja