Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd-Zemun-Ugrinovci
  • Motocikl: Kawasaki Versus 650
Sta li fali mom motoru, pa niko ne zove i ne pita za njega. Istorija motora na forumu unazad 10 godina. Cena vise nego povoljna za stanje motora i opet nista.
Ovde ti je lako naci motor da kupis jer kupujes od ljudi koje poznaju drugi sa foruma. Za cene necu nista da pricam sve sam reko. Vidite procenite. Srecno. Toliko od mene.

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Ovaj plavi KLE je moj !

Stvarno ne znam odakle nekom ideja i na osnovu čega ovde priča i to očigledno napamet da je moj motor farban? Jel neko bio da ga pogleda ili to tvrdite samo na osnovu slika? Motor je apsolutno u fabričkoj boji i naravno da ima ogrebotine koje niti želim niti mogu da sakrijem jer je motor POLOVAN i VOŽEN. Da je imao veće havarije sigurno ne bi bio ove boje, a oni koji dobro poznaju KLE znaju da je ovo jedna od originalnih Kawasaki boja, čak mislim da ih najviše i ima u ovoj plavoj boji.

 

Ja sam ovde na forumu od kada imam ovog KLE- a, što znači oko 10 godina i dosta ljudi me ovde zna, baš kao i moj KLE jer sam ranije dosta više pisao ovde na forumu, a i organizovao par tura za članove sa foruma na kojima sam bio na ovom KLE-u. A vi novopečeini, koristite malo pretragu pa pogledajte malo forum i unazad, pa onda pljunite slobodno na nečiji motor.

 

U oglasu lepo piše sve, ali bukvalno sve o motoru, ne treba ovde niko ništa da predpostavlja i izmišlja. Motor jeste 96. verzija 2, što znači da ima grejanje karburatora i novi tip magneta. Link ka ovom oglasu je objavljen i ovde u ovoj temi pre par stranica, ali očigledno to nema ko da čita, ali je zato bitno da se brže bolje komentariše i piše i ono što nije.

Ako niste neki motor videli uživo, onda nemojte da izmišljate, predpostavljate i pišete napamet ono što i ne znate da li je tačno, jer se možda neko godinama trudio da svog ljubimca održava i vozi, a tek da ne pričam o nečemu što je dodatno ulagano što motor nije ni imao kada je kupljen. Gde piše da je nemoguće da takav motor negde postoji. To što se neko nagledao samo krševa ne znači da je svaki KLE kršina, pa makra bio i 91. godište.

 

I na kraju, Grille 'ladno stavio sliku mog motora kao svoj avatar na ovom forumu.

Neka, ja se ne ljutim, samo ako ga neko pita da li je na prodaju neka ga slobodno preusmeri na Srle69.

 

Na slikama su neki od KLE-ova koji su bili na pomenutim turama koje sam ja organizovao. Neki će ovde prepoznati svoj motor a vidi se i moj.

I gle čuda, svi ofarbani istom bojom??? Verovatno su svi po Srbiji farbali svoje motore kod istog majstora. Dobar neki majstor kad su mu svi motori ispali iste nijanse, ne bi me začudilo da je tip čak i neki japanac. 

IMG_0108.JPG

IMG_0686.JPG

IMG_0691.JPG

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Choda boy rules!!!, 277 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000
Ovaj plavi KLE je moj !
Stvarno ne znam odakle nekom ideja i na osnovu čega ovde priča i to očigledno napamet da je moj motor farban? Jel neko bio da ga pogleda ili to tvrdite samo na osnovu slika? Motor je apsolutno u fabričkoj boji i naravno da ima ogrebotine koje niti želim niti mogu da sakrijem jer je motor POLOVAN i VOŽEN. Da je imao veće havarije sigurno ne bi bio ove boje, a oni koji dobro poznaju KLE znaju da je ovo jedna od originalnih Kawasaki boja, čak mislim da ih najviše i ima u ovoj plavoj boji.
 
Ja sam ovde na forumu od kada imam ovog KLE- a, što znači oko 10 godina i dosta ljudi me ovde zna, baš kao i moj KLE jer sam ranije dosta više pisao ovde na forumu, a i organizovao par tura za članove sa foruma na kojima sam bio na ovom KLE-u. A vi novopečeini, koristite malo pretragu pa pogledajte malo forum i unazad, pa onda pljunite slobodno na nečiji motor.
 
U oglasu lepo piše sve, ali bukvalno sve o motoru, ne treba ovde niko ništa da predpostavlja i izmišlja. Motor jeste 96. verzija 2, što znači da ima grejanje karburatora i novi tip magneta. Link ka ovom oglasu je objavljen i ovde u ovoj temi pre par stranica, ali očigledno to nema ko da čita, ali je zato bitno da se brže bolje komentariše i piše i ono što nije.
Ako niste neki motor videli uživo, onda nemojte da izmišljate, predpostavljate i pišete napamet ono što i ne znate da li je tačno, jer se možda neko godinama trudio da svog ljubimca održava i vozi, a tek da ne pričam o nečemu što je dodatno ulagano što motor nije ni imao kada je kupljen. Gde piše da je nemoguće da takav motor negde postoji. To što se neko nagledao samo krševa ne znači da je svaki KLE kršina, pa makra bio i 91. godište.
 
I na kraju, Grille 'ladno stavio sliku mog motora kao svoj avatar na ovom forumu.
Neka, ja se ne ljutim, samo ako ga neko pita da li je na prodaju neka ga slobodno preusmeri na Srle69.
 
Na slikama su neki od KLE-ova koji su bili na pomenutim turama koje sam ja organizovao. Neki će ovde prepoznati svoj motor a vidi se i moj.
I gle čuda, svi ofarbani istom bojom??? Verovatno su svi po Srbiji farbali svoje motore kod istog majstora. Dobar neki majstor kad su mu svi motori ispali iste nijanse, ne bi me začudilo da je tip čak i neki japanac. 
IMG_0108.thumb.JPG.3423c37bbaae7488b47799e91ef1d103.JPG
IMG_0686.thumb.JPG.80c2cbf3566d96d14544285463a39714.JPG
IMG_0691.thumb.JPG.72ebd2b3c282c63a00e74d6abf3d1f9c.JPG
Za Srletov motor mogu da posvedočim da je odličan, malo vožen i super očuvan. Sve što je napisao stoji. Njegov motor je za svaku preporuku!!

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

@srle69 ja sam rekao da je farban i ako pročitaš opet šta sam napisao videćeš da nisam "pljuvao" ništa. Čak sam mislio da dođem da pogledam, sad nisam siguran, ti si neki mnogo nervozan tip :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Kawasaki KLE500
Pre 6 sati, srle69 je napisao:

Ovaj plavi KLE je moj !

...I gle čuda, svi ofarbani istom bojom???... Dobar neki majstor kad su mu svi motori ispali iste nijanse, ne bi me začudilo da je tip čak i neki japanac. 

 

 

 

 Јапанац 100%. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500
Pre 4 sati, mradomir je napisao:

@srle69 ja sam rekao da je farban i ako pročitaš opet šta sam napisao videćeš da nisam "pljuvao" ništa. Čak sam mislio da dođem da pogledam, sad nisam siguran, ti si neki mnogo nervozan tip :)

 

Malo li je?

Kad neko tako samouvereno tvrdi da je farban odmah se postavlja pitanje ZAŠTO je farban i da li je to rađeno najverovatnije zbog nekog padanja ili većeg oštećenja, a to je dovoljno da većinu potencijalnih kupaca dovede u sumnju i odbije u startu od kupovine, naročito ako je cena "jača" kao moja i ako motor nije u "komšiluku" nego u nekom zabačenom delu Srbije gde ima malo većih troškova oko dolaska.

 

Iskreno, zovu me stalno, jedni nude neke zamene, drugi pola para sad a pola dogodine, neki hoće samo crash bar, neki samo sedište... Nedavno mi bili neki likovi koji i ne znaju šta je enduro, cena im bila ok ali motor im je preveliki i nije za planinu i vožnju po neuređenim šumama i brdima. Lik kaže da je tamo skršio već 2 motora i da on to i ne registruje niti ikad vozi po asvaltu. Iako je motor za prodaju, molio sam Boga da odustane od kupovine jer mi je bilo žao da ga prodam nekome za to.

Ljudi mi kažu da sam lud što ga nisam prodao, možda su i u pravu, a ja jesam nervozan posle gomile gluposti koje moram da trpim samo zbog iskrene želje da motor ode nekome ko će stvarno da ga održava, vozi i uživa sa njim, makar samo deo koliko sam ja za ovih 10 godina.

 

Ja niti žurim sa prodajom, niti pišem hvalospeve o svom KLE-u samo da bi se neko "upecao" na žvaku i došao da ga vidi i kupi. Pišem ono kako jeste, pa kome se učini interesantnim i primamljivim doći će, a onome kome u startu smetaju sitnice "ovo ili ono" a nije niti video motor niti popričao sa vlasnikom, takve imam skoro svaki dan i takvi me i ne zanimaju. U prilog tome ide to što imam na "Polovnim automobilima" preko 6k pregleda i preko 20 pratilaca oglasa, a da ne pričam koliko ih je još na ostalim oglasima. Bio ja nervozan ili ne, tako je...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd
On 13/01/2018 at 9:17 AM, mradomir said:

 

Po meni je mnooogo 2200e za '94. godište, ali treba pogledati ako nije daleko.

 

 

 

I meni deluje mnogo, ali svako sam odredjuje cenu. Ja planiram da prodam moje Klepetalo. Nisam ga jos izbacio iz garaze, slikao, ali i to ce biti u narednom periodu.

 

Za novog kolegu, ako te zanima, moj motor ce biti solidno jeftiniji i moj KLE je u prvoj boji, sa par ogrebotinica i 1998.god. Ako treba nesto, slobodno me kontaktiraj na pp. Moze da se pronadje na forumu dosta o tom mom motoru jer je pre mene bio kod mog prijatelja Aspara i kod Bandolerosa :)

 

EDIT: Koliko vidim, Srletov motor nije farban, iako verujem da komentar nije bio zlonameran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kle 500

Krajnje je neozbiljno pričati o nečijem motoru bilo šta, a da pri tom ne poznajep vlasnika, da nisi video uzivo niti probao taj motor.  Pretpostavke nisu za javno iznošenje. 

Druga stvar,  neki motor košta onoliko koliko se prodavac i kupac dogovore. I to je to. 

Srletov motor je ovako na oko odličan primerak. Sve ostalo se može reći tek kad se vidi motor, proba, pregleda...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
32 minutes ago, Shkrba said:

Krajnje je neozbiljno pričati o nečijem motoru bilo šta, a da pri tom ne poznajep vlasnika, da nisi video uzivo niti probao taj motor.  Pretpostavke nisu za javno iznošenje. 

Druga stvar,  neki motor košta onoliko koliko se prodavac i kupac dogovore. I to je to. 

Srletov motor je ovako na oko odličan primerak. Sve ostalo se može reći tek kad se vidi motor, proba, pregleda...

A što ne bi komentarisali oglase i cenu, ipak je ovo forum.

Moraš priznati da motor koji je preživeo 22 sezone, a da nije ni jednom pao, ogrebao se ili slično je jako redak.

Svaka čast Srletu što je uspeo tako da ga sačuva.

Ja svaki overim bar jednom, dvaput, a i sve kolege sa kojim se vozam su imale po neko oštećenje plastike. To je maltene nemoguće izbeći.

Opet da kažem da to ništa ne znači i nije nikakav pokazatelj kvaliteta motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Naravno, komentari koji su na mestu su čak i poželjni, ali ne i komentari napamet da je nešto rađeno ili ne valja na motoru samo sa slika. Što kaže čovek (Shkrba), treba videti, probati, popričati sa vlasnikom koji posle 10 godina ima verovatno šta da kaže o motoru.

Cena je ta koja je, kome se ona ne sviđa ili mnogo mu je neka ne komentariše. Nekome je sigurno nerealno i mnogo čak i 2000e za moj motor, ali verovali ili ne, tu sam cenu dobijao i odbio da ga dam za te pare sa mogućnošću da ga možda uopšte posle ove ponude neću nikada ni prodati. Onaj koga zanima zašto je cena 2200e to ne može videti sa slika, a ja sam kod kuće svakoga dana, telefon stoji na oglasu pa neka izvoli. Koga je žao za 10-20 litara goriva što bi došao da pogleda motor, taj neka traži nešto jeftinije.

I ja sam voleo da imam noviji TransAlp ali sam mogao samo da ga sanjam. Kupio sam ono za šta sam imao pare a nisam zvao vlasnike TransAlp-ova da im kažem da im je cena prevelika.

 

Što se tiče mog KLE-a koji je preživeo preko 20 sezona, slažem se da nema takvog koji nije nekada pao. Naravno da i moj KLE nije bezgrešan i da je pao par puta zajedno sa mnom, ali pitanje je kako je pao i šta mu je tada falilo i da li je nešto posle toga zamenjeno ili ne (mislim da nikoga ne zanima šta je posle pada meni falilo). Moj motor jeste očuvan, prvo, jer ga ja nisam ganjao po šumama i gorama već samo po asvaltu (takve su i gume bile a i sada su na njemu), a još jedan razlog očuvanosti (koji je i razlog prodaje) je taj što je taj motor za 10 godina kod mene prešao ukupno samo 14.000 Km, s tim što je za zadnje 4 godine od kada sam promenio posao prešao samo oko 2000. I šta je tu nemoguće? Ne vozimo svi mi motore na isti način, niti ih čuvamo na isti način, uostalom, onaj ko se iole razume u ono što gleda vrlo brzo će provaliti u kakvom je stanju ovaj primerak čak i da ja ne pričam mnogo o njemu.

 

Hvala svim mojim prijateljima sa ovog foruma na podršci i pohvalama za moj KLE !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Pozdrav svim KLE-petalima. Da se prijavim u sektu. Od pre par nedelja i ja postadoh vlasnik jednog. Trenutno nemam slika ali biće. Mališa spava u garaži. Čeka malo toplije dane.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd-Zemun-Ugrinovci
  • Motocikl: Kawasaki Versus 650
Pozdrav svim KLE-petalima. Da se prijavim u sektu. Od pre par nedelja i ja postadoh vlasnik jednog. Trenutno nemam slika ali biće. Mališa spava u garaži. Čeka malo toplije dane.
Dobrodosao

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd-Zemun-Ugrinovci
  • Motocikl: Kawasaki Versus 650
Pozdrav svim KLE-petalima. Da se prijavim u sektu. Od pre par nedelja i ja postadoh vlasnik jednog. Trenutno nemam slika ali biće. Mališa spava u garaži. Čeka malo toplije dane.
Dobrodosao

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500
2 hours ago, Giga Kle said:

Dobrodosao

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока
 

Hvala.  Još bolje vas "snašao".:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500
Quote

 

 

1 hour ago, srle69 said:

Dobrodošao !

Lep primerak, nema šta, a jel farban?:Bandolero::lol2:

Hvala Srle. Nije fabrban.:). Zagledao sam ja malo i tvoje motorče. Lep primerak. Ali uzeo sam nešto mlađe. 2006 godište. Tu smo relativno blizu, a ja s'proleća malo planiram da obilazim tvoje kraj. Možda se i vidimo . Možda i provozamo ako do tad ne ode tvoj mezimac.

Čitao sam ove pređašnje komentare o tvom i onom crnom motoru. Neverujem da je neko imao bilo kakvu lošu namer. Zato se ne nerviraj. Doći će i tvoj kupac i prodaćeš ti to. Pročitao sam ceo forum od početka i ispratio tvoje postove. Zato i kažem da je to fino i maženo motorče. Oko cene tu ne vredi pričati. To je isključivo u nadležnosti kupaca i prodavca. Za nekog je malo puna a za nekog obrnuto. Zato spusti vizir i po gasu a kupac će doći.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N
22 hours ago, Vlad@R said:

Pozdrav svim KLE-petalima. Da se prijavim u sektu. Od pre par nedelja i ja postadoh vlasnik jednog. Trenutno nemam slika ali biće. Mališa spava u garaži. Čeka malo toplije dane.

Dobro dosao zelimo ti  puno lepih i bezbednih kilometara:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500 :) ETZ 125 ;P
Pre 22 sati, Vlad@R je napisao:

Pozdrav svim KLE-petalima. Da se prijavim u sektu. Od pre par nedelja i ja postadoh vlasnik jednog. Trenutno nemam slika ali biće. Mališa spava u garaži. Čeka malo toplije dane.

I od mene još jedno "Dobrodošao !!!" :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N
1 hour ago, srle69 said:

Dobrodošao !

Lep primerak, nema šta, a jel farban?:Bandolero::lol2:

Vala kolega moj je ofarban,al pre 22god:jee::lol3::jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja