Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Nemacka / Stuttgart
  • Motocikl: BMW F800GS/Honda NT650

Druari, posto memam dovoljan broj postova moram da se oglesim ovde.

Ako neko trazi KLEa prodajem mog za drustvo sa foruma cena 1.250€.

https://www.polovniautomobili.com/motori/10740081/kawasaki-kle-500

Sve je lepo iapisano po forumu sta je i kako, generalno dobar motor.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Nemacka / Stuttgart
  • Motocikl: BMW F800GS/Honda NT650

Na zalost ne bih, prodajem ga iz razloga sto sam naso posao preko i idem iz Srbije.

Tako da sada rasprodajem motor i dva auta, na moju veliku zalost ali sta da se radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Bjelovar
  • Motocikl: KLE 500
On 1/25/2017 at 9:15, cika miloje je napisao:

Преко пријатеља сам  купио гуме у Дојчланду (133,20 еура). Још увјек су тамо, ал ускоро стижу. Треба ми инфо гдје их у Панчеву или ближој околини (БГ), могу монтирати, тј. вулканизера који то ради? Да ли мјењати и унутрашње гуме (предња ми постепено попушта, задња не)?

post-33357-0-89975200-1485332052.jpg

Je li bilo problema s montiranjem Anakee3 prednje gume? Na forumima sam čitao neke fame, nikad objašnjene, da se ne može, da je teško, da trebaju neki trikovi... Kao ta nije za žičanu felgu i nešto porub ne odgovara, i slično.  I kao uspjeli trikom, ali trik ide u grob sa virtuozom majstorom, valjda. :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

  Prodje ova sezona, moja prva posle sedam susnih godina. Toliki me je neizdrz uhvatio bez motora, da sam svog KLE-a kupio 3. januara, po mrazu, snegu i ledu. I nisam se pokajao, sto smo se bolje upoznavali nas dva, to sam sve vise shvatao da sam naravio pravi izbor. Udoban polozaj sedenja, lak za voznju, snage sasvim dovoljno sto se mene tice, kocnice solidne (doduse stalno se vozim sam), prilicno stabilan zbog velikog prednjeg tocka - par puta mi je spasao glavu kad sam vec mislio da je gotovo po nekoj rizli koju nisu sklonili sa magistrale... Jedino sto mi smeta na njemu je sediste - imam Bobanovo, tako sam ga i uzeo, ali posle 50-ak kilometara moja pozadina pocinje jako da negoduje, pa ustajem cesto da je malo rasteretim. Jos nisam uspeo da odgonetnem u cemu je problem, sediste je odlicno uradjeno, mozda zato sto je malo uze od mog bivseg motora, pa se nisam privikao. Sve u svemu - ja prezadovoljan. 

  Zbog obaveza, sto privatnih sto poslovnih, nisam mnogo presao, oko 3500 km ukupno, ali sam u njih uspeo da spakujem dva odlaska do mora, prvi put sredinom juna, do Budve i nazad, a drugi do Herceg Novog na moto skup, pa preko Albanije, Rozaja i Novog Pazara kuci. Bilo je tu i jos par duzih voznji po Srbiji, s jedne takve sam vozio blizu 100 km u patikama punim vode do kuce, bilo - ne ponovilo se. Od sada obuvam cizme i do prodavnice. Malo sam ga probao i po blagom off road-u, mada mi gume nisu za to (Conti Tour), ali sam poprilicno zadovoljan kako se vladao, cak sam uspeo i da ga preteram preko nekog oranja dok je moj drugar okretao svog Fazera na seoskom puticu jer smo morali da se vratimo nazad. Samo sam mu doviknuo: Kupi motor pa se vozi!!! :lol3:  

  Sada je garaziran, ceka prolece, nove gume i nove avanture... 

gishka.jpg

gishka2.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Jesenas sam kupio i bocne kofere Givi, sa sve originalnim nosacima, ali su oni skinuti sa TDM-a, tako da cu morati da odradim neke prepravke da bi ih montirao na KLE-a. Ako neko od vas ima bocne kofere bio bih mu jako zahvalan da okaci ili mi posalje slike istih na motoru i kako je reseno kacenje samih nosaca na motor. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Au, brate, ti ga voziš za sve pare. Ovako se u mom kraju po Homolju voze samo kros motori. Gume su vidim - kramponke, inače...

Koliko si ti visok? Ovakva vožnja bez dugačkih nogu - teško. Ja probao par puta dok sam imao enduro gume, ali sa mojom visinom od 178 cm mnogo zajebano. Od tada se vozim uglavnom asvaltom, putujem kada imam vremena po 200 - 300 Km i za to mi služi KLE, a i takve sam mu gume stavio.

Alal vera i neka te služi još dugo !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
1 hour ago, STOP said:

Evo i moj KLE, vec deseta godina da drma i ne pokazuje znakove posustajanja :jee1:

Uh, ovo odvozati sa KLE-om je podvig  :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660
Pre 2 sati, STOP je napisao:

Evo i moj KLE, vec deseta godina da drma i ne pokazuje znakove posustajanja :jee1:

 

 

 

A ja mislio da vozim po terenima koji nisu prikladni za KLE-a... Kakva zabluda :D

 

Vidim da si ti svog dosta olakšavao i očerupao, ali zanima me da li si možda menjao zadnji amortizer ili radio nešto na zadnjem kraju (izuzev dog-bones)? Gledam kako opušteno penješ stepenice a znam da sa mojim nema šanse da se to radi a da se žestoko ne zakači skid plate-om.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Nemacka / Stuttgart
  • Motocikl: BMW F800GS/Honda NT650

Jednom se ja istrpovao da je KLE-o  nesto visociji i terao ga po nekim dzombama i vracam se na put i zveknem o ivicnjak dole nije mi bilo dobro. Tezak je, a i ja 100kg, malo sam ga precenio.

Ovakvih puteva i staza mislim da u okolini Kraljeva ima bas dosta, Stolivi, Goc, Maglic...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: KLE500
Pre 3 sati, Gliga je napisao:

 

A ja mislio da vozim po terenima koji nisu prikladni za KLE-a... Kakva zabluda :D

 

Vidim da si ti svog dosta olakšavao i očerupao, ali zanima me da li si možda menjao zadnji amortizer ili radio nešto na zadnjem kraju (izuzev dog-bones)? Gledam kako opušteno penješ stepenice a znam da sa mojim nema šanse da se to radi a da se žestoko ne zakači skid plate-om.

Zadnji amortizer je original, niko tako (cca 60k km na najtvrdjem polozaju, dosta izdrzljiv ali skroman). Zakacim i ja skid plateom, ali nekako lagano :jee:

 

@srle69 186, duge noge su super kad zagusti :moto2:

 

@Zog kad idemo??

 

@mradomir  @Shkrba :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • kojekude, 251 postova
  • Lokacija: nbgd
  • Motocikl: tražim, gledam, probam, biram..

pozdravljam sve naviKLE, isteKLE, poKLEKLE, kao i one preteKLE..da ako neko zna, ima, iLi možda zna (a da nisu po oglasima), prodaje  pomenutog 2004. i mlađeg..tenkju 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • kojekude, 251 postova
  • Lokacija: nbgd
  • Motocikl: tražim, gledam, probam, biram..
On 12/18/2017 at 9:52 PM, dangubas said:

pozdravljam sve naviKLE, isteKLE, poKLEKLE, kao i one preteKLE..da ako neko zna, ima, iLi možda zna (a da nisu po oglasima), prodaje  pomenutog 2004. i mlađeg..tenkju 

iLi poKLAnja, možda..:moto2: 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Pozdrav drustvo. U potrazi sam za endurom. Izmedju ostalog gledam i Kle, gde mi se jedqn izdvaja.ovaj primerak je u pitanju https://www.polovniautomobili.com/motori/11438544/kawasaki-kle .

Zna li mozda neko nesto o ovom motoru, mozda je i vlasnik odavde. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja