Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Tebi je motor zreo za servis, nema tu nikakve knedle, tebi smeša nije dobra.

Potrebno čišćenje karburatora i štelovanje sinhronizacije sa vakumima. Takođe skinuti air filter, oprati i nauljiti. Proveriti i svećice u kakvom su stanju. 

 

Drugo, to je prva verzija KLE-a i on nema grejanje karburatora kao modeli od 96. pa nadalje i te prve verzije troše više, do 1l na 100 km.

Moj KLE je 96. godište i potrošnja mi je od 4.5 - 6l kao i kolegi pre mene. Ispod toga teško da nekom troši, a iznad toga je potreban servis.

 

Tvrdoća zadnjeg vešanja se šteluje od 1-5 i vidi da ti nije možda na 1 a ne na 5. Na položaju 1 je najveći hod opruge a na položaju 5 je najmanji i zato je motor tvrđi na 5 jer opruga je potpuno sabijena i ima najmanji hod. Visina motora se ne može naštelovati ovim prstenom kao što mnogi misle. Motor legne koliko je opterećen i to je to kod svakog KLE-a. Jedino da ti nije otišao zadnji amortizer pa nenormalno lega zbog toga.

Takođe, prednji amortizeri se pumpaju, ali bez obzira na to, KLE zabada naped pri jačem kočenju. Neki su pokušali da ga otvrdnu pumpanjem sa jačim pritiskom i dobili su samo probijanje ulja na semeringe i ništa više. Ja moje držim na o,5 bara i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Hvaka na odgovoru! Mislim da je na poziciji 5 , jer sve ostale pozicije omogućuju veći hod.

Sent from my E6653 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1358 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE
Pre 4 sati, GypsyKing je napisao:

Profi! Mogao bi da otvori radionicu!emoji106.png

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 

 

Hvala. Radionicu već imam, doduše stolarsku. ;)

 

Pre 4 sati, Sveti Atila je napisao:

Nimminu ovo nije prvi put, meni je isto nudio nesebičnu pomoć prilikom kupovine motora, svaka čast!!!

 

U stvari je veoma jednostavno: nekome treba pomoć - ako mogu, pomognem. "Just like that", što bi rekli naši stari.:popovanje:

 

Pre 5 sati, Zille-nbg je napisao:

Neizmerno hvala kolegi na pomoci, covek se sam ponudio da samo uzmem materijal i da dodjem do njega. Stvarno svaka cast. 

 

Nema na čemu, i drugi put. Sad bar znaš gde sam.

+ da te pohvalim: nisi uopšte smetao, naprotiv.:zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Nemacka / Stuttgart
  • Motocikl: BMW F800GS/Honda NT650

Kolege imam mali problem, koji je veliki u sred sezone. Kao svaki nepredvidjeni kvar, kod mene lom ili pukotina. Pukao, tj. odvalio se zadnji nosac motora.

Slike govore vise od reci. 

Treba mi savet kako i gde zavariti, da li da poskidam sve sa motora i sam motor, struju.. ili ne mora vas sve 

Bas je nezgodna stvar.

20170726_215507.jpg

20170726_215512.jpg

20170726_215531.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd,Terazije
  • Motocikl: PX200e,Lambreta LD150,KLE

Врати носач,шраф па пецни на 2 места да буде тачно место.

Онда вари.

Све зависи колики и какав мајстор вари.Мада по свој прилици ће агрегат морати напоље.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Nemacka / Stuttgart
  • Motocikl: BMW F800GS/Honda NT650

Poskidano sve od plasticnih delova i komsija sa CO2 aparatom izvario. Ima ruku samo takvu, kao fabricki var. Drugi nosac isto malo popustio, pa je i njega ojacao. Veliki problem resen, vise ne cangrlja nista, sad samo prede.

Zahvalio bih se Bokilicu na savetu i instrukcijama.

20170729_112106.jpg

20170729_134402.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Prolom Banja, Beograd
  • Motocikl: Yamaha DT 125, Kawasaki KLE500

Desava mi se da motor nece da upali, tacnije kada zaverglam pocne da zuji ili sta vec onaj mali automat sto se nalazi ispod desne bocne plastike. Zanima me je l imao neko problem sa tim, gde naci drugi?
Hvala

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Prvo pogledaj u kakvom ti je stanju akumulator. Takvo zujanje hoće da nastane kada je akumulator slab.

Ako ustanoviš da ti je akumulator dobar, onda testiraš ispravnost start releja tako što zavrneš one zaštitne gume na njemu što prekrivaju oba veća šrafa pod kojima su kablovi, uzmeš neku deblju žicu ili neka klešta i kratko spojiš oba šrafa. Ako tada motor zavergla normalno onda ti je crkao taj relej. Ovim postupkom eliminišeš potencijalni kvar na alnaseru. Ako ne vergla ni tada, onda nije relej i kvar je verovatno negde dalje, vrlo verovatno četkice ili stator/rotor na alnaseru.

Ja sam taj relej već menjao, ali nisam našao original za KLE već polovan od Aprilije. Razlika je samo u priključnom konektoru koji sam ja malom prepravkom prilagodio da može da se poveže. Evo već puno godina to radi bez ikakvih problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Prolom Banja, Beograd
  • Motocikl: Yamaha DT 125, Kawasaki KLE500
Prvo pogledaj u kakvom ti je stanju akumulator. Takvo zujanje hoće da nastane kada je akumulator slab.
Ako ustanoviš da ti je akumulator dobar, onda testiraš ispravnost start releja tako što zavrneš one zaštitne gume na njemu što prekrivaju oba veća šrafa pod kojima su kablovi, uzmeš neku deblju žicu ili neka klešta i kratko spojiš oba šrafa. Ako tada motor zavergla normalno onda ti je crkao taj relej. Ovim postupkom eliminišeš potencijalni kvar na alnaseru. Ako ne vergla ni tada, onda nije relej i kvar je verovatno negde dalje, vrlo verovatno četkice ili stator/rotor na alnaseru.
Ja sam taj relej već menjao, ali nisam našao original za KLE već polovan od Aprilije. Razlika je samo u priključnom konektoru koji sam ja malom prepravkom prilagodio da može da se poveže. Evo već puno godina to radi bez ikakvih problema.

Hvala na odgovoru, ipak je akumulator oslabio... Proverio napon kasnije, to je okej, tako da je regler ziv.
Pozdrav

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500 :) ETZ 125 ;P

Pozdrav drugari, danas me baš propratila sreća sa finansijama!!! zakovo mi je Alnaser, dođe majstor skine Alnaser, al u trenutku dok se skidala dekla videli smo nešto što me u najmanju ruku uopšte nije obradovalo, poluraspadnuti Magnet!!! Pitanje= da li je moguće da je motor radio sa takvim magnetom?(neka vaša iskustva o tome) i drugo što me najviše zanima , kome se obratiti za drugi polovan Magnet-preporuka, kako se kreću cene?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Stara boljka kod svih do 96. kada su ispravili ovu fabričku grešku sa magnetima i dodali grejanje karburatorima.

Moguće je da je radio i tako, ali sada posle otvaranja sigurno više neće.

Stvarno ne znam gde se mogu naći magneti, možda zna Bokilic ili Joška iz Temerina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 86 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: BMW F650, ex KLE 500, ex Honda Trans

Poštovanje...

 

Imam KAWASAKI KLE 500.... Sad nedavno, negde iz Mužlje (Zrenjanin) do Niša mi je ispao (ili izgoreo)  dihtung za lonac auspuha.... Pitam, da li ima novi negde da se nadje? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Potraži na ovom sajtu:

https://www.motorcyclespareparts.eu/kawasaki-parts/off-road/kle500-2006.aspx

 

 Imaju sve originalne rezervne delove za sva godišta. Po cenama su drastično povoljniji od domaćih uvoznika, a do početka septembra je besplatna dostava za celu Evropu (inače je 10€). Ja sam u par navrata poručivao delove od njih i ne planiram da menjam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Uh, sumnjam. Dobićeš od njih mail sa potvrdom kada su ti poslali, kao i kod za praćenje pošiljke. Meni je zadnji paket stigao za desetak dana, a prvi koji sam poručio je putovao skoro mesec.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja