Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki kle 500

Verovatno... Mene je kostala 10500 din. ne znam kako drugi. Prvi put kad registujes je najskuplja,svaki sledeci put je jeftinija i jeftinija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Prema kalkulatoru na http://www.registracija-vozila.rs/kalkulator-registracije-vozila registracija isto košta bilo da se motor registruje na 19kW ili 20kW, bilo da se registruje na 37kW. E sad, ne znam koliko je to tačno, ali verujem da su podaci ažurni. Kako god, ako i postoji razlika, sumnjam da je u pitanju neka značajna cifra.

 

Inače, prva registracija je najskuplja jer se uzima nova saobraćajna i nova tablica. Sve sledeće registracije bi teorijski trebalo da koštaju otprilike isto ako u međuvremenu nije bilo nekih promena u zakonu ili u taksama (ili u cenovniku agencije koja radi registraciju). Mada, postoji i fora gde neke osiguravajuće kuće daju 10% popusta na polisu osiguranja ukoliko je vozilo i prethodni put osigurano u istoj osiguravajućoj kući i slično.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Jaša Tomić
  • Motocikl: Yamaha FJR1300A

Pozdrav.. Odlučio sam se za kupovinu KLEa. Konkretan primerak je 1998 godište sa pređenih 30000km (bar tako pokazuje). Hteo bih da vidim vaše savete na čega treba obratiti pažnju pri kupovini, koje mane mogu biti itd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Postavi sliku motora koji kupujes i cuces sve sto te interesuje,po slikama moze dosta toga da se vidi.A nasta treba da obratis paznju to su osnovne stvari da li je padano sa njega, kako radi u leru i tako redom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Jaša Tomić
  • Motocikl: Yamaha FJR1300A

Postavi sliku motora koji kupujes i cuces sve sto te interesuje,po slikama moze dosta toga da se vidi.A nasta treba da obratis paznju to su osnovne stvari da li je padano sa njega, kako radi u leru i tako redom.

Evo nekih slika motora kojeg bih hteo da pogledam

 

post-41231-0-24022400-1487533959.png

 

post-41231-0-92687800-1487534002.png

 

post-41231-0-93228600-1487534048.png

 

post-41231-0-24486200-1487534086.png

 

post-41231-0-84254700-1487534112.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Jaša Tomić
  • Motocikl: Yamaha FJR1300A

"Реп" чудно стоји у односу на точак или грешим?

Vlasnik je rekao da je motor u odlicnom stanju, sipaj i vozi. Sutra planiram da odem da ga pogledam pa cu videti kako to sve izgleda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

"Реп" чудно стоји у односу на точак или грешим?

Cudno stoji zato sto je polomljen i zalepljen.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd,Terazije
  • Motocikl: PX200e,Lambreta LD150,KLE

Pozdrav.. Odlučio sam se za kupovinu KLEa. Konkretan primerak je 1998 godište sa pređenih 30000km (bar tako pokazuje). Hteo bih da vidim vaše savete na čega treba obratiti pažnju pri kupovini, koje mane mogu biti itd

km na satu nije merodavna svi imaju od 35-40000 a stari su preko 20god.Računaj da je presao preko 100000.Za KLE to nije ništa.Opšti izgled je važan.Rollbar,central stender,sedište.original alat....Koliko videh ovaj nema ništa od toga.Traži da se plastike skinu,pregledaj da li su varene,posle gledaj ram,zaviri svuda,ako je padano,imao havariju,obicno se motorom udara prednjim tockom,onda gledaj varove na ramu,popucala farba na varovima je znak da je bilo karambola.Motor bi trebao da bude umereno prašnjav.Ako BLISTA-sumnjivo je.Treba da bude SUV,da ne curka ulje i slini.Gledaj dihtung na ventilima,glavi,treba da je suvo i NEUMAZANO dihtung masom.Pre paljenja pipni motor da li je hladan,ako je vruć,mlak,onda je pripremljen za kupca.Najbolje je da je HLADAN i da pali bez štektanja,slušaj,KLE nema baš neki očaravajuci zvuk ali ne sme da bač ZVONI,ako zvoni ,šušti -lanac bregaste,ventili.....sašuvaj Bože.To nije za te pare.Pipni diskove,da su debeli,glatki bez zazora,pakne da su debele,Zupčanici da nisu "naošterni" ,lanac da ne visi,da je mogućnost štelovanja odprilike na 1/2.Sedi,zaljuljaj zakočenim prednjim točkom,ne bi trebalo da meko i mnogo propada.Zadigni prednje manžetne,pogledaj vuljuške da ne sline amortizeri,zadnji isto.Proveri svetla i sve sa strujom što je-da radi.Vozi,promeni svih 6 brzina od gore do dole,2,3 naročito nekoliko puta."gradski motori"mora da ide lako i precizno,ako krči,preskače ili neće-beži.Zaleti ga i pusti volan za trenutak,ne sme da trese i zanosi,ako i to radi-bezi.Stavi dlan na auspuh i zavrni gas,ne bi smelo da baci mnogo crno i da smrdi na izgorelo ulje ili nesagoreli benzin.KLE je sjajan motor kao GOLF 2,taj agregat su ubacivali u 5-6 razlicitih modela motora.Toliko je dobar da su morali da prestanu da ga rade jer niko ne bi kupovao nov motor kada ovaj radi....zamena za njega je versus koji se baš i nije nešto pokazao.Gume iako su "šarene" ako su bajate - mora da se menjaju.KLE malo troši,jeftina registracija 10-12 hiljada,malo se više vrti za moj ukus .Ne znam koliko godina imaš i da li si se iživeo na gasu ,moj savet je da ga se ne zavrće previše iako taj motor može i trpi do neke mere a preko nje može i magnet da mu se razleti a onda je već golema muka.Sve u svemu KLE je odličan motor,Za taj koji gledaš ne bi trebao više od 1300e da daš ako je baš"sedi i vozi"kako kaže(što li ga prodaje ako je sedi i vozi) .Naj bolja je varijanta da nadješ neki za  7-800e a resto do te cifre da daš na gume,lanac,pakne,disk.poboljšanje sedišta(ovo što on ima UBIJA)......registraciju(računaj da je ovaj registrovan do APR a ti češ tek tada da sedneš da se vozaš-znači nije registrovan) i onda znaš da imaš siguran i dobar motor.Za gledanje i kupovinu bilo kog polovnog vozila je dobro da povedeš nekoga ko ima takvo vozilo,drugara ili mehaničara koji ih radi i poznaje.

Pozz deda Cele

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Jaša Tomić
  • Motocikl: Yamaha FJR1300A

 

Pozdrav.. Odlučio sam se za kupovinu KLEa. Konkretan primerak je 1998 godište sa pređenih 30000km (bar tako pokazuje). Hteo bih da vidim vaše savete na čega treba obratiti pažnju pri kupovini, koje mane mogu biti itd

km na satu nije merodavna svi imaju od 35-40000 a stari su preko 20god.Računaj da je presao preko 100000.Za KLE to nije ništa.Opšti izgled je važan.Rollbar,central stender,sedište.original alat....Koliko videh ovaj nema ništa od toga.Traži da se plastike skinu,pregledaj da li su varene,posle gledaj ram,zaviri svuda,ako je padano,imao havariju,obicno se motorom udara prednjim tockom,onda gledaj varove na ramu,popucala farba na varovima je znak da je bilo karambola.Motor bi trebao da bude umereno prašnjav.Ako BLISTA-sumnjivo je.Treba da bude SUV,da ne curka ulje i slini.Gledaj dihtung na ventilima,glavi,treba da je suvo i NEUMAZANO dihtung masom.Pre paljenja pipni motor da li je hladan,ako je vruć,mlak,onda je pripremljen za kupca.Najbolje je da je HLADAN i da pali bez štektanja,slušaj,KLE nema baš neki očaravajuci zvuk ali ne sme da bač ZVONI,ako zvoni ,šušti -lanac bregaste,ventili.....sašuvaj Bože.To nije za te pare.Pipni diskove,da su debeli,glatki bez zazora,pakne da su debele,Zupčanici da nisu "naošterni" ,lanac da ne visi,da je mogućnost štelovanja odprilike na 1/2.Sedi,zaljuljaj zakočenim prednjim točkom,ne bi trebalo da meko i mnogo propada.Zadigni prednje manžetne,pogledaj vuljuške da ne sline amortizeri,zadnji isto.Proveri svetla i sve sa strujom što je-da radi.Vozi,promeni svih 6 brzina od gore do dole,2,3 naročito nekoliko puta."gradski motori"mora da ide lako i precizno,ako krči,preskače ili neće-beži.Zaleti ga i pusti volan za trenutak,ne sme da trese i zanosi,ako i to radi-bezi.Stavi dlan na auspuh i zavrni gas,ne bi smelo da baci mnogo crno i da smrdi na izgorelo ulje ili nesagoreli benzin.KLE je sjajan motor kao GOLF 2,taj agregat su ubacivali u 5-6 razlicitih modela motora.Toliko je dobar da su morali da prestanu da ga rade jer niko ne bi kupovao nov motor kada ovaj radi....zamena za njega je versus koji se baš i nije nešto pokazao.Gume iako su "šarene" ako su bajate - mora da se menjaju.KLE malo troši,jeftina registracija 10-12 hiljada,malo se više vrti za moj ukus .Ne znam koliko godina imaš i da li si se iživeo na gasu ,moj savet je da ga se ne zavrće previše iako taj motor može i trpi do neke mere a preko nje može i magnet da mu se razleti a onda je već golema muka.Sve u svemu KLE je odličan motor,Za taj koji gledaš ne bi trebao više od 1300e da daš ako je baš"sedi i vozi"kako kaže(što li ga prodaje ako je sedi i vozi) .Naj bolja je varijanta da nadješ neki za 7-800e a resto do te cifre da daš na gume,lanac,pakne,disk.poboljšanje sedišta(ovo što on ima UBIJA)......registraciju(računaj da je ovaj registrovan do APR a ti češ tek tada da sedneš da se vozaš-znači nije registrovan) i onda znaš da imaš siguran i dobar motor.Za gledanje i kupovinu bilo kog polovnog vozila je dobro da povedeš nekoga ko ima takvo vozilo,drugara ili mehaničara koji ih radi i poznaje.

Pozz deda Cele

Hvala na ovalvom odgovoru! 19 godina imam, odlucio sam se za ovaj motor jer ne planiram da jurcam i da se izivljavam nego za neku normalnu voznju. A pritom i pocetnik sam i mislim da bi ovo bio dobar izbor za pocetak. Videcu sutra sta je i kako je ako bude lepo vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Jaša Tomić
  • Motocikl: Yamaha FJR1300A

Evo bio sam da pogledam motor. Ram, plastike su u redu. Motor radi kako treba. Vuce lepo, ne izbacuje iz brzina, ali nakon 10 minuta rada se pojavila koja kap ulja ispod motora i bio je malo mastan oko ventil dekle. Sada idem kod coveka da se raspitam sta to moze biti pa cu odluciti sta cu

Takodje ako neko od vas moze reci da li bi to mogao biti ozbiljniji problem neka kaze..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Ima neko preporuku za servis gde imaju iskustva sa KLEom u Novom Sadu i okolini?

1.
konkretan problem trenutno: https://drive.google.com/open?id=0B4ScCNmjwlwZTExhR01OLTVWa1U

ovo je odradjeno na prvom malom servisu u januaru:
93b8e931f21444259eb1a4c5bc0184c4.png
rekao sam sta su sve problemi, dobio sam ga sa nazad sa vecinom sredjenih stvari koje sam napomenuo, ali i dalje sa istim problemom sa videa sa linka.
karburator i filteri provereni na servisu. akumulator bi trebao da menjam skoro, kazu.
drug ga provoza nekad da se ne ubudja, kaze da mu se ugasio sam od sebe na semaforu i da ga jedva upalio pod saugom.
garaziran. 2000to god.


oprostite na mogucoj losoj terminologiji, nemam iskustva bas:

2.
drugi problem, pri paljenju svaki put kao da starter (se tako kaze?) vrti u prazno, i moram par puta da mu dam kontakt pod punim saugom da bi se upalio.
nista od toga nije bilo kad sam ga kupovao, sve pocelo nakon stajanja u garazi.

radje bi u neke planine odmah da krenem nego da idem od servisa do servisa na prolece :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd,Terazije
  • Motocikl: PX200e,Lambreta LD150,KLE

Ima neko preporuku za servis gde imaju iskustva sa KLEom u Novom Sadu i okolini?

 

1.

konkretan problem trenutno: https://drive.google.com/open?id=0B4ScCNmjwlwZTExhR01OLTVWa1U

 

ovo je odradjeno na prvom malom servisu u januaru:

93b8e931f21444259eb1a4c5bc0184c4.png

rekao sam sta su sve problemi, dobio sam ga sa nazad sa vecinom sredjenih stvari koje sam napomenuo, ali i dalje sa istim problemom sa videa sa linka.

karburator i filteri provereni na servisu. akumulator bi trebao da menjam skoro, kazu.

drug ga provoza nekad da se ne ubudja, kaze da mu se ugasio sam od sebe na semaforu i da ga jedva upalio pod saugom.

garaziran. 2000to god.

 

 

oprostite na mogucoj losoj terminologiji, nemam iskustva bas:

 

2.

drugi problem, pri paljenju svaki put kao da starter (se tako kaze?) vrti u prazno, i moram par puta da mu dam kontakt pod punim saugom da bi se upalio.

nista od toga nije bilo kad sam ga kupovao, sve pocelo nakon stajanja u garazi.

 

radje bi u neke planine odmah da krenem nego da idem od servisa do servisa na prolece :)

KLE je jedan fin prost motor.Nema neke silne  elektronike koja bi pravila probleme.

KLASIKA  GORIVO I STRUJA.

Koliko vidim ti bi samo da teraš i ništa se baš ne razumeš .Ne znam nikoga oko NS ali znam u NPazovi-dr.BOKILIĆ-a  063 697094 ili 0637729696 /poljski put42 Nova Pazova 22330, Srbija/ .

Čovek je doktor za karburatore.Pogledaće on i paljenje,malo ti pucka na auspuhOslušnu će i naći sve muke koje muče tvoje KLEpetalo.

Hoće to sve malo da zabagri od stajanja ako se ne tera.

Zovi ,dogovori, pa iskoristi ove tople i sunčane dane, NPazova nije daleko/poljski put42 Nova Pazova 22330, Srbija/

https://www.google.com/maps/@44.9549558,20.2199354,3a,75y,64.53h,87.41t/data=!3m6!1e1!3m4!1sWuduuZzSRu2N14zOco7m5A!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1359 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Na žalost, sa Bokilićem neće moći skoro da se dogovori: majstor je pre oko mesec dana imao moždani udar i trenutno je na lečenju/rehabilitaciji u Slankamenu. Srećom, sve je ipak prošlo bez ozbiljnijih posledica i oporavak teče bolje od prvobitnih predviđanja lekara.

 

https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/116826-pomoć-za-majstor-bokilića/

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100 Pan Europa

Moj bivsi se vodio na 25kw(i jos uvek).Ne vidim kako bi na tehnickom pregledu mogli da utvrde snagu motora kad nemaju dinamometar.Tako uvezen i tako se regustruje vec godinama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

 

 

 ...i ništa se baš ne razumeš.

 

 

Zato sam ovde  :)

Hvala, svaki savet dobrodosao.

 

@joke6

Budem, hvala.

Rezervoar ima rdje, videcu sta mi kazu u servisu kad ga oteram, koliko je po njima ozbiljno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd,Terazije
  • Motocikl: PX200e,Lambreta LD150,KLE

Kо зна,треба ми помоћ.КЛЕ

Скинуо сам маску са фаром,при том се ИЗВУКЛЕ жице од ЛЕВОГ мигавца.

Гледам,тражим и не могу да нађем где да их утакнем(зелена+црна,мушки конектор)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Odma pri vrhu iza bocne plastike su nastavci iz kojih su i izvucene zice,oni bi trebalo da na sebi imaju silikonsku zastitu od vode.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja