Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Prolom Banja, Beograd
  • Motocikl: Yamaha DT 125, Kawasaki KLE500

Može predlog za kočione pločice? 
Prednje pločice su mi pri kraju pa razmišljam da li da uzmem Nisssin ili New Fren?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1787 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Ja sam sa Nissin-om zadovoljan već godinama. Jednom sam se zeznuo i uzeo Lucas TRW i Ferodo, obe su škripale i kočile dosta lošije a po ceni su iste kao Nissin.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Blizu granice!
  • Motocikl: KLE 500

Ja sam sa Nissin-om zadovoljan već godinama. Jednom sam se zeznuo i uzeo Lucas TRW i Ferodo, obe su škripale i kočile dosta lošije a po ceni su iste kao Nissin.

 

Gde kupuješ pločice i koliko koštaju? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Prolom Banja, Beograd
  • Motocikl: Yamaha DT 125, Kawasaki KLE500

Ja sam sa Nissin-om zadovoljan već godinama. Jednom sam se zeznuo i uzeo Lucas TRW i Ferodo, obe su škripale i kočile dosta lošije a po ceni su iste kao Nissin.

Hvala na odgovoru. :) Što se cene tiče, zvao sam Motolend i msm da su 3400... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1787 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Da li ste znali da se zadnja kočnica na KLE-u menjala tokom godina? Ni ja, sve dok mi pre par dana nije stigao komplet semeringa i gumenih delova poručen za '95-'96 godište. Mom oduševljenju nije bilo kraja kada sam video da nije ni nalik onom što meni treba... Da budem precizniji, problem predstavlja semering "prašinar". Na modelima do 2003. (uključujući i tu godinu), taj semering je vrlo specifičnog oblika. Dovoljno specifičnog da se prodaje samo kao originalni Kawasakijev rezervni deo, nema male privrede. Svi ostali delovi su isti. Pogađate, meni je od celog kompleta bio potreban samo taj prašinar...

 

LGF8VY0.jpg

 

FOXjxGu.jpg

 

 

Dakle, ako nekome treba kompletan set gumenih delova za zadnju kočionu čeljust neka se javi.

 

 

PS.

Prednja kočnica je ista na svim godištima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Kawasaki KLE

Drugari zasto mi vlazi na svecicama,vise na levoj nego na desnoj ? Spolja naravno. Odakle tu masnoca i ulje. Jes da je rupa golema :)

Ngk potrajala celih 5000km i crkla. Prosle jeseni kad sam menjao nije mi bilo toliko masno oko otvora...

 

Sent from my GT-I9060 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1787 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Nakon 5 godina i ~33000km došlo je vreme za rastanak. Ne od KLE-a, naravno, već od akvarijumskih slavina za podmazivač lanca, šta ste se uplašili :) Za svo ovo vreme promenio sam više tih akvarijumskih slavinica i nijedna nije dihtovala baš kako treba tako da je curenje ulja nakon gašenja motora bila redovna pojava.

 

OWOllgb.jpg

 

 

Danas sam montirao ovaj "prigušno nepovratni ventil". Nisam stigao da ga isprobam ali deluje obećavajuće. Podešavanje protoka je mnogo preciznije (nije baš da mi je ovo od presudnog značaja jer sam svakako uvek podešavao odokativno) i kada se jednom podesi moguće je osigurati od odvrtanja/zavrtanja. Sa 800 din koliko košta i nije baš najjeftinija stvar ali toliko sam verovatno za svo ovo vreme dao i na akvarijumske slavinice...

 

Ako nekoga zanima ili mu treba, evo linka prodavnice gde sam uzeo. Javiću utiske kada prođe neko vreme.

 

http://shop.indas.rs/?product=20113301

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12229 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Nećeš se ni od ovog ventila "hleba najesti" :) Problem sa njim je što je napravljen za vazdušnu instalaciju tako da posle nekog vremena ulje pojede O ringove unutra i opet počinje da curi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1787 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Baš fino :) Imaš li da preporučiš nešto što će biti stvarno trajno rešenje? Da znam šta sledeće vijati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Ја бих ти предложио да кад и ако почне да пушта, да нађеш по нету ко прави О рингове отпорне на уље и лепо да их замениш. Сигуран сам да неће бити тешко, јер има прегршт произвођача, а и димензије су сигурно стандардне.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Nemacka / Stuttgart
  • Motocikl: BMW F800GS/Honda NT650

Da li neko slucajno ima zadnji rep, nosac tablice za KLEa, a da ga je skinuo?

Ja imam nesto budzeno kao nosac tablice, a vise mi se svidja ona standardna plastika.

Ima na predhodnoj strani slike moj KLEa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

Мотор спремљен на зимски сан. Јучер поподне сам направио ђир до Опова. До тамо је било у реду, међутим кад сам се окренуо према ПА, удари вјетра су ме љуљали, одвајали ноге од мотора, да сам сам себе псовао куд кренух. Ипак се се врнух кући.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 678 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Pozdrav! Ja sam nov u ovoj temi, nadam se da cu tu i ostati, ali za to mi je potreban vas savet. Vec neko vreme gledam KLE po oglasima, jer mi se najvise svidja i po svim karakteristikama mi je najbolja kupovina u ovom trenutku, jedino sto me muci je sledece: visok sam 172 cm i nisam siguran da li bih mogao lagano da ga vozim, tj. da ne moram stalno da pazim gde i kako mogu (moram) da se zaustavim, da li mogu da se odpurem nogom pri nekoj voznji van asfalta i sl, s obzirom da on i nije bas toliko nizak? Ima li ko medju vama da je mojih gabarita a da ga vozi neko vreme, voleo bih da cujem iskustva iz prve ruke? Ako ce voznja sa njim da mi bude rvanje a ne uzivanje, onda bolje da trazim nesto drugo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Slobodno uzimaj,ne sekiraj se zbog visine taman ces prstima da dodiruje a kad malo preradis sediste ima dati bude extra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 678 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Sad si me malo ohrabrio. Idem sutra da pogledam jedan ovde u komsiluku ako ne padne neki sneg nocas. Kako mislis preradim sediste, posto ovaj ima fabricko? Stanjim ga da bude nize ili sta? Znam da ih radi Boban, ali ne znam kakav se efekat postize.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650

Druže ne stanjuj sedište,opusti se-sedi i vozi.Do '94-og godišta sedište je tanje ali i mnogo neudobnije od narednih generacija,moj je bio '93. i ja sam ga preradjivao (podebljavao) da bude udobnije.I veći motori se voze sa tom visinom.Ne paniči,za neko vreme ces tražiti veći motor a porasti nećeš ;P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 460 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

Provoza danas jednog KLE...Motor mi je lego kao da ga vozim citav zivot...za te novce nema bolji...pozzz..Jednog dana a mozda i pre bice moj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja