Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 92 postova
  • Motocikl: TOMOS CROS SENIOR,KLE 500, VOGE 300 RALLY

Ima li kod nas da se kupe one rolnice za reparaciju frajlaufa,poceo po nekada kada je hladan da preskace

Prvo proveri akumulator (OBAVEZNO), i ja sam mislio da imam isti problem,,ali bilo je do akumulatora.meni je dopunjavanje rešilo problem,,

Simptomi su bili da hladan preskoči po nekad,,,cca u nekih 30% verglanja. Obično dopunjavanje je rešilo problem,,,,za naredna 2 meseca ,,pa je ipak morao nov akumulator.Da ne krećeš u skuplju i komplikovaniju varijantu bez da si 100% siguran

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki kle 500

Ne pitajte me šta i kako, blam me da priznam :grr: , uglavnom - izgubio sam sajlu brzinomera, samo sajlu, bužir ostao. Hteo bih da kod Bobana napravim novu ali nemam uzorak, LM, molim nekog kolegu da premeri sve relevantne mere (dužina, presek) da bih naručio.

 

@Gliga: ti si najsvežiji u naručivanju, valjda nisi bacio staru, pomagaj.

http://www.motobikeshop.rs/product/sajla-km-sata-kawasaki-kle-500(91-07)-vicma_VC220SP.aspx

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Ne pitajte me šta i kako, blam me da priznam :grr: , uglavnom - izgubio sam sajlu brzinomera, samo sajlu, bužir ostao. Hteo bih da kod Bobana napravim novu ali nemam uzorak, LM, molim nekog kolegu da premeri sve relevantne mere (dužina, presek) da bih naručio.

 

@Gliga: ti si najsvežiji u naručivanju, valjda nisi bacio staru, pomagaj.

 

 

Niste je zavrnuli kada sam bio pa ispala tokom vožnje? :(

 

Ja sutra idem po moju novonapravljenu sajlu pa mogu izmeriti staru. Ali, treba imati u vidu da je i ta stara već bila duža nego fabrička a ja se ne sećam za koliko sam produžio... Čini mi se da je ovo sa linka koji je ralekle postavio dobra kupovina. I sebi bih rado kupio gotovu sajlu da sam znao da ih ima za male pare. Pravljenje će skuplje doći...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1358 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

@ralekle: hvala puno za link, bolja varijanta

 

@Gliga: provalio si me, tako je i bilo

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 316 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: V-Strom 650

Hvala na savetu za akumulator,pokusacu prvo to. U svakom slucaju nije na odmet da ga dopunim malo.A ako na kraju ipak bude da se mora reparira ima li kod nas onih rolnica za frajlauf ili mora preko interneta iz inostranstva?

Da li je vec neko narucivao preko ebay delove?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

Направио данас поподне круг до Смедеревске тврђаве. Дуго ме копка да је обиђем. Пењао сам се на бедеме Малог града, направио неколико фотографија мобом и уживао. Величанствена грађевина. 

post-33357-0-58449400-1473018528.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Ja cu ovih dana porucivati set semeringa i ostalih gumenih delova za zadnju kocionu celjust (wemoto.com) Zadnja kocnica koristi neke specificne semeringe koji se bas i ne mogu naci u prodaji... Ako je jos neko zainteresovan za ovo, ili nesto drugo od tih sitnih delova, neka se javi pa da podelimo postarinu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

Neko je imao saobracajku u Pancevu kod Petrohemije,rekao bih da je u pitanju noviji,plavi KLE,bio sam u prolazu sa zenom i klincem pa nisam mogao da stanem...Zna neko nesto o tome?Koliko sam video vozac je setao oko motora koji je izleteo van puta u travu,vozac je nizi,oko 50ak god,prosed..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

Ја сам кренуо из Омољице око18.30.У центру села  је био паркиран плави КЛЕ 2005-2007. годиште. Има и рађене бочне носаче кофера. Често га виђам код прве кафане  из прваца ПА. Некидан предвече  код рафинерије поред мене је прошао  плави КЛЕ са возачем око 50+ година. Возач је на себи имао радно одјело.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2050 postova

Potrebna pomoć za nabavku dela za KLE:

 

Moj brat je od skoro u posedu jednog KLE-a i potreban mu je ublaživač udara koji se nalazi u zadnjem točku, između lančanika i zadnjeg točka. 

Deo koji je trenutno u točku nije za reparaciju, niti za nekakvo akcijašenje, jednostavno, raspada se i kruni, pa je potrebna zamena.

Biću zahvalan za informaciju o mogućnosti nabavke, ili ako neko ima na prodaju neka javi na pp, ili ovde.

 

Hvala unapred.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2050 postova

Potrebna pomoć za nabavku dela za KLE:


 


Moj brat je od skoro u posedu jednog KLE-a i potreban mu je ublaživač udara koji se nalazi u zadnjem točku, između lančanika i zadnjeg točka. 


Deo koji je trenutno u točku nije za reparaciju, niti za nekakvo akcijašenje, jednostavno, raspada se i kruni, pa je potrebna zamena.


Biću zahvalan za informaciju o mogućnosti nabavke, ili ako neko ima na prodaju neka javi na pp, ili ovde.


 


Hvala unapred.


Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Blizu granice!
  • Motocikl: KLE 500

 

Немам Фејсбук. 

Takodje...

 

Tako da ako budu neke zanimljive informacije prenesite ovde...

 

Dogovorene, za sve one koji nemaju Facebook prenećemo dogovore za grupne vožnje  i druženja tako da nas bude što više.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Blizu granice!
  • Motocikl: KLE 500

 

Немам Фејсбук. 

Takodje...

 

Tako da ako budu neke zanimljive informacije prenesite ovde...

 

Dogovorene, za sve one koji nemaju Facebook prenećemo dogovore za grupne vožnje  i druženja tako da nas bude što više.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 92 postova
  • Motocikl: TOMOS CROS SENIOR,KLE 500, VOGE 300 RALLY

Imam jedno staklo migavca za novijeg KLE-a,nisam siguran koje je u pitanju,da li nekom treeba?

Treba meni,prednje levo,malo je napuklo,mada mislim da su sva ista..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Nemacka / Stuttgart
  • Motocikl: BMW F800GS/Honda NT650
Pozdrav ljudi.

Od skoro imam KLE-a 95 god. Prvi ozbiljan mitor i prezadovoljan sa njim. Vozikao sam se par dana sa njim i istekla registracija. Posto ga nisam servisirao i pregledao kako treba, ostavio sam voznju za prolece. To ne znaci da se necemo druziti, vec sam mu poskidao plastike i bacio oko sta bi sve trebalo da se radi na njemu.

Imam 1000 pitanja ali cekam malo vise slobodnog vremena i slobodne finasije pa da odmah krenem u akciju.

Za sada ima na par mesta malo vlazi ulje, nadam se da zsmenom bakarnih poloski mogu da resim taj problem.

Takodje trebam da sredjujem prednju viljusku, pokrpim plastike i prefarbam motor. Boju jos nisam definisao ali ima vremena.

Planiram i cresh bar, nosace bocnih kofera, centralni stenter...

Danas sam poceo da secem neko gvozdje za centralni zadnji nosac..

 

Bice tu svega i svacega.

 

Evo i par slicica za zadnjeg druzenja.

post-40323-0-55272000-1474316233.jpg

post-40323-0-99042500-1474316234.jpg

post-40323-0-27908900-1474316236.jpg

post-40323-0-52005800-1474316237.jpg

post-40323-0-19981700-1474316263.jpg

post-40323-0-46412600-1474316264.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja