Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Ako ste iole visoki zaobidjite prvu varijantu (na zuto crnom KLEu). Provereno smeta nogama, a nije ni toliko siguran koliko izgleda. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1358 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Pade mi motorče pre neki dan (skoro u mestu, brzina 2-3km/h), radio tako oboren ne više od 3-4s. Danas ga upalim i ne gase se lampice ulja i temperature (ima i ulja i antifriza, gram nije prosuto), ni posle nekoliko paljenja ni posle kraće vožnje. Pitanje za iskusne (dakle one koji su padali, hehe): da li se i vama to dešavalo i kako to rešiti? Hv unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Bad Wörishofen
  • Motocikl: Yamaha xv535 virago Kawasaki KLE 500

Pade mi motorče pre neki dan (skoro u mestu, brzina 2-3km/h), radio tako oboren ne više od 3-4s. Danas ga upalim i ne gase se lampice ulja i temperature (ima i ulja i antifriza, gram nije prosuto), ni posle nekoliko paljenja ni posle kraće vožnje. Pitanje za iskusne (dakle one koji su padali, hehe): da li se i vama to dešavalo i kako to rešiti? Hv unapred.

Bez brige nisi jedini, treba da prođe malo vremena da se ugase, pusti ga da radi malo duže

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 360 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TDM 900

Odvrni malo filter ulja i zaverglaj dok ne krene da curi. Onda dotegni filter i pali. Mozes da skines kabl sa svecice dok verglas da ne upali

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd-Zemun-Ugrinovci
  • Motocikl: Kawasaki Versus 650

Te dve lampice su signal da nikad ne dozvolis da ti ili motorce padnete. E sad ozbiljno. Cuo sam al nemora da da znaci da je tacno jer ja to nisam nikad video a znam lika koji kaze da mu se desilo. Predpostavljam da je pao na levu stranu. Ako jeste-Prebacio svo ulje na stranu gde je magnet tj.leva dekla ulje je tu a senzor za ulje i temp registruju nedostatak ulja i veću temp jer su senzori na desnoj. Ako je od pomoći super ako nije sorry.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1358 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Hvala svima na odgovorima. Ništa nisam morao da radim, danas upalio i sve šljaka normalno, k'o d nikad nije ni pao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Danas je tačno godinu dana od kako sam imao udes i mogu reći da je motor konačno u upotrebi. Prošli vikend je palo vrlo elegantno lepljenje prednje maske selotejpom, ispravljanje nosača plastika i koječega. Danas sam čak sišao i sa asfalta (pažljivo, vrlo pažljivo i lagano)

 

eqvDEVw.jpg

 

oKSw3d4.jpg

 

 

Par zapažanja: prednja viljuška se bez blatobrana uvija i to jako, oseti se prilikom svakog manevra (blatobran ima onaj metalni nosač koji ipak malo ukruti viljušku. Bar se nadam da će to rešiti stvar). Imam i lufta u ležaju upravljača pa je moguće da i zbog toga upravljanje nije baš onakvo kako bi trebalo biti.

 

Tek od kako sam montirao ovu polovnu prednju vilu sa modela iz starijih generacija mi je postalo jasno zašto se toliko puno vlasnika žali na izraženo propadanje prednjeg kraja prilikom kočenja. Toga kod mene sa originalnom vilom nije bilo. Činjenica je da se unutrašnjost moje originalne viljuške razlikovala od ove koja je sada na motoru (moje originalne opruge su kraće i većeg prečnika. Samim tim ne mogu da se ubace u nove štapove. Različita je i dužina onog distancera koji dolazi između opruge i poklopaca štapova, samo se više ne sećam koji je duži...).

 

Inače KLE pali, radi, ide, koči, skreće. Trebao bih ovih dana da odradim i redovni servis, vreme je da se kamionsko ulje iz Albanije zameni nečim prikladnijim:D

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Mitas, pozadi E09, napred C17. Ja sam kombinacijom zadovoljan, sa ovom prednjom sam konačno imao kontrolu van asfalta koja mi je ranije nedostajala. E09 mislim da je već pregurala 7-8 hiljada km i ima još solidno da se voza...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova

Ljudi ,na sta da obratim paznju prilikom kupovine polovnog KLE-a konkretno mislim na mehaniku.Koliko uopste prelaze ti motori do generalne.Koliko da se baziram na kilometrazu koja stoji na cajgeru i da li je to toliko bitno ako je motor mehanicki ispravan i npr lepo izgleda. Svaki savet i sugestija su dobro dosli .Pojurio bi nesto do mozda 1600-1700 evra i da li za te novce mogu da uzmem iole nesto da valja.

Unapred hvala 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Mitas, pozadi E09, napred C17. Ja sam kombinacijom zadovoljan, sa ovom prednjom sam konačno imao kontrolu van asfalta koja mi je ranije nedostajala. E09 mislim da je već pregurala 7-8 hiljada km i ima još solidno da se voza...

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd,Terazije
  • Motocikl: PX200e,Lambreta LD150,KLE

Ovaj moj se dobro pokazao,zgodan je ,svašta o njega može da se okači ,čak i noge za duža putovanja(stave se nogostupi) a što je naj važnije,oklop može da se skine bez da se skida gvožđurija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: kawasaki kle 500

Ljudi ,na sta da obratim paznju prilikom kupovine polovnog KLE-a konkretno mislim na mehaniku.Koliko uopste prelaze ti motori do generalne.Koliko da se baziram na kilometrazu koja stoji na cajgeru i da li je to toliko bitno ako je motor mehanicki ispravan i npr lepo izgleda. Svaki savet i sugestija su dobro dosli .Pojurio bi nesto do mozda 1600-1700 evra i da li za te novce mogu da uzmem iole nesto da valja.

Unapred hvala

Po mom iskustvu a na sta ja nisam obratio paznju je magnet paljenja.Po novcu koji planiras da odvojis bice kriticnih godina da ima stari tip magneta koji hoce da se odlepi pa napravi stetu do polovine cene motora.Naime trazi neki sa novim tipom magneta(sa metalnom oplatom)sto je trajno resenje.Da pali na prvu bez krljanja u masini sto hoce frajlauf da uzrokuje ostalo klasika gume,lanac,lancanici,diskovi a oko dima,ulja i zvuka najbolje neki majstor da te posavetuje.Ovo sa magnetom im je boljka..poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: Yamaha XT500

Da li neko nesto zna o ovom primerku:

http://www.polovniautomobili.com/motori/8635576/kawasaki-kle-500

nesto mi sumnjivo da se nije odmah prodao, buduci da je ispod hiljadarke, to je za kle ipak retkost cena...a da "potegnem" iz Aleksinca tako napamet,,,..

Bilo kakav savet, misljenje dobrodosao, ili ako ima nekog kog ne mrzi u blizini da pogleda uzivo, to bi bilo extra. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Poklanjam limove koji fiksiraju žmigavac za plastike. Ja sam ih dobio od Marphi-ja tako da samo prosleđujem. Ispostavilo se da ne odgovaraju KLE-ovima zadnje generacije (ovi limovi su veći nego što treba).

 

cg5WHpA.jpg

 

 

Poklanjam prednje kočione pločice Lucas TRW. Pločice su vožene ali mogu još da posluže, da se premosti koja hiljada km. Ja sam ih skinuo iz prostog razloga što me ekstremno nerviralo njihovo škripanje. A nisu ni kočile baš nešto posebno dobro... Možda negde imam i zadnje, potražiću ako kome trebaju.

 

mdGfmYX.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Subotica

Pozdrav ljudi!

 

Treba mi hitno poluga za prednju kocnicu za kle 500 2006 god. Juce sam je sjebao a tek u ponedeljak stize novi deo. Zvao sam sve moguce radnje i otpade i niko nema. Da li neko ima bilo kakvu, makar i okrnjenu posto veceras idem na put pa mi treba bas hitno? Ako neko ima da proda ili pozajmi na dva dana.

 

Hvala unapred! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd-Zemun-Ugrinovci
  • Motocikl: Kawasaki Versus 650

Pozdrav ljudi!

 

Treba mi hitno poluga za prednju kocnicu za kle 500 2006 god. Juce sam je sjebao a tek u ponedeljak stize novi deo. Zvao sam sve moguce radnje i otpade i niko nema. Da li neko ima bilo kakvu, makar i okrnjenu posto veceras idem na put pa mi treba bas hitno? Ako neko ima da proda ili pozajmi na dva dana.

 

Hvala unapred! :)

Ako odgovara kawa kle 500 92 imam ja da ti poklonim pozajmim samo ne prodam. Ugrinovci-Zemun-Bgd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1358 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Ne pitajte me šta i kako, blam me da priznam :grr: , uglavnom - izgubio sam sajlu brzinomera, samo sajlu, bužir ostao. Hteo bih da kod Bobana napravim novu ali nemam uzorak, LM, molim nekog kolegu da premeri sve relevantne mere (dužina, presek) da bih naručio.

 

@Gliga: ti si najsvežiji u naručivanju, valjda nisi bacio staru, pomagaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja