Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

Gligo,imam da ti poklonim masku,nisam siguran da li je leva ili desna,bila je lomljena,ja krenuo da je dredjujem ali sam batalio posto sam kupio celu povoljno...treba da se sredi,ako hoces slikacu ti je i poslacu ti na viber pa ako ocenis da je bolja od tvoje,saljem ti...inace,to je od modela iz 96te god.,ali mislim da je ista kao i tvoja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Јбт, човече, докле ти мислиш да се лупаш?!?! Стварно се бринем. Како ти се то десило?

 

Ovo je još uvek sređivanje od prošlogodišnjeg udesa. Što se mene tiče dosta je za do kraja karijere :D Ima u putopisu sve prilično detaljno opisano, da sad ne ponavljam:

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/110164-pohod-na-zemlju-bunkera/

 

 

@Marphi:

Ako misliš na plastiku što ide oko mašine one jesu iste za sva godišta. Ako se radi o maskama oko fara to mi neće odgovarati jer novija generacija KLE-a ima drugačiji prednji kraj. Hvala na ponudi u svakom slučaju. Gde si našao plastike? Kod nas ili u dalekom svetu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Ovo je još uvek sređivanje od prošlogodišnjeg udesa.

Уф, добро је, пресекох се!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Brka (ima ga i na forumu) iz Mladenovca radi plastike, od krpljenja do pravljenja novih, pa probaj da ga kontaktiras mozda i nadjete zajednicki jezik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Danas se igramo igre Pronađi razlike na fotografijama.

 

BopfdrB.jpg

 

4d8COzm.jpg

 

Ovo je OK, zamena je prošla bezbolno. Sada će mi biti žao da vozim van asfalta, do prve prilike :)

 

 

W6H0IyJ.jpg

 

Ovde već nešto nije kako valja.

 

Savet: kada pročitate da za vaš motor odgovara deo sa nekog drugog motora proverite tu informaciju na par mesta, čisto da se ne zaj... ne zeznete kao ja. Hladnjak od GPZ500 NIJE isti kao hladnjak od KLE-a. Samo se malkice razlikuje položaj termo prekidača, a i njegova vrsta. Sad, verovatno bih mogao da potražim termoprekidač od GPZ-a i da montiram ovaj hladnjak (položaj rupa za montažu i dimenzije su iste) što je verovatno bezbolnija opcija nego traženje još jednog hladnjaka...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

 

Ovo na slici dođe 450 eura? 

 

Ovo sa slike + plastični lancobran koji nije bio dovoljno fotogeničan košta 60000 din. Polovno. Sa provizijama za donošenje iz Nemačke i poštarinama. Samo far je 340 €... Polovan. Što je opet bolje od onog kineskog sa Aliexpress-a koji košta 115€ ali zato i ne paše kako treba...

 

Deluje skupo ali simpatično  maše retrovizoima  :)

Šta ti još nedostaje sem prednjeg točka da pojurimo negde po garažama?

 

Plastike. Ostalo je sve na broju. A plastike ni u Nemačkoj nisam našao. Treba mi ona na prednjoj masci sa leve strane, a može i ona oko motora, sa leve strane. Mada, mislim da će i ove moje moći da se srede, samo što to nije prioritet trenutno.

 

Ja platio far za gpz-a sa ebay, kao nov iz VB-50 evra sa postarinom.  340 evra wtf?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Pa za stari tip KLE-a može da se nađe za oko 50, nekada i manje. Za novi tip ih jednostavno nema u ponudi, iako isti far ide i na Z750 i Z1000. Ni ja nisam oduševljen ali šta da radim, nije kao da mi je ostalo mnogo izbora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1358 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

To je sve ok i potpuno ima smisla. Samo mi nejasno zašto si uzimao novi skid plate, on je bar namenjen da se čuka, krivi i grebe a ovaj stari mi ne izgleda katastrofično oštećen, bar ne toliko da se nije mogao vratiti u upotrebu uz malo ispravljanja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Joj, pet puta do sada sam ga ispravljao :D U udesu ga je prednji točak savio skroz do mašine, oko cevi auspuha. Rupe za šrafove su se proširile... Red je bio da ga jednom zamenim a ovo je odlična prilika :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1765 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Pa može i tako Bokiliću, što da ne. Nego, izgleda da je samo na starim GPZ-ovima ovakav hladnjak, negde do '93. godišta. Koliko to može da košta? Da vidim ima li smisla zezati se sa tim il tražiti drugi (dobro, treći) hladnjak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova

Hteo bih da pitam iskusnije kolege na kom polozaju treba da bude ovaj podizac amortizera.Desava mi se kada sedne neki tezi suvozac da mi dosta legne zadnji kraj motora.Da li moze da se okrene ovo i kako,pokusao sam sa cekicem i vecim savcigerom ali nije htelo ni da makne.post-31786-0-02983200-1466884211.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Vidi se da si pokusavao :) .

Samo veci cekic i sve reseno :)

 

Moras da oslobidis amortizer t.j. da dignes motor na centralnu nogaru, pa sa kljucem na prekret. Ako je bas zapeklo kako kod mene na starom motoru , moras sa nekim alatom da skupis oprugu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 92 postova
  • Motocikl: TOMOS CROS SENIOR,KLE 500, VOGE 300 RALLY

Hteo bih da pitam iskusnije kolege na kom polozaju treba da bude ovaj podizac amortizera.Desava mi se kada sedne neki tezi suvozac da mi dosta legne zadnji kraj motora.Da li moze da se okrene ovo i kako,pokusao sam sa cekicem i vecim savcigerom ali nije htelo ni da makne.attachicon.gifkle.jpg

Eh ,čekić..ima alat za to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

Jel ovo onaj iz Suboticel na ime kupca, a bas mi bio lep... sta je ovo, zafarbano ili?...

 

Jeste. Od tog prodavca sam ja kupio moj KLE prije 13 dana. Ne djeluje mi zafarbano. Koja bi svrha bila? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 92 postova
  • Motocikl: TOMOS CROS SENIOR,KLE 500, VOGE 300 RALLY

 

Jel ovo onaj iz Suboticel na ime kupca, a bas mi bio lep... sta je ovo, zafarbano ili?...

 

Jeste. Od tog prodavca sam ja kupio moj KLE prije 13 dana. Ne djeluje mi zafarbano. Koja bi svrha bila? 

 

Ovako na slici deluje zafarbano, Kao da je deklo prefarbano, obicno onaj deo iza  kočnice koji bude blago izgreban, ili malo gore levo,Nema razloga za nerviranje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja