Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

К'о лутка је!  :takoje:

 

ПС

Дужан сам фотке новопостављених креш барова од пре неки дан.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd-Zemun-Ugrinovci
  • Motocikl: Kawasaki Versus 650

Velko M. Uzdravlje da se vozis i puno bezbednih kolometara. Dođi sutra u Sabac na skup da castis. Hahaha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Blizu granice!
  • Motocikl: KLE 500

Evo konacno i moje lepotice da se predstavi. Kao sto rekoh kupih je u Gornjem Milanovcu a poreklom je italijanka. Na satu stoji 16000km, nisam siguran koliko je kilometraza tacna ali stanje je zaista odlicno

Za sada sam joj nabacio nove gume ali u planu je jos mnogo toga.

 

Koje si to gume stavio i kakva su iskustva? Cena?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CRF250L

@Giga Kle

Zapravo cu sutra prolaziti kroz Sabac posto idem do mojih u selo, ako ce neko biti tamo mozemo se iskomunicirati pa da se upoznamo.

 

@Rille

Stavio sam Continental TKC70 e sad utisci su pomesani za sada. Jedino sa cim mogu da je uporedim jesu gume koje sam prethodno vozio na Yamahi a to su Pirelli Scorpion Trail i Haidenau K60 Scout.

 

Naglasio bih da su utisci jos povrsni posto sam presao svega 300km od kako sam ih stavio.

 

Na asvaltu je tacno izmedju dve gore navedene gume, ne moze se bas skroz opustiti kao da vozis neku asvaltnu gumu ali nije daleko,  lako se obara i solidno koci na suvom (na mokrom jos nisam imao priliku da isprobam), malo se cuje u toku voznje ali nije ni blizu bucna kao K60 Scout. Jedina stvar koja mi je zasmetala na asvaltu jeste sto je prednja guma dosta povodna, lako upada u kanale i kolotrage a tesko izlazi iz istih.

 

Sto se tice "off"-a jedini silazak sa asvalta sam imao u duzini od 10tak km po zemljanom utabanom suvom putu koji je bio prosaran kamenjem raznih velicina, tu su mi i prednji i zadnji kraj motora solidno plesali i nisam se osecao sigurno. Mozda je to samo subjektivni osecaj posle Yamahe sa K60 Scout koja je kidala na mnogo ozbiljnijim terenima. Kasnije sam tek utvrdio da je vulkanizer preduvao prednju gumu na 2 bara pa sam to korigovao tako da se nadam da ce se situacija popraviti.

 

Zaboravih reci cena 200e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd-Zemun-Ugrinovci
  • Motocikl: Kawasaki Versus 650

@Giga Kle

Zapravo cu sutra prolaziti kroz Sabac posto idem do mojih u selo, ako ce neko biti tamo mozemo se iskomunicirati pa da se upoznamo.

 

@Rille

Stavio sam Continental TKC70 e sad utisci su pomesani za sada. Jedino sa cim mogu da je uporedim jesu gume koje sam prethodno vozio na Yamahi a to su Pirelli Scorpion Trail i Haidenau K60 Scout.

 

Naglasio bih da su utisci jos povrsni posto sam presao svega 300km od kako sam ih stavio.

 

Na asvaltu je tacno izmedju dve gore navedene gume, ne moze se bas skroz opustiti kao da vozis neku asvaltnu gumu ali nije daleko, lako se obara i solidno koci na suvom (na mokrom jos nisam imao priliku da isprobam), malo se cuje u toku voznje ali nije ni blizu bucna kao K60 Scout. Jedina stvar koja mi je zasmetala na asvaltu jeste sto je prednja guma dosta povodna, lako upada u kanale i kolotrage a tesko izlazi iz istih.

 

Sto se tice "off"-a jedini silazak sa asvalta sam imao u duzini od 10tak km po zemljanom utabanom suvom putu koji je bio prosaran kamenjem raznih velicina, tu su mi i prednji i zadnji kraj motora solidno plesali i nisam se osecao sigurno. Mozda je to samo subjektivni osecaj posle Yamahe sa K60 Scout koja je kidala na mnogo ozbiljnijim terenima. Kasnije sam tek utvrdio da je vulkanizer preduvao prednju gumu na 2 bara pa sam to korigovao tako da se nadam da ce se situacija popraviti.

 

Zaboravih reci cena 200e.

Sve je isto probao razne motore moj utisak vezan uopste za motore je sledeci: Svi motori su dobri kad su ispravni, moze i da bude nov a neispravan eto problema. Mi vozimo po putu kojima saobfacaju svi. Auta, kamioni autobusi, zaprezna vozila,biciklisti. Sve to vec svi znaju al se zaturi negde tamo cim ti je u 6oj obrtomer preko 5. Moj nacin voznje je rukovođen samo bezbednoscu. Vozim po ogranicenju plafon 20 preko vohim onoliko brzo da u slucaju potrebe mogu da ukocim-zavisi od karakteristika motora i sile kocenja. Gume. Kad su kockaste posto cesto viđam to je slika i prilika stanja u drzavu nema se i moja je kockasta mogu isto da koce ali krivina majka svih zajeba uvek ceka jer tu je problem sa kockastom gumom. Moj savet ako mozete sebi da priustite kupite nove gume a ako ne vodite racuna o kocenju. Kaze pireli ajde sad dunlop miselin- sve jedno nova i gas ne preko 5 k obrtaja i dohiveces penziju. Oces brzo idi na stazu. Moja filozofija je prosta da pređem sto vise kilometara sa sto manje pfoblema. Motori se moraju odrzavati da se menja ulje te nosti sajle itd. Znam da sve to znate izvinte na spamu samo da podsetim.

Kle je najnormalniji motor zahvalan ubio sam vec 5k km od pocetka sezone stalno proveravam sve gume pritisak, tecnosti sajle kofer prtljag. Cuvam pazim proveravam jer jedino to ta ispravnost me deli od sigurne voznje i dolaaska do tacke B. Jos jednom izvinte na spam.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Blizu granice!
  • Motocikl: KLE 500

Dobro je Gigo, nema potrebe da se izvinjavaš jer si hteo svoje iskustvo da podeliš sa svima nama koji smo valjda ovde da bi nešto naučili, prevazišli i dugo uživali u našim motorima. 

Defanzivna vožnja i ispravan motocikl je siguran recept za preživljavanje na asfaltu ali na žalost nije garant.

Baš iz tog razloga se interesujem  za gume jer su one te koje nam daju prvu mogućnost da se sve završi kako valja i na vreme.

Sigurno je da postoje minimalne razlike od modela do modela pa svako bira prema svojim afinitetima, potrebama i mogućnosti te svačije iskustvo ovde među nama na forumu ima određenu težinu koja svakome može pomoći u odlučivanju.

Iz tog razloga hvala svima koji nesebično dele svoja iskustva i pomažu nam na bilo koji način u preživljavanju u saobraćajnoj džungli.

Srećan put i suv asfalt :moto3:  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Kle dobio dodatna svetla,hvala kolegama koji su podelili svoje znanje oko seme povezivanja.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Blizu granice!
  • Motocikl: KLE 500

 Svetla izgledaju baš dobro, kakva je njihova upotrebna vrednost, verujem da se uvek voziš po "danu"?

Da li si to montirao dve sirene? Na forumu je bilo dosta preporuka za sirene  tristaća, da li se radi o njima?

Hvala na odgovorima, pozz!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Sto se tice svetla tek sam ih danas namontirao i nisam ih dobro isprobao po mraku,ali prvi utisak je veoma dobar jer daju dobru uocljivost tj.daju sirinu motoru.

Na motoru su montirane dve horne ili kako ih neko zove puz sirene,moje su Bosch na njih sam naleteo negde na buvljaku mada ima i drugih modela i marki.

Cim budem svetla provozao duze po mraku javljam utiske ;)  ;)  ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CRF250L

E sad posto sam uzeo polovan motor naravno ne znam ko ga je i kako pre mene odrzavao pa resih da mu odmah resetujem servisni interval i zamenim sve sto mislim da bi trebalo.

Do sada nisam nikada majstorisao oko motora ali cu probati sve sto mogu da odradim sam, kao pomoc tu je drugar koji ima iskustva a ako bas zapne imamo jos jednog koji je mehanicar.

Oko filtera i ulja stvari su prilicno jasne, citajuci temu videh da svako ima svoje misljenje oko izbora marke/gradacije ulja tako da cu sto se toga tice i sam nesto prelomiti i uzeti.

Pitanja koja imam su sledeca:

  • koja je prednost iridijumskih svecica i da li se preporucuje njihovo stavljanje na nas motor?
  • kako proveriti da li je kociono ulje za zamenu?
  • kada bi trebalo menjati ulje u viljuskama?
  • koliko se realno dobija stavljanjem pancirnih kocionih creva i ako neko zna kako se krecu cene istih?

Ovo za sada, onako iz glave, bice sigurno jos pitanja kad krenemo za poslom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: kawasaki kle 500

Kociono ulje je bledo zuckasto kad je sveze,ako ti na sisici ili u posudi tamna boja onda ti je jasno da je za zamenu.Mada je najbolje da skines klesta,isperes zamenis koju gumicu i onda si miran..u viljuskama ne diraj nista ako ne curi na semerinzima i ako nije previse mekan kod kocenja ili ako se cudno ponasa(povlaci u stranu isl).ako je nesto od toga onda pitaj pa cu ti reci kako sam ja resavao..poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CRF250L

Jasno, hvala na odgovorima.

 

A sto se tice iridijumskih svecica? Gledam na sajtu jednog domaceg prodavca svecica 350 din a odgovarajuca iridijumska 1800...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

To je taj odnos.

Iridijumska navodno bolje sagoreva smešu a definitivno se sporije troši od obične.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Jasno, hvala na odgovorima.

 

A sto se tice iridijumskih svecica? Gledam na sajtu jednog domaceg prodavca svecica 350 din a odgovarajuca iridijumska 1800...

Stavi ti obicnu NGK DR9EA i ne sekiraj se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

 

 

Stavi ti obicnu NGK DR9EA i ne sekiraj se.

Још боље DPR9 EA. Погледај конструкциону разлику на NGK-овом сајту , да не објашњавам... :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Denso се прави само у Јапану, па нема фалсификата, а за NGK, кад је оригинал, многи мајстори кажу да је бољи. Ја возио и једну и другу и нисам приметио разлику...  :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1358 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

.

.

.

  • koliko se realno dobija stavljanjem pancirnih kocionih creva i ako neko zna kako se krecu cene istih?

 

 

 

Prve 3 stavke ti odgovoreno. Što se tiče pancirnih - poboljšanje je toliko malo da nikako ne opravdavaju cenu (platio sam 60e, "Hell"), veći razliku osetiš izborom odgovarajućih pločica.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd-Zemun-Ugrinovci
  • Motocikl: Kawasaki Versus 650

One koje koce. Hahhahahaa. Ja imam abc terao brembo sinter organske. Za moj pojam i voznju (moja voznja) nikakvu razliku nisam video. Novo je novo. Sinter kazu jede disk jer je tvrđa akoci bolje. Pa moras da odlucis uvek postoji caka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

@ Nimmin 

To mi je trebalo, informacija iz prve ruke, a kad smo kod plocica koje su najbolje ?

 

Ja bih preporučio Nissin. Ne znam da li su najbolje ali sa njima do sada nisam imao problema (trenutno trošim drugi ili treći komplet). Ferodo i Lucas TRW sam imao (jedne napred druge pozadi, ne sećam se koje gde) i to je skripalo dovoljno da ih skinem posle koju hiljadu km, praktično nove. Na stranu što nisu baš ni kočile. A koštaju isto kao Nissin... Brembo nisam isprobao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1358 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

A dok ti ništa nije trebalo nije te bilo? Ovo je ipak forum (neka pravila postoje) a ne oglasnik na lokalnoj banderi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja