Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Ako vam se cuje sajla ili nesto sa prenosa obavezno odvojite vreme i dobro pregledajte sta je u pitanju. Sajle i pinjoni hoce da zapeknu u buziru ako malo duze stoji motor, a ako se nesto toliko ocigledno cuje sve su sanse da je nesto zapeklo i da ce veoma brzo nesto da nastrada. Ako ne nadjete uzrok u gornjem delu proverite ako mozete u kakvom je stanju puz u prednjem tocku da ne glavi on negde. Ako ne reagujete veoma lako nesto moze da vam pukne i povuce jos stosta sa sobom.

Meni je npr. posle stajanja nesto zapeklo u sistemu za merenje brzine(verovatno sajla) i nakon krace voznje kad sam sve rastavio i oslobodio sajlu vec su stradali puz i limici u prednjem tocku a to znaci ili grunfovanje kod Nimmina, ili trazenje nekog ko mnogo dobro vari aluminijum i ima viska vremena i strpljenja, ili kupovina kompletnjeg prednjeg tocka uz naravno nabavku novog puza u svakom slucaju.

Ako vam strada sajla ne bacajte je. Ona za male pare moze da se popravi ili napravi nova u "Boban sajle" na Dusanovcu ili u Gradi u Ruzveltovoj, ali da bi bilo sta uradili potreban im je uzorak bez obzira na koliko je delova sajla pukla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE

Iz sata dopire zvuk. Užasno cvili i pišti. A podmazano. Znc lezaj u satu. Neka ga dok ne nabavim neki drugi sat. Za sad moram da mu radim karike i gumice ventila, jer mi trosi ulje . A i ne štedim ga ! :D

 

Послато са GT-I9305 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

 

A jel ima neko iskusva sa pištanjem. Meni pišti u pm ! ? :/ reko bih da je iz sata. Skidao sam ga i podmazivao .... i nista... opet isto

 

Послато са GT-I9305 уз помоћ Тапатока

Ima jedan mali ležaj u KM satu, baš tu gdje upada sajla, ako se on rasuo ili zarđao teško da ima spasa bez mijenjanja...

 

Neka ga ne mari...

 

Lezaje mozete nabaviti u firmi Astrid u Trise Kanclarovica, ili je bar ranije moglo nisu mi skoro trebali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE

Kako se dolazi do njega... ? Skidao sam sat. I nisam video fizicki taj lezaj. Jel mora sat da se otvara? Izvinite sto davim. Ipak smo kolege pa sam slobodan da pitam

 

Послато са GT-I9305 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Kawasaki KLE

Ja morao da skinem prednju masku sa farom da odvijem krvnicki stegnut navoj za sajlu :) Odstojala u UK ulje, razredjena tovatna i benzin i upumpano unutra. Ali nisam probao da li i dalje pravi tak tak tak,mrzelo me da ga vadim iz garaze onako raskupusanog i da ga guram,jer sam mu vec skinuo auspuh zbog radi farbanja :D

Skidao sam mu i karbove i zatekao dizne 128 pa nije ni cudo sto mi trosi 8L. Stavicu mu 112 i fabricki air box. A ici ce kod majstora na stelovanje i sinhro. A pravim i plocice od prohroma koje idu na poklopac glave jer ima creva koja su isla na Egr ventil koji je izbacen a creva spojena jedno u drugu.

Otvoreni izduv sa Adinim Dragon topom je sasvim dovoljno,zar ne ?

 

Sent from my GT-I9060 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Ako ne znas dobro da podesis karbove, obavezno idi kod majstora. Kad se karbovi lepo podese dobijes drugi motor, pogotovo ako je malo stajao ili su karbovi zaprljani.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova

Intersesuje me gde se nalazi broj sasije a i broj na motoru zbog provere ? Ako moze neko od ponosnih vlasnika da okaci slike bio bih mu zahvalan ! Resio sam definitivno da je ovo pravi motor za mene jos uvek sam kratak sa lovom  tako da ako bog da na prolece se pridruzujem KLE-ovcima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Kawasaki KLE

Ja koliko se secam, broj sasije je na prednjem delu rama gde idu viljuske tj iza fara . A broj motora je ukucan na desnoj strani negde pored vodene pumpe .

 

Sent from my GT-I9060 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: kawasaki kle 500

Broj sasije je sa desne strane na ramu,onaj deo gde prolazi osovina upravljaca,iza fara pa se malo tesko vidi ali moze da udje tel pa uslikas i onda je ok..broj motora je ispod cilindra utisnut na dekli sa desne strane takodje,ispod sajle kvacila..poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Еее, а сад изгледамо овако

 

post-8495-0-06221700-1455470159.jpg

 

post-8495-0-59735600-1455470576.jpg

 

post-8495-0-82605900-1455470586.jpg

 

Још ће бити урађено седиште, креш бар и централни штендер

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

Љепо изгледа. Ова боја му баш "лежи".  Једино ми се хромирани ретровизори не свиђају.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Kawasaki KLE

Meni se dja, bas mu lepo stoji silver boja. I vizir mu je odradjen,super je. Mislis na njemu da ugradis nozice ili stender koji se postavlja odzada?

 

Sent from my GT-I9060 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

На Кавасакијевим оригиналним ретровизорима сам гледао своје руке у 3/4 огледала. Од раније, на мом бившем МЗ-у сам имао добру прегледност на правоугаоним ретровизорима, па одлука није била тешка. По мом поимању естетике боље је што су у хрому, него да су црни.

 

На мотору сам принципијелно гледао да избегнем црно где год је било могуће. Заборавих да споменем - и сва три кофера ће бити у боји мотора.

 

Да, биће уграђене централне ногаре. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: kawasaki kle 500

Drugari vec sam postavio pitanje ranije ali niko ne odgovara.Naime imam problem sa cepom rezervoara,posle voznje primeto sam da mi 'balavi'na cepu rezervoara kroz bravicu i uvek kad otvorim osetim pritisak da izadje.u cepu su ona dva plasticna ventila iispravna i svi kanalici su prohodni e sad jedino da je neki od njih naopako namesten pa da ne obavlja funkciju.molio bih ako neko zna na koji nacin sve to funkcionise da se ne bi stvarao pritisak od isparenja pa da i to sredim..poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd-Zemun-Ugrinovci
  • Motocikl: Kawasaki Versus 650

Pitanje za drugare ko zna zbo čega je luft u zadnjem točku između točka i zupčanika,jel ležaj ili nešto drugo. Situacija sledeća: Kad podignem motor na štender i probam točak nema lufta kad pomerim zupčanik na zanjem točku pomera se levo desno a zategnit je lepo. Zbog čega je taj luft tu, jel to tako treba ili ????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Баш леееп! Плави, за дечаке.  ;)

 

Кад си га сређивао?

 

Где и пошто си радио седиште? Да не би рекламирао, пошаљи ми на ПП. Како си задовољан удобношћу седишта? Да ли је возачки део седишта више равна површина или је полуокругао?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja