Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd,Terazije
  • Motocikl: PX200e,Lambreta LD150,KLE

Jel mozda neko iz Smederevske palanke prodaje kle-a a da posecuje forum?

Ima jedan plavi krs,trazio je 1400,spustio na 1200,realno vredi 800

Ima ga u oglasima

Selo  Baničina Smederevska Palanka

026382092   0669061205

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: V-Strom 650

Hvala probacu da kontaktiram tog iz Trstenika,i pogledacu jos negde po oglasima. Pa gde sad kad ovo lepo vreme,mogla jos neka voznjica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

@Деда Целе,bili smo vec da ga gledamo za drugara i nismo se nesto odusevili...

@bokilic,taj drugar sto bi da pazari je otisao danas na teren,cucemo se kad se vrati,ako ga do tad ne prodas..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd-Zemun-Ugrinovci
  • Motocikl: Kawasaki Versus 650

Evo i mene '92 Klepetalo ide zima bice full do pocetka sezone 2016. Za sada prezadovoljan pre njega vozio zujalicu F 600 Suzuki ali zbog svojih gabarita i skromnog budzeta za sad KLE za dalje videcemo.( afrika- V-storm).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

:zdravo: Гиго, пошто нисмо далеко, можемо да разменимо искуства, јер ћу и ја мог да спремам да буде брука. Може ПП.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd-Zemun-Ugrinovci
  • Motocikl: Kawasaki Versus 650

Evo i mene u klubu ponosnih vlasnika. Moj primerak je '96. godiste,uvoz iz Italije.Ja sam prezadovoljan.

Prvo reci hvale:

- lako upravljiv,za nase uslove puta odlican zbog udobnosti,preglednosti,ubrzanja,odrzavanja,potrosnja mu je oko 5-6l,delova ima po ne tako visokim cenama u odnosu na druge proizvodjace,pouzdan motor (agregat),dizajn mu je OK,ubedljivo najjeftinija registracija od svih ozbiljnijih enduro motora zato sto ima 498 cm i spada u grupu od 250-500 (oko 100 evra),ima stelovanje tvrdoce zadnjeg vesanja u 5 polozaja za svaciji ukus,prednje vesanje se takodje moze delimicno nastelovati pumpanjem prednjih amortizera,posto ima 500 kubika i 50ks to je po meni ubedljivo najbolji odnos od svih endura (kod novijih modela snaga je malo "ustrojena" na 43ks),vrlo je dobar za voznju u dvoje(pozeljno DVOJE a ne DVOJICA),ubedljivo najjeftiniji motocikl kada se kupuje nov (nesto preko 5000 evra kod nas sa svim dazbinama),ima odlicno svetlo za voznju nocu.

A naravno,kao i svaki ima i mana:

nije za vozace ispod 185cm visine jer je jedan od najvisljih modela,nema pokazivac temperature osim lampice za pregrejanost (kada je mozda vec kasno),nije za brzine preko 140Km/h (pa enduro je to)zbog vetra i nestabilnosti,narocito kada ima kofer(ja sam ga poterao do 170 i necu vise!),kocnice su lose,narocito zadnja,trazi modifikacije creva i drugaciji tip plocica od fabrickih,sediste jeste malo neudobno na duzim relacijama (zavisi koliko vam je dupe),relativno mali rezervoar (15l),nema pokazivac goriva,nema centralni stender(ima samo copavu),nije za neki veci off-road gde nema puta zbog svoje tezine (190 Kg),ako bilo kako padne,makar i u mestu,tesko da ce proci bez najmanjeg ostecenja (pa nije ovo cross za lomljavu po planini).

 

Sve u svemu,odlican motor,na skali od 1-5 moja ocena je 4,5 !

Kada bih ga prodao,kupio bih opet KLE ali noviji,eventualno TRANSALP,mada su "transovi" dosta na ceni (otprilike kao Golf II).

Topla preporuka svima koji vole enduro,sto nas vise ima - vise ima i delova i majstora!

Druže koje gume preferiraš na KLE  50 % OFF 50 % on ROAD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd-Zemun-Ugrinovci
  • Motocikl: Kawasaki Versus 650

:zdravo: Гиго, пошто нисмо далеко, можемо да разменимо искуства, јер ћу и ја мог да спремам да буде брука. Може ПП.

Moze i svi ostali koji su zainteresovani za razmeni iskustava vezano za KLEpetalo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Beograd-Zemun-Ugrinovci
  • Motocikl: Kawasaki Versus 650

 

 

 

dobrodosao Alex!

pa kad vec volis enduro, preporucujem ti Kawasaki kle500, (po mogucnosti nov, 4828e, bilo gde u Srbiji kod uvoznika je ta cena).

Jest' da je enduro, ali ces sa njim moci i srednje ture da odradis!

P.S.

Imas temu o navedenom bike-u na: http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=16509.0, koju sam ja zapoceo  ;D

Evo da se javim i na temi o ovom motoru... Vec sam dosta informisan, i sve sto se tice KLE je super, i mogu reci da mi je i glavni pik za potencijalnu kupovinu. Naravno, polovan bi dosao u obzir, posto nov, koliko god da je jeftin ipak je za mene skup. E sad ono sto me najvise muci oko KLE-a je to sto mnogo ljudi pise da nije za ljude nize od 180cm, a neki cak pominju i 185cm... To je jedina stvar koja bi mogla da me odbije od ovog motora, i naravno morao bih da probam kako bi izgledalo voziti ga sa mojih 173cm... Dosta komentara sam nasao da je problem za one koji su nizi od navedene visine.

 

Jel znate vi nekog ko vozi KLE i da ima oko 175cm ili cak i da je nizi od toga?

 

Ja sam te visine i nije tačno da je taj motor toliko visok da ne može da go vozi ko nema 180cm. Ja sa obe noge, petama, dohvatim zemlju, a zadnji amortizer je na drugom položaju i prednji je naduvan na 1 bar.

 

Evo i mene da se upišem u klub ;)

Visok sam 180, i na "kantaru" težim 0,12 tona ;D. Kada sednem na motor, da li zbog mekanog zadnjeg amortizera  ;D, ili šta li... ;D, mogu da (ne petama) kolenima ;D dodirnem asvalt :D

Kupuj bre taj KLE i slatko se navozaj :)

 

HAHAHHAHAHAHHAHAHHAHAA

195cm/130kg ja ne slilazim sa motora ja ustajem.HHAHHAHAHHAHHA :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 96 postova
  • Motocikl: TOMOS CROS SENIOR,KLE 500, VOGE 300 RALLY

 

:zdravo: Гиго, пошто нисмо далеко, можемо да разменимо искуства, јер ћу и ја мог да спремам да буде брука. Може ПП.

Moze i svi ostali koji su zainteresovani za razmeni iskustava vezano za KLEpetalo

 

Da vidimo slike  :)    ko ima najlepseg i najboljeg KLE-a ? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

:) Ја мог нећу да покажем док га не средим  :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Kawasaki KLE
  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZS Fazer 1000

 

Jel mozda neko iz Smederevske palanke prodaje kle-a a da posecuje forum?

Ima jedan plavi krs,trazio je 1400,spustio na 1200,realno vredi 800

Ima ga u oglasima

Selo  Baničina Smederevska Palanka

026382092   0669061205

 

Zasto je krs?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Imamo rasvetu:

 

bVE3qzu.jpg

 

 

A uz malo sreće će nakon sledeće seanse i plastike biti dovoljno čitave da nose far. Nikad lepšu opravku niste videli, zar ne :)

 

08mArqq.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

 

Evo i mene u klubu ponosnih vlasnika. Moj primerak je '96. godiste,uvoz iz Italije.Ja sam prezadovoljan.

Prvo reci hvale:

- lako upravljiv,za nase uslove puta odlican zbog udobnosti,preglednosti,ubrzanja,odrzavanja,potrosnja mu je oko 5-6l,delova ima po ne tako visokim cenama u odnosu na druge proizvodjace,pouzdan motor (agregat),dizajn mu je OK,ubedljivo najjeftinija registracija od svih ozbiljnijih enduro motora zato sto ima 498 cm i spada u grupu od 250-500 (oko 100 evra),ima stelovanje tvrdoce zadnjeg vesanja u 5 polozaja za svaciji ukus,prednje vesanje se takodje moze delimicno nastelovati pumpanjem prednjih amortizera,posto ima 500 kubika i 50ks to je po meni ubedljivo najbolji odnos od svih endura (kod novijih modela snaga je malo "ustrojena" na 43ks),vrlo je dobar za voznju u dvoje(pozeljno DVOJE a ne DVOJICA),ubedljivo najjeftiniji motocikl kada se kupuje nov (nesto preko 5000 evra kod nas sa svim dazbinama),ima odlicno svetlo za voznju nocu.

A naravno,kao i svaki ima i mana:

nije za vozace ispod 185cm visine jer je jedan od najvisljih modela,nema pokazivac temperature osim lampice za pregrejanost (kada je mozda vec kasno),nije za brzine preko 140Km/h (pa enduro je to)zbog vetra i nestabilnosti,narocito kada ima kofer(ja sam ga poterao do 170 i necu vise!),kocnice su lose,narocito zadnja,trazi modifikacije creva i drugaciji tip plocica od fabrickih,sediste jeste malo neudobno na duzim relacijama (zavisi koliko vam je dupe),relativno mali rezervoar (15l),nema pokazivac goriva,nema centralni stender(ima samo copavu),nije za neki veci off-road gde nema puta zbog svoje tezine (190 Kg),ako bilo kako padne,makar i u mestu,tesko da ce proci bez najmanjeg ostecenja (pa nije ovo cross za lomljavu po planini).

 

Sve u svemu,odlican motor,na skali od 1-5 moja ocena je 4,5 !

Kada bih ga prodao,kupio bih opet KLE ali noviji,eventualno TRANSALP,mada su "transovi" dosta na ceni (otprilike kao Golf II).

Topla preporuka svima koji vole enduro,sto nas vise ima - vise ima i delova i majstora!

Druže koje gume preferiraš na KLE  50 % OFF 50 % on ROAD

 

Ne mogu to da ti kažem jer ja vozim 99% asvalt i imam na njemu odavno gume za asvalt.

Kupio sam ga sa enduro gumama, napred bile Metzeler Scorpion, a pozadi Metzeler ENDURO 4, to su otprilike bile kombinovane gume za sve podloge, ali kada sam pao sa njima u jednoj krivini (proklizala mi prednja), odmah sam ih prodao i zamenio sa gumama za asvalt. 

 

Možda može neko ovde ko zna bolje od mene da ti preporuči takve gume koje te zanimaju, ja ti nisam adekvatan i neću da lupam. Znam samo da će verovatno sledeće gume da mi budu Conti, ali opet samo za asvalt.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: V-Strom 650

Ja vozim na mitas e-07.Kazu da na mokrom lose drze a ja tada usporim i ne zalezem mnogo i to je to.Na suvom su dobre a van asvalta extra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja