Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Rođen da peca, nateran da radi, 260 postova
  • Motocikl: FZS 1000 (ostali samo dugmići)

Nema puno motora u toj grupi. Tenera, transalp, F650, pegaso i kle, ostali su ili vazdusno hladjeni ili vece kubikaze. Tako da kao opcija ostaje ulaganje neke cifre kako bi se ti fuzasteri resili tako da visoki ljudi nemaju problem. Ako je neko to vec radio bilo bi lepo da kako je ispalo i koliko kosta.

@svestenik aj daj neke slike kako si to uradio :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Strom ne spada u tu grupu zbog gabarita, cene, klase?

 

Postoji li negde da se vidi geometrija sedenja, trougao sedište, kolena, fuzasteri za razne motore? Sama informacija o visini sedišta do podloge nije dovoljna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rođen da peca, nateran da radi, 260 postova
  • Motocikl: FZS 1000 (ostali samo dugmići)

Strom ne spada u tu grupu zbog gabarita, cene, klase?

Ja sam imao u vidu motore proizvedene 90ih godina priblizne kubikaze. A strom ima i manje tockove i nema zbice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Vozaci oko 180cm i nisu toliko ugroženi ali oni preko 190cm od starijih motora nemaju previse izbora tj. sve se svodi na Afriku ili Super Teneru ili eventualno neku egzotiku. Afrika je apsolutno preskupa a Tenera ima nekih gremlina i zna da trosi kao ruski tenk ako joj nisu dobre tube.

Strom je jako dobar motor ali nije za van asfalta, a nije ni u istoj cenovnoj kategoriji(mada ima Afrika po veselim cenama). Takodje bih u istu kategoriju asfaltnih motora ubacio i Pegaza i 650ST. 650GS moze van puta ali kosta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Vozio sam na duze staze KLE, Teneru 660, Afriku, Transalpa i Freewinda. U tvornickom stanju, od pobrojanih ergonomski mi je nabolje legla Afrika pa Tenera.

 

Ostali iz ove liste su mi uvijek nekako premaleni, tj. lose mi je sjeo odnos dimenzija izmedju sjedista, fuzastera i guvernale. Visok sam 182, standardno gradjen (sto bi rekli, po JUS-u).

 

Inace cim kupim motor stavljam siru i visu guvernalu, zbog lakse voznje stojeci. Na KLE i Teneri sam stavio i prosirene fuzastere, a na KLE sam dodatno i spustio fuzastere par cm. To je napravilo veliku razliku u udobnosti i sad nemam nikakvih problema sa ergonomijom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Kle

Citam komentare pa je red da se ukljucim u diskusiju.

Evo zavrsavam trecu sezonu sa Kle-om, mislim da ne postoji rentabilniji motor za nas "visoke".Potrosnja je prosek 4,3L registracija 90 evra.Ja nemam nikakvih problema sa bolovima u kolenima i slicno, jedinu manu mogu da navedem to sto sa svojih 203cm izgledam kao da vozim Tomos-a, a na Kle 500. Sve je stvar navike dnevne ture od po 500 i 600km mi nisu problem nikakav,navika je cudo.Najverovatnije kupujem Varadero 1000 pa tek mogu da poredim udobnost i ostale pogodnosti velikih motora.

Jos jedna paralela meni licno vise odgovara kle od transalpa bilo koje generacije(600,650) kolena lepse smestim na kle-u, nego na transalpu koje je par cm nizi od kle-a.Primer Probao Afriku RD04 i nikako nisam mogao kolena da smestim kod rezervoara na modelu RD04 ,dok na modelu RD07  modifikovan je rezervoar i tu je druga prica,takodje i Tenera ima odlican polozaj sedenja ali svakako i vecu registraciju i potrosnju od kle-a.

 

ps.Vozim Kle bez ikakvih modifikacija fuzastera,kormana i slicno samo imam povisen vizir Evo i jedne slike kako izgledam na kle-u, Konj od 203cm    :jee:  :jee:  :lol3:  :lol3:  :P

post-12607-0-04417200-1442843292.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rođen da peca, nateran da radi, 260 postova
  • Motocikl: FZS 1000 (ostali samo dugmići)

tvoj kle si oglasio ovde na bjb-u? iz svice uvezen?

p.s. sad videh u oglasima, to je taj, odlican motor zapazio sam ga jos kad ga je cafe racer prodavao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Kle

tvoj kle si oglasio ovde na bjb-u? iz svice uvezen?

p.s. sad videh u oglasima, to je taj, odlican motor zapazio sam ga jos kad ga je cafe racer prodavao.

Da,da kupljen je od cafe racera,oglasio sam ga prelazim na Varadera  :)

 

Nisu motori mali nego smo mi oversize ^^

 

Ja sa 194 teram ER5, ma samo neka je veselje i nek se vrti tocak :D

Tako je kolega  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova

KLE mi je favorit, ali nije obavezno. Odgovara mi zbog visine (186cm) jer ima sedište na 850mm. Hvala na pomoći.

Takodje mi je kle bio favorit za prvi motor, 190 sam visok. Moj ti je predlog da njega i kupis. Malo trazi, puno daje. Lagan, okretan.

 

Lako je preci na laksi motor. Pusti te price "sta sve ima da se kupi za te pare"... Pa ima sve i svasta, ali je najbitnije da si ti na njemu siguran, da umes njime da upravljas, da imas novca za gorivo i redovno (mislim redovno, ne redovno u Srbiji) odrzavanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

 

KLE mi je favorit, ali nije obavezno. Odgovara mi zbog visine (186cm) jer ima sedište na 850mm. Hvala na pomoći.

Takodje mi je kle bio favorit za prvi motor, 190 sam visok. Moj ti je predlog da njega i kupis. Malo trazi, puno daje. Lagan, okretan.

 

Lako je preci na laksi motor. Pusti te price "sta sve ima da se kupi za te pare"... Pa ima sve i svasta, ali je najbitnije da si ti na njemu siguran, da umes njime da upravljas, da imas novca za gorivo i redovno (mislim redovno, ne redovno u Srbiji) odrzavanje.

 

 

Ne bih se slozio u potpunosti sa ovom konstatacijom. Strom nije nista skuplji za odrzavanje od KLEa. Oba imaju dva cilindra, slicnu zapreminu, oba su prilicno kvalitetna i ne crkavaju tek tako itd, a sa druge strane provereno iz zajednickih voznji mogu da tvrdim da trosi manje i to znacajno, a pritom je udobniji, ima bolje kocnice i vesanje i povozniji je motor od KLEa. Da me ne shvatite pogresno ne pljujem KLE, to je jako zahvalan motor i veoma sam ga voleo, ali u slicnoj cenovnoj kategoriji nema sta da trazi sa Stromom(osim ako Strom nije sahranjen). KLE je ok izbor u cenovnoj kategori ispod 2000e i jedina prednost KLEa nad Stromom pored registracije je terenska voznja. Kod visljih vozaca problem pored kolena je i nedostatak mesta za suvozaca ukoliko devojka nije sitnije gradje.

 

@Jboban

Pre svega dobro razmisli sta zelis od motora i prema tome se vladaj u kupovini. Ukoliko zelis da ti terenska voznja cini znacajniji deo kilometraze slobodno gledaj Transalpa, KLE pa cak i neki KTM Adventure 640 npr. u suprotnom ako pikiras asfalt Strom je odlican izbor. Ako se i zeznes nije strasno prodaces ga i kupiti nesto drugo. Nemoj da zuris i ne brini sto ti je dobar primerak pobegao posto je ova sezona prakticno na kraju i svakako ne bi imao puno vremena da se vozis a ponuda ce tek da procveta u toku zime a i cena bi trebalo malo da padne.

 

P.S. Na Nikolinoj slici se lepo vidi savijenost nogu.

P.P.S. Nisam vlasnik Stroma i ne poznajem nikog ko prodaje ili planira da proda svoj primerak.  :)

P.P.P.S. Odosmo previse u off, ovo je tema za drugi podforum a ne za tehnicku temu o KLEu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: BMW F650GS DAKAR

Moj prijedlog ti je da pogledas i F650 GS samo dakar verziju.On je malo visi od obicnog,jedino sto je jedan cilindar.Ali dok ne probas motor i ne vidis da li ti odgovara dzaba naglabanja.....mozda da otvoris novu temu,ipaj je ovo tema vezana za KLEa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

@Jboban

Pre svega dobro razmisli sta zelis od motora i prema tome se vladaj u kupovini. Ukoliko zelis da ti terenska voznja cini znacajniji deo kilometraze slobodno gledaj Transalpa, KLE pa cak i neki KTM Adventure 640 npr. u suprotnom ako pikiras asfalt Strom je odlican izbor.

Asfalt mi je primarni, a da mogu ponekad i van njega, ali ne ekstremno nego zemljani put i sl. tako da gotovo sve ukazuje na Strom-a.

 

@nengobl

Imam u vidu jednog, ali sad čujem da ljudi kukaju na njega i nisam pametan. Inače, BMW kao brend je moj favorit, a vozim i njihov auto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: BMW F650GS DAKAR

Ne znam konkretno na sta kukaju,prije par dana sam odvezao Kotlinu,negdje oko 1200 km za 3 dana i nikakvih problema nisam imao....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: kle500

Drugari pozdrav,ima li neko ideju ili saznanja kako se izboriti sa problemom komutatora-ignitera na kle u iz 98 godinice ?

Motor se gasi u voznji(sad vec nakon 10min voznje) i nemoze da upali dok se ne ohladi 20ak ili vise min.Varnice nemaaaaaaaaaa!

Postoji li nacin za reparaciju-popravku?

Da li je moguce u Srbiji nabaviti polovan igniter po pristojnoj ceni?

Molim vas za ideje i sugestije .Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Da li je neko sipao u KLEa sintetiku Bardahl 15w50? Ako jeste, kakva su iskustva? Trebam da zamenim klincu ulje, pa se lomim  :ups: . Citao sam negde da mu bolje prija 15w50 od 10w40. Sta vi mislite?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Nije sintetika bas za KLE. Polusintetika da ali full sintetika ne.

Inace nevezano od konkretnog modela motora ja sam od uljara dobio preporuku da je za nasu klimu ipak bolje 15w50 posto su leta jako topla a motor se ipak leti najvise vozi.

Ako mislis da ti sin nece voziti pri nekim nizim temperaturama motor slobodno sipaj 15w50.

Mislim da Silkolene ima cak i verziju 10w50 ulja pa ti je ona mozda i najbolji kompromis.

Sa Bardahl-om nemam iskustva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja sam koristio Bardahl i istocio sam ga vec na 3000km. Previse buke i los rad menjaca.

 

Od tada koristim Silkolene godina i tu nema greske, naravno 10W40 jer vozim i po minusu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja