Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Motocikl: BMW R1200GS

Да напоменем да сам мотор палио на гурку, а при притискању дугмета за стартовање,чуло се једно отегнути бззззз и казаљка обртомера је скакала као да додајемо гас.Такође док сам возио и пробао да свирам сиреном дешавало се исто,казаљка је ишла пар хиљада гор,а мотор не ради.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Motocikl: BMW R1200GS

Данас ми је мајстор из акумулатор сервиса јавио да је акумулатор пун и исправан.Претпостављам да ми је црко реглер.Претпостављам да не смем да палим мотор на гурку и да га возим тако 30км?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

A to skidanje kleme u radu nikako NE bih preporucio....

A 30km mozes, jos ako ne upalis svetla.... Opusteno!

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A
Ljudi pomagajte.Imam problem sa KLE-om,zadrzava mi gas prilikom voznje izgleda da mi je riknula ona slavina za gorivo ili vazduh u karburatorima nije lepo podesen.

 

Verovatno vuce negde FALS vazduh, predpostavljam....

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Nedavno sam sa DX-a naručio (stiglo za 20ak dana) ručice kočnice i kvačila. Kočnicu sam montirao vrlo lako, paše skoro "šraf na šraf" WP_20150503_001.jpg

 

Ručica kvačila je već sasvim druga priča - bez malo ozbiljnije prepravke ne može da se montira. Pitanje/molba za sve: ima li neko staru ručicu (odgovara i ako je slomljen sam krak) koju bi za razumnu cenu prodao, ne bih se ljutio i da prihvatim kao poklon?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Koji tacno imas problem sa montiranjem?

 

Imam te iste rucice vec tri godine, porucene sa ebay-a, a znam jos par momaka koji su isto porucili sa ebay-a doticne, svi smo montirali bez problema obe rucice. Jedino ako ti nisu poslali za pogresan model...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Eee da je bilo da se bira za model...

 

Pretpostavljao sam da će biti malo grunfovanja i ne bežim od toga, naprotiv.

 

Kod ručice kvačila je problem što je rastojanje osa valjčića sajle i osovine kraće nekih 10ak mm od origigija i početak bužira ne može da legne na svoje mesto na nosaču ručice. Relativno lako rešivo uz doradu stare ručke i  kombinovanjem sa novom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

SJ6Dd1X.jpg

 

KLE u novom pohodu na balkanske planine. Prvi put sa suvozačem na oranje. U pozadini su Komovi, put sa Štavne prema Andrijevici.

 

 

 

 

 

Pred put sam ipak podigao prednji kraj motora za neka 2cm (pisao sam ranije da sam napravio produžetke al' se nisam usuđivao i da ih koristim) koliko mi je dopuštala sajla brzinomera. Čekam ovih dana novu sajlu brzinomera. Obzirom da sam još davno podigao zadnji kraj ovo sada u principu dođe vraćanje geometrije celog motora na fabričko stanje. Zanimljiv efekat je što sada opet imam turbulenciju oko kacige sa fabričkim vizirom. Dok je bio podignut samo zadnji kraj motora ova pojava nije bila prisutna.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

700 din je pravljenje nove sajle brzinomera. Iskoriste se krajevi originalne sajle (baš i nisam planirao da mi unište staru al' nisam im ni napomenuo da to ne rade...). Firma je Metalproizvod iz NS, blizu najlon pijace.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Данас ми је мајстор из акумулатор сервиса јавио да је акумулатор пун и исправан.Претпостављам да ми је црко реглер.Претпостављам да не смем да палим мотор на гурку и да га возим тако 30км?

Prijatelju, ako je crko regler kako ti je onda akumulator pun? Alternator preko reglera (koji reguliše struju punjenja) puni akumulator i ako regler crkne onda nema punjenja, ili ako na regleru crkne jedna faza, onda puni jako loše i akumulator se opet vremenom isprazni, a tebi je akumulator dobar i pun. Razmisli malo...

 

Drugo, ko je ovde rekao da se proverava ispravnost alternatora skidanjem kleme sa akumulatora dok motor radi??? 

Ja sam tako poslušao nekog ovde sa foruma i momentalno mi je crkao regler (jedna faza). Posle sam našao na drugim forumima da se ovo NIKAKO NE SME RADITI jer regler tako crkava u 99% slučajeva i to je apsolutno tačno. Ja sam, slušajući druge platio tu školu. Ne znam na automobilima kako je, ali na KLE-u mi je crkao momentalno.

Ako vam se bacaju pare za novi regler, onda probajte ovo slobodno, ja sam slušajući druge već platio školu (polovan regler 80 evra).

 

Na kraju se ispostavilo da mi je crko START RELEJ što je moguće i ovom slučaju. Ispitivanje njegove ispravnosi je vrlo prosto i to može da uradi svako, a takođe i ispravnost reglera pomoću unimera kada se regler skine. Alternator se već malo teže dijagnostikuje, ali se može proveriti da li puni tako što se izmeri unimerom napon na akumulatoru BEZ SKIDANJA KLEME SA AKUMULATORA kada je motor ugašen 12,3-12,4V, a kada je motor upaljen treba da bude 13,4-14V.

Mene je muka naterala da sve ovo naučim i sad znam posle plaćanja škole od nekih 150evra (umesto 20-30evra samo za relej)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Motocikl: BMW R1200GS

Хвала Срле!Акумулатор ми је напуњен у сервису и после два дана је показао да је исправан.Морам да отерам мотор код електричара да ми испита шта ми је цркло,па се бацам у потрагу за тим делом.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Pa ove stvari što sam ti rekao možeš da proveriš i sam, nemoj da te džabe deru majstori. Proveri da li ti se puni akumulator kada motor radi, ako uopšte možeš da ga upališ. Ako ne upali sa punim akumulatorom i čuje se ono bzzzzzz, onda je jasno šta je, isto kao i kod mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Motocikl: BMW R1200GS

У понедељак ће да дође аутоелектричар да провери шта је цркло.Ја немам никакав инструмент.

Иначе,сумњам да ми је црко старт релеј и алтернатор или реглер.Водећу у понедељак.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Znači ništa nećeš da proveriš sam, pa dobro...

 

Instrument unimer imaš u svakoj kineskoj radnji i košta oko 250 din. Taj potpuno završava posao i ne treba ti skuplji. To treba da ima svako u kući i svako ko ima motor, kola, bilo kakav uređaj u kući i bilo šta što radi na struju.

A ako ne znaš kako šta da proveriš, imaš samo na ovom forumu bar desetak postova kako se proverava relej, regler, alternator, akumulator, da li puni ili ne puni, itd...Treba samo malo truda pa potražiti i naći ćeš sigurno.

 

Recimo, za relej ti čak i ne treba unimer, on je jako pristupačan i nalazi se ispod bočne desne plastike ispod sedišta. Čak se lako i jednostavno menja i to možeš i sam, a ispituje se tako što se samo kratko spoje debljom žicom njegovi izvodi i vidiš da li vergla, ako zavergla onda je crko relej. Ja sam svoj tako ispitao, ustanovio da je pregoreo i zamenio ga novim. Uštedeo sam bar 50 evrića, a postupak provere sam našao baš na ovom forumu.

 

Ali dobro, očigledno tebe to ne zanima i ako ti voliš da daješ majstorima pare za svaku sitnicu, onda OK, pare su tvoje. Zašto onda ovde uopšte i pitaš šta je i šta može da bude? Ja sam pokušao da ti pomognem, ali ti odbijaš da se potrudiš i malo se sam pomučiš oko svog motora.

Onda plaćaj i ne pitaj ništa. Iovako ovde nije niko vidovit pa da napamet provali šta ti je crklo bez ikakve provere. Majstor će ti reći pravu dijagnozu za neku cifricu izraženu u evropejskim apoenima, a ti ćeš biti zadovoljan što ti je pronašao kvar i sa zadovoljstvom ga još i častiti. Ustvari, platićeš svoje neznanje i lenjost. Ni ja nisam znao mnogo toga kako se proverava i kako radi bilo šta, ali me je muka naterala da naučim, pa popravih nešto i sam, a za ušteđene pare napravih lepe kilometre sa KLE-om sa još većim zadovoljstvom nego da sam dao te pare majstoru.

 

Shvati ovo kao dobronameran post od mene, iako će ti ličiti verovatno na uvredu. Ja imam KLE skoro 10 godina i znam šta i zašto ti sve ovo pričam.

Pozdrav

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

Ako nekom treba imam da prodam magnet,stari tip,polovni set frajlaufa (rolnice,opruge,kuciste),uskoro cu imati i nove rolnice,opruge i veliki zubcanik frajlaufa,sve to za KLE-a,a imam i drzac tablice i prekidace svetla sto nije od KLE-a...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Bad Wörishofen
  • Motocikl: Yamaha xv535 virago Kawasaki KLE 500

Jel neko probao da montira na noviji tip(2006) rezervoar od starijeg kle-a? Jesu li istih dimenzija, mislim da savršeno paše zbog bočnih plastika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: bajsa
  • Motocikl: kawasaki kle 500

drustvo milim za pomoc odlepio mi se jedan deo magneta na paljenju  jel znate mozda dal pase neki drugi magnet na KLE na primer od GPZ 500 S  . razmisljao sam da ga zalepim nazad sa tecnim metalom sta mislite jel to dobra ideja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: bajsa
  • Motocikl: kawasaki kle 500

Ako nekom treba imam da prodam magnet,stari tip,polovni set frajlaufa (rolnice,opruge,kuciste),uskoro cu imati i nove rolnice,opruge i veliki zubcanik frajlaufa,sve to za KLE-a,a imam i drzac tablice i prekidace svetla sto nije od KLE-a...

posto magnet i dal odgovara na kle 96o godiste?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

У понедељак ће да дође аутоелектричар да провери шта је цркло.Ја немам никакав инструмент.

Иначе,сумњам да ми је црко старт релеј и алтернатор или реглер.Водећу у понедељак.

Šta bi sa majstorom električarem? Jel pronašao šta je crklo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Motocikl: BMW R1200GS

Црко релеј.Попили смо по пиво,ништа ми није наплатио.Ја бих купио релеј код Јошке из Темерина,да ли је то добра куповина?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja