Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Produzeci prednje viljuske u najavi. Model je gotov, majstora sam nasao i materijal nabavio.

 

tEe74CK.jpg

 

jarcNWQ.jpg

 

9LYYsJY.jpg

 

 

 

Ovi distanceri omogucavaju podizanje prednjeg kraja do 4cm, po potrebi i manje. Posto sam vec podizao upravljac pretpostavljam da mi ne gine zamena prednjeg kocionog creva. Nadam se da ce originalna sajla brzinomera biti dovoljno dugacka, ne znam gde i od cega nabaviti duzu.

 

 

Da li je mozda neko zainteresovan za ovo? Ne znam kolika je cena...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Svaki spoj je kritično mesto, ipak nije isto kao kad je deo iz komada pa možda ne bi bilo loše da razmotriš i opciju ojačavanja koje bi mogao izvesti tako što bi ubacio čauru/cev unutrašnjeg prečnika jednakom debljini štapova. Dužina čaure da odgovara razmaku izmedju trouglova ili nešto manje da ti ostavi i mogućnost manjeg produženja viljuške.

 

Za sajlu nemaš problem i ako ne bude dovoljno dugačka, napravi po uzorku novu (Boban sajle).

 

Kako si počeo sa modifikacijama ispašće na kraju od KLE-a Africa i to ova koja se isčekuje. Unapred bravo za grunfovanje. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Ovaj produzetak zapravo zamenjuje postojeci poklopac vila. 4 cm je duzina distancera, na meni je da odlucim koliko od toga cu iskoristiti. Pravo da ti kazem nisam razumeo na kakvo ojacanje mislis :)

 

Nisam znao da se sajla brzinomera moze praviti u maloj privredi. Korisna informacija, hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Pretpostavljam na osnovu crteža da se distanceri uvrću u gornji kraj štapova i da im je spoljni prečnik jednak prečniku štapova jer ne pominješ nikakvu intervenciju na trouglovima. Čaura na koju sam mislio je cev čiji je unutrašnji prečnik identičan (neku stotu veći) prečniku štapova i koja obuhvata spoj distancera i štapa, kao npr. teleskopska radio antena (al' sam ga objasnio).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Sad sam proverio: 41mm prečnik štapova, dakle unutrašnji prečnik čaure 41mm (+neka stota, da ne moraš da koristiš presu), debljina zida 1-2mm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Majstor koji mi je radio produžetke nije mogao napraviti navoj na čeličnoj šipci. Nije mogao ni na alumijumskoj (problem mu pravi sitni navoj; na aluminijumu ga prosto pokida a čelik je suviše tvrd). Na kraju je napravio od mesinga al' meni se baš i ne sviđa ideja da tako važan deo bude od toliko mekanog materijala. Po svoj prilici sam dobio dva lepa tega za papire :) Ako ništa cela ova priča me nije koštala baš ništa i makar sam potvrdio da su sve dimenzije dobre, pogodio sam iz prve, tako da kačim i crtež ako je neko zainteresovan.

 

AMQRZwZ.jpg

 

fqNCr5S.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Opet ja. Danas sam montirao novu prednju gumu, Mitas C-17. Prvi utisci su pozitivni. izgleda da sam konacno resio problem klizanja prednjeg tocka na putu koji ima bilo kakav bocni nagib, to me je do sada opasno zezalo.

 

lrCnJWw.jpg

 

Nije da je stara guma bila izlizana al' kako odoleti crvenoj strafti...

 

 

1VssIHh.jpg

 

yFF7843.jpg

 

Sama nebesa znaju da sam do sada pao jednom ili mozda 101. Najidijotskiji i najbezazleniji od tih je danasnje prevrtanje motora na benzijskoj pumpi, verovatno je bas zbog toga i doslo do loma poluge zadnje kocnice...

 

 

 

Kratka, opustena probna voznja je u roku od par minuta postala zanimljiva. U povratku kuci vidim sporedni put i naravno moram da vidim kuda vodi. Put postaje putic, putic postaje stazica a stazica postaje dovoljno strma i klizava da se dalje ne moze. Zadnji tocak je u kolotragu i ne moze napolje, staza nije dovoljno siroka za okretanje. 15-20 minuta psovanja kasnije sam ipak slobodan :)

 

BpfOe6I.jpg

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Motocikl: kawasaki KLE

Ljudi pozdrav,imam problem sa mojim kle-om,nece da vraca gas u toku voznje pritisnem kvacilo i on i dalje drzi gas tek posle spusti broj obrtaja,inace mi je slavina na gorivu na slobodni pad,kada stavim slavinu na rezervu on nece tada na leru da radi naglo mu padaju obrtaji i gasi se.Hvala unapred:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KLE 500

Mozda je problem lako resiv,pocni od toga,na primer da se zaglavljuje sajla gasa negde.

Probaj sa podmazivanjem sajle. A mozda i karburatori treba da se ociste i srede. Inace slavina bi trebalo u normalnim okolnostima da bude na on (ka napred),a ne na slobodan pad ili na rezervu,probaj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Drugari, moj klinac je postao vlasnik jednog lepog primerka KLE-a iz 2005. godine. Trebao bih da odradim servis, pa me interesuje koliko motornog ulja da kupim da bih ga zamenio? Momentalno nisam u mogucnosti da istrazujem po manualu...Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12236 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Drugari, moj klinac je postao vlasnik jednog lepog primerka KLE-a iz 2005. godine. Trebao bih da odradim servis, pa me interesuje koliko motornog ulja da kupim da bih ga zamenio? Momentalno nisam u mogucnosti da istrazujem po manualu...Hvala!

 

Engine oil with filter: 3,0 L API SH/SJ

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

Nekoliko pitanja:

1.Da li je KLE mal za  vozača od 195cm?

2.Da imate mašinu od ER5 koja je prešla manje od 10 000km i odlučite kupiti KLE-a, da li biste gledali nekog         

   starijeg-jeftinijeg, i eventualno ubaciti tu mašinu ili novijeg? 

3.Da li se prema broju mašine može saznati kolika  mu je fabrička snaga?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

1. Ja sam 192cm i vozio sam KLEa oko 2-3 godine.

Meni fizicki nije bio mali ali mi je savijenost kolena(fuzasteri su mnogo podignuti) jako smetalo.

Medjutim ako si uspeo da se upakujes na ER5 mocices i na KLE.

 

2. Mislim da masine na KLEu ne riknjavaju tako lako tako da ce na losem KLEu verovatno ostatak motora biti losiji od samog agregata. Eventualno moze da bude problem magnet ili frajlauf. Razmisli koliko para zelis da das pa se prema tome i postavi. Na tvom mestu mozda bih i pre video kombinaciju odvojene prodaje agregata i kupovine dobrog KLEa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova

Zamolio bi da mi odgovorite, bilo ko, posle koliko kilometra neke normalne voznje se radi generalna na motoru kle 500 znaci bez nekih vanrednih situacija znam da je to individualno od slucaja do slucaja ali od prilike koliko prelaze do tog veceg servisa,hvala unapred na odgovorima valjda ce ih biti!?Pozdrav za sve ljubitelje klea

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6811 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Da se ubacim, vozim ER5, zapravo ista mehanika.

 

Govorimo o jako poznatom  ''Kawinom'' agregatu. Popularnost je dobio pre sve zbog ekonomicnost i pouzdanosti.
Nemacki magazin ''Motorrad'' je testirao ''ER5'' na 50,000km. Nista mu nije falilo.

Znam jednog sa 80.000km, radi bez problema. Jedan englez sa njihovog foruma ima ER-a sa 120,000 milja i dalje ga vozi.

Otprilike na oko 70,000km dolazi vreme za zamenu lanca bregaste. To je intervencija od 80ak eur sa sve majstorom i to je to.

Opusti se i vozi ti agregati prelaze dosta. Kod nas u Srba ima neki mit o kilometrazi 30.000. Navodno sve preko toga je puno. Zasto ne znam. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

KLE je posle 37400km dočekao da ode na servis kod majstora, Provera ventila, čišćenje karburatora, zamena lanca i lančanika, pregled koječega... Meni prilično neočekivana je bila zamena lanca bregaste al dobro, dešava se. Preporuka za Bokilića  :takoje:

 

XmiBVY1.jpg

 

gaPoQq5.jpg

 

Prednji šuriken je zamenjen JT lančanikom. A pitao sam se zašto ponekad preskoči lanac...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja