Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 161 postova

Može da se zavari, odeš lepo u Kać..

 

Moze jos neka informacija? Broj telefona / ime ?

 

Trebalo bi da imam ja, ali je polomljen ovaj zadnji deo koji stoji paralelno sa podignitim fuzasterom, poshto je to mesto iskoristio majstor da uchvrsti nosache bochnih kofera, shto je totalna greshka, jer je to neki ljuti tanak aluminijum i bukvalno mi se prevrnuo motor sa copave na zemlju i pukle su te ushice sa obe strane kao da su od stakla...

Ne znam dal' ti igra ulogu poshto iz tvog posta ne mogu da ukapiram shta je tebi puklo, mozda isto to...

 

 

Slicna situacija i kod mene. Pukao mi je ovaj deo,

u voznji i spadne mi kofer na asfalt.... Isto tako montirani nosaci za bocne. Ne moze ovaj aluminijum da izdrzi toliko naprezanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: Kawasaki zrx 1100

To ti je spialter vrlo krt materijal za koji se nista nekaci cak se i vari posebnim elektrodama ybog krtosti.Svaki iole bolji majstor zna za to i nekoristi ga kao oslonac za nesto teze.Meni je isto puklo ali kad su mi srusili motor na skupu u Budvi ovog leta. 1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova

Odustah od varenja jer mi i par varilaca rekose da i ako se zavari nece biti nista specijalno jako.

 

No, razvlacim sipke nosaca kofera jos prema ramu pa cu da ih srafim za sam ram i problem resen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV750 RD07a

Ma napisah gore da je to totalno glupo reshenje, nikako nosache kofera na te "usice" koje inache sluze samo da se fuzaster nasloni na njih kada je podignut, pri prvom prevrtanju motora u mestu pucaju sa obe strane kao da su od stakla... To nije predvidjeno da trpi bilo kakav teret. Evo slika kako su meni pukle.

btw: ako nekome trebaju ovi delovi neka se javi.

post-20933-0-60271100-1417126516_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova

Pozdrav drugari KLEovci.......Trebao bih da zamenim gume na klementini i nasao sam Continental gume po veoma pristupacnoj ceni.Zanima me da li je neko od vas koristio te gume i kakva su iskustva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Blizu granice!
  • Motocikl: KLE 500

Pozdrav drugari KLEovci.......Trebao bih da zamenim gume na klementini i nasao sam Continental gume po veoma pristupacnoj ceni.Zanima me da li je neko od vas koristio te gume i kakva su iskustva?

O kom modelu guma se radi i po kojoj ceni? Da li su u slobodnoj prodaji ili nešto preko veze?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Ja vozim na Continental Trail Attack 2,i ako se drzis asfalta i makadama tj. ne ulazis u blato mogu ti rec da su extra.A za ostale modele neznam jer nisam probao,mada ima i onih koji psuju na Continetal1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: KLE 500

Zdravo momci,da se ne vracam unazad ,potrajalo bi,postavicu par pitanja...moj komsija je "pribavio" KLE 500 i u startu nastju problemi u smislu oznaka na rezervoaru....rez.(je rezerva) on(pusteno gorivo) i neznamo sta znaci PRI ?

Drugo pitanje je: sta se desava kad "presisa" masina, posto je radio na PRI ugasio se i nece vise da upali,vergla ali to je sve...racunamo da je presisao?

hvala unapred ,u potpisu ŽUTOKLJUNCI 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Bacinci
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

PRI znaci slobodno isticanje goriva iz rezervoara do zadnje kapi,zato je i presisao...vrati na ON i verglaj dok ne upali... pozdrav 1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: KLE 500

Akumulator prazan...sada vec istrazujemo ceo motor,treba nam pomoc oko skidanja sedista,onda nameravamo da napunimo akumulator,sada mi pada na pamet antifriz...da li koriste crveni G2 ili plavi model je 2006?...nastavak sledi sutra,i mi žutokljunci imamo dusu 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Blizu granice!
  • Motocikl: KLE 500

Imaš opciju da ugreješ rakiju i pripremiš sve što ide pored toga pa da se neki ljudi sa foruma pojave i sve vam razjasne, šta ćeš bolje od toga?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: kawasaki kle 500

skines desnu bocnu plastiku(otkljucas kljucem) onda ces ugledati sraf koji drzi sediste(iznad auspuha) isto i sa druge strane samo se plastika skida na sraf...pazljivo da nesto ne pukne a onda podizes zadnji deo sedista..pozdrav ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Blizu granice!
  • Motocikl: KLE 500

1aha.gif Dajemo grejanu,kupus,tursiju,suseno....imamo dobro crno vino berba 2009....

 

Tako sam i zamislio nego rekoh da ne nabrajam, samo reci kad i gde i eto prvog zimskog KLE skupa :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: KLE 500

daxon81 hvala lepo,Rille, vino moze da saceka jos koji mesec i lepse dane1aha.gif...u medjuvremenu me zanima ,koje vi akumulatore imate na masinama,kod nas je lithium ion mislim da je pun kapacitet 12,4V ....?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KLE 500

Kod mene je akumulator MGM a YTX12-BS 12V 10 Ah,kostao 50 evra.

i traje mi od 2010 godine baz problema.

Na kraju sezone ga skinem i drzim u kuci na toplom,kad hocu da palim motor,stavim ga na punjenje,pa na motor,i onda ga provozam malo po okolini.

Pred sezonu opet ga dopunim,i od tad ga ne skidam do sledece zime.

Do sad je izdrzao,a do kad ce videcemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd,Terazije
  • Motocikl: PX200e,Lambreta LD150,KLE

Кад обавите пуњење батерије и остало-пре паљења мотора ОБАВЕЗНО отвори уљни шраф,замочи нешто у рупу и помириши.Ако се бензин осећа НЕМОЈ палити,значи да је прелило гориво доле у картер(кад сте се играли са славином горива)Ако смрди бензин,испусти уље ,промени филтер,и ту се бенз сигурно нагурао,сипај ново уље па тек онда ПАЛИ.

Пробрљај мало по форуму,има цео мануел за КЛЕ са све склоповима,помоћи ће при било ком следећем грунфовању.

Срећан рад

Позз Деда

Promenio član Деда Целе
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: KLE 500

Deda Cele hvala lepo,Vasa uputstva ce dobro doci.... ovih dana nameravam da: kupim sve filtere i ulje (tako je red obzirom da neznam sta je u njemu),proverim svecicu....a onda sa prvim vesnicima proleca mozemo do Vlasinskog jezera i tamo probati sve one elemente hedonizma,sto ih pomenu Rille...1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja