Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 92 postova
  • Motocikl: TOMOS CROS SENIOR,KLE 500, VOGE 300 RALLY

Da li je neko od vas prepravljao instalaciju tako da se oboreno svetlo ne gasi kada se upali dugo? Pitanje se odnosi na novu generaciju KLE-a.

 

Kupih ga tako,.Kombinacija 2x35W xenon,radi odlicno,ne pravi problem i ne opterecuje instalaciju i kod duzeg rada,a pokrivenost i osvetljenost puta je fenomenalna,

Pretpostavljam da se pitanje odnosi na samu prepravku instalacije?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Da, nisam se bas najbolje izrazio. Dakle, zanima me prepravka instalacije u samom prekidacu na levoj strani upravljaca. Danas nisam postigao da rastavim prekidac i vidim sta tu ima da se prespaja :)

 

Ovi novi projektori napon dobijaju preko oborenog svetla i kada prebacim na dugo prestanu da svetle. Prethodni projektori su preko releja bili vezani direktno na akumulator a tu varijantu bih sada zeleo da izbegnem, hocu da imam sto je moguce manje delova.

 

 

Projektori su konacno montirani na motor, trenutno funkcionisu samo kao oboreno svetlo zbog gorenavedenog problema. Jedva cekam sledece leto da ih isprobam u voznji 1jezik.gif

 

58llTXu.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: kawasaki kle 500

Tpozdrav drugari!imam kle-a '94 godiste pa me zanima koliko sajli treba da ima na gasu,kod mene je jedna,neki pominju dve,dakle mozda fali povratna.na rucici ima mesta i za drugu,ne znam kako je na karbu a ne bih rasturao napamet.unapred hvala!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Provereno idu dve. Pricam iz iskustva posto sam imao peh da mi na voznji pukne glavna sajla pa smo prepakivali povratnu. Povratna je inace duza naravno.

Opruga na karbu je dovoljno jaka da ok vraca rucicu gasa ali na tvom mestu ne bih je previse njakao da ne oslabi, pocne da zaglavljuje ili nesto sl. a ta sajla bi mogla da se napravi za manje od 1000rsd ako imas uzorak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: kawasaki kle 500

Nazalost nemam uzorak ali istrazivacu..ako neko od vas slucajno nesto radi po motoru u narednom periodu,bio bih mu zahvalan na fotkama ove sajle,dela za karb i mozda dimenzija,znatno bi mi olaksalo istrazivanje.ziveli!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: Kawasaki zrx 1100

Druze, ako ne promeniš ne staviš povratnu možeš biti u problemu kao i ja.Pukla mi je glavna sajla i ostao sam na putu.Nekako sam se dovukao do kuće preko ler gasa srećom nisam daleko otiša,ali se karb raštelovao.Evo ti adresa gde da nabaviš novu original sajlu,dovoljno je da kažes za koji tip motora i dobijaš original po dimenzijama o kojim ne treba da razmišljaš.Biće poslane brzom poštom usluga oko 200.din a sama sajla u proleće ove godine bila je oko 23.evra.tel.br.022/625-435.To važi i za sve ostale delove motora ne samo za pomenuto.a rok isporuke oko dve nedelje ako nemaju na lageru.Sretno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CB500XA

Pozdrav drugari, uzo i ja jednog po mome nadimku kle-sha. Preshao sam oko 5000 letos i evo da kazhem poneshto o istom. Chudna sprava :) Menjach je bozhe sachuvaj il se ja nisam sa njime josh skapirao(nit da mu dash medju gas ni da ga nedash), dodushe i ovaj motor je preshao 80 i neshto iljada pa ne mogu da znam da je bash dobar. Ono kako su reshili da hladnjak stave iza tochka je presmeshno (dovoljno je 3 poshtene bare da ti 3 puta loshije hladi. 6 brzina 3000 obrtaja 60km/h opet retardirano. Da ne bude da samo kenjam motor me vozi nikad bolje. na mom primerku me nervira lanac bregaste zveketje i chuje na niskim obrtajima. U 4 dana vozhnje sam preshao rutu 2500 po crnoj gori i hrvatskoj uzhivao u obaranju i grebanju dal fuzastera ili one maske nisam siguran :moto3: . Na off sam jako malo i pazhljivo vozio poshto nemam kresh bar a gume su mi anakee 2 i nije mi se svidelo proklizavanju u prvom blatu. Nisam hteo da kupim ovaj motor hteo sam svashta neshto drugo, al se na kraju ispostavio kao dobra kupovina. Nemojte mi uzeti za zlo sho sam malo pljuvao ovaj motor jer zasluzhuje pohvale shto mu uostalom ovde ne nedostaje :lol: Pozdrav zhivi bili i ove vozili

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Kle se bolje vozi na 4K+ rpm nego na 3. Imao sam ga i vozio. 3000 je za njega davljenje, slobodno ti malo digni obrtaje na preko 4000 i videćeš šta je vožnja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd,Terazije
  • Motocikl: PX200e,Lambreta LD150,KLE

За 5000км си могао да научиш да тераш и шалтујеш.

Не рече колико си платио КЛЕша са 80000.То што звечи-звечи-колико пара-толико и музике.

И тај такав КЛЕ са таквим возачем као што си ти,пређе 5000км без квара и проблема,бар се ниси жалио.

Иначе за твоју информацију,сви хладњаци на моторима су постављени као и на КЛЕши.

Седи вежбај терање и уживај.

Имаш мотор који те неће продати а све твоје грешке ће ти опростити.

Шалтај на 4000,вози на 3000

У 6.на 3000 ако је све у реду има да јури око100 и да троши мање од 5л.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CB500XA

Vozim ja njega preko naravno al od 4 i po k+ on pochne da troshi i shto ga vishe terash vishe troshi. normalno :) E vidish ja bii voleo da na 4k ide 100 u 6.oj ako se ne varam. Mislim dovoljno je on rastegljiv i u ostalim brzinama. :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 92 postova
  • Motocikl: TOMOS CROS SENIOR,KLE 500, VOGE 300 RALLY

Kle 500 sa originalnim lancanicima 17/44 na 3k u 6.brzini ide 62 km/h.

 

Za sve nedoumice oko prenosa i brzina tu je :

 

https://play.google...._rapporti&hl=en

 

Mislim da sam to vec napisao pre nekog vremena pa se izvinjavam zbog ponavljanja :)

 

Verzija je na engleskom da ne bude zabune zbog slika

 

a pronadjoh i ovaj link :)

 

 

http://www.gearingcommander.com/

 

 

 

Vozim ja njega preko naravno al od 4 i po k+ on pochne da troshi i shto ga vishe terash vishe troshi. normalno :) E vidish ja bii voleo da na 4k ide 100 u 6.oj ako se ne varam. Mislim dovoljno je on rastegljiv i u ostalim brzinama. :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CB500XA

За 5000км си могао да научиш да тераш и шалтујеш.

Не рече колико си платио КЛЕша са 80000.То што звечи-звечи-колико пара-толико и музике.

И тај такав КЛЕ са таквим возачем као што си ти,пређе 5000км без квара и проблема,бар се ниси жалио.

Иначе за твоју информацију,сви хладњаци на моторима су постављени као и на КЛЕши.

Седи вежбај терање и уживај.

Имаш мотор који те неће продати а све твоје грешке ће ти опростити.

Шалтај на 4000,вози на 3000

У 6.на 3000 ако је све у реду има да јури око100 и да троши мање од 5л.

 

 

Ovo ne bi da komentarishem :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Vozim ja njega preko naravno al od 4 i po k+ on pochne da troshi i shto ga vishe terash vishe troshi. normalno :) E vidish ja bii voleo da na 4k ide 100 u 6.oj ako se ne varam. Mislim dovoljno je on rastegljiv i u ostalim brzinama. :P

 

Ne mogu da se setim da li je moj isao toliko u 6oj na 4K obrtaja. Pitaj penzionera (to mu je nick) on je od mene kupio KLE 2001. pa neka ti kaže. Ti možeš da povećaš krajnju brzinu ako staviš aftermarket veći prednji zupčanik ali ga uštineš malo na snazi. Na mom su tada kada sam ga prodao bili potpuno novi lančanici i lanac po fabričkim specifikacijama. Pitaj njega pa neka ti on kaže.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Prijatelju, ja sam ovog leta svoju kleku malo jace vozio do mora i nista njoj ne fali ni na 120-140kmh. Trese kada je oboris pri toj brzini, nije za to, niti ima ciklistiku, niti ima takve gume, ali ide, hoce, vuce(malo slabije do 160 ipak :D ). Doduse moja je mnogo mladja i mnogo manje presla i pre svega jako dobro odrzavana. Prosecna potrosnja mi je bila 5L, a kada je vozim sa uzivanjem kako i inace vozim 80-100kmh trosi 4,5l.

Nikada nisam imao problema sa hladnjakom, ali o tome ti moze reci vise clan Vukasin, on i njegova kleka vole vise blato neg divlja svinja da izvine! :D

 

Ti ili imas jako los primerak, ili prevelika ocekivanja. Moji utisci su ti obrazlozeni u podforumu "Vozili smo". Pozdrav!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Kruševac
  • Motocikl: Kawasaki KLE

@tzok

Kada se moj magnet raspao,raspitivanjem dodjem do zakljucka da je od suvog zlata. Cene polovnog od 150 pa navise,naravno jevreja. I pritom nemas nikakvu garanciju. Nasao na kup-prod. lika koji ima polovne delove za kawe, naplatio mi 35e za magnet od zzr-600,oklopljen koji je isti kao na kle-u i doradio kod Motosakija u TS.Tako sam prosao vise nego duplo jeftinije.Koliko se secam,a bilo je proslog leta covek je iz Obrenovca koji ima polovne delove. Nisam verovao dok nije stiglo brzom postom. Nadam se da ti ovaj odgovor moze pomoci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CB500XA

@tzok

Kada se moj magnet raspao,raspitivanjem dodjem do zakljucka da je od suvog zlata. Cene polovnog od 150 pa navise,naravno jevreja. I pritom nemas nikakvu garanciju. Nasao na kup-prod. lika koji ima polovne delove za kawe, naplatio mi 35e za magnet od zzr-600,oklopljen koji je isti kao na kle-u i doradio kod Motosakija u TS.Tako sam prosao vise nego duplo jeftinije.Koliko se secam,a bilo je proslog leta covek je iz Obrenovca koji ima polovne delove. Nisam verovao dok nije stiglo brzom postom. Nadam se da ti ovaj odgovor moze pomoci.

 

E hvala u svakom sluchaju, znam i upravo trazhim magnet i od zzra ali ni njega ne mogu da nadjem. Al sreditju to valjda pa se vidimo s proletja na chashici razgovora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Mene je za mog bivšeg kle izašlo sve cca 90e. Našao sam magnet za 50e + ruke od Saleta 30e + kurirske službe vamo tamo . Čak sam nalazio magnete tj prodavce koji su prodali magnet za 30 i čak 20e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV750 RD07a

Gde bih mogao da nabavim deo 35011?

http://images.cmsnl....8f2160_25cd.gif

 

Pukao mi je tevi tanki deo, od glavnog dela do vrha. Ne znam da li mozda moze da se zavari nekako mozda?

Trebalo bi da imam ja, ali je polomljen ovaj zadnji deo koji stoji paralelno sa podignitim fuzasterom, poshto je to mesto iskoristio majstor da uchvrsti nosache bochnih kofera, shto je totalna greshka, jer je to neki ljuti tanak aluminijum i bukvalno mi se prevrnuo motor sa copave na zemlju i pukle su te ushice sa obe strane kao da su od stakla...

Ne znam dal' ti igra ulogu poshto iz tvog posta ne mogu da ukapiram shta je tebi puklo, mozda isto to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja