Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 92 postova
  • Motocikl: TOMOS CROS SENIOR,KLE 500, VOGE 300 RALLY

Kolege, prijatelj ima probelem sa svojim kle-om. Odjednom je u voznji prestao prima gas preko 4k obrtaja, nekako se dovezao do kuce i poslije toga je poceo da se ponasa ovako kao na snimku.

Upali manje-vise bez problema ali gas ne prima skoro nikako, radi neujednaceno i puca iz auspuha. Skidali smo svjecice i one su skroz crne, filter vazduha je nov. To je sve sto mi je poznato od informacija...

 

Da li neko zna i da li moze da ocijeni sta bi mogao biti uzrok ovakvog (ne)rada motora?

 

 

zapusene dizne na karburatorima..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Bos.Brod
  • Motocikl: Yamaha XT660R

Vrlo moguce, motor je neko vrijeme vozen bez ikakvog filtera za vazduh a i u rezervoaru ima korozije tako da je moralo biti i odatle prljavstine.

 

Da li je ucinkovito ciscenje istih ili je potrebna zamjena i moze li zapljanost dizni odraziti na cadjavost svijecica?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

S'obzirom da nema filter za vazduh, dobro da je taj KLE jos uvek u voznom stanju.

 

Zacepio je karbove, verovatno djubretom iz rezervoara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Brestovac, Leskovac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Da se prijavim kao novi član porodice KLE500. Od pre nekoliko dana sam vlasnik jednog takvog, iz 2002 godine, ali nisam završio još uvek registraciju. S obzirom da je uvoz iz Švajcarske, moram da ga vozim na ISPITIVANJE za koje mi je potrebna potvrda o saobraznosti ili potvrda proizvođača, odnosno ovlašćenog predstavnika proizvođača vozila u R Srbiji. Te sam tu zakočio. Svako iskustvo i informacija bi mi dobro došla. Hvala vam unapred.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 92 postova
  • Motocikl: TOMOS CROS SENIOR,KLE 500, VOGE 300 RALLY

Sad bio do motora, originalni dogbones su dugacki 136mm tako da ja dalje idem sa 126mm. Na linku je AutoCAD crtez sa potrebnim podacima. VIdecu da posaljem crtez u par firmi pa cu vas obavestiti o odgovorima tj ceni. Mislim da ne bi bilo lose napraviti neki spisak?

 

http://www.megafileu...gbones-dwg.html

 

 

@marphi:

Nisam pravio ali na motoru imam SW Motech-ov centralni stender. Vrlo korisna stvar ali 150 eura je puno para. Izrada bi mogla biti problematicna zbog nacina kacenja na ram.

 

2012-09-02-024cr.jpg

 

2012-09-03-052cr.jpg

 

Na fotkama su zaokruzeni delovi koje treba izraditi. Nije nemoguce al' treba se bas potruditi...

 

Da li mozes ponovo da postujes crtez? I da li neko ima negde sacuvan?

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova

Dog-bonesi na Matejevom blogu nisu konstrukcijski dobro izvedeni.

Evo u attachmentu je nacrt kako bi trebali izgledati. (13 mm kraci)

Duzinu, tj. razmak rupa prilagoditi svojim potrebama, ovisno o tome koliko se zeli podignuti (ili spustiti) motor.

Ako se prave kraci dogbonesi debljina neka bude 1 mm deblje od originala.

Cvrstoca originala je 620 N/mm2 (Tvrdoca 185 Brinella)

post-108-0-64556800-1407767523_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 92 postova
  • Motocikl: TOMOS CROS SENIOR,KLE 500, VOGE 300 RALLY

Dog-bonesi na Matejevom blogu nisu konstrukcijski dobro izvedeni.

Evo u attachmentu je nacrt kako bi trebali izgledati. (13 mm kraci)

Duzinu, tj. razmak rupa prilagoditi svojim potrebama, ovisno o tome koliko se zeli podignuti (ili spustiti) motor.

Ako se prave kraci dogbonesi debljina neka bude 1 mm deblje od originala.

Cvrstoca originala je 620 N/mm2 (Tvrdoca 185 Brinella)

 

Super!! Hvala!!,sad mi ostaje da trazim ko moze to ljudski i kvalitetno da mi napravi,ili imate vec neko resenje?Neka dobra preporuka?!?

Osim toga koliko se podize sediste sa 126mm ili da pravim 122mm? Sa mojih 190 ne verujem ni da je 122 mnogo ali me plasi da ne bude mnogo poremecen balans napred-nazad..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Pancevo, Srbija
  • Motocikl: trenutno bez, bio KLE `04

Da li su iste opruge u viljuškama za KLE 97-03 i KLE 03-07?

Razmišljam da kupim porogresivne u Louis-u ali imaju samo ove prve. :)

 

Iste su, te imam u kle-u 2004. Sluzice te dobro i odusevices se koliko je bolji osecaj u voznji :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Da li mozda neko od forumasa poznaje ovaj primerak KLE-a? Mladenovac je u pitanju. Preradjen u SM, 2000. godiste. Poznanik ga je pazario pre par dana pa reko' da vidim da li neko moze reci koju rec.

 

9inNJ71.jpg

 

jqNwKS4.jpg

 

 

Imao sam priliku da ga isprobam na par minuta. Pre voznje sam ocekivao da ce zbog manjeg prednjeg tocka biti osetno upravljiviji od fabricke varijante. Hladan tus vec na prilasku prvoj krivini, motor jednostavno nece u nagib. Onako, vrlo rizicno ponasanje. Verovatno bude ok kada se navikne. Da bi se prednji kraj vratio na potrebnu visinu prednja viljuska je produzena na gornjem delu (oni poklopci vila, gde su ventili, su napravljeni novi, 5-6 cm dugacki). Ima pancirno crevo na prednjoj kocnici i moram priznati da koci osetno losije nego moj sa fabrickim. Rucica tvrda i ne daje nikakvu povratnu informaciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova

Super!! Hvala!!,sad mi ostaje da trazim ko moze to ljudski i kvalitetno da mi napravi,ili imate vec neko resenje?Neka dobra preporuka?!?

Osim toga koliko se podize sediste sa 126mm ili da pravim 122mm? Sa mojih 190 ne verujem ni da je 122 mnogo ali me plasi da ne bude mnogo poremecen balans napred-nazad..

 

Za izradu ne mogu da ti pomognem... Sa ovim mjerama sediste podignes cca 3 cm a rep 6 cm. Kako ces promijeniti kut vilice i Trail, potrebno je (ako je moguce) podignuti motor i na prednjim vilicama. Moja preporuka je da napravis od obicnog celicnog lima, tj. celicne trake uzorak i isprobas. Dakle obicna traka od celicnog lima bez ovih zaobljenja, samo izbusis rupe, a to mozes i kod kuce, i mada je celicni lim upola meksi, za par kilometara nece se nista dogoditi. Tek kada nadjes pravu mjeru das u izradu.

Ja sam jos dodatno spustao fuzastere za centimetar-dva...

Ja sam 3-4 cm manji od tebe i nece ti biti previse, mada sam se ja, zbog nekih drugih razloga, a da ne duzim sa obrazlozenjem, vratio na originalne dog-bonse... I zato kazem isprobaj par solucija i kada budes zadovoljan das u izradu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova

Dok se vozim po gradu, kad kocim prednjom kocnicom, npr kad stajem na semafor, ona proizvodi glasnu buku, valjda dok se ne zagreje.

 

Ima neko ideju sta je u pitanju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Pre voznje sam ocekivao da ce zbog manjeg prednjeg tocka biti osetno upravljiviji od fabricke varijante. Hladan tus vec na prilasku prvoj krivini, motor jednostavno nece u nagib. Onako, vrlo rizicno ponasanje. Verovatno bude ok kada se navikne.

 

Da mu nije četvrtasta prednja guma ili nedovoljno napumpana? Ja sam stvarno svakakve motore probao i zaključio da, bez obzira na geometriju motora, jedino kad neće u nagib (i kad to stavrno deluje rizično) je ako su gume neravnomerno potrošene - četvrtaste ili kad su nedovoljno napumpane. U principu "četvrtasta" guma se i ne vidi dobro baš na prvi pogled, ali u vožnji zna biti baš rizično.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova

Nažalost moram prodati moj KLE pa ako je netko zainteresiran prodajem mojo USD pretvorbo, dobite sve u kompletu, viljuške, križeve, ležaje, zaščito viljušk, sve adaptere,... Znači bolt-on na vašog KLE-a. Više info in ponudbe za cijeno na privat! Moguča dostava do SLO-HR granice.

 

Pozdrav!

 

Slike: http://varaderofreaks.wordpress.com/2013/10/20/wp43-forks-on-kle/

 

Ako ima interisenta za nakup KLE-a, sve se moguče dogovoriti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Vreme je za ugradnju novih xenon projektora u KLE-a. Izbor je pao na Morimoto (njihovu jeftiniju, kinesku, verziju) Mini H1 projektor koji moze da koristi klasicnu halogenu ili xenonsku H1 sijalicu.

 

RH8YOGY.jpg

 

 

 

Pri pokusaju ugradnje ispostavilo se da projektor fizicki ne moze da stane u far od nove generacije KLE-a. Opcije su ili prepravka fabrickog ogledala, sto meni ne pada na pamet, ili izrada ploce koja bi nosila projektore i obezbedila sasvim dovoljno prostora za ugradnju.

 

yGdjJ15.jpg

 

 

 

Danas sam imao vremena da se posvetim merenju i crtanju te ploce. Iznenadjujuce brzo dobih trazeni rezultat. Trebalo bi jos samo napraviti model od kartona, cisto da se sa sigurnoscu potvrdi da sve staje na motor (trenutno ne mogu da proverim da li ce biti prostora za kablove koji vire iz sijalice na zadnjoj strani fara, sve ostalo je OK) i ovo moze da ide na izradu.

 

3Ie0yOM.jpg

 

 

 

 

E sad, zasto pisem ovo? Pretpostavljam da secenje ovog lima na laseru ili water jet-u nece biti posebno jeftino. Dobar deo cene nosi priprema crteza za secenje sto se isto naplacuje bez obzira na broj izradjenih komada. Da li je mozda jos neko zainteresovan za izradu?

 

Ja bih ovo pravio od celicnog lima debljine 1mm. Dva projektora sa sijalicama su teska oko 600g, mislim da nema potrebe ici na deblji lim. Ako neko ima iskustva ili zna da gresim bilo bi lepo da se javi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

 

Ja bih ovo pravio od celicnog lima debljine 1mm. Dva projektora sa sijalicama su teska oko 600g, mislim da nema potrebe ici na deblji lim. Ako neko ima iskustva ili zna da gresim bilo bi lepo da se javi :)

 

Moj bi ti savet bio sa uradis od aluminijuma 1mm ili 1,5mm iako verujem da ce i 1mm biti i vise nego dovoljno posto ce ti to sluziti samo kao nosac farova. Ako plastika moze da izdrzi ta opterecenja aluminijum tu nece imati problema. Pritom, pored toga sto je tezi, celik moras da zastitis na dva nacina od rdje: pre svega ciscenje i odmascivanje onda farbanjem prvo osnovne boje (prajmerovanje) i posle farbanje, ili plastificiranje koje opet trazi odredjenu pripremu. Aluminijum samo stavis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Trebalo bi jos samo napraviti model od kartona, cisto da se sa sigurnoscu potvrdi da sve staje na motor (trenutno ne mogu da proverim da li ce biti prostora za kablove koji vire iz sijalice na zadnjoj strani fara, sve ostalo je OK) i ovo moze da ide na izradu.

 

 

E sad, zasto pisem ovo? Pretpostavljam da secenje ovog lima na laseru ili water jet-u nece biti posebno jeftino. Dobar deo cene nosi priprema crteza za secenje sto se isto naplacuje bez obzira na broj izradjenih komada. Da li je mozda jos neko zainteresovan za izradu?

 

Vjerujem da ce ti stati sve bez problema, iako je novi tip maske i malo veci projektor od ovih sa DX-a. Ne znam da li ti moze pomoci ova slika, posto je stara maska u pitanju, ali vidi se da je ostalo mnooogo slobodnog prostora nakon montaze, koristeci fabricke tacke za montazu fara.

 

20131024_072310.jpg

 

 

Sto se tice materijala, idi slobodno sa aluminijumom, ali ja bih preporucio da uzmes 1.5 ili 2 mm debljine aluminijum, zbog strukturalne cvrstoce, tj. da ne bi doslo do uvijanja ploce od vibracija prilikom terenske voznje. Ipak planiras malo brze voziti makadam i sumske puteve, o skokovima da ne pricam :). Po ovome sto sam vidio iz tvojih reportaza, iako nisam masinac, 1mm aluminijum, pogotovo obicne legure djeluje malo mekano za tvoje potrebe.

U tu svrhu, kad sam ja montirao svoje projektore koristio sam 2/3 mm rebrasti aluminijum ali samo zato sto sam to imao pri ruci. Mislim da bi i tanji odlicno odradio posao. Moja ploca je izdrzala 2 godine maltretiranja po terenu, nebrojena ispustanja motora i ne pokazuje znakove posustajanja :).

 

Takodje, sto se tice waterjet/plazma/laser rezanja, taj trosak mozes izbjeci sa malo jednostavnijim (pravougaonim) dizajnom. Bice ruznije, ali onda stvar mozes zavrsiti sa rucnim alatom i stubnom busilicom. Ionako se ne vidi, montirano je unutar maske :).

 

Ne znam da li si razmisljao kako rijesiti sistem stimanja snopa po vertikalnoj i horizontalnoj ravni ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Projektori sa dx.com su osetno manji i meni su bez problema stali u originalni far. Ovima fali oko 1cm po duzini da se uglave. Kada se montiraju na ovu plocu onda ce kritican biti prostor na zadnjoj strani, prema rezervoaru.

 

Plan mi je da ovu plocu kacim na fabricka 3 srafa od kojih jedan sluzi za podesavanje snopa po visini a druga dva su za levo/desno.

 

Nemam pristup radionici sa alatima, nemam materijal, ne volim da vidim nesto ruzno napravljeno a ne posedujem vestine da to odradim kako treba :) Logican korak je da se to sve lepo plati profesionalcima, pogotovo sto sam vec odradio CAD crtez. Obzirom da ce ovo biti dugorocno resenje (to sam rekao i za dx.com projektore 1zvizduk.gif ) cena secenja od 30-40 eura nije neprihvatjliva. Treba da posaljem crtez u firmu koja se bavi secenjem pa cu tek tada znati o kojoj cifri se zapravo radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Jos malo i gotovo 1zvizduk.gif

 

SsnAjRF.jpg

 

RiAy8LJ.jpg

 

 

 

Ove rupe oko otvora za projektor su potpuno nepotrebne. To je zato sto fale 4 rupe na pravim lokacijama... Ovo mi je postalo jasno kada je deo vec otisao na secenje i bilo je prekasno da se reaguje. Nikakav problem nije da se busilicom naprave nove rupe ali ne volim kada napravim ovakav propust...

 

Sad vidim da ima jos malo prostora za unapredjenje dizajna ali generalno sam jako zadovoljan kako je ovo sve ispalo. Na kraju je upotrebljen celicni lim od 1,5mm koji je apsolutno predebeo za ovu namenu. "Sledeci put" ide lim od 1mm.

 

Cena secenja ovaj put iznenadjujuce jeftinih 1500 din, sa njihovim materijalom. Ostaje mi jos da izbusim te rupe za montazu projektora, zamazem sve farbom i montiram na motor. Krajnje je vreme da se malo i provozam ove godine...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Ljudi, ja moram da napisem ovaj post, jer ne dobijam notifikacije uopste, ne razumem zasto? Valjda ce ovo resiti stvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Da li je neko od vas prepravljao instalaciju tako da se oboreno svetlo ne gasi kada se upali dugo? Pitanje se odnosi na novu generaciju KLE-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja