Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Pa jesi li prebacio polozaj pipe na rezervu kad je pocelo da stuca ili si ostavio na on ?

Ништа нисам дирао, тако да мислим да сам оставио на он :)

 

можда је битно и напоменути да ми мембрана не ради исправно, то ових дана треба да уградим (чуо сам да је четрдесетак марака).

 

Ako si ostavio na on, onda ti kompletna rezerva nije iskoristena. Kad ti je polozaj pipe na ON i motor krene trzati, okrenes pipu u polozaj RES i tek onda koristis rezervu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

prvo proveri kompresiju u oba cilindra. ako ne možeš da sinhroniyujes rad karburatora onda su ti najverovatnije krivi ventili ili ti je lanac bregaste przupčio. a ako je membrana onda samo otvoriš karb i zameniš i to je to. ali ja bih na tvom mestu proverio i kompresiju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV750 RD07a

Sada sam ukapirao da si pogreshno rachunao, ako je pocheo na 200km da ti shtuca to znachi da troshi 6 litara na 100km (200km = 12litara to je do rezerve), da si upalio rezervu mogao bi josh 50-65 km da predjesh zavisno od stila voznja. Npr. na mom bivhem kleu(2007 godishte) sam palio rezervu izmedju 215-240km zavisno od voznje, a na auto putu na recimo 130km/h sam morao da palim rezervu na 190tom kilometru... Kle je ekonomican do 6k obrtaja preko toga prestaje ekonomichnost i pochne da troshi vishe...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV750 RD07a

prvo proveri kompresiju u oba cilindra. ako ne možeš da sinhroniyujes rad karburatora onda su ti najverovatnije krivi ventili ili ti je lanac bregaste przupčio. a ako je membrana onda samo otvoriš karb i zameniš i to je to. ali ja bih na tvom mestu proverio i kompresiju.

Meni se chini da je sa motorom sve u redu, nego kolega nije bio obaveshten da je kapacitet rezervoara sa sve rezervom 15l, shto znachi da ako mu je slavina stalno na ON, onda koristi samo 12l iz rezervoara. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Бијељина
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Уроше, у прави си, колега (тј. ја) није био обавијештен. Ја сам био убијеђен да је капацитет резервоара 15л, ма гдје пипа била окренута :). Ипак мислим да се и карбови требају мало прештеловати, јер ја возим макс. до 120км на сат, што је макс. 5700 обртаја...Тако да, чим отопли, мало код неког чика доце за моторе, чисто превенције ради...Одох до гараже, да се мало боље упознамо, свеједно киша, па се ништа друго и не може. Хвала на савјетима!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

U-Rosh je u pravu, malo sam prevideo u tekstu to sa količinom sipanog goriva. Ne znam koje ti je godište u pitanju, ako je malo vremešniji proveri ti i kompresiju kada si već u garaži.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Бијељина
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Ипак ће то мајстор да одради. Ја знам колика је компресија у гумама, промијенити уље, филтер, свјећицу, замијенити акумулатор, а од скоро и анласер и то би отприлике то колико је моје знање о механици... :) тако да, провјера компресије у карбуратору је за мене у домену научне фантастике :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1358 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Ово ми треба,А где је радња?

 

Јави му се у сандуче (Nimmin-у), одговориће ти 100% као што је свима нама... Ако се не јави, оправдано је, јер није у могућности да буде на нету.

 

Da, javio sam se kolegi (kao i svima), al' on to još nije video, očekujem odgovor za dogovor oko preuzimanja.

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd,Terazije
  • Motocikl: PX200e,Lambreta LD150,KLE

Не могу рећи да сам неки познаваоц или стручњак у вези потрошње КЛЕ ментина ,ипак сам ја Веспаш деценијски.Све моје Веспе су трошиле 5л/100км-неке мање-неке више.Али то је мера ,тј. и фабрика то говори.Што се тиче КЛЕ500 тине,моје искуство је је 5л-100км.Возио онако ил овако то је то.Једина разлика је је дечачке градске вожње са много међугаса и безразложњог турирања-ту 5л/100км -не важи.Али са нормалном вожњом-5л/100км је нека оптимална граница(+/-)

За све неке екстремне потрошње уз нормално јахање,разлог треба пронаћи у штеловању и карбурацији

Него, једна дилема :) У ребусу сам. Ријешим да поново тестирам потрошњу, рачунам зима, гаража, хладно вријеме, па да видим како се понаша. Узмем флашу од два литра, наспем је, натанкам резервоар до врха и кренем. Елем, пређем 100, 150км, прелазим 200км и осмјех на лице, поново мање од 7,5л/100км, кад не лези враже-200,8км, штуц-штуц, нестаде горива. Хајде, нема везе (истина, мало ми криво; јер је прошле сезоне узимао до 5,5- значи, нешто мора да се штелује), наточим резерву и назад према бензинској.

Дајем ону флашу и кажем да наточи и њу и резервоар до врха, очекујући око 15л- кад оно 11,32, од чега 9,41 у резервоар! Реално, од мјеста нестанка горива до бензинске сам потрошио око литар (око 20км), тако да је у резервоару било око литар. даКЛЕ, требало би барем 15, ако не и 16 да је стало; па сам у ребусу, зна ли неко у чему је фора?!

Да ли то има везе са мембраном, он/при/рес положајем?!

Р.Ѕ. Напомена: исправио сам мотор, тако да је ишло до чепа!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Meni KLE trosi od 5.8 do 7.5L u zavisnosti kako ga vozim.Ovo ukljucuje 75% gradske voznje i 25% medjugradske voznje.

 

Dakle ispod 5.8 da zaokruzimo na 6l moze samo da trosi ukoliko se vozi ili extremno penzionerski u gradskoj voznji ili na otvorenom putu u skroz ekonomicnoj voznji.

 

Druga opcija je ta da je u pitanju KLE novije generacije sa manjom konjazom gde se bilo kakva jaca voznja ne odrazava toliko na potrosnju iz razloga sto su dizne dosta manje,usisnik prigusen,a kompletna grana zatvorenija.Samim tim ta "extremnija" voznja kod novijih modela je kao normalna voznja kod starijih modela.

 

Sto se tice stelovanja moje Klementine,maximalno je ustelovana i pazena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Dok sam imao fabricki auspuh na KLE-u potrosnja mi se kretala 3.8Lit.u opustajucoj voznji do MAX 5.5-6 Lit kad se ludiram.E sad sam postavio drugi auspuh tj otvoreni I videcemo sta kaze potrosnja.

Inace moj KLE je 1996 godiste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Dok sam imao fabricki auspuh na KLE-u potrosnja mi se kretala 3.8Lit.u opustajucoj voznji do MAX 5.5-6 Lit kad se ludiram.E sad sam postavio drugi auspuh tj otvoreni I videcemo sta kaze potrosnja.

Inace moj KLE je 1996 godiste.

 

Meni je prosjek 5.2 - 6.2, zavisno od tipa voznje, cesce 6.2 :). Stari tip karburatora i kucista filtera vazduha, a masina je 2006-to godiste. Auspuh je sa KTM EXC-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Kruševac
  • Motocikl: Kawasaki KLE

Него, једна дилема :) У ребусу сам. Ријешим да поново тестирам потрошњу, рачунам зима, гаража, хладно вријеме, па да видим како се понаша. Узмем флашу од два литра, наспем је, натанкам резервоар до врха и кренем. Елем, пређем 100, 150км, прелазим 200км и осмјех на лице, поново мање од 7,5л/100км, кад не лези враже-200,8км, штуц-штуц, нестаде горива. Хајде, нема везе (истина, мало ми криво; јер је прошле сезоне узимао до 5,5- значи, нешто мора да се штелује), наточим резерву и назад према бензинској.

Дајем ону флашу и кажем да наточи и њу и резервоар до врха, очекујући око 15л- кад оно 11,32, од чега 9,41 у резервоар! Реално, од мјеста нестанка горива до бензинске сам потрошио око литар (око 20км), тако да је у резервоару било око литар. даКЛЕ, требало би барем 15, ако не и 16 да је стало; па сам у ребусу, зна ли неко у чему је фора?!

Да ли то има везе са мембраном, он/при/рес положајем?!

Р.Ѕ. Напомена: исправио сам мотор, тако да је ишло до чепа!

Kako sam ja razumeo ti si potrosio ukupno 11,41 lit. goriva(9,41 koje si sipao posle testa do vrha i onu flasu 2 lit da bi dosao do pumpe) i presao oko 220km(200 km do nestanka i jos 20 km do pumpe) sto daje konacan rezultat malo manji od 5,2 lit/100 km.Ne diraj nista, izgleda da je sve u redu.Eventualno promeni filter vazduha ako nisi skoro,direktno utice na potrosnju goriva. :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Motocikl: BMW R1200GS

Треба да мењам акумулатор.Прописан је 12v 10Ah,а нашао сам од 12v 9Ah(3700) и од 12v 12Ah(5000). Који да купим?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Uzmi taj od 9Ah nema veze sto je slabiji za 1Ah,ja vec trecu godinu vozim od 8Ah.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Africa Twin XRV 750 RD04, ex Yamaha XJ 600 S, ex Kawasaki KLR 650, ex Kawasaki KLE 500, ex Honda NX250

Drgi moji KLE-aši :)

 

Vreme je da doteram svog KLE-a 1993 i treba mi majstor i savet koja bi okvirna cena bila za sve sto treba da mu uradim...

 

Dakle:

 

Pored promene ulja i svih filtera, želim da naštelujem ventile, stavim karburator od GPZ-a te da naštelujem i njega. Treba da manjem lanac bregaste, svećice i prednji disk.

 

Može li neko da mi kaže koliko bi sve to okvirno koštalo i koliko bi koštale ruke za to kod pristojnog majstora?

Ako neko može iskreno da mi predloži dobrog majstora, takođe bih mu se zahvalio...

 

Hvala unapred!

 

PS

 

Postoji i opcija da prodam isti KLE za 1200e ako je neko zainteresovan da ga kupi sa činjenicama da sve gore navedeno treba da mu se radi. Naravno i sada je u voznom stanju, ništa nije kritično. ;) Krburator želim da mu menjam ne bih li uspeo da izvučem još malo snage iz njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Majstor Bokilic 063-697-094 pozovi i dobices sve odgovore,i korektne cene0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Africa Twin XRV 750 RD04, ex Yamaha XJ 600 S, ex Kawasaki KLR 650, ex Kawasaki KLE 500, ex Honda NX250

Hva;la lepo! :D Nisi prvi koji mi preporucuje Bokilica. Tako cu i da uradim.

 

Hvala jos 1000x 1moto3.gif

 

Majstor Bokilic 063-697-094 pozovi i dobices sve odgovore,i korektne cene0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Staviti od GPZ karbove ima smisla samo ako stavis i njegove bregaste. Razlika izmedju KLE karba i GPZ karba je u 1mm,odnosno 34 mm za KLE i 35mm za GPZ .

 

Konkretno ovo je jako mala razlika i nema svrhe stavljati ako se prethodno ne odrade druge "sitnice"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1358 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

.

.

.

PS

 

Postoji i opcija da prodam isti KLE za 1200e ako je neko zainteresovan da ga kupi sa činjenicama da sve gore navedeno treba da mu se radi. Naravno i sada je u voznom stanju, ništa nije kritično. ;) Krburator želim da mu menjam ne bih li uspeo da izvučem još malo snage iz njega.

 

Koja makina bi bila naslednik u ovoj varijanti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Africa Twin , Kawasaki VN 1500 Classic

Poz.Imam problem sa prednjim tockom.Baca se na manjim brzinama mora da je kriv.Trebami broj telefona ili adresa od PetraPana jer on to moze da napravi ekstra.AcoHonda Cacak inace je tocak od Kawasakia KLE. :bicikl:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja