Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV750 RD07a

Naravno da me ne mrzi ;-). Da koristis parche koje navarish na granu duzine 50mm pa onda na granu navarish one ushice na koje idu oprugice i posle toga samo navuchesh top i stegnesh oprugicama. Meni je to parche cevi, tj. dva parcheta cevi sa istom duzinom a razlichitom debljinom zida poslao Robert uz izduv. Ja sam jedno iskoristio drugo nisam, ali ustvari je bolje da oba iskoristish jer cesh tako gurnuti izduv josh malo nazad ka repu shto je ok. Znachi jedno morash da stavish drugo je opciono estecki. E da i trebace ti crna vatrostalna farba da to malo zamazhesh da izgleda ki fabrichki.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Krupanj
  • Motocikl: R1200GS LC

sad mi pade na pamet da možda nisam trebao ovde to da pitam... ali ja bih pravio štender baš za KLE-a pa najbolje da mi neko ko ima ovaj motor da dimenzije...

 

Evo ti slika mog štenfera iz domaće radinosti, a dimenzije ti mogu javiti u ponedeljak.

http://forum.bjbikers.com/index.php?/gallery/album/985-stender/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd,Terazije
  • Motocikl: PX200e,Lambreta LD150,KLE

Овде имаш неколико медела,неки имају и мере а неки су штелујући-универѕални

http://forum.bjbiker...-kucnoj-izradi/

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/10870-stender-za-motor-u-kucnoj-izradi/page__st__60

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Nisu ovde svi ljubitelji KLE-a, ovde su samo svi vlasnici.:zvizduk:

 

Dobro došao, ma kojoj grupi pripadao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Bad Wörishofen
  • Motocikl: Yamaha xv535 virago Kawasaki KLE 500

Da se i ja prijavim u drustvo ljubitelja KLE-a. Pozdrav!:BJB-KLE:

 

Pozdrav, i dobro došao u društvo ljubitelja i vlasnika KLE-a!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd,Terazije
  • Motocikl: PX200e,Lambreta LD150,KLE

Заборавих овај модел да пошаљем па то сада чиним-надам се да није касно.Ово диже СВЕ,нарочито је згодан за ВЕСПЕ али и за КЛЕ и сличне моторе

sad mi pade na pamet da možda nisam trebao ovde to da pitam... ali ja bih pravio štender baš za KLE-a pa najbolje da mi neko ko ima ovaj motor da dimenzije...

post-14713-0-58849200-1386963399_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Nešto mi se posebno ne svidja auspuh u konfiguraciji kakav je fabrički: 2 u 1. Planiram da probam da odradim varijantu 2 u 2, sa loncima postavljenim sa obe strane, simetrično. Razmatrajući tu opciju, primetio sam još neke neophodne zahvate - preradu leve bočne plastike i izmeštanje posude za višak rashladne tečnosti, što se sve da relativno lako odraditi. Da li sam nešto propustio? Da li je neko radio nešto takvo ne KLE-u?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Tako nesto sam i ja spomenuo nekih 30ak stranica nize, mislim da bi izgedalo jako dobro, a tek zvucalo. Eh sad, investicija jeste, treba izliti drugaciju bocnu plastiku, i napraviti jos dva auspuha, ali bi se dobilo na snazi sigurno.:aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Ako se dobro secam kod mene je tu blizu smesten i regler koji ne bi valjalo da se greje od auspuha.

Inace meni je to odlicna ideja. Obozavam izgled zadnjeg dela enduro motora koji imaju 2u2 npr. Adv 990, veliki Strom ili xtx660.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Nešto mi se posebno ne svidja auspuh u konfiguraciji kakav je fabrički: 2 u 1. Planiram da probam da odradim varijantu 2 u 2, sa loncima postavljenim sa obe strane, simetrično. Razmatrajući tu opciju, primetio sam još neke neophodne zahvate - preradu leve bočne plastike i izmeštanje posude za višak rashladne tečnosti, što se sve da relativno lako odraditi. Da li sam nešto propustio? Da li je neko radio nešto takvo ne KLE-u?

 

U tom slucaju ceka te mijenjanje dizni u lijevom karburatoru, posto su prilagodjene trenutnom izduvnom sistemu, tj. razlici u duzini izduvnih cijevi. Doduse, ako se odlucis vec na to, ovo je samo sitnica :).

 

Osim vizuelnog elementa, neces dobiti nista osim dodatne tezine. I zvuk dvije singlice od 250cc :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Ne bi trebalo da bude mnogo teži, dužina grana ostaje ista, lonci bi svakako bili manji, da po zapremini budu zbirno kao zapremina ovog jednog. I inače sam prestao da silazim sa asfalta pa mi težina više i nije neki problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Tako nesto sam i ja spomenuo nekih 30ak stranica nize, mislim da bi izgedalo jako dobro, a tek zvucalo. Eh sad, investicija jeste, treba izliti drugaciju bocnu plastiku, i napraviti jos dva auspuha, ali bi se dobilo na snazi sigurno.:aha:

 

Investicija ne bi bila velika, obzirom da bi sve bilo u varijanti "uradi sam". Već sam pripremio alate i mašine za takve neke zahvate: malu presu za savijanje lima (za savijanje oplate lonca), jednu varijantu "engleskog točka" sa sopstvenim pogonom za obradu i uzdužno profilisanje ivica lima... Ovih dana ću napraviti vakuum presu za oblikovanje plastike.

 

Dakle - troškovi: kupovina inox lima i cena savijanja grana kod majstora za izradu auspuha (obzirom na prečnik, biće uradjeno kod nekog ko radi to za kola) kao i cena izrade polumeseca za prihvat na cilindre.

 

Opcija livenja (il' da kažem: oblikovanja) plastike još uvek otvorena jer se nosim mišlju da ih napravim od aluminijuma, ne samo te dve, nego i one oko rezervoara.

 

Na snazi se neće dobiti, ipak je ovo 4t makina, to je samo subjektivni osećaj, zbog promene zvuka pretpostavljam.:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Ne mora nista da se radi oko plastike ako se auspusi izmeste da budu ispod nje kao sto je to sa desne strane. Treba samo eventualno izmestiti odusak, ali cak msm da ni to mozda ne mora.

 

No sto se tice savijanja cevi i pravljenja istih srecno. Razlog ?

Pah jedini ko eventualno to moze da odradi je Bata NS ali samo tako sto ce tvoje postojece iseci dole kod cilindra pa navariti nove cevi + sto su cevi od inoxa i ne mogu se farbati. Dakle ne isplati se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Ne mora nista da se radi oko plastike ako se auspusi izmeste da budu ispod nje kao sto je to sa desne strane. Treba samo eventualno izmestiti odusak, ali cak msm da ni to mozda ne mora.

 

Na koji odušak misliš? A oko plastike mora da se radi, nisu simetrične.

 

.

.

.

postojece iseci dole kod cilindra pa navariti nove cevi + sto su cevi od inoxa i ne mogu se farbati. Dakle ne isplati se.

 

Ne bih ja dirao origigi granu, mora da ostane varijanta da se sve može vratiti u fabričko stanje. Uzgred, moj KLE (2005.g.) nema inox izduvne grane, gvoždje je u pitanju. Planiram da nove budu od inoxa i nemam problem što se ne mogu farbati, vide se samo 10ak cm, izmedju hladnjaka i skid plate-a što mi je prihvatljivo, obzirom da će i lonci biti od inoxa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Dakle ovako.

 

Kada sam rekao odusak mislio sam na plasticnu bocu koja stoji sa leve strane sa tecnoscu za hladjenje.Jer na neki nacin to jeste odusak jer nije do kraja puna tj ima drugu funkciju.

 

Kada sam rekao da ne mora da se prepravlja plastika mislio sam na ovo

 

-unbekannt_kle_04gr.jpg

-unbekannt_kle_01gr.jpg

 

Konkretno ovi izduvi i grane su sa nekog KTM Duke ali iz koje godine ne znam.

 

Sto se tice prepravljanja tj pravljenja novih grana to u nasoj zemlji nije moguce u slucaju pravljenja.Razlog je taj sto pristupnica cilindru ne moze da se kod nas napravi u prevodu nemaju masinu za to.

Kako znam ovo ? Pa zato sto sam ja zvao Batu iz NS'a i pitao ga za pravljenje grane 2u1 da cevi budu iste.I dobio sam odgovor da je moguce samo navarati novi deo izduvnog sistema na postojeci deo cevi koja ide u cilindar/cilindre.

 

E sad da li postoji neko ko jos radi auspuhe kod nas ja ne znam ili nisam nasao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Update .

 

 

Okrenuo sam Andjelka iz Bele Crkve.On moze od prohroma da odradi sta god oces ali ce ostati motor kod njega na 2-3 dana zbog proracuna . Cena je nekih 60% za ruke od cene materijala.Dakle njegova procena je od 70 do 100e. Sto je skroz ok po meni.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Eto i meni je bila bitna ova informacija bar sto se tice prepravke 2u1 da budu cevke iste.

Sto se tice toga da se cevi razdvoje i da budu 2,bas me interesuje kako bi se onda cuo motor.Ja pretpostavljam slicno kao i gpz jer on ima 2 cevke zasebno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

obavezno izmestite regler negde, narocito u slucaju da imate fabricki. ako treba u masku ga stavite posto bi toplota spalila isti. jos kada upece sunce usred leta, a vozikate se po gradu...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Pozdrav svim KLEovcima...

Ime mi je Zivko i nov sam na forumu...

Sledece godine planiram da uzmem neki motoric

A to bi bio KLE500

Citao sam o njemu dosta , sve mi se svidja znaci motoric je full,jedini sto mi se ne svidja je auspuh...

sve sto bi zeleo jeste da puca kao xt660x ili lc4

Gde bi mogao kupiti nov auspuh i sta je jos potrebno da se uradi da to bude "pic pic"

Motor koji bi uzeo sto noviji,ocuvaniji,da je sto manje presao (45ks ili 48ks)

Molim za odgovor.Veliki pozdrav Zile.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja