Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: KLE500

Evo jedna zanimljiva slika iz današnjeg đira. U parteru leže yamahawr450f i hondaxr125, a kle dominira 1lol.gif

Doduše, neslavno je završilo, kao što se može naslutiti 1oda.gif

26DFF49E-E5FE-6646-8478-2D8FF72AAD65.jpg

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Evo jedna zanimljiva slika iz današnjeg đira. U parteru leže yamahawr450f i hondaxr125, a kle dominira 1lol.gif

Doduše, neslavno je završilo, kao što se može naslutiti

 

Koji ste vi ludaci?! :staa2:

Mislim da nije do KLE-a nego imaš veća OO od ostalih :takoje::care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: KLE500

Mislim da je malo falilo da izgrebeš ceo motor, primetio sam da si generalno nepažljiv prema njemu! :care::zdravo:

 

Cili je izgreban, to je generalno dobro za vožnju, jer kad ti nema više šta puknit, onda se koncentriraš na

vožnju, a ne na pažnju motora 1lol.gif To je kavasaki kle, nemože njemu bit ništa 1moto3.gif

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Pozega,Srbija
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

Imam problem,po nekad mi KLE kao da pocne da se gusi,pocne da cima malo.......Da li je neko mozda imao takav problem,i da li zna do cega to moze da bude??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Zna li neko da li su semerinzi na kocionim celjustima neki standardni koji se mogu kupiti u obicnoj prodavnici il' je specifican deo u pitanju?

 

Komplet semerigna i ostalih gumenih delova kosta oko 20 (prednja) odnosno 26 Eura (zadnja) po celjusti na Wemoto sajtu ali ih trenutno nemaju na stanju.

 

Prednij:

http://www.wemoto.com/bikes/kawasaki/kle_500_a1-a3/91-93/picture/rebuild_kit_full_seals_caliper_-_front/

 

Zadnji:

http://www.wemoto.com/bikes/kawasaki/kle_500_a1-a3/91-93/picture/rebuild_kit_full_seals_caliper_-_rear/

 

Meni se pakne na zadnjoj kocnici vec neko vreme ne vracaju na mesto tj stalno kace disk (do mere da ovaj uvek bude solidno topao, za razliku od prednjeg). Koliko sam video onaj prvi semering, zastita od prasine, ne stoji kako treba a ne bih bas da rastavljam dok ne obezbedim zamenu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Zna li neko da li su semerinzi na kocionim celjustima neki standardni koji se mogu kupiti u obicnoj prodavnici il' je specifican deo u pitanju?

 

Komplet semerigna i ostalih gumenih delova kosta oko 20 (prednja) odnosno 26 Eura (zadnja) po celjusti na Wemoto sajtu ali ih trenutno nemaju na stanju.

 

Meni se pakne na zadnjoj kocnici vec neko vreme ne vracaju na mesto tj stalno kace disk (do mere da ovaj uvek bude solidno topao, za razliku od prednjeg). Koliko sam video onaj prvi semering, zastita od prasine, ne stoji kako treba a ne bih bas da rastavljam dok ne obezbedim zamenu...

 

Ja nosio svoje majstoru koji reparira kociona klijesta za auta, uredno je sve izmijenio za ~10e po klijestima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblao Trijes Minuta, 212 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cowasaki KLE

Ja sam za prednji uzimao gumice od firme Sigurnost iz Zrenjanina.

 

Nisam nalazio takve nigde u ostalim radnjama.

Samo ti treba prečnik kočionog cilindra kad poručuješ.

 

Prednja kočnica je 34mm i 27mm, dok je zadnja, čini mi se 27mm, al za zadnju nisam 100% siguran.

Jedan komplet (dva para semeringa) kosta 200din. :lol:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Krupanj
  • Motocikl: R1200GS LC

Imam problem,po nekad mi KLE kao da pocne da se gusi,pocne da cima malo.......Da li je neko mozda imao takav problem,i da li zna do cega to moze da bude??

 

Jedan od razloga može da bude i neispravan regler, napon instalacije u pojedinim momentima malo "podivlja", pa CDI (paljenje) takođe počne da preskače i dolazi do gubitka snage i neravnomernog rada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Konacno sam docekao upgrade malog zelenog Garmina. A gde je novi uredjaj tu je i novi nosac. Za samu montazu na upravljac je ponovo upotrebljen komad aluminijskog flaha sirine 2 cm za koji je direktno pricvrscen RAM Finger Grip nosac za mobilne telefone (u pretodnoj, probnoj, iteraciji nosac telefona je plasticnim vezicama bio pricvrscen za stari nosac navigacije. Cak i u takvoj kombinaciji sve je bilo sasvim stabilno). Sve postavljeno blizu sredine upravljaca kako bi se sto vise umanjile vibracije.

 

rE5y31Z.jpg

 

N0IkPyk.jpg

 

9xeJVpK.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova
  • Lokacija: Bgd N44 44 14 E20 27 10
  • Motocikl: KTM 525exc

Konacno sam docekao upgrade malog zelenog Garmina. A gde je novi uredjaj tu je i novi nosac. Za samu montazu na upravljac je ponovo upotrebljen komad aluminijskog flaha sirine 2 cm za koji je direktno pricvrscen RAM Finger Grip nosac za mobilne telefone (u pretodnoj, probnoj, iteraciji nosac telefona je plasticnim vezicama bio pricvrscen za stari nosac navigacije. Cak i u takvoj kombinaciji sve je bilo sasvim stabilno). Sve postavljeno blizu sredine upravljaca kako bi se sto vise umanjile vibracije.

 

rE5y31Z.jpg

 

N0IkPyk.jpg

 

9xeJVpK.jpg

Moze li neki detalj o nosacu telefona, a bogami i preporuka za GPS aplikaciju (imam istu Motorolu).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Nosac je ovaj, mene je sa dostavom i nasim porezom izasao oko 3300 din (vidim da je sada dostava poskupela za 3 $ tako da je za ocekivati ukupnu cifru od 3500).

 

http://www.ebay.com/...984.m1439.l2649

 

 

Aplikacija koju koristim je OruxMaps, osnova su besplante Open Street Map (OSM) karte. Ne podrzava rutiranje ali to mi nije ni potrebno, svakako ove karte nisu jos dovoljno razvijene. Ucitava track log-ove u .gpx formatu, moguce je snimanje istih u gpx, kml i kmz formatima. Jos nisam naisao na ogranicenje u broju tacaka koje pojedinacan track moze imati sto je neverovatan napredak za nekoga ko je do sada bio ogranicen na 500 tacaka po tracku i ukupno 10 trackova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 92 postova
  • Motocikl: TOMOS CROS SENIOR,KLE 500, VOGE 300 RALLY

Za sve nedoumice oko lancanika i odgovarajucih velicina lancanika kao i krajnjih brzina evo jedan extra kalkulator. U obzir uzima i dimenzije guma.

Ima integrisanu bazu za gomilu motocikala pa tako i za KLE.

Konkretno za 17/44 na 8300 obrtaja kaze da je brzina 171 kmh

 

btw ,,,android aplikacija...

 

 

https://play.google...._rapporti&hl=en

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Pozega,Srbija
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

Trebao bih da zamenim na KLE lanac bregaste i spaner,filtere i jes neke sitnice pa zna li neko gde je najbolje naruciti te delove tj.gde je najniza cena???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: KV

Trebao bih da zamenim na KLE lanac bregaste i spaner,filtere i jes neke sitnice pa zna li neko gde je najbolje naruciti te delove tj.gde je najniza cena???

 

 

Www.wemoto.com

 

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

desavalo mi se da je na sajtu slika did lanca,a posalju nesto drugo...dihtunzi,filteri mala privreda itd

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Ponovih se danas auspuhom od majstor Roberta iz Ade,auspuh je perfektno uradjen mada je to vec poznato.

Ono sto mene interesuje dali neko ima predlog gde i na kom mestu da odsecem stari auspuh,svaka ideja je dobro dosla.

Pozdrav1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

@U-Rosh

 

Ok video sam kako je iseceno,nego mi reci jos i ovo dali si koristio kakvo parce cevi da spojis auspuh sa granom tj. kako si to resio?

Naravno ako te ne mrzi da kuckas1zdravo.gif1zdravo.gif1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja