Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 92 postova
  • Motocikl: TOMOS CROS SENIOR,KLE 500, VOGE 300 RALLY

@Eurokrem a i sve ostale kojima zatreba

Trebao sam da zamenim sajlu gasa. Gledao sam po ebay-u, Louis-u i weemoto-u i cena mi se ucinila prevelikom(16e+dostava pa navise). Ipak sam resio da pogledam kod "Boban sajle" i napravili su mi novu sajlu za nesto preko 300 rsd. Verujem da nije kvalitetno resenje kao original ali i nek pukne 7 puta opet mi se isplati(ako zanemarimo malo zivaca i drndanja sa zamenom).

 

@STOP

Au ti ga bas ne stedis. Iskreno ti zavidim na voznjama i terenima koje imate.

 

DA,bas 300din ( bez PDV :) ),,,otisao sam jos onaj dan,Boban je bio vrlo usluzan i napravio tokom dana,

Evo posle par stotina km nema nikakvih problema sa njom,

ali samo kad se setim muka sa mojim velikim sakama i dugim prstima i vracanja airboxa i pripadajucih guma karburatora na njega,,,UZAS !!

posle sam pogledao ,uz malo cinculiranja i strpljenja mogao sam i bez skidanja airboxa da je zamenim,,,,cisto da se zna,,ko ne mora da ne skida isti!!

ili bar da ima prstice :) ili kilo zivaca i dva sata viska !!

 

p.s.

mozda i vise znanja i iskustva posto mi je ovo bio prvi put :).... noob..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Blizu granice!
  • Motocikl: KLE 500

Kada već pominješ ulje, ekipa sa KLE Croatia foruma preporučuje FUCHS SILKOLENE COMP 4 10W40 da li je neko imao iskustva sa ovim uljem, gde se kod nas može naći, cena?

Neko je, činimi se, davno pominjao da je pomenuto ulje kupio u Novom Sadu.

Hvala unapred na odgovoru. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

U petak sam isao da produzim registraciju i prijatno sam se iznenadio iznosom; 10500 din zajedno sa tehnickim pregledom (bez zelenog kartona) 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Kle

@Rile

Ja sam na preporuku foruma kle hr uzeo Comp 4 10w40 I moja zapazanja su sledeca.Motor sam uzeo ove sezone,pa mi je ovo prva zamena ulja na kle-u.Motor radi ok,bez neke buke itd.Brzine se saltaju bez ikakvih problema,iz prve u N,I iz vecih brzina u neutral,tako da tih problema nema oko saltanja,u mestu i slicno.Nije portoseno ni gram ulja,a preso sam 6000km.E sad ono sto meni je zasmetalo kod ovog ulja,je da se cuje pucanje menjaca(bucan je malo menjac) iz prve u drugu brzinu,ne nesto jako ali je ipak prisutno,to sam pitao otale kolege gde sam dobio isti odgovor,da se I njihov menjac cuje prilikom prebacivanja,I da je to normalno ya kle.Tako da je to jedina mana koju mogu navesti za sad.Ja sam ulje porucio u Cubiju u Novom Sadu,cena po litri je bila 860din tako I da me je I to privuklo kupovinu samog ulja.Ja ga preporucujem I opet ga koristim sledece sezone… :moto3::takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Meni se sa Iponom to ne desava, jako retko, prezadovoljan sam kako se motor ponasa sa tim uljem. Mada razmisljam da probam i Bardal posto drugar sipa, cisto da vidim kakvo je, jer kaze i on da je prezadovoljan, a jeftnije je malo. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Blizu granice!
  • Motocikl: KLE 500

Nikola92@

Hvala na detaljnom odgovoru, sada znam kome da se obratim(Cubi) za nabavku ulja kada dođe vreme za servis.

 

Adler@

koristim poslednje dve zamene Bardhal 15W50 i čuje se šaltanje posebno kada se ubacuje u I a ponekad i iz I u II tako da, ko zna možda je problem sa mojim agregatom ili ja nemam dovoljno strpljenja mada mislim da se kod većine KLEmpavih ovaj zvuk javlja. Kada sam poslednji put kupovao ulje u Biker House koštalo je oko 1000 din./l

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Onda nemam pojma. Ja sam sa Motulom imao taj zvuk, ali Ipone mi super radi posao. Nije mi niko Francuz, samo je tak'a situacija! :D A vala i cena im je ista skoro. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Rille@

 

I ja koristim Bardhal 15W50 i imam slicne simptome sa menjacem,a imao sam to i sa Motulom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

pa menjac se cuje jer koristite ulje koje nije prepisala fabrika. koliko se secam u KLE ide iskljucivo 10-40 i nijedno drugo, proizvodjac je manje bitan. ja sam Afriku uzeo sa Motulom i kada sam sipao Elf ponekad se cuje prebacivanje brzina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: Kawasaki zrx 1100

Možda fabrika to preporučuje ali tamo kod njih u Japanu- ovde kod nas je drugačija klima i slobodno može da se sipa ulje viskoznosti 15-50. jer je sve toplije i toplije.Negde na jugu teško da bi mašina izdržala sezonu sa 10-40.gde su temperature konstantno preko 35 c.Ja sam sipao elf 10-40 smanjio mu ler gas na 800 obrtaja i nečuje se nikakvo lupanje a kad se mašina ugreje ide kao u sir u bilo koju brzinu veću ili manju.Sledeću zamenu nameravam da sipam 15-50 isto elf mnogo je jeftinije od ostalih ulja a završava posao s obzirom da pređem oko 5-6 hiljada km. za sezonu. U stvari sve je stvar navike a možda i stanja agregata tj. menjača- s obzirom Fruitcake da si mi prodao odličnu mašinu

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 92 postova
  • Motocikl: TOMOS CROS SENIOR,KLE 500, VOGE 300 RALLY

Možda fabrika to preporučuje ali tamo kod njih u Japanu- ovde kod nas je drugačija klima i slobodno može da se sipa ulje viskoznosti 15-50. jer je sve toplije i toplije.Negde na jugu teško da bi mašina izdržala sezonu sa 10-40.gde su temperature konstantno preko 35 c.Ja sam sipao elf 10-40 smanjio mu ler gas na 800 obrtaja i nečuje se nikakvo lupanje a kad se mašina ugreje ide kao u sir u bilo koju brzinu veću ili manju.Sledeću zamenu nameravam da sipam 15-50 isto elf mnogo je jeftinije od ostalih ulja a završava posao s obzirom da pređem oko 5-6 hiljada km. za sezonu. U stvari sve je stvar navike a možda i stanja agregata tj. menjača- s obzirom Fruitcake da si mi prodao odličnu mašinu

 

800 obrtaja? da nije malo premalo? Proizvodjac propisuje minimalne obrtaje ispod kojih ne bi trebalo ici jer masina nema ni dovoljno podmazivanja a jos je veci problem sa hladjenjem,tj sporim protokom antifriza ispod limita.Tako bar glasi teorija,,,u praksi mozda i nije tako.

Iskreno nisam probao da ga smanjujem nize od 1100

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Choda boy rules!!!, 277 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000

Ja sam sipao Bel ray i bilo je dobro ulje, nakon toga Bardahl koji sam morao da dolivam. Na 5000 dolio sam malo više od litar ulja. Već sam se pomirio da mi je mašina riknula. Zatim sam sipao Elf i ne troši ni trunku od zamene do zamene (5000). Sa Elfom vozim već 20.000. Što se tiče "čukajna" prilikom prebacivanja ima ga sa svim uljima.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: Kawasaki zrx 1100

Možda fabrika to preporučuje ali tamo kod njih u Japanu- ovde kod nas je drugačija klima i slobodno može da se sipa ulje viskoznosti 15-50. jer je sve toplije i toplije.Negde na jugu teško da bi mašina izdržala sezonu sa 10-40.gde su temperature konstantno preko 35 c.Ja sam sipao elf 10-40 smanjio mu ler gas na 800 obrtaja i nečuje se nikakvo lupanje a kad se mašina ugreje ide kao u sir u bilo koju brzinu veću ili manju.Sledeću zamenu nameravam da sipam 15-50 isto elf mnogo je jeftinije od ostalih ulja a završava posao s obzirom da pređem oko 5-6 hiljada km. za sezonu. U stvari sve je stvar navike a možda i stanja agregata tj. menjača- s obzirom Fruitcake da si mi prodao odličnu mašinu

 

800 obrtaja? da nije malo premalo? Proizvodjac propisuje minimalne obrtaje ispod kojih ne bi trebalo ici jer masina nema ni dovoljno podmazivanja a jos je veci problem sa hladjenjem,tj sporim protokom antifriza ispod limita.Tako bar glasi teorija,,,u praksi mozda i nije tako.

Iskreno nisam probao da ga smanjujem nize od 1100

 

Mašina možda nema dovoljno podmazivanja na 800 obrtaja samo prilikom stajanja u leru dok se ne zagreje ili na semaforu, a prilikom vožnje obrtaji se dižu zavisno u kojoj je brzini tako da to nije presudno po mašinu a nije ni premalo da se mašina u leru gusi .Probaj druže videćeš.Sipao sam Elf nije potrošio ni grama sledeće isto Elf.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Jako lep dan za mene i moje magare.

Moj motor ponovo broji kilometre uz pomoc Nimmin-a i njegovog sina, a ja sam imao cast da upoznam dva sjajna momka!

P.S. Nimmin poseduje najboljeg KLE-a kojeg sam do sada imao prilike da vidim. :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1359 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Evo, ja ću da odgovorim: nemam servis, imam stolarsku radionicu ali i sav alat dovoljan i za sitnije popravke i prepravke motora, što svojih, što za drugare sa foruma. Ponovo, da naglasim: vrlo rado ću pomoći kolegama, ako ikako mogu, sve je na drugarskoj osnovi i bez ikakve materijalne naknade, što mnogi koji su bili kod nas mogu i da potvrde (mada su retki takvi kao Rolle koji ipak nadju za shodno da zahvale).

 

@Rolle2010: hvala na komentaru, veliki pozdrav.:zdravo:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Nimmin je vec u principu sve objasnio.

Momci su prave drugarcine!

Ne samo da ce pomoci i popraviti sta treba, nego ce ti pritom i dati dobrih ideja sta bi mogao jos da odradis na motoru kao i predlog kako bi to mogao da izvedes. Mislim da sam od njih u tih par sati dobio vise korisnih saveta i ideja nego u prethodnih godinu dana od majstora koji mi odrzava motor.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Gospodin Nimmin, je stavrno majstor, i jako dobar covek, to se odmah vidi! Meni je isekao lajsne od onoga sto je ostalo njemu, da bih namontirao dodatna svetla na motor, i ljubazno se nasao sa mnom u Beogradu da mi ih da. Hirurski precizno. Hvala jos jednom i sad! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1359 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Uf, ne mogu da nadjem onog smajlija što crveni od pohvala...

 

@ Adler: svi smo mi ovde drugari, ili bar kolege, gospoda je na nekom drugom forumu.

:zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

@ penzioner:

rekoh ti ja da je motor ludilo dobar, jedina slabija tacka mu je bila estetika. i sve ono sto sam napisao u onoj svescici njegovoj je tako kako jeste, sto sada radim i sa Afrikom :) ako te bude upola sluzio kao mene navozaces se ti kao blesav :) aj ti lepo se prijavi ta voznju do Ostrvice da vidim bivse sokocalo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: Kawasaki zrx 1100

@ penzioner:

rekoh ti ja da je motor ludilo dobar, jedina slabija tacka mu je bila estetika. i sve ono sto sam napisao u onoj svescici njegovoj je tako kako jeste, sto sada radim i sa Afrikom :) ako te bude upola sluzio kao mene navozaces se ti kao blesav :) aj ti lepo se prijavi ta voznju do Ostrvice da vidim bivse sokocalo :)

 

Druže rado bih išao ali za vikend imam sasvim druge planove, sami se nametnuli.Prvo svadba pa onda sve ostalo. Motor je ok.baš kao i što smo pričali nemam zamerki, a estetiku sam mu dosta popravio a može još bolje, naravno uz pomoć Nimina koji mi je dosta pomogao u izradi vizira i dao dosta saveta, bez nadoknade.Evo sad ga javno pohvaljujem kao i drugi iako sam to već radio a izgleda da je on moje pohvale zaboravio, he,he,he generacijo nema ljutiš.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja