Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650

@Rolle

 

Pricao sam sa Sinisom iz Ruzveltove koji ih pravi te mi je objasnio da su sajle za gas malo tanje i mekse i da on nema takve,mada to je bilo pre minimum 2 godine kao i da je sajla kvacila malo deblja i takvu ima.S tim sto ti to sve stavlja u tvoj buzir a s obzirom da su i oni stari hm hm za "malo" vise para kupis original i miran si...stari su nam motori ali su zato dobri ;)

 

Pozz i javi kako si to sredio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Blizu granice!
  • Motocikl: KLE 500

... za "malo" vise para kupis original i miran si...stari su nam motori ali su zato dobri ;)

Pozz i javi kako si to sredio.

 

A gde se mogu kupiti original sajle kod nas? Ja tražio u junu i nigde ih nije bilo. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Blizu granice!
  • Motocikl: KLE 500

Kle je apsolutna legenda od motora. Evo par slika moga klea

 

Nije mu baš lako samnom, ali on to podnosi odlicno. Drugi motori bi se raspali odavna 1lol.gif

 

Poz

 

Kao da sam ove fotke već negde video :moto3::care:

Pozdrav ekipi paKLEnih vozača iz Splita :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Konacno, posle skoro 6 meseci cekanja na isporuku stigle su mi nove rucice kvacila i kocnice.

 

Ovo:

 

jk17caz.jpg

 

zMtomL4.jpg

 

 

Je zamenjeno ovim:

 

W0LjLO7.jpg

 

g7T2b8y.jpg

 

XJTM9dr.jpg

 

 

Na zadnjoj fotki se vidi link prodavnice odakle sam porucio. Moj iskreni savet je da ne porucujete direktno kod njih vec ih nadjite na Ebay-u, nesto su jeftiniji i izbecicete jedno nepotrebno slanje rucica u Ameriku praceno dodatnim dvomesecnim cekanjem :)

 

Same rucice deluju kvalitetno, mnogo bolje nego sto sam ocekivao. Montaza bez ikakvih problema za 15-ak minuta, moze i brze. Nisam ih isprobao u voznji. Nova rucica kvacila je malo duza od moje polomljene stare, ponovo cu morati da se navikavam da mi prilikom stiskanja poluga udara u prste koji drze upravljac...

 

 

 

Na ovim malo starijim slikama, mislim da ih nisam ranije spominjao, su aluminijumski stitnici za ruke. Poruceni sa Ebaya, kostaju nekih 40-ak dolara sa dostavom i preporucujem ih za APSOLUTNO IZBEGAVANJE. Izgledaju super, prodavac je dobar i usluzan ali kvalitet materijala je ocajan. Sve mi je bilo jasno jos kada sam pre montiranja uspeo bez ikakvog truda da savijem aluminijum... Posle prvog izvrtanja na pesku jedan stitnik se vec vidno dalje deformisao. Delovi za montazu takodje ne ulivaju poverenje... Bacene pare, samo se zavaravam da imam zastitu. Sad mi je jos zalije sto nisam nigde uspeo naci Barkbusters-ove stitnike; kostaju ali i rade posao.

 

H3UOTVI.jpg

 

ABblzSC.jpg

 

 

 

@ STOP:

Dok nisam video tvoje slike mislio sam da ja od KLE-a trazim vise nego za sta je namenjen. Sad mi je nekako lakse. Super su vam tereni i putevi 0takoje.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: KLE500

@Gliga, drago mi je da ti je lakše 1oda.gif mislim da sam i ja vidio neke tvoje slike (advrider) , vrhunski 0takoje.gif

 

Upravo su mi stigle nove gumice 2Ljubav.gif

 

 

3A531D64-5CC3-3A4B-91F0-E0B083D24567_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

 

Na ovim malo starijim slikama, mislim da ih nisam ranije spominjao, su aluminijumski stitnici za ruke. Poruceni sa Ebaya, kostaju nekih 40-ak dolara sa dostavom i preporucujem ih za APSOLUTNO IZBEGAVANJE. Izgledaju super, prodavac je dobar i usluzan ali kvalitet materijala je ocajan.

 

Eh, moram da se "pohvalim" da su moje upravo izdrzale prvi ozbiljniji off pad. Nisam im vjerovao jer su i meni djelovali previse tanko i krhko, ali sad u subotu sam pao sa nekih 50 km/h po makadamu i izdrzale su bez ostecenja osim skidanja anodizacije. Oprema je uspjesno polozila test :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Onda si prosao bolje od mene. Moji se na svakom izvrtanju u mestu bar malo iskrive... 1bljak.gif

 

E sad, ne znam da li i koliko igra ulogu guvernala u toj prici. Kod mene je Renthal magnezijumska koja je dosta cvrsta sama od sebe. Moguce da i to ima uticaja.

 

2dw7xhs.jpg

 

U donjem dijelu slike, zuto i crveno trag prednjeg i zadnjeg tocka u momentu gubitka kontrole. Gornje crveno moment udara u zemlju. Motor je otklizao 2-3 metra, a ja jos dodatnih 2-3. Srecom sve je super proslo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova

@Gliga, drago mi je da ti je lakše 1oda.gif mislim da sam i ja vidio neke tvoje slike (advrider) , vrhunski 0takoje.gif

 

Upravo su mi stigle nove gumice 2Ljubav.gif

 

 

3A531D64-5CC3-3A4B-91F0-E0B083D24567_thumb.jpg

 

 

 

Je li so ovo Mitas C17 i C02? Kakva je vožnja sa njima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Onda si prosao bolje od mene. Moji se na svakom izvrtanju u mestu bar malo iskrive... 1bljak.gif

 

E sad, ne znam da li i koliko igra ulogu guvernala u toj prici. Kod mene je Renthal magnezijumska koja je dosta cvrsta sama od sebe. Moguce da i to ima uticaja.

 

2dw7xhs.jpg

 

U donjem dijelu slike, zuto i crveno trag prednjeg i zadnjeg tocka u momentu gubitka kontrole. Gornje crveno moment udara u zemlju. Motor je otklizao 2-3 metra, a ja jos dodatnih 2-3. Srecom sve je super proslo.

 

vidi, vidi, Afrika ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova

Napokon sam uspio dobiti USD vilice na mom KLE.Vožnja je tako puno bolje nego s originalnim vilicama. Više pojedinosti o tome kako sam to učinio će biti objavljen u nekoliko dana na mom blogu.

 

img4188.jpg

img4186.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd,Terazije
  • Motocikl: PX200e,Lambreta LD150,KLE

То је био леп и користан посао.Замисли да си то све радио да би извадио ШРАФ који је запао испод анласера,при том скинуте брегасте и Бога молиш да је испод анласера а не у мотору.....

Evo završio sam celodnevno igranje sa motorčetom pa da sa vama podelim utiske....možda nekome bude korisno...

 

Ukratko ko nije skidao anlaser na KLE-u taj ne zna šta je patnja...

Počelo je sa standardnim čišćenjem filtera vauduha....i onda sam rešio da skinem anlaser kad sam već skinuo rezervoar, jer motor duže vreme nije palio kako treba (jednom zavergla kako treba pa 2 puta neće, pa jednom kako treba pa opet neće) i tada sam primetio da je dihtung na 3 mesta pukao...a bilo je i dosta curenja ulja... 100-150 grama mi je sigurno iscurelo...

Imam utisak da je dihtung stradao već ranije pa bio krpljen silikonom, mada to ne mogu da tvrdim...bilo kako bilo, naručio sam novi pa bi trebalo da stigne uskoro...

 

Muke oko anlasera su bile sledeće: Skidanje lanca anlasera, odvajanje karburatora i one kutije u kojoj je filter vazduha pa sad sve to treba izdignuti i na desno izvući anlaser (jako teško ako nemate nekoga da vam pomogne -ne gine vam kompletno rasturanje karburatora) ovako malo ljuljaj-cimaj i izvukli smo ga nekako. Dijagnoza: gotove četkice! jedna onako, druga jedva da je ima.

 

Ispostavilo se da su četkice na KLE-u 10x6 mm a od zastave 101 made by Rade Končar od 200din skoro indentične 10x7mm...malo šmirglanja i problem četkica rešen.

 

Delovalo je kao da je sve polako pri kraju dok nismo krenuli da vraćamo karburator - vratiti gume koje dovode vazduh do karburatora je bilo baš mučenje...jednu namestimo druga ispadne...namestimo obe sa jedne strane ispadnu sa druge... i sve ostale kombinacije...

na kraju namestimo sve nekako i vratimo na mesto...sad čekam dihtung pa da kompletiram sve...

 

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Napokon sam uspio dobiti USD vilice na mom KLE.Vožnja je tako puno bolje nego s originalnim vilicama.

 

Svaka cast kolega, ovo je super ispalo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Napokon sam uspio dobiti USD vilice na mom KLE.Vožnja je tako puno bolje nego s originalnim vilicama. Više pojedinosti o tome kako sam to učinio će biti objavljen u nekoliko dana na mom blogu.

 

img4188.jpg

img4186.jpg

 

Ostavi link od bloga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: KLE500

Je li so ovo Mitas C17 i C02? Kakva je vožnja sa njima?

 

C21 i C02. Vožnja sa njima je odlična po rahlom makadamu, blatu i travi.

Po tvrdom makadamu i po asfaltu dosta pliva, čepovi su dugi pa se uvijaju, valjda zbog težine motora.

Kažu da će to proći kad se čep malo potroši 1oda.gif

Sve u svemu, mislim da je za moje potrebe prikladnija mitas E09 koju sam vozio do sad.

 

 

Šta se tiče skidanja anlasera, neki dan sam ga skidao, i to bez da sam išta skinuo sa motora. Jedino sam, prilikom vraćanja, morao skinuti deklo, jer je one zupce nemoguće pogodit.

 

(Karburator sam sa polugom podigao put gore u momentu izvlacenja i uvlacenja anlasera 1lol.gif)

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova

Napokon sam uspio dobiti USD vilice na mom KLE.Vožnja je tako puno bolje nego s originalnim vilicama.

 

Svaka cast kolega, ovo je super ispalo :)

 

I hvala tebi u pomoč.

 

Napokon sam uspio dobiti USD vilice na mom KLE.Vožnja je tako puno bolje nego s originalnim vilicama. Više pojedinosti o tome kako sam to učinio će biti objavljen u nekoliko dana na mom blogu.

 

 

 

Ostavi link od bloga.

 

Link do bloga: http://varaderofreaks.wordpress.com/ bit če post o vilama kod vikenda.

 

Je li so ovo Mitas C17 i C02? Kakva je vožnja sa njima?

 

C21 i C02. Vožnja sa njima je odlična po rahlom makadamu, blatu i travi.

Po tvrdom makadamu i po asfaltu dosta pliva, čepovi su dugi pa se uvijaju, valjda zbog težine motora.

Kažu da će to proći kad se čep malo potroši 1oda.gif

Sve u svemu, mislim da je za moje potrebe prikladnija mitas E09 koju sam vozio do sad.

 

 

Šta se tiče skidanja anlasera, neki dan sam ga skidao, i to bez da sam išta skinuo sa motora. Jedino sam, prilikom vraćanja, morao skinuti deklo, jer je one zupce nemoguće pogodit.

 

(Karburator sam sa polugom podigao put gore u momentu izvlacenja i uvlacenja anlasera 1lol.gif)

 

 

 

 

 

Ja sam kupio C17 spredaj in E09 zadaj. Cekam na bolije vrijeme za montažo.

img4172.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

bit če post o vilama kod vikenda.

 

 

Vidim da ima jos promjena, novi auspuh a vidim da si skinuo i nosace bocnih torbi... Nisu odgovarali ili je to samo privremeno ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova

bit če post o vilama kod vikenda.

 

 

Vidim da ima jos promjena, novi auspuh a vidim da si skinuo i nosace bocnih torbi... Nisu odgovarali ili je to samo privremeno ?

 

To je samo privremeno. Ja ih ne imati na kad sam ne koristite vrećice. To je jednostavno da ih skinu sa samo jednim vijkom.Auspuh je sa Z750.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XRV750 RD07a

Da li je ovo opasno kada se desi:

 

http://www.flickr.co...54/10350416943/

 

Motor mi je pre par dana radio odlično....danas kad sam čistio deklu da stavim novi dihtung primetio sam da se odvojio jedan deo magneta, kao tanka ljuskica.

Kada sam napakovao sve i probao motor ide super! Pali iz prve, sve super...brine me da li može nešto da se desi?

Ako si malo cesljao temu video si da KLE-i do odredjenog godishta imaju problem sa magnetom. Generalno mu nishta ne fali i ici ce on normalno ali rizikujesh da se rasprska i da ti neki komad napravi vecu stetu, osteti namotaje itd... Mislim da je problem magneta reshen tek od 1996-og godishta. Koje je godishte tvoj?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja