Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Bacinci
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

pozdrav ekipo,da li neko zna kako da podesim tvrdocu zadnjeg dela na ovom mom KLE-petalu bez tog nekog "specijalnog" kljuca za tu namenu?

citao sam na forumu da se to uradi brzo i lako,kazu samo se podigne zadnji kraj i obicnim klucem za odvrtanje filtera se zakrene onaj sraf i gotovo..

podigao sam motor i pokusao i nema sanse da ga pometi pomerim 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

E ovako uzmeš najdeblji šrafciger koji imas ili bilo šta što možeš da prisloniš u prorez izmedju zuba,i onda udari čekićem ali malo većim.Ima da se pokrene ko bela lala!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: BMW F650GS DAKAR

nemoj udarati srafcigerom(kad budes htjeo da ga prodas ostavice ruzan dojam o tebi kao vozacu i o tome kako si ga cuvao),vjerovatno neko i ma u tvojoj blizini kljuc i mislim da je na forumu cak neko i postavio skicu kljuca da se napravi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Bacinci
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

probao sam i srafcigerom i cekicem pa opet nece kao da je zavaren,cak sam malo i ostetio jedan prorez..

kako li izgleda taj kljuc??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650

pozdrav ekipo,da li neko zna kako da podesim tvrdocu zadnjeg dela na ovom mom KLE-petalu bez tog nekog "specijalnog" kljuca za tu namenu?

citao sam na forumu da se to uradi brzo i lako,kazu samo se podigne zadnji kraj i obicnim klucem za odvrtanje filtera se zakrene onaj sraf i gotovo..

podigao sam motor i pokusao i nema sanse da ga pometi pomerim 1neznam.gif

 

Ako vec moras da udaras cekicem i shrafcigerom sto ni ja ne preporucujem,postavi izmedju neku tvrdju gumu ili tako nesto da se ne osteti prsten,pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Bacinci
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

probao sam,malo sam ostetio prsten posto je poprilicno mekan materijal i odmah sam odustao da ne bih napravio vece zlo..

a prsten kao zabetoniran 1bljak.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ljuti bankar, 507 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Motora bez....

Evo i Sremci stigli kući, kod mene 812km na satu...uspeo sam četiri KLE a da prebrojim tokom vikenda, bilo je stvarno fantastično 1care.gif

post-13775-0-99872600-1372626011_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Svaka cast ljudi!

 

Ja bejah pre koji dan sa bratom i drugarom, do vrela Mlave, Borskog jezera, Paracina, Kragujevca, Topole, Avale, pa nazad u Pancevo, i bilo je fenomenalno. Put od Paracina do Bgd-a, je jako dobar u velikom delu, i ima prelepe krivine, znam samo da je KLE-ka, dobro produvala svoje dizne. 1moto3.gif

 

 

Evo koja slikica:

 

Dorucak na pumpi:

 

1044074_473264306089047_733355924_n.jpg

 

 

1044267_473264322755712_2087414572_n.jpg

 

 

1045260_473264719422339_202009247_n.jpg

 

 

Kolege sa voznje :D

 

1044387_473264319422379_1744356963_n.jpg

 

 

17483_473264642755680_1531745533_n.jpg

 

 

 

267307_473264742755670_1176315325_n.jpg

 

 

I Paracin cini mi se, nisam mnogo slikao nakon vrela, jer smo u vozili samo, put je bio prelep.

 

969853_473265242755620_1089862900_n.jpg

 

 

Suma sumarum, prelepih 500km i prelep dan za voznju 20 i koji stepen. 1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Motocikl: BMW R1200GS

Био сам у Косовској Митровици са КЛЕментином.Седиште (Бобан) одлично,а пошто је брзина у колони била од 70-90 км/ч потрошња горива од 4,1 литар!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ljuti bankar, 507 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Motora bez....

Uf mi smo dobar deo i jace cepali sem po kisi u dolini jorgovana, potrosnja izmedju 5-5,5l...juce se vracali preko Cacka,pa desno pre Pozege ka Valjevu (put sjajan),pa za Mitrovicu preko Sapca......guzica bridi i dalje ali kezinaaaa od uva do uva

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500, Suzuki gsxr 750

Nas dvoje i puno opreme krenusmo, sa nasim KLEpetalom, na planirani put. post-26701-0-30713400-1372689000_thumb.jpg

Iz Cacka smo krenuli 14.6. na skup u Sarajevo, tamo sam upoznao i kolegu sa KLEom iz Kraljeva, koga ovog puta pozdravljam :) Skup u Sarajevu.... ne znam sta da kazem, sad se samo secam da nikako nisam mogao da odmorim, auspusi su grmeli i pucali pa jedno 25h na dan. Sve ostalo manje vise prosecno. post-26701-0-82418900-1372689012_thumb.jpg

U nedelju, preko Mostara i Trebinja smo se spustili u Dubrovnik. post-26701-0-25507400-1372689024_thumb.jpg U Dubrovniku smo proveli par dana... Lep grad, more hladno. post-26701-0-59115300-1372689039_thumb.jpg post-26701-0-68279700-1372689048_thumb.jpg post-26701-0-03140500-1372689058_thumb.jpg

Posle HR pravac Kotor u poseti rodjacima, konacno more koje zadovoljava moje standarde, barem sto se temperature tice. Provod u Kotoru.... pa kao i svaki put, extra 0takoje.gif

Brzo je stigao i petak 21.6. uz veliku tugu sto napustamo drustvo, odlazimo na skup u Tivat. U Tivtu organizacija usmerena na uzivanje bajkera. Od samog ulaska, opustanje u najavi, drvene lezaljke na sve strane u kampu, more i plaza u blizini, klopa tj. riba extra, svirka itd. sve na visokom nivou. Organizatori su se bas potrudili da nam ulepsaju boravak. Nadam se susretu i sledece godine. Dosla je i ta nedelja 23.6. i vreme da se polako ide kuci. Provozali smo se jos malo jadranskom magistralom, pa kroz tunel Sozina, preko Skadra, Podgorice, Mojkovca, Zlatibora .... polako kuci. post-26701-0-32229200-1372689068_thumb.jpg Posle par dana odmora pravac K.Mitrovica.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 620 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100 Pan Europa

Evo nas.Kroz Jorgovane smo opeglali samo tako :takoje: Lepe krivine,po 2-3 spojene,milina.

Kise bilo posle Kraljeva,nista strasno.U povratku opet peglanje i za kraj preko Ralje i Avale u Bgd :moto3:

post-4526-0-73377900-1372708435_thumb.jpg

post-4526-0-55605300-1372708449_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: Kawasaki zrx 1100

Dali je neko skoro kupovao gume za kle 500? trebalo bi da ih zamenim na svom motoru u kompletu, orijentisan više na putne gume.Gde da ih uzmem u BGD znali neko neki servis gde sve ulazi u cenu da ih nekupujem na jednom mestu a montiram na drugom.Koje bi najviše odgovarale i po ceni i po voznim karakteristikama.Ove što imam jako su slabe skoro ćelave ne usuđujem se da odem nigde dalje od mesta stanovanja a uskoro ću na odmor.Hvala unapred :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650

Dali je neko skoro kupovao gume za kle 500? trebalo bi da ih zamenim na svom motoru u kompletu, orijentisan više na putne gume.Gde da ih uzmem u BGD znali neko neki servis gde sve ulazi u cenu da ih nekupujem na jednom mestu a montiram na drugom.Koje bi najviše odgovarale i po ceni i po voznim karakteristikama.Ove što imam jako su slabe skoro ćelave ne usuđujem se da odem nigde dalje od mesta stanovanja a uskoro ću na odmor.Hvala unapred :neznam:

 

Ja bih uzimao kod Mate u Mladenovcu,malo se provozas i decko sve lepo zavrsi samo se dogovoris unapred.Imas broj na forumu,mnogi su zadovoljni.Naravno uzimas i dve nove unutrasnje kod njega.Ja sam vozio samo anakee i anakee 2 a sada bih stavio anakee 3 jer i sam volim iskljucivo onroad :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12234 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Мислим да Анаки 3 не пашу на КЛЕ-ове фелне.

 

Grešiš, veoma. Uzmi Anakee 3, oduševićeš se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: 4 cilindra :-)))

Anakee 3 idu na felne od KLE-a bez problema,na kraju pa guma je i napravljena za putne-enduro motore.Stavio sam ih na moj TA i prezadovoljan sam.Pre svega su orijentisane za asvalt,gde su vrh-odlično se ponašaju u krivinama,kočenje...u svemu :takoje: čak proizvođač obećava i veću km u odnosu na anakee2...pa de ćeš više ,a može i neki lakši off.Gume za sve terene(kramponke) više nikad ne stavljam-jednom sam se opeko i neka hvala :jok: .Ovo normalno važi za one koji retko silaze s asvalta.Mene su izašle 230€.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 96 postova
  • Motocikl: TOMOS CROS SENIOR,KLE 500, VOGE 300 RALLY

Pozdrav svima,

Nadam se da sam pogodio pravi forum(ako nisam ne zamerite) ,hteo bih da pitam da li mozda neko prodaje noviji model KLE-a ? Od 2005 na ovamo.

Gledam oglase vec duze vreme i utisak je da se prodaje sve i svasta.Zanima me iskljucivo neki bas dobro ocuvan ,Opet napominjem,ako sam promasio forum,temu,,ne zamerite , slobodno me uputite na pravo mesto :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja