Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Kawasaki KLE - 2004

Sutra bi trebao da stigne majstor pa cu da vidim...

a za crash bar gledam ko mi je najblizi...

ali cena je tu...50-60 eur....tu nema diskusije...samo ko je blizi Subotici... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

@Libero

Ma sve to vec znam. Kolenima pritiskam rezervoar, laktovi trebaju da budu podignuti ali blago savijeni i opusteni, a prebacivanjem tezine na fuzasterima usmeravam motor, ali opet ne bi trebalo da sam pogrbljen i povijen napred jer tim prebacujem centar tezine sa fuzastera vise ka prednjoj viljusci koja je vec iovako malo losija, a na volanu ne bi trebalo prakticno da bude cak ni najmanje prebacivanje tezine,samo ruke koliko da uhvate kvacilo i gas.

Ako pogledas dobro tvoje slike, pogotovo drugu, videces da si i ti pogrbljen ka napred i ta pozicija jeste ok dok se vozi uzbrdica, aj moze i po ravnom ali nizbrdo nikako...ili se meni bar tako cini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KLE 500

Rolle2010, lose ti nesto mislis kako neko treba da izgleda dok vozi off, nista ne fali Liberovim slikama niti polozaju, inace ja sam 193cm visok, i KLE mi je super za offroad, malo mi je smetalo sto mi je korman uzak i nizak, medjutim sve je to nestalo kada sam zamenio korman, koji je sad jedno 1-2cm vislji i par cm siri, skroz druga prica u voznji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Rolle2010, lose ti nesto mislis kako neko treba da izgleda dok vozi off, nista ne fali Liberovim slikama niti polozaju, inace ja sam 193cm visok, i KLE mi je super za offroad, malo mi je smetalo sto mi je korman uzak i nizak, medjutim sve je to nestalo kada sam zamenio korman, koji je sad jedno 1-2cm vislji i par cm siri, skroz druga prica u voznji.

Iskreno bas me briga kako izgledam dok vozim dokle god je to funkcionalno i udobno. I meni jako smeta sto mi je volan previse nizak i upravo zbog toga se grbavim ka napred i previse oslanjam na volan. Sve u svemu kazes da ti je tih par centimetara pomoglo, tako da bi vredelo razmisljati o odstojnicima iz Louis-a od 3,5cm. Inace imam manje vise isti stav na off-u kao i Libero, mozda malo pogrbljeniji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Hjustone, imamo problem....

 

Za vikend sam raspakovao motor iz zimskog smjestaja, da se malo provozam. Imao sam problem sa paljenjem, prelivao je lijevi cilindar. Ispod uberlaufa kutije sa filterom vazduha lokva benzina nakon par minuta 'rada'.

Skinem karburatore i u njima nadjem fini talog rdje koja je nekako prosla kroz filter goriva. Ocistio sve, stavio novi filter goriva, ocistio filter vazduha, stavim nove svjecice, provjerim 'na suvo' svjecice bacaju iskru uredno, sastavim natrag i upalim. Sve radi uredno...

 

Juce ujutro sam upalio normalno, otisao do posla (cca 7 kilometara), ugasio ga i ostavio na parkingu. Kad sam krenuo kuci, opet je upalio normalno i krenuo sam lagano. Nakon 2 kilometra, poceo je da trza i da radi 'grubo', pa se popravi, pa opet grubo i tako je islo nekih 500-600 metara, onda je ugasio jedan cilindar, a 100 metara dalje i drugi.

Stanem sa strane ceste, probam zaverglati, pokusava upaliti, dodje do faze da sastavi ciklus ili dva i onda opet nista. Kad povucem cok do kraja, upali odmah, ali sa povucenim cokom, svaki i najmanji dodir rucice gasa ugasi motor. Pri coku do kraja, radi na 4000 rpm.

Kad krenem otpustati cok, odmah se ugasi. Stajao sam malo tu i nakon par minuta upali motor, ali radi samo jedan cilindar. Probam lagano da krenem, ali cim dodam malo gasa, motor se ugasi.

 

Nakon toga sam ga gurao dio puta i probao opet upaliti i nista. Nakon 15 minuta, motor upali normalno... bez coka, oba cilindra, 1200 rpm, sve uredno... Djeluje mi kao da je opet prelio, pa mu je trebalo malo da ispari visak... Osim sto ovaj put nema kapanja benzina iz uberlaufa od kutije sa filterom vazduha.

 

Krenem dalje sa voznjom, 300 metara kasnije, ista stvar, radi normalno, pa pocne gasiti jedan cilindar, pa ugasi oba... Opet sacekam malo i opet on proradi normalno... I tako sam se dovlacio do kuce, lagano :)... Jedno interesantno zapazanje je bilo da svaki put kad sam cekao, bio je na bocnoj nozici. Kad ga ispravim u ravan, on se ugasi :).

 

Kad sam stigao kuci, ostavim ga na leru na bocnoj nozici i pratim sta se desava. Simptomi isti, radi normalno, nakon dva minuta ugasi desni cilindar a nedugo poslije i lijevi.

 

Pomislio sam da smjesa nije u redu, pa sam izbrojao krugove na sarafu za podesavanje smjese, do zavrtanja na desnom cilindru ima 1 1/4 kruga a na lijevom 1 i 1/2...

 

Da dodam jos i moju proceduru paljenja. Paljenje zimi pod punim cokom, bez dodirivanja rucice gasa prvu minutu, nakon toga otpustim cok do kraja i motor radi na nekih 1000 rpm. Tad krecem i vozim normalno.

 

 

Prijedlozi, ideje, sugestije ? Pomoooooocccc :):stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2058 postova

Danas sam se malo igrao i razmišljam da dodam ove mrežice, kao na slici, samo sam ukrojio, još nisam pričvrstio. Šta mislite?

 

Ovde nema mesta poboljšanju estetike, jer se time narušava funkcija bočne plastike. Ovaj otvor je kraj ventilacionog tunela koji pomaže odvođenju toplog vazduha sa hladnjaka, bilo u vožnji ili u mestu, kada je upaljen ventilator. Sve što se nađe na putu tom toplom vazduhu, je prepreka njegovom uspešnom odvođenju. Samim tim i hlađenje će biti manje efikasno, tj. sporije. Možda mrežica deluje naivno, ali saberi površinu svih žica u mrežici i za toliko smanji otvor, pa će ti biti jasnije.

 

Inače, taj otvor je jedan od kolega sa hrvatskog sajta posvećenog KLE motorima, iskoristio za uspešno grejanje kolena toplim vazduhom,u toku hladnih meseci, tako što je na ivice otvora dodao plastiku širine oko 4-5 cm. (vidi sliku)

 

KLE%2520dodatak1.jpg

 

Razumem potrebu da se ljubimac unapredi, ali i ne pomišljajte da neke detalje dizajneri i konstruktori nisu videli, nego su sačekali nas, da eto, baš mi napravimo da budu lepi, valjani i funkcionalni...

 

Što rekoše naši stari:"Ne popravljaj, što nije pokvareno..."

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 389 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

kolege potrebna pomoc. preko zime sam redovno palio motor i bez problema dok nije bio onaj jak minus od tada ne mogu da ga upalim a evo i sta se desava dam cok do kraja sipao novo gorivo i kada krenem da verglam, vergla veergla i ponekad puca iz auspuha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

mozda se prljavstina ili voda iz benzina stalozila na dnu rezervoara i to predstavlja problem...moj je pucao iz auspuha kad je "popio" D2 umesto benzina :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2058 postova

Mladerova receptura za pripremu sunđerastog vazdušnog filtera na KLE-u:

 

IMG_1124.JPG

...stiglo ulje od Bere... :zdravo:

 

IMG_1128.JPG

 

IMG_1128a.JPG

Ono što je Mlader pisao, ovi u'vatili pa preveli na engleski... :lol:

 

IMG_1129.JPG

Filter opran i suv...

 

IMG_1132.JPG

 

IMG_1135.JPG

 

IMG_1175.JPG

Čvrsta kesa...

 

IMG_1176.JPG

 

IMG_1177.JPG

...puno ulja u kesu, najlonsku rukavicu na ruku...

 

IMG_1179.JPG

Gnjavaža 1

 

IMG_1180.JPG

Gnjavaža 2

 

IMG_1181.JPG

Gnjavaža 3

 

IMG_1182.JPG

Posle nežnog ceđenja filtera, višak nazad u limenku...

 

IMG_1184.JPG

Sušenje

 

Hvala Mladeru na uputstvu... Pozdrav svima! :zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Danas sam se malo igrao i razmišljam da dodam ove mrežice, kao na slici, samo sam ukrojio, još nisam pričvrstio. Šta mislite?

 

Ovde nema mesta poboljšanju estetike, jer se time narušava funkcija bočne plastike. Ovaj otvor je kraj ventilacionog tunela koji pomaže odvođenju toplog vazduha sa hladnjaka, bilo u vožnji ili u mestu, kada je upaljen ventilator. Sve što se nađe na putu tom toplom vazduhu, je prepreka njegovom uspešnom odvođenju. Samim tim i hlađenje će biti manje efikasno, tj. sporije. Možda mrežica deluje naivno, ali saberi površinu svih žica u mrežici i za toliko smanji otvor, pa će ti biti jasnije.

 

Inače, taj otvor je jedan od kolega sa hrvatskog sajta posvećenog KLE motorima, iskoristio za uspešno grejanje kolena toplim vazduhom,u toku hladnih meseci, tako što je na ivice otvora dodao plastiku širine oko 4-5 cm. (vidi sliku)

 

Razumem potrebu da se ljubimac unapredi, ali i ne pomišljajte da neke detalje dizajneri i konstruktori nisu videli, nego su sačekali nas, da eto, baš mi napravimo da budu lepi, valjani i funkcionalni...

 

Što rekoše naši stari:"Ne popravljaj, što nije pokvareno..."

 

Naravno da sve što si naveo stoji i da možda malo utiče na hladjenje agregata, ali, ima i ona da se pri svakom projektovanju dela/sklopa unosi odgovarajući "faktor sigurnosti" koji znači da se nigde (bar kod komercijalnih vozila) ne konstruiše tako da deo/sklop bude u krajnjim granicama izdržljivosti i trajanja, bilo po pitanju loma, mehaničke havarije, naprezanja pod uticajem toplote ili slično.

 

Smanjenje površine otvora bočne plastike (stavljanjem mrežica u ovom slučaju) ne bi smelo da se odrazi više na hladjenje motora nego što bi, npr. bilo ono smanjenje strujanja vazduha kad se na hladnjak zalepi gomila blata, trave, leptira i svih ostalih mogućih i nemogućih stvari koje se na nekom offu mogu naći na površini i medju "rebarcima" istog, a na tako nešto se ipak mislilo pri projektovanju, zar ne? :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Meni se svidja... :)

 

Ko ti je radio crash-bar?

 

Jel ti se svidja i bar, prodajem ga?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Motocikl: KTM ADV 990

pozdrav ljudi,

 

citao sam temu nedje do 30 strane, i nisam sreo ono sto me zanima. interesuje me da li se pumpa vazduh u viljuske na KLE? ako se pumpa, da li znate na koliko treba da budu napumpane?

mjerio sam pritisak na onim ventilima koji su na vrhu viljuski, i nije bio isti. u jednoj je bilo 0, a i drugoj 0,7. moraju da budu isti? imam problem sto mi malo mlati volan kad skinem ruke sa njega, i to samo preko 65-70km/h. ima li neko pojasnjenje? i ako imate jos neku sugestiju oko tog drmanja volana, bio bih zahvalan! 1care.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Blizu granice!
  • Motocikl: KLE 500

Pritisak u oba štapa mora da bude isti, ja sam moje pumpao na 1 bar mada ako želiš tvrđu viljušku upumpaj na 1,5 bara ali neka to bude max. Najsigurnije je pumpati ručnom pumpom za bicikl nikako ne pokušavaj kompresorom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova

Pitanje za vislje vlasnike koji voze off.

Naime posto sam relativno visok (192cm) kad vozim off i ustanem na fuzastere da bih mogao lepo da drzim volan,i pored blago savijenih kolena moram dosta da se pogrbim sto nikako nije preporucljiv polozaj za taj tip voznje. Kako ste vi resili taj problem?

Video sam u par tema da postoje distanceri za volan u Louis-u link ali oni podizu najvise 3,5cm. Mozda probati sa drugim volanom? Kakva su vaša iskustva? Da li se uopste bakcati sa tim ili mi je jednostavno za taj tip voznje motor premali kao sto mi je par sektasa reklo(da ne spominjemo cijih, zna se vec na forumu :nanana: )

 

Kraci dogbonesi - njima podignes klirens za par centimetara, podignes volan par centimetara i spustis fuzastere par centimetara. tako sam ja rijesio taj problem...i jos sam manji od tebe 5-6 cm :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

Desava mi se sledece,upalim motor,on radi,posle nekog vremena planiram da krenem,stisnem kvacilo,ubacim u 1vu brzinu i on kao da hoce da krene u tom trenu/cimne (iako drzim kvacilo on cimne).Ako mu dam i oduzmem gas i odmah probam opet,to se ne desava...U voznji nisam primetio da imam ikakvih problema sa kvacilom...Da li je imao neko ovih tripova i da li znate sta je u pitanju?Da li bi sajla za kvacilo trebala da se dosteluje ili je nesto drugo u pitanju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2058 postova

Ne diraj ništa, to je normalna pojava. Zalepe se lamele u toku odmora...

 

Prvo dnevno stavljanje menjača u funkciju je najčešće tako...

 

1. Pre nego što pritisneš polugu menjača, par puta naizmenično, energično pritisni i otpusti kvačilo.

2. Vrati polugu sauha do kraja da smanjiš obrtaje.

3. Nežno nogom na dole, ali nežno, i ne do kraja... Osetićeš pokrete snopa pod nogom.

4. Ponovi sve još jednom (poluga kvačila), spusti nogu lagano do kraja, ali sasvim lagano... Klakk! ...za taj dan si završio...

5. Sutra, i svakog drugog dana, ponovi radnju, vremenom ćeš stvoriti rutinu...

 

Ova pojava je posebno izražena kada je hladnije vreme i ulju treba više vremena za podizanje temperature i smanjenje gustine.

 

Pozdrav...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 389 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Pozdrav kolege ako moze pomoc, kupio sam nove gume i odnesem kod vulkanizera da ih prepakuje i izbalansira i on mi nakaci gomilu tegica sto po meni nije normalno a felna nije ni kriva niti je udarana, e sad cuo sam da treba da se dotegnu zbice a ja ne znam ni ko to radi ni dali to treba da se radi ili je u necemu drugome problem inace guma je dobro legla. kada vozim preko sezdeset volan pocinje da trese a evo i koja slicica da vidite kako to izgleda,ako znate mozda gde u novom sadu imam tako nesto da odradim bio bih vam zahvalan

post-16651-0-05794400-1331401153_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja