Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Kawasaki KLE - 2004

POsto nam je od danas obavezna prva pomoc interesuje me kako ste resili nosenje iste?

Ja nemam torbe ni kofere i interesuje me gde bih mogao da smestim prvu pomoc? MOzda ispod blatobrana da je vezem necim ili ispod neke bocne plastike ako ima mesta...?

 

Dajte savete...

 

PS. Prva pomoc je obavezna!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

POsto nam je od danas obavezna prva pomoc interesuje me kako ste resili nosenje iste?

Ja nemam torbe ni kofere i interesuje me gde bih mogao da smestim prvu pomoc? MOzda ispod blatobrana da je vezem necim ili ispod neke bocne plastike ako ima mesta...?

 

Dajte savete...

 

PS. Prva pomoc je obavezna!!!

 

Staviti na prednje viljuske iznad blatobrana neku torbicu ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Kawasaki KLE - 2004

ja razmisljam da kupim kofer pa cu u njemu drzati,mada...nisam jos ni prvu pomoc kupio :)

 

Ja idem sad da je kupim...Za sada cu da je nosim u dzepu... :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Blizu granice!
  • Motocikl: KLE 500

Ma nosiću u koferu novu PP od auta pa ko zna, možda za koji mesec dozvole i ove iz Louisa koju većina nas ima ali ne zadovoljava NAŠ zakon koji je definitivno iznad Nemačkog, Evropskog...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

inace,cini mi se da sam ovde negde na forumu procitao da je jedan lik napisao da za motor moze da se koristi i PP koja se koristi za auto...mada,koja god da moze da se koristi...prestavlja problem gde da se nosi ako se nema npr kofer...izmisljaju toplu vodu a sto nas u saobracaju uopste ne gledaju kao ucesnike,to nikom nista... 0ljut2.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Kofer je po meni, pored crashbara, nesto najbolje i najkorisnije cime mozete obradovati svog ljubimca. Prtljaznog prostora na motoru nikad dovoljno, a i ako padnete,ne daj Boze, sacuvace vam malo noge od motora. Kad ga budete namontirali, nece vam kasnije ni biti jasno kako ste uopste i ziveli bez njega. :takoje:

Pored kofera i crashbara ko nije vec uradio moze da razmislja i o povisenom viziru(jako korisna stvar, sto zbog vetra i prasine, sto zbog flore a jos vise i faune na putu :moto3: ) i pancirnim crevima(koliko sam cuo radi ih "Boban sajla" i trebalo bi da se krecu oko 1,2k din, a mozda bi sada imao ceo motor da sam stigao na vreme da ih ugradim).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

POsto nam je od danas obavezna prva pomoc interesuje me kako ste resili nosenje iste?

Ja nemam torbe ni kofere i interesuje me gde bih mogao da smestim prvu pomoc? MOzda ispod blatobrana da je vezem necim ili ispod neke bocne plastike ako ima mesta...?

 

Dajte savete...

 

PS. Prva pomoc je obavezna!!!

 

ili mozes da nabavis nesto ovako 1lol.gifslika-5149426v288h216.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

Kofer je po meni, pored crashbara, nesto najbolje i najkorisnije cime mozete obradovati svog ljubimca. Prtljaznog prostora na motoru nikad dovoljno, a i ako padnete,ne daj Boze, sacuvace vam malo noge od motora. Kad ga budete namontirali, nece vam kasnije ni biti jasno kako ste uopste i ziveli bez njega. :takoje:

Pored kofera i crashbara ko nije vec uradio moze da razmislja i o povisenom viziru(jako korisna stvar, sto zbog vetra i prasine, sto zbog flore a jos vise i faune na putu :moto3: ) i pancirnim crevima(koliko sam cuo radi ih "Boban sajla" i trebalo bi da se krecu oko 1,2k din, a mozda bi sada imao ceo motor da sam stigao na vreme da ih ugradim).

 

ja nazalost,nemam ni jedno ni drugo 0namigivanje.gif ali razmisljam o kupovini kofera...sto se tice vizira,nisam siguran sta predstavlja za tebe poviseni vizir? da li mislis na nesto ovako? a.jpg

 

inace,sta ti bi sa ljubimcem? nisam u toku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Pa tako nesto, samo mozda cak i vislji(doduse i ja sam malo vislji).

Skoro sam radio crashbar pa se na tim slikama moze videti i vizir,vrati par stranica teme, a moze i ovde mada se ne vidi bas najsjajnije.

Torbica je ekstra ali za novcanik, mobilni, fotoaparat... i mislim da bi stvarno bilo steta nositi u njoj prvu pomoc. Stovise mislim da bi mi na kraju dosadilo da svaki put stavljam torbicu,pogotovo na kratkim relacijama po gradu.

 

Inace sa ljubimcem mi bi nesreca, link , i za sada se nije nista promenilo sem sto se ispostavilo da steta nije tako mala(izacice oko 600e a i ja verovatno sa njom iz moto sveta >:( ), da krivca nisu nasli,a zapisnik koji sam trazio pre tacno tri nedelje, citiram "jos nije uradjen, a kada ce biti ne zna se..." . >:(>:(>:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

da,tvoj vizir je bio vislji...a sto se tice nesrece :( bas smor...ali dobro je da si ti prosao ok... meni je mogla da se desi slicna situacija,

... i bas zbog takvih stvari planiram da snimam (skoro) svaku voznju...inace,Crash bar-ove nemam...ni ne smem da zamislim sta bi bilo s motorom da ih ni ti nisi imao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

@marphi

Sta da ti kazem, nije mi prvi put da mi se ovako nesto dogodi, sa tim da sam ranije obicno ocekivao takve ispade, a i obicno ljudi malo uspore pri tim manervima pa nekako pretpostavis sta se dalje dogadja pa se spasis na vreme, dok je u nesreci covek bukvalno bez kocenja i migavca naglo skrenuo na nas i sve ostalo je bilo van mojih mogucnosti.

 

@sdakic

Ja bih na tvom mestu izbegao takvu varijantu. Ta prva pomoc ce ti u tom slucaju stalno biti u vodi i prasini. Pogledaj samo pri pranju taj deo na sta lici i odmah ce ti biti jasno o cemu pricam a prva veca rupa, ivicnjak, ili ne daj Boze da odes na off ima zadnja suspenzija da se sabije i tocak ce je otkinuti(pogotovo na rupama kad ustanes na fuzastere).

Na vasem mestu pre bih isao na kofer, ili mozda da se okaci sa unutrasnje strane prednjih plastika(maske ispod rezervoara, pored hladnjaka).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

Šta reći za ovo, ja kad sam video sliku odlepio sam skroz koliko dobro izgleda :P

 

 

 

IMAG0171.jpgIMAG0172.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 634 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100

Lepo izgleda ali verovatno ima ili će tek imati problem sa pregrevanjem agregata, pošto mu prednji blatobran prekriva ceo hladnjak. :zbunjen:

 

Ja bi da sam se bavio ovim ostavio originalni blatobran na svom mestu a od ovog estetskog montirao samo prednju polovinu, to jest kljun. :takoje:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Živi sada u trenutku, 323 postova
  • Lokacija: Beograd - Novi Beograd - Blok 45
  • Motocikl: Piaggio Carnaby 250, Liberty 125

Lepo izgleda ali verovatno ima ili će tek imati problem sa pregrevanjem agregata, pošto mu prednji blatobran prekriva ceo hladnjak. :zbunjen:

 

Ja bi da sam se bavio ovim ostavio originalni blatobran na svom mestu a od ovog estetskog montirao samo prednju polovinu, to jest kljun. :takoje:

 

 

 

Razmišljaš isto kao i ja... I ja sam to isto pomislio za pregrevanje, pogledao sam kod kroserica je hladnjak iz dva dela i stoji sa jedne i druge strane blatobrana, a ne kao ovde, isto sam pomislio to za samo prednji deo blatobrana od krosa, a recimo da se stari blatobran iskoristi prenji deo tako što će da se okrene naopako i stavi na zadnji deo točka a zadnji deo da se odseče ostavljajući tako prednji deo točka golim, ali i pokrivenim sa povišenom polovinom od krosa.

 

Hehehe al sam ga zakomplikovao, ali ko ima ovaj motor i malo je maštovit zašto da ne, ja bi se igrao ;)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Da li je neko mozda menjao prednju viljusku KLEa viljuskom drugog modela(AT,ST,XTZ660...) i koliko je to izvodljivo? Otvorio sam temu ovde pa ako neko nesto zna slobodno napisite. :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova

Da li je neko mozda menjao prednju viljusku KLEa viljuskom drugog modela(AT,ST,XTZ660...) i koliko je to izvodljivo? Otvorio sam temu ovde pa ako neko nesto zna slobodno napisite. :aha:

 

Pa sve su te vilice (koliko ja znam) napravljene na isti sistem kao i vilica KLE-a, a to znaci da ne dobivas gotovo nista. Ili stavi pravu vilicu (od nekog KTM ili slicnog motora) ili najjeftinija varijanta da ubacis emulatore u nutra... A takodjer provjeri kakav ti je preload prednjih opruga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Suzuki DR BIG 750S

E sad ja malo sa sasvim drugačiom temom, znam da ima ovdje već ta tema ali rekoh da priupitam ove KLEaše, imam model iz 1993 solidno se ponaša mada u zadnje vrijeme je dosta bučniji i onako malo slabiji, pošto je ulje za zamjenu a prešao je oko 5500KM sa MOTUL 10-50w da li je do ulja, tj vjerovatno se sad razrijedilo pa je malo oslabio ???

 

Da li je to moguć uzrok ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

E sad ja malo sa sasvim drugačiom temom, znam da ima ovdje već ta tema ali rekoh da priupitam ove KLEaše, imam model iz 1993 solidno se ponaša mada u zadnje vrijeme je dosta bučniji i onako malo slabiji, pošto je ulje za zamjenu a prešao je oko 5500KM sa MOTUL 10-50w da li je do ulja, tj vjerovatno se sad razrijedilo pa je malo oslabio ???

 

Da li je to moguć uzrok ???

 

Do ulja sigurno nije. Sto se buke tice, KLE auspuh je napravljen od losijeg materijala, mozda je prordjao negdje, pogledaj ima li rupa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Suzuki DR BIG 750S

Ma nije to sad nešto katastrofalno, malo mašina mirnije radi i bolje vuče to znam kad kod auta promjenim ulje, dobar je auspuh samo sam onako primjetio da malo grublje radi, rekoh da ne mjenjam ulje do sledeće sezone može valjda još malo izdržati. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Da li je neko mozda menjao prednju viljusku KLEa viljuskom drugog modela(AT,ST,XTZ660...) i koliko je to izvodljivo? Otvorio sam temu ovde pa ako neko nesto zna slobodno napisite. :aha:

 

Pa sve su te vilice (koliko ja znam) napravljene na isti sistem kao i vilica KLE-a, a to znaci da ne dobivas gotovo nista. Ili stavi pravu vilicu (od nekog KTM ili slicnog motora) ili najjeftinija varijanta da ubacis emulatore u nutra... A takodjer provjeri kakav ti je preload prednjih opruga.

Moracu svakako da menjam prednje vile pa zbog toga pitam. Neko razmisljanje je bilo da uz vile uzmem i komplet prednje kocnice a cini mi se da je neko spominjao da se na originalnim KLEovim jako tesko moze nesto uraditi/ugraditi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja