Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

Trebam jedan savet,

 

Da li je moguce na kle 500 ugraditi neki pokazivac temperature i da li neko ima vec ima iskustva sa tim?

 

Svaki savet i pomoc bi mi dobro dosla.

Uzasno me nervira sto nemam pokazivac temperature i non-stop ga trazim po satu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 900 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Meni alat stoji ispod sedista izmedju akumulatora i zadnjeg tocka pa bacite pogled. Inace nisam maher za mehaniku tako da mi alat u nesrecnom slucaju ne bi mnogo znacio. Iz moje perspektive daleko vise bi mi znacio sprej sa gelom za punjenje probusene gume, tj ceo komplet, medjutim nisam uspeo jos uvek da ih nadjem.

 

Sprej ne radi sa unutrasnjim gumama, nemoj dzaba bacati pare.

 

Kod mene je 2 puta sprej odradio posao. Jednom je bio ekser a drugi put neka zica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 900 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Samo da se prijavim i ja u klub KLE 500. :muzicari:

Stigao je novi clan porodice.

2004 god i motorom sam prezadovoljan.Odmah je dobio nove Anakee 2,Mata u Mladenovcu ga obuo.

 

Ziveli :cirka1:

 

Koliko su te koštale gume? Pošto u mojoj bijednoj državi nema ništa osim Mitasa, moram da zapalim kod Vas!

U planu su mi ContiTrailAttack, samo neznam gdje da ih zbavim??? Bilo bi lijepo da ima negdje blizu granice, da nejurim dublje u Srbiju. Ima te li kakvu preporuku???

 

Imas kod mene u Backoj Palanci Conti gume (vulkanizer Bjelos). Ako ides autoputem stizes u BP za neka 2 - 2.5 sata. Imas i u Novom Sadu (Motobox).

U svakom slucaju javi se kad budes dolazio da se upoznamo i popijemo picence.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Džaba ti alat ispod sjedišta ako nemaš 10-etkicu ključić. da bi skinuo sjedište treba ti desetkica ključić.

 

Jok, moze da se izvuce sa strane bez skidanja sedista, probano vise puta u praksi bas usled nedostatka alata za skidanje sedista radi zamene akumulatora i par sitnica. :takoje: .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1766 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Alat je fabricki smesten iza desne bocne plastike koja se skida kontakt kljucem, bas iz razloga da ne bi bio potreban nikakav alat da se dodje do njega :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Modriča Republika Srpska
  • Motocikl: BMW R1150GS

Džaba ti alat ispod sjedišta ako nemaš 10-etkicu ključić. da bi skinuo sjedište treba ti desetkica ključić.

 

Jok, moze da se izvuce sa strane bez skidanja sedista, probano vise puta u praksi bas usled nedostatka alata za skidanje sedista radi zamene akumulatora i par sitnica. :takoje: .

 

 

Alat je fabricki smesten iza desne bocne plastike koja se skida kontakt kljucem, bas iz razloga da ne bi bio potreban nikakav alat da se dodje do njega :)

Moguće, ja nemam orginalan alat, pa mi ne ide to čupanje bez skidanja sjedišta... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • no colors, 164 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF1000 AfrikaTwin

Kao sto rekoh veliki sam ljubitelj kawasaki 500cc paralel twin masine,,, Vozio sam sve modele en,er5, Gpz 97god koji trenutno i vozim. Voleo bih KLE-a nekako osecam da bi enduro bio moj fax .) ali sada voleo bih od vas paKLEnih da cujem zasto izabrati KLE a kada je u toj ceni i npr XT 660 2005 pa na gore. Gledao na" mobile d " 2300 pa na gore za 2700-3000 kakvi hoces i KLE i XT 660 pa ... Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1200

Divna mašinica, vozio rentirani desetak dana i posle sat vremena osećao se kao da ga vozim oduvek. Vreme ga je dokazalo, a cena mu je više nego ok .... sve pohvale :takoje:

post-18027-0-74494300-1304861764_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Idimidodjimi
  • Motocikl: DR650, KTM SMT

Meni alat stoji ispod sedista izmedju akumulatora i zadnjeg tocka pa bacite pogled. Inace nisam maher za mehaniku tako da mi alat u nesrecnom slucaju ne bi mnogo znacio. Iz moje perspektive daleko vise bi mi znacio sprej sa gelom za punjenje probusene gume, tj ceo komplet, medjutim nisam uspeo jos uvek da ih nadjem.

 

Sprej ne radi sa unutrasnjim gumama, nemoj dzaba bacati pare.

 

Kod mene je 2 puta sprej odradio posao. Jednom je bio ekser a drugi put neka zica.

 

 

Da dopunim svežim iskustvom od juče: 5 puknutih guma u off-u od toga dve ( sa unutrašnjom) napunjene sprejom i izdrzale do danas. Meni se moja izduvala tek večeras, posle 150km po pljusku, sva sreća blizu OMV-a. 8)

Usvakom slučaju preporuka, ali samo kao privremeno rešenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Varadero XL125

Koji sprej za gume uzeti? Koji vam je odradio posao?

Meni se probušila zadnja, i unutrašnja mi se pokidala kod ventila jer sam vozio nekih 50 metara dok nisam primetio :neznam:

Jedva sam našao unutrašnju, i to polovnu, niko u NS-u nema na lageru, tek treba da dobiju.

Tako da će mi sprej postati sastavni deo kofera :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Kao sto rekoh veliki sam ljubitelj kawasaki 500cc paralel twin masine,,, Vozio sam sve modele en,er5, Gpz 97god koji trenutno i vozim. Voleo bih KLE-a nekako osecam da bi enduro bio moj fax .) ali sada voleo bih od vas paKLEnih da cujem zasto izabrati KLE a kada je u toj ceni i npr XT 660 2005 pa na gore. Gledao na" mobile d " 2300 pa na gore za 2700-3000 kakvi hoces i KLE i XT 660 pa ... Hvala unapred.

I ja sam veliki ljubitelj KLE-a, ali sam zamenio za pegaso trail 660 (isti motor kao u XT-u) i moj savet ti je da uzmes XT. Moderniji agregat, bolji kvalitet izrade, lepsa upravljivost, udobnije sediste (ovo sve govorim za pegasa, ali drugar koji je vozio oba kaze da su jako slicni). Neka se kolege KLE-ovci ne ljute, ako budem zbog finansijskih razloga morao da se resim aprilije, stariji KLE ce biti prvi na listi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Pozdrav svima,

 

trebao bi crash barove za KLE, ima li ko ovdje da ih pravi ?

seba011, pogledaj ovaj post:

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/60032-carstvovanje-recju-i-delom-doterivanje-transalp-a/page__view__findpost__p__1016268

 

Svaka preporuka za Bobana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • no colors, 164 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: CRF1000 AfrikaTwin

Kao sto rekoh veliki sam ljubitelj kawasaki 500cc paralel twin masine,,, Vozio sam sve modele en,er5, Gpz 97god koji trenutno i vozim. Voleo bih KLE-a nekako osecam da bi enduro bio moj fax .) ali sada voleo bih od vas paKLEnih da cujem zasto izabrati KLE a kada je u toj ceni i npr XT 660 2005 pa na gore. Gledao na" mobile d " 2300 pa na gore za 2700-3000 kakvi hoces i KLE i XT 660 pa ... Hvala unapred.

I ja sam veliki ljubitelj KLE-a, ali sam zamenio za pegaso trail 660 (isti motor kao u XT-u) i moj savet ti je da uzmes XT. Moderniji agregat, bolji kvalitet izrade, lepsa upravljivost, udobnije sediste (ovo sve govorim za pegasa, ali drugar koji je vozio oba kaze da su jako slicni). Neka se kolege KLE-ovci ne ljute, ako budem zbog finansijskih razloga morao da se resim aprilije, stariji KLE ce biti prvi na listi.

Lepo receno delimo slicno misljenje.) neka se niko ne ljuti. Nadao sam se da ce neko da se javi sa one druge strane misljenja. pozzz

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

Bem ti petak 13.

Odguravam se u rikverc i zakacim levi migavac i puce katadiopter.

Da ne znate gde bi mogao da nadjem,nov ili polovan,nebitno mi je skroz.

Dusa me boli

POMAGAJTE :'(

 

Unapred zahvalan :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Cisto da podijelim informaciju, mozda ce nekom biti korisna. Posto su mi od starosti lulice svjecica ispucale i propustaju iskru na blok, dosao je red da se zamijene.

 

Original Kawa se moze kupiti samo u kompletu sa bobinama i kosta 55e po komadu...

Posto su kod mene bobine skroz uredne, bacio sam se u potragu za aftermarket rjesenjem i nasao da NGK radi OEM kopiju lulice.

 

NGK kod je XB05F i u BiH kostaju 5.5e po komadu :).

post-3840-0-77500800-1305733008_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Cisto da podijelim informaciju, mozda ce nekom biti korisna. Posto su mi od starosti lulice svjecica ispucale i propustaju iskru na blok, dosao je red da se zamijene.

 

Original Kawa se moze kupiti samo u kompletu sa bobinama i kosta 55e po komadu...

Posto su kod mene bobine skroz uredne, bacio sam se u potragu za aftermarket rjesenjem i nasao da NGK radi OEM kopiju lulice.

 

NGK kod je XB05F i kostaju 4e po komadu :).

 

korisna informacija 0takoje.gif

u HR je zamjenska 47 kn http://www.motomike....0/vehicle/21408

, na ovome linku je 6€ http://www.motodelov...p?ord=2&cat=112

 

,btw. bliži nam se Bormio

 

na ovome linku http://www.kle-croat...php?topic=306.0 ili na Facebooku možete pronaći više informacija glede smještaja u Bormiu.

 

za sada, iz Srbije (Čačak) ,za Bormio kreću 3 bikera i imaju osigurano noćenje u ZG, ukoliko ima više zainteresiranih možemo organizirati noćenje u Rijeci ili Zg. (besplatno, naravno)

ujedno, dobrodošli na www.kle-croatia.com

 

vidimo se u Bormiu

1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Ténéré XTZ 750

Zdravo ljudi

 

Trenutno sam u tranziciji prikupljanja novaca za moj KLE 500.

Danas i juce sam na poslu prevrteo celu temu , onako sa uzivanjem i shvatio da cu biti presrecan ovim motorom!

 

Treba mi jedan savet samo a to je da li se isplati kupovati KLE 500 ali matori neki?

Tipa `91`92`93... Za njih cu uskoro imati para? Plasim se samo da nisu prestari odnosno da ne krene da mi riknjava deo za delom pu,pu,pu :D

 

E pa hvala, nadam se da cu do sredine leta osedlati jednog!

 

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: fazer 600

Ima li neko KLEovac koji bi mi pozajmio desnu plastiku na par dana da odnesem Brrki u Mladenovac da mi napravi repliku, ili ako ima neko iz Mladenovca, pa da ostavi Brrki na dva dana da je "iskopira".

Ne mogu da verujem da već nekoliko meseci nigde ne mogu da nađem polovnu. Na E-BAYu imaju sve od igle do lokomotive, sem desne plastike za KLE500(ona ispod sedista, sa bravicom).

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Za filipkida:

Ako si u situaciji da kupuješ stariji motor moraš biti spreman na to da će biti nekih

kvarova ili dotrajalih dijelova, što je normalno, a to može biti i neprijatno i skupo.

U tom slučaju lijepo bi bilo da motor možeš da uzmeš od nekoga ko mu je vlasnik duže vrijeme

i da je pri tom dovoljno korektan da te uputi na stanje motora i na stvari na koje treba obratiti pažnju. Ima KLE-a koji su prešli jako mnogo km ali ne treba se zavaravati da je to bilo bez ulaganja i zamjene dijelova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Ténéré XTZ 750

Ma uzecu neki `93`94 ne mogu vise da cekam! :rat3:

Ako je odrzvan bicu zadovoljan!

 

Po kupovini bih ga odvezao kod majstora na neku dijagnozu i ispitivanja i neko menjanje delova po potrebi. :tras2:

Jel imate da mi preporucite mehanicara u BG-u ili okolini? Gde ih odrzavate?

 

Znam da se dobri majstori cuvaju za sebe al ne budite stipse :P:lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Takodje potreban majstor za KLEa. Motor mi je vec skoro 2 meseca u poluispravnom stanju, a zadnje 2 nedelje u potpunom(problem sa paljenjem). Majstor kod koga sam ga do sada odrzavao je ok, ali je uvek imao previse posla sto je rezultovalo nepotpunom posvecivanju problemu motora. Trebao je da nabavi deo za paljenje i da mi se javi jos pre mesec dana, a kad sam ja pokusao da pozovem njega prosle nedelje prvo mi je rekao da ga zovem danas, a danas mi se ne javlja ili iskljucuje mob. U medjuvremenu motor me je ostavio na putu 3 puta, od cega jednom u gradu na putu za vencanje prijatelja i dva puta na otvorenom putu. Pa ako imate nekog dobrog majstor koji mi pritom nece odrati kozu sa ledja. Moze i na pp. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja