Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-09 2018, Yamaha MT-07

mislim uslovno receno se promeni visina..pomeranjem prstena odpustas ili dotezes zadnji amortizer i samim tim on postaje cvrsci ili meksi.. kad je meksi onda kad sednes sa nekim na motor on legne malo pozadi, a kad je tvrdji pruza veci otpor i onda se visina repa ne pomeri toliko nanize kad sednes sa nekim na motor...tako da da, u neku ruku se menja u neku ruku ne.. :P ono sto kolege hoce da kazu jeste da pomeranjem istog nece se sam rep podici od svoje nulte pozicije. da bi to ucinio za to su ti potrebni dogbones-ovi..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova

mislim uslovno receno se promeni visina..pomeranjem prstena odpustas ili dotezes zadnji amortizer i samim tim on postaje cvrsci ili meksi.. kad je meksi onda kad sednes sa nekim na motor on legne malo pozadi, a kad je tvrdji pruza veci otpor i onda se visina repa ne pomeri toliko nanize kad sednes sa nekim na motor...tako da da, u neku ruku se menja u neku ruku ne.. :P ono sto kolege hoce da kazu jeste da pomeranjem istog nece se sam rep podici od svoje nulte pozicije. da bi to ucinio za to su ti potrebni dogbones-ovi..

 

Okretanjem prstena reguliras tkz. preload ili prednamjestanje opruge, (ako ima ovdje neki masinac moze to strucnije objasniti) ali tvrdoca opruge zakretanjem prstena se ne mijenja, ona ostaje uvijek ista. Zelis li, ili moras li, imati tvrdju oprugu preostaju ti 2 stvari: ili nabaviti tvrdju ili skratiti postojecu. (kracenje opruge ne ide "od oka" vec se moraju postivati odredjeni parametri) Tvrdocu straznjeg amortizera (sabijanje i povrat), na zalost, na amortizeru KLEa ne mozes mijenjati. Sa prednjim amortizerom se vec nesto da napraviti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Beograd,Srbija
  • Motocikl: Liberty 125&KLE 500

'Ajde mala pauza u radu :zvizduk: mozda nekoga od vas zanima nesto vezano za :moto3:

http://www.facebook.com/pages/Kawasaki-KLE-International-meeting-2011-Bormio-Italy/175938602426039?v=wall

 

Ako se pomirim sa evricima bicu zainteresovan,zasada smo jos u svadji >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: fazer 600

Koliko ima nas KLEoavca kojima fali desna plastika koja ide ispod sedišta?

Bilo je ranije priče o tome i video sam da nas je prilično.

Ima li zainteresovanih da zajedno damo nekom plastičaru da nam to odradi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Blizu granice!
  • Motocikl: KLE 500
Okretanjem prstena reguliras tkz. preload ili prednamjestanje opruge, (ako ima ovdje neki masinac moze to strucnije objasniti) ali tvrdoca opruge zakretanjem prstena se ne mijenja, ona ostaje uvijek ista. Zelis li, ili moras li, imati tvrdju oprugu preostaju ti 2 stvari: ili nabaviti tvrdju ili skratiti postojecu. (kracenje opruge ne ide "od oka" vec se moraju postivati odredjeni parametri) Tvrdocu straznjeg amortizera (sabijanje i povrat), na zalost, na amortizeru KLEa ne mozes mijenjati. Sa prednjim amortizerom se vec nesto da napraviti.

 

 

A čemu u stvari služi podešavanje zadnjeg amortizera u rasponu od I do V ako ne za regulisanje tvrdoće?

Ako sam dobro razumeo II podeok odgovara vozaču tj. teretu od 72 kg, zar nije logično da prebacivanjem na III podeok dolazi do regulisanja tvrdoće amortizera tj da sada teret na motoru može biti da 108kg, ili sam ja pogrešno ukapirao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2056 postova

Okretanjem prstena reguliras tkz. preload ili prednamjestanje opruge, (ako ima ovdje neki masinac moze to strucnije objasniti) ali tvrdoca opruge zakretanjem prstena se ne mijenja, ona ostaje uvijek ista. Zelis li, ili moras li, imati tvrdju oprugu preostaju ti 2 stvari: ili nabaviti tvrdju ili skratiti postojecu. (kracenje opruge ne ide "od oka" vec se moraju postivati odredjeni parametri) Tvrdocu straznjeg amortizera (sabijanje i povrat), na zalost, na amortizeru KLEa ne mozes mijenjati. Sa prednjim amortizerom se vec nesto da napraviti.

 

Ako je lakše shvatiti, opruga je u celoj priči konstanta. Zakretanjem prstena menja se početni način delovanja na istu.

Uh, ko razume shvatiće... :lud:

 

Za bolje razumevanje evo fotografija:

 

KLE500-zadnjiamortizer.jpg

 

KLE500-dogbones.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-09 2018, Yamaha MT-07

samo da se javim da sam uspeo da pomerim zadnji amortizer, nisam imao kljuc te su mi momci kod Milosa (MASS Company) ucinili to...veoma je jednostavno... :D i brzo... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova

A čemu u stvari služi podešavanje zadnjeg amortizera u rasponu od I do V ako ne za regulisanje tvrdoće?

Ako sam dobro razumeo II podeok odgovara vozaču tj. teretu od 72 kg, zar nije logično da prebacivanjem na III podeok dolazi do regulisanja tvrdoće amortizera tj da sada teret na motoru može biti da 108kg, ili sam ja pogrešno ukapirao?

 

Evo Libero je pokusao objasniti. Tvrdoca opruge se oznacava u kg/mm. Ako me sjecanje ne vara tvrdoca straznje opruge na KLEu je cca 7 kg, a to znaci da se za svakih dodatnih 7 kg opterecenja na nju, ona sabija za 1 mm. Za pravilno namjesten ovjes, a on je jedan od najvaznijih za upravljanjem motociklom, moras imati pravilno nastelano staticno opterecenje (opterecenje praznog motora), nazovimo ga "FREE SAG" i opterecenje sa vozacem (suvozacem i prtljagom), nazovimo to "RIDER SAG" Za straznju oprugu RIDER SAG iznosi cca 25-30 odsto od hoda straznjeg amortizera a FREE SAG cca 15-25 odsto od RIDER SAGa. U praksi to znaci da kada ti sjedis na motoru on bi se trebao spustiti cca 60 mm a kada ti sidjes sa motora on bi trebao biti spusten cca 15 mm. A to namjestas PRELOADOM tj, zakretanjem onog prstena. E sad, ako ta 2 podatka, tj FREE SAG i RIDER SAG ne uspijevas uskladiti treba ti meksa ili tvrdja opruga. Za prednju oprugu RIDER SAG je takodjer cca 25-30 odsto od hoda amortizera, a FREE SAG je 60-70 odsto od RIDER SAGa. (NA KLEu je hod straznje opruge 200 mm a prednje 220 mm)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 634 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100

samo da se javim da sam uspeo da pomerim zadnji amortizer, nisam imao kljuc te su mi momci kod Milosa (MASS Company) ucinili to...veoma je jednostavno... :D i brzo... :)

Rezultat ? Mislim posle ove debate, šta se dobija tim postupkom? :stabre:

 

Gde je taj Milos (MASS Company) ? :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-09 2018, Yamaha MT-07

rezultat cu ti tacan reci za koji dan.. s'obzirom da mi je trenutno sediste kod bobana, radi ga pa mi je malo problem da ga provozam bas.. :PP mislim na MIlos koji vozi trke kod nas ( vozi GSX-R) i on drzi MASS Company i ima svoju radionicu i sve zivo jos..inace je i zastupnik za yoshimuru a ima cak i delova za automobile.. Nalaze se u Mirijevu, Jovanke Radakovic 25..

 

evo ti link http://www.mass.rs/

 

nadam se da admini ovo ne shvataju kao reklamu... :)

 

da dodam jos samo, Aca je majstor kod njega sa kojim sam ja imao kontakt i momak je krajnje ok, sv hoce da ti uradi da ti pomogne..ugosti te..nema fazon da kad dodjes kod njega da te ne primecuje kao kod nekih majstora a pritom momak zna znanje ( on ide sa Milosem po trkama i servisira i njegov motor) ima tu jos majstora, ne znam kakvi su al cini mi se da su ok.. ;)

Promenio član miki89

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2056 postova

Sa ekipom sam često van asfalta. Mokri, kaljavi i zadovoljni... :moto3:

Klizaju noge kad se ne nadaš. Od Ace Viteza sam u zameni dobio ove footpegs-e.

Evo ih namontirani na KLE.

 

1.jpg

 

2.jpg

 

'Fala Aco, dođem... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Nis - DURLAN SITY

Treba mi popmoc.Pre neki dan sam sipao novi antifriz u motor.Sve je bilo ok ali sam primetio veliku baru ispopd motocikla posle par dana.NJuskao sam neko vrem ei primeio da je antifriz iscureo kroz jednu rupu koja se nalazi na desnom cilindru izmedju rebara cilindra.Oba cilindra poseduju istu rupu ali je antifriz curio samo iz desne .takodje sam primeio da je antifriz izbio i dosta rdje kroz istu rupu i jednostavno mi nije jasno sta se tu desava....Zasta uopste sluze te rupe i zasto je tu iscurila citava bara antifriza????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Choda boy rules!!!, 277 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000

Te rupe samo sluze da odvedu vodu koja se skupi u udubljenju gde su svecice. Verovatno ti curi negde iznad cilindra pa se sliva na svecice pa kroz rupe. Pogledaj malo bolje i malo vislje. Javi sta je bilo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Blok 33
  • Motocikl: PIaggio NRG

Poz svima, evo i ja da napisem svoj prvi post.

 

 

Potrebna mi je ona teflonska zastita sto stiti lanac i zadnji lancanik.

 

Pa ukoliko neko ima neki kle za kobasice sigurno ima ovaj deo, jer njega je moguce polomiti samo cudnim spletom okolnosti.

 

3901428138458080_2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Choda boy rules!!!, 277 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000

Kada smo vec kod trazenja delova treba mi sajla kilometar sata i štitnici za ruke..... pa ako neko ima ili zna nekoga ko ima kupusaru..... hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-09 2018, Yamaha MT-07

Gale otidji do Bobana sajle..kod njega mozes da izradis sta hoces i kakvu kod hoces i koje od duzine hoces i sa bilo kojim zavrsetcima.... a pritom sam cuo da je jako jeftino, tipa da sajlu mozes da odradis za 500 kinti gore, dole...ne drzi me za rec..proveri...:D a za stitnike ne znam stvarno..:D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Choda boy rules!!!, 277 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000

Hvala

Gale otidji do Bobana sajle..kod njega mozes da izradis sta hoces i kakvu kod hoces i koje od duzine hoces i sa bilo kojim zavrsetcima.... a pritom sam cuo da je jako jeftino, tipa da sajlu mozes da odradis za 500 kinti gore, dole...ne drzi me za rec..proveri...:D a za stitnike ne znam stvarno..:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Nis - DURLAN SITY

Gale hvala na pomoći , bio si u pravu problem je bio malo vishe ....Jedno crevo mi nije imalo šelnu pa je tu curio antifriz koji je isao pravo u leziste svećice a odatle curio kroz onu rupu koja i sluzi da odvod....Rešio sam problem i još jedanput VALIKO HVALA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

Koliko ima nas KLEoavca kojima fali desna plastika koja ide ispod sedišta?

Bilo je ranije priče o tome i video sam da nas je prilično.

Ima li zainteresovanih da zajedno damo nekom plastičaru da nam to odradi.

 

Brrka u Mladenovcu može ovo da odradi, a ja se (s oproštenjem :takoje: ) nudim da dam na uslugu radi modeliranja istu, te da mi se vrati po završetku posla :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Beograd,Srbija
  • Motocikl: Liberty 125&KLE 500

Doslo je vreme za zamenu ulja u prednjoj viljusci,potreban mi je savet: Koje ulje preporucujete (iz iskustva) i koju kolicinu po stapu? Naravno,zanima me i na koliko posle "napumpati" (optimalna sredina)? Hvala! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 958 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Ja sam stavio motul 10w medium! ide oko 950 grama oba štapa(skoro litra),a pumpao nisam ništa! To nije obavezno,to ti je po potrebi,i zamjeni semeringe,da ne bi propišali! nisu skupi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Beograd,Srbija
  • Motocikl: Liberty 125&KLE 500

Hvala Zmaje!!!Semeringe sam vec pazario(kao i gomilu novih delova-od babe pravim devojku :)

Nego da podelim sa vama korisnu informaciju,naime,pre nedelju dana sam se snabdeo delovima sa ebay-a preko naseg clana foruma( nick mu je bas takav - ebay) i odlicno prosao. Na Ebay.de ima gomila delova za KLE-a, sto polovnih ,sto novih, po principu bidovanja(licitiranja) a i fiksnih cena.Tamo sam naleteo i na obe bocne plastike(one ispod sedista) neostecene po fiksnoj ceni od 15,5 evra-obe(plus transport,ne secam se iznosa,nesto oko 6-7 evra). :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: fazer 600

Koliko ima nas KLEoavca kojima fali desna plastika koja ide ispod sedišta?

Bilo je ranije priče o tome i video sam da nas je prilično.

Ima li zainteresovanih da zajedno damo nekom plastičaru da nam to odradi.

 

Brrka u Mladenovcu može ovo da odradi, a ja se (s oproštenjem :takoje: ) nudim da dam na uslugu radi modeliranja istu, te da mi se vrati po završetku posla :aha:

 

Hvala ti puno, imam te u vidu za izradu cim se organizujem. Cekam jos par dana, nasao sam na forumu tel. od nekog lika koji kao ima sve plastike, mada me nešto zavlači, ne verujem da ima i ovu... Tako da te imam u planu za model :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja