Jump to content

Moto Zajednica

Vožnja motora po kiši

Recommended Posts

• ≫ ⚄ ♕ ♣ ≪ ________ ‡‡ мистерија ‡‡, 2243 postova

Ja danas dođoh po kišetini...

A radosti! 

Motor kao munja, a i ja na njemu! Ubi kiša, mogu misliti kako misle ovi iz kola - vidi jadnog uhvati ga kiša, a meni kez ispod kacige! 

Kao manijak!

Odelo super, nije ni vruće, mogao sam i se bolje obući ispod. Nigde prokislo, samo se podigla nogavica i ušlo u cokule, a bio obmotao samolepljivu foliju, raspala se.

Trebao sam trakom lepljivom pojačati.

Nigde motor ni mrdnuo ni štucnuo. Niko nije preprečio, samo jedan krenuo a video me... Rekao sam da se neću nervirati. Obišao ga iako je dodavao gas - ne da... C.c.c....

Uglavnom, novi fan kiše.

Rain man - it's a man's world...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Ne silazi, 6281 postova
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Ne verujem ti ;)

Pogledao sam po netu, na jednu (ili jedinu) tvoju sliku slomljenog kardana naci cu ti 15 slika pokidanih lanaca, lancanika, otkinutih prstiju i slicnih stvari koje mogu da se dese sa lancem. "broken motorcycle chain" u google i nagledaj se.

Ali da ne offujem.

Lalajko....

Ima MNOGO slika izlomljenih kardana. Nema stvarno smisla da sad počnemo tu temu ovde... Budi malo realan i iskren, majku mu. Nije taj kardan toliko besmrtan koliko ti misliš. Da jeste, svi bi se motori pravili sa kardanom. Honda je ugrađivala kardan svojevremeno na enduro motore, pa su skontali da ne valja. Bavarcima tek treba to da dođe do mozga. OK, tačno je, kardan zahteva neuporedivo manje održavanja, pogovoto ako pada kiša. Ali kad crkne, možeš samo sesti i plakati i ništa više...

• Drug član, 1131 postova
  • Motocikl: Suzuki SV650N

Poslednjih mnogo godina imam tu "sreću" da sam svake godine na dužem putovanju imao pljuskove pa sam oprobao više varijanti "protiv kišnih" opcija...

Najpre sam nekoliko puta pošteno pokisao u full opremi ali bez kišnog odela i tada sam shvatio da kvalitet opreme koju nosim podnosi samo laganiju kišu a po pljuskovima je jakna svaki put pustila kod cibzara pa se voda slivala skrooooooz dole.

Onda sam kupio neko moto - no name - kišno odelo dvodelno...plavo za dečake. I bilo je super par puta dok cibzar na gornjem delu nije popustio i samo se razdvojio. Jedina opcija je bila zamena cibzara ali je na kraju završio u kanti. Inače, do tog momenta nije propustilo ni kap mada sam tada po kiši vozio samo po par sati.

Zatim sam kupio dvodelno kišno iz uradi sam, ono žuto. Već na Romaniji oko 11h nas je uhvatila kiša i već pri prvom oblačenju je puklo kada sam sedao na motor. Ipak, ostao sam suv iako smo konstantno vozili i kisnuli do 22h. Poslednjeg dana pri povratku za NS nas je pljusak probudio i narednih 8 sati nas je kiša pratila do kuće, a iako se kišno odelo sve više cepalo nekako sam ostao suv. Kada sam stigao kući, kišno sam bukvalno svukao sa sebe i bacio ga u kantu. Tada sam već nosio IXS pantalone koje do danas čak ni po kiši, bez kišnog, nisu popustile.

Zatim sam ponovo kupio isto to žuto odelo ali dva broja veće računajući da onda neće pući tako lako ali je završilo na skoro identičan način.

Onda sam kupio dvodelno kišno ali od mnogo kvalitetnijeg materijala, malo rastegljivo i nosim ga poslednje dve godine. Od Novog Sada pa do Firence, cela dva dana sam kisnuo i nije propustilo ni kap vode nigde. Odlično se pokazalo, ali mi smeta kapuljača u kragni jer imam osećaj da mi stalno "kači" kacigu i uvek se bojim da negde prođe voda pri jačoj kiši. Ipak, bezveze sam se bojao jer tu do sada nije propustilo vodu.

Prošle godine sam od Dubrovnika do Novog Sada, dva dana, vozio po najgoroj kiši ikada jer je konstantno pljuštalo. Opet, sa ovim kišnim sam ostao potpuno suv...do jednog momenta.

Negde iza Čačka sam se mimoilazio sa kamionom koji je podigao vodu i okupao me kao niko nikada do tada. Prvo sam pomislio da ću se udaviti koliko je vode sasuo na mene, onda sam počeo da mašem nogama i rukama da isplivam iz sve te vode a onda sam stao pored puta da istresem vodu bukvalno i iz gaća :lol3:

Šala mala naravno....ali kišno zaista jeste propustilo, pa zatim i jakna, a i leva moto patika se napunila vodom. Pošto sam se pravio pametan pa nisam poneo čizme već duboke moto patike, onda sam osetio kako mi prsti plivaju u levoj. Jakna je počela da pušta na cibzaru naravno...

Stao sam na prvoj pumpi, kompletno se presvukao u suvu odeću, osušio stvari na sušaču u toaletu pumpe i nastavio put i do kuće ostao suv.

Sve u svemu, ovo poslednje kišno koje sam uzeo nije moto varijanta ali se odlično pokazalo. Materijal je neki rastegljivi najlon sa postavom, lufterima i vodonepropusnim džepovima. Koštalo me je oko 14 eura. Čizme do sada nisu propustile vodu nikada pa mi navlake nisu ni trebale. Moto patike s druge strane nisu najsrećnije rešenje za kišu mada do onog kamiona ni one nisu popustile. Rukavice nisu do sada nikad propustile vodu mada kad je baš pljusak uvek stavim i one najlonske rukavice što se na pumpama mogu uzeti.

Najbitnije je ostati suv, a manje je bitno koliko kišno odelo košta i kako se zove...

P.S. drugar koji je samnom prošao ta dva dana pljuskova od Dubrovnika do Beograda je vozio bez kišnog odela i nijedna kap vode mu nije zasmetala i ostao je skroz suv. Ipak, jaknu i pantalone je platio skoro 1400 eura pa za te pare verujem da ga je neko ili nešto celim putem mazilo, masiralo ga i pevušilo mu njemu omiljene pesme.

• Drug član, 1056 postova

uhvatilo me u madjarskoj na autoputu 200 km od novog totalni potop,autoomobili nemogu brze od 75 po autoputu,ja kupio sebi i zeni odelo,neznam firmu -potpuno suvi ,navlake za noge nisu imali noge skroz mokre,bez navlaka  neide.Odelo iz metroa mi posle 5*6 sati jaake kise probilo na ramenima,nisam vozio nego nesto radio na kisi.Mislim da je najbolje mornaricko jna gumirano odelo ,na palubi kisa i voda koja leti sa mora nemoze nikako da probije

• Svrati ponekad, 416 postova
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 , Beverly 250 ie

Ja ovih dana kupujem dvodelno. Helvik u moto landu 6500 din ili RST u motomaniji 8500, dvoumim se.

• Svrati ponekad, 231 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 K5, Yamaha TDR

Pa da li je bolje dvodelno ili jednodelni kombinezon? Inace, juce palo 17 l kise, pa stalo, sinoc ponovo pocela i do sada palo 18 l i dalje pada..

• Svrati ponekad, 416 postova
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 , Beverly 250 ie

Ja ovih dana kupujem dvodelno. Helvik u moto landu 6500 din ili RST u motomaniji 8500, dvoumim se.

Jednodelno sam imao i to kvalitetno ali mi se pocepalo. Uzasno je komplikovano za oblacenje i svlacenje tako da cu sad da uzmem dvodelno , jedno od ova dva.

• Doživotno lud i zbunjen !, 201 postova
  • Motocikl: Vel.ki baš !

:BMW2: Citiram člana Djenerala: P.S. drugar koji je samnom prošao ta dva dana pljuskova od Dubrovnika do Beograda je vozio bez kišnog odela i nijedna kap vode mu nije zasmetala i ostao je skroz suv. Ipak, jaknu i pantalone je platio skoro 1400 eura pa za te pare verujem da ga je neko ili nešto celim putem mazilo, masiralo ga i pevušilo mu njemu omiljene pesme.

Ja se sad za Voskres vraćao iz okoline manastira Bogovadja(plac prijatelja)znači roštilj i ostalo i krenuo u predvečerje tog dana oko pola 6 po najvećem pljusku.Naravno,bez kapi alkohola pun roštilja,sokova i lepog druženja.Kiša je padala što kaže prethodnik jedno 15-20l po metru ali sva sreća bez vetra.Pošto sam bio u moto-patikama Dainese setio sam se i navukao na svaku cipelu po kesu iz MAXI diskonta,cele nepocepane)vezao ih tačno iza zgloba nazad a pantalone(kao za kišu ali sa postavom)ustvari više za skijaše,dole na kraju nogavica sam bandažirao za solotejp širokom trakom,tako da sam totalno zatvorio mogući dotok vode odozdo.Za gore nisam ima nikakav problem jer sam znao da ću po kiši da se vraćam jer sam i hteo da isprobam svoju opremu i opravdanos para koje sam dao za istu(sad znamVREDE svaki EVRO) i obukao troslojnu AlpineStar Velparaiso(vrh jakna)kaciga mi ima pinlok i krenuo.Plac moja kuća tačno 85km.Ibarskom pa pored sajma do Zemuna.Čim sam izašao na Ibarsku imao sam sve vreme potop a ja vozim ko da je suvo(gume Michelin Pilot 3 nove).Poenta,što kaže član Djeneral kad se ima dobra moto oprema nikakva kiša ne smeta  .Možda sam malo glupo izgledao sa tim kesama ali važno je bilo da su uradile posao i noge mi ostale potpuno suve.Sa dobrom garderobom nema problema a svaki eksperiment vodi uvek ka tome da se posle cedimo od potopa.

Da zaključim:Nisu problem vremenski uslovi nego kako smo mi opremljeni za takve uslove.Sa dobrom opremom svi problemi prestaju da budu problemi +  naravno i odgovarajuća vožnja za takve uslove. :BMW2: 

• I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3388 postova
  • Motocikl: TDM 4tx

A sta raditi sa vizirom, imam pinlock, al nemam brisac na rukavici, neko je pomenuo voskiranje, al to trazi vreme, jel ima neki sprej koji se nanese pa se voda ne zadrzava?? Kako vi sa ovim problemom??

• ≫ ⚄ ♕ ♣ ≪ ________ ‡‡ мистерија ‡‡, 2243 postova

Nemam pinlok na kacige, i nije uopšte skupa bila, MTR, ali ne magli uopšte. Za brisanje vizira može da se napravi kao znojnica od j.kože i sl. materijala pa na dva ili jedan prst ili oko zgloba. I po najjačem pljusku tek se povremeno obriše, na svakih 5-10 km, više po gradu a na otvorenom i ne mora. Bez sredstava za teranje kiše.

• I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3388 postova
  • Motocikl: TDM 4tx

Pa pri vecim brzinama vazduh tera vodu sa vizira, problem je kad se vozi sporije ili u koloni..

• Zainteresovan, 880 postova
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Dakle, samo po gasu po kiši. Još nisam vozio po kiši, pa skupljam iskustva. Nego, niko ništa o navlakama za čizme?

• Zainteresovan, 891 postova
  • Motocikl: suzuki burgman 400 an,honda deauville

Negde u oktobru od LJiga do Cacka padala sitna kisica,nije za oblacenje kisnog odela,ali malo pre toga bio pljusak pa je put totalno mokar sa baricama.Naravno prednji tocak baca vodu pravo na probiker moto patike(koje su letos posle pljuska u Prijepolju bile natopljene vodom).Posto sam taj dan isao do Kraljeva a nisam imao rezervnu obucu,na prvoj pumpi obuvam navlake.Kap  jedna nije prosla,tako da postaju standardna oprema na motoru i u potpunosti opravdavaju cenu od 1200 din

Deluju poprilicno tanke kao da ce na dodir da se pocepaju,ali su nekako siroke tako da se uopste ne zatezu oko noge.Djon jeste od neke gume pa se ne klizaju,ima ih na kupujem-prodajem

Kako se bira broj? Da li ako nosim 44 taj broj i kupujem, s obzirom da mora ići preko tolike čizme?

Pogledaj PP

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja