Jump to content

Moto Zajednica

Vožnja motora po kiši

Recommended Posts

• drumski ratnik, 134 postova
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Al' si se iznervirao na onog u mercedesu :D :D :D

Veruj mi - ovo što sam boldovao je ključno... Dovoljno jaka kiša, pristojna brzina i dovoljno vremena - recept za mokre gaće, šta god obukao na sebe :D :D :D Inače imam i namensko (skupo plaćeno) SIDI kišno moto odelo slično ovom BMW odelu koje je uredno izdržavalo po par sati kiše sa prekidima (DELUJE da bi izdržalo i u ovoj situaciji u kojoj su mi policijske kišne pantalone propustile - ali tu ima drugi problem, a to je što to odelo ne diše...). U principu, ja sada znam koji su limiti opreme koju imam, tako da se u skaldu sa tim i ponašam...

Ne volem te bezobzirne kejdžere...  :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• lone wolf, 499 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600 F3

Uvek sam nekako bio ubedjen da je bolji kombinezon, da ne bi uteravalo vodu izmedju jakne i pantalona, sad me vasi komentari ubedise da ipak potrazim dvodelno :D

OVO: http://www.mmoc.rs/shop/kisna-odela/desert-goretex-odelo/  :sampion:

Kupio sam to vojno kišno odelo nakon što mi je "standardno" motociklističko propustilo dva puta, pa sam izgledao kao da sam se upišao.  >:(

Apsolutno nepropustivo za vodu i vetar. Samo ga navučem preko opreme. Sve pohvale.  :takoje:

Donmarkoni, ovo mi izgleda bas dobro. Koliko mesta zauzima kada se spakuje, koliko je tesko?

Koliko je izdrzljivo? Koristicu ga cesto van puta, cesto se ustaje sa sedista, zakaci po koja grana... Moze li preziveti?

Ove obicne HTZ kabanice znam da mi ne bi izdrzale ni pola voznje :D Znate onu narodnu, nisam bogat da kupujem jeftine stvari. Ukoliko cu kupovati novu kabanicu posle svake voznje, pa makar ona kostala i 10e, nadavacu se para.

Nisu jednodelna losa, samo treba kupiti kvalitetno odelo. Obzirom na ovo sto si napisao na kraju, onda 100e nije puno (relativno) za BMW kisno odelo, koje je najbolje koje sam ikad video. Naravno, jednodelno je, drecavo zuto, ima ogromnih brojeva za debele evropljane, ima tusta i tma dzepova i gedzeta, prilicno malo kad se zapakuje. Kao i sve ostalo sto prodaju, jednostavno VRH.

Što se tiče jednodelnih kišnih odela ljudi najviše prave dva zajeba,pošto se obično u žurbi oblači da ne obrate pažnju prilikom oblačenja:

Naime bar na ovom mom heldovom koji njakam desetak godina(još nije ispucalo niti propušta) kada se zatvori zip prvo treba da se sa jedne strane  prebaci vodonepropusno deo pa se sa druge to sve presavije sa drugim vodonepropustnim delom koji ima čičak tako da voda koja i uđe tu se lepo kanališe ka dole tj. vani. a ne unutra ako se ne odradi ovo kako treba.

A drugi zajeb koji se dešava je taj kada se sedne na motor jeste da se ne obrati pažnja da li se od kišnog,kako da kažem stvorio "levak" pri dnu stomaka(međunožja) tako da je džabe ako se gore navedeno uradilo valjano.Zato treba da se uzme kombinezon odgovarajuće veličine(da nije prevelik) i da kada sednete na motor obratite pažnju da li se svorio koji "levak" ako jeste povučete malo gore odelo i slično.

• drumski ratnik, 134 postova
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

...

A drugi zajeb koji se dešava je taj kada se sedne na motor jeste da se ne obrati pažnja da li se od kišnog,kako da kažem stvorio "levak" pri dnu stomaka(međunožja) tako da je džabe ako se gore navedeno uradilo valjano.Zato treba da se uzme kombinezon odgovarajuće veličine(da nije prevelik) i da kada sednete na motor obratite pažnju da li se svorio koji "levak" ako jeste povučete malo gore odelo i slično.

Takozvano akumulaciono jezerce?  ;)  Nisam uspeo da se izborim sa time na starom kišnom odelu, te sam kupio ovo vojno.

• Zainteresovan, 793 postova
  • Motocikl: Kawasaki z1000sx

Neko pomenu kako na rt-u moze da se zapali cigara po kisi...Ne bih se bas slozio, letos na alpima su mi bila jajca mokra, i pored bmw-a, goretex pantalona i jednodelnog held kisnog odela..

• Vinyl rider, 655 postova
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Dok nisam savladao gradivo, imao sam duboke patike platno-skaj(više liči na plastiku) , propuštale i tačno se octravale po platnu. Platno sam utrljavao sa voskom i zagrevao sa fenom da bi se otopio i upilo platno, sad drže mnoooogo bolje.

• lone wolf, 499 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600 F3

...

Takozvano akumulaciono jezerce?  ;)  Nisam uspeo da se izborim sa time na starom kišnom odelu, te sam kupio ovo vojno.

Bilo bi akumulaciono jezerce da voda ne otiče u pravcu 00.  :lol:

• Zainteresovan, 594 postova
  • Motocikl: suzuki gsx 650f

Najduze po kisi sto sam vozio je bilo pre dve ili tri godine(neko ce se vec setiti tacno) kad smo se vracali s Kosova,znaci od jedne do druge Mitrovice kao da je neko nacrtao oblak iznad nas jebote non-stop bez prestanka.Imali smo svi ona jednodelna iz louisa i niko nije bio mokar ni kapi,jedino sto smo bili upareni dok nije zahladilo,a posle nam je dobro doslo kao grejanje.Mene najvise smaraju one navlake za rukavice,jer si kao pingvin pa ti se malo gubi osecaj u prstima.Kisu ne volim,i najvise mrzim da krecem po njoj,a kad nas negde sustigne,potpuno sam ravnodusan stanes obuces odelo i nastavis,samo da ne bude kad se probudim i pogledam napolje da pada,makar gubio vreme na stajanje nek padne za sat kad krenem samo da ne krecem odmah po njoj.U voznji oprez i pojacana paznja(ako je inace sto posto sad mora na 120).Paziti se belih linija kao najstrasnije more,obracati paznju na bare,jer kad se popuni ne znas da li je barica ili krater i to moze da bude zajebano.Drugar i ja i po kisi drzimo solidan tempo,ali treba biti jako oprezan.Drugar je najsrecniji(vozi dominatora),kad osisamo vozace bmw-a(i to celu grupu) jer oni imaju te modove za kisu.Ajao kud napisa ovo,sad ce cika lale tri strane o tome :P .

• Zainteresovan, 978 postova
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A / Suzuki GSF 1200 bandit / Ducati ST4s

Garantujem da ni jedna jedina kap ne prolazi. 1500.- dindži u Uradi Sam. Pre toga dao 6000.- rsd za kišno odelo firmirano i naravno da je probilo.O vidljivosti da ne spominjem

post-27009-0-85431200-1461945375.jpg

• Podržavam 6

• ≫ ⚄ ♕ ♣ ≪ ________ ‡‡ мистерија ‡‡, 2243 postova

Kupio odelce, 1240 din (20KM) rukavice imam zimske i vidim na oba kažiprsta brisači vizira jelenska koža. Imam radne cipele HTZ, fluo prsluk, uzeo sam i samolepljivi najlon i vreće za smeće za prtljag... 

Padaj kišo sutra.  :)

post-33066-0-17482300-1462024490.jpg post-33066-0-48633800-1462024498.jpg

• Zainteresovan, 891 postova
  • Motocikl: suzuki burgman 400 an,honda deauville

Kupio odelce, 1240 din (20KM) rukavice imam zimske i vidim na oba kažiprsta brisači vizira jelenska koža. Imam radne cipele HTZ, fluo prsluk, uzeo sam i samolepljivi najlon i vreće za smeće za prtljag... 

Padaj kišo sutra.  :)

attachicon.gifodelce.jpg attachicon.gifrukavice.jpg

Imam isto takvo,testirao prosle godine od Jabuke (granica CG)do ''Kurte'' na Tari.Ne propusta ni kap vode,ali potparava pa ces biti znojav.Opet bolje znojav nego pokisao.

• Zainteresovan, 971 postova
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Pre da ih resava kardan, ali dobro :)

Послато са Nexus 7 уз помоћ Тапатока

Pro-Oiler nudi komplet za zamenu kardana lancem  :staa2:

• Ne silazi, 6281 postova
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Pre da ih resava kardan, ali dobro :)

Aha. I kad ti se desi ovo, onda sedi i plači...

2uiiy2w.jpg

Bolje lanac i Scottoiler, veruj mi ;)

• Podržavam 1

• Teoreticar ..., 11707 postova
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ne verujem ti ;)

Pogledao sam po netu, na jednu (ili jedinu) tvoju sliku slomljenog kardana naci cu ti 15 slika pokidanih lanaca, lancanika, otkinutih prstiju i slicnih stvari koje mogu da se dese sa lancem. "broken motorcycle chain" u google i nagledaj se.

Ali da ne offujem.

• Zainteresovan, 880 postova
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Kako se biraju one navlake za čizme, u smislu veličine? Vidim da neke imaju neki đon ispod. Da li imaju neki broj ili?

• Svrati ponekad, 464 postova

Garantujem da ni jedna jedina kap ne prolazi. 1500.- dindži u Uradi Sam. Pre toga dao 6000.- rsd za kišno odelo firmirano i naravno da je probilo.O vidljivosti da ne spominjem

Bane koji materijal si koristio. Ovo mi se mnogo sviđa.

• Vinyl rider, 655 postova
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Ne verujem ti ;)

Pogledao sam po netu, na jednu (ili jedinu) tvoju sliku slomljenog kardana naci cu ti 15 slika pokidanih lanaca, lancanika, otkinutih prstiju i slicnih stvari koje mogu da se dese sa lancem. "broken motorcycle chain" u google i nagledaj se.

Ali da ne offujem.

Ali prvo da uporedimo procente lanac vs kardan.

Kupio u Uradi Sam. Neki gumirani materijal.pesma za oblačenje jer je glatko iznutra i prilikom savijanja kolena kod vožnje nije ono da te zateže i grči (u mom slučaju) nogu. Naravno cena

• Ne silazi, 5429 postova
  • Motocikl: Suzuki GS 400, GSX 1400, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Kupio i ja prosle godine, doneo kuci i reko ajd da ga probam da vidim kako stoji preko odece. Krenuo da oblacim pantalone - naravno preko patika, jer tako bih ga oblacio i na putu, kad pantalone gumirane iznutra, gumeni djon od patike se zalepi za tu gumu i podera se pola nogavice u sekundi. Pretpostavljam da je odelo dobro, ali treba biti pazljiv pri oblacenju ! 

Kupio i ja prosle godine, doneo kuci i reko ajd da ga probam da vidim kako stoji preko odece. Krenuo da oblacim pantalone - naravno preko patika, jer tako bih ga oblacio i na putu, kad pantalone gumirane iznutra, gumeni djon od patike se zalepi za tu gumu i podera se pola nogavice u sekundi. Pretpostavljam da je odelo dobro, ali treba biti pazljiv pri oblacenju ! 

Jel' baš isto jer ja sam to oblačio preko čizama i nisam imao nikakvih problema.

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja