Jump to content

Moto Zajednica

Vožnja motora po kiši

Recommended Posts

• Ne silazi, 6028 postova
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV '90

Thanks, sutra ću malo da probazam po prodavnicama.

Pa to, pogledaj i nalaziš sigurno... :)

Po meni je stvarno apsurdno dati 50+ evra za kišno odelo, kad ono niti ima neku zaštitu niti nešto...

Najlon je najlon. :D

Može i tako a može i ovako :

Gornji deo sam platio 35E polovan, donji deo sam platio 20E polovan.

Gornji deo ima kapuljaču u kragni, visoku kragnu, dupli preklop celom dužinom cibzara sa kopčanjem na nitne u visini grudi i čičak, kaišiće za stezanje na rukavima i oko struka, džepove, mrežasto ojačanje na naličju i gumirano je sa unutrašnje strane i jedan lufter na leđima.

Donji deo ima cibzare na nogavicama da može da se navuče preko čizama, stezanje na rubovima nogavica na čičak, struk je na lastiš i kanapče, gumirano je sa unutrašnje strane, nema šlic za telefoniranje.

Teško je ali neprobojno, tri sezone non-stop, od čega 16 meseci na skuteru zimi i leti po svim mogućim vremenskim neprilikama.

Treći deo kišne opreme za koji nisam požalio ni dinara su kišne navlake za obuću koje sam kupio kao nove ovde na forumu. Plaćene 1300 dinara, služe za sve pare.

Ova tri dela sam zimus 'testirao' kad me je kolega prao Karcher puškom na max pritisku sa 1m, ništa nije propustilo.

Onda sam kupio okupatorske kišne pantalone od 100% gore-tex-a, urban šara, cibzari za navlačenje preko čizama, čičak stezanje nogavica, lastiš i kanapče sa plastičnom kopčom oko struka, šlic za telefoniranje na čičak, prorezi za pristup džepovima pantalona koje su na tebi ispod ovoga, na čičak. Duplo su lakše od donjeg dela kišnog odela iz predhodnog pasusa, isto tako neprobojno za kišu I VETAR a diše napolje i ne mogu da se uparim. Plaćeno 25E. Maltretiram ih poslednja dva ipo meseca, skoro svaki dan.

Tako da, može i to za pecaroše, može i htz, može i zaštitno za vinograd al' ako traju sezonu, sezonu ipo, za te pare moj komplet se davno već isplatio s obzirom na intenzitet korišćenja.

S druge strane, meni je motor prevozno sredstvo (u proseku 1200 km mesečno) i kvalitetna zaštitna i kišna oprema su mi veoma bitni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Svrati ponekad, 282 postova
  • Motocikl: Vespa GT 200

Samo da se nadovezem na proslu stranu, neko je pitao za problem gomilanja vode na viziru...

Ja na soferci automobila kao i na viziru kacige vec puno godina unazad koristim rain repellent proizvode. Konkretno u zadnjih par godina sam zadovoljan sa TurtleWax Rain Repellant. Pakovanje izgleda ovako: http://motowieczorek.pl/images/TW_clear_vue_rain_repellant.jpg 

Moze se naci u bilo kojoj bolje snabdevenoj prodavnici auto opreme i kozmetike i kosta oko 600-700 dinara.

Koristi se tako sto se prvo opere soferka ili vizir, a potom i osusi. Na guz papir ili papirni ubrus se nanese malo proizvoda i utrlja se na soferku/vizir. Saceka se 15-ak minuta da se proizvod osusi a zatim se novim, cistim papirom uglanca i to je to. Moze se desiti da je vizir i posle glancanja malo mutan. U tom slucaju natopite mikrofiber krpu vodom i samo prebrisite.

Vizir ili soferka ce se sijati ko pasje mudo ali to je manje bitno. Bitnije je da po kisi voda kliza sa vizira samo tako, kao ulje sa teflonskog tiganja. Naprimer, na soferci pri brzinama vecim od 60-70 uopste nije potrebno paliti brisace, voda samo odlazi na gore i ne smeta pri voznji. 

• Podržavam 1

• Go fuck yourself!, 821 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

@Lord_Oblivion

Lorde kapiram te, ali sve to (prvi pasus) ima i moje pvc htz dvodelno kišno odelo koje košta oko 2000 dinara.

Materijal nije kao kesa, neki deblji najlon je i plave je boje. :D

Ima i neke džepove...

Elem, takođe se u kragni nalazi kapa, zatezači na svim tim zglobnim mestima kao i na kuku.

Može da se navuče preko odela i čizama. Iznutra, nema mrežicu koliko se sećam ali kao što rekoh deblji je materijal.

Ima preklope na čičak preko rajferšlusa, preko grudi, ali nisam obratio pažnju ima li luftere jer ga retko kad i nosim.

E nema ni spajanje sa pantalonama.

Kada za vikend budem stigao kući, baš ću ga detaljno pogledati i opisaću detaljno. :takoje:

• Drug član, 2218 postova
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000

http://www.wobyhaus.co.rs/proizvod_detaljno.aspx?item=0290075

http://www.wobyhaus.co.rs/proizvod_detaljno.aspx?item=0290083

http://www.wobyhaus.co.rs/proizvod_detaljno.aspx?item=0290079

Znači nek traje jednu sezonu.

Ja imam žuto jedina zamerka što je ono najdebje i najteže od svih ponuđenih.Ali izdržalo par hiljada km.

Ovo plavo je sledeće lakše je za pakovanje i cenim da će raditi posao.

To žuto je mom prijatelju trajalo 2 minuta. Izašao iz radnje, prišao motoru, obukao ga, zakoračio preko sedišta, vratio nogu na zemlju, skinuo odelo i bacio ga u kontejner.

Uzeo je najveće koje su imali u radnji ali to nije bilo dovoljno  :D

Meteorolog - kažem,kol'ko para, tol'ko muzike (s izuzetkom bmw motorcikala, stare afrike i golfa dvojke  :lol:  )

• Podržavam 3

• Go fuck yourself!, 821 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F
Meteorolog - kažem,kol'ko para, tol'ko muzike (s izuzetkom bmw motorcikala, stare afrike i golfa dvojke  :lol:  )

Ahahaha, totalno te kapiram za navedene :lol: :lol: :lol:

Oni ne stare, samo njihovi vlasnici :hej:

• drumski ratnik, 134 postova
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

OVO: http://www.mmoc.rs/shop/kisna-odela/desert-goretex-odelo/  :sampion:

Kupio sam to vojno kišno odelo nakon što mi je "standardno" motociklističko propustilo dva puta, pa sam izgledao kao da sam se upišao.  >:(

Apsolutno nepropustivo za vodu i vetar. Samo ga navučem preko opreme. Sve pohvale.  :takoje:

A što se tiče vožnje po kiši, nema saveta koji može da ti zameni iskustvo.

Ja vozim "od snega do snega", tako da sam vozio i po najgorim pljuskovima i glavno što mogu reći je da se ne treba plašiti sitnih proklizavanja, pa čak ni po belim linijama. Što reče jedan moj prijatelj, inače bajker od iskustva, "bela linija nije večna", odnosno točak će pre ili kasnije da sklizne nazad na asfalt, samo se ne treba uplašiti i pogrešno odreagovati (naglo kočenje ili naglo dodavanje gasa, grčevito stiskanje upravljača, ...).

Živeli! I vidmo se na kiši!  ;)

• Podržavam 1

• Strucnjak, 1286 postova
  • Motocikl: XJ6 Diversion '11.

Jednodelna imaju dugačak cibzar, pa voda posle nekog vremena slivanja probije i sve se nacedi na muda, da prostite.

Potvrdjujem od reci do reci i dokazujem slikom :)

post-11338-0-45803900-1461770123.jpg

• -+-, 984 postova
  • Motocikl: Yamaha

http://www.wobyhaus.co.rs/proizvod_detaljno.aspx?item=0290075

http://www.wobyhaus.co.rs/proizvod_detaljno.aspx?item=0290083

http://www.wobyhaus.co.rs/proizvod_detaljno.aspx?item=0290079

Znači nek traje jednu sezonu.

Ja imam žuto jedina zamerka što je ono najdebje i najteže od svih ponuđenih.Ali izdržalo par hiljada km.

Ovo plavo je sledeće lakše je za pakovanje i cenim da će raditi posao.

Ja mislim da je to plavo/teget kao sto ja koristim, kada se pogleda iznutra ima kao gumiran deo tj. celo je gumirano...Potpisujem da ne pusta i po zestokoj kisi, ima kapuljacu, i dzepove... Adj posle cu ga uslikati...i kosta manje od 2000din

Kupio sam to vojno kišno odelo nakon što mi je "standardno" motociklističko propustilo dva puta, pa sam izgledao kao da sam se upišao.  >:(

Apsolutno nepropustivo za vodu i vetar. Samo ga navučem preko opreme. Sve pohvale.  :takoje:

A što se tiče vožnje po kiši, nema saveta koji može da ti zameni iskustvo.

Ja vozim "od snega do snega", tako da sam vozio i po najgorim pljuskovima i glavno što mogu reći je da se ne treba plašiti sitnih proklizavanja, pa čak ni po belim linijama. Što reče jedan moj prijatelj, inače bajker od iskustva, "bela linija nije večna", odnosno točak će pre ili kasnije da sklizne nazad na asfalt, samo se ne treba uplašiti i pogrešno odreagovati (naglo kočenje ili naglo dodavanje gasa, grčevito stiskanje upravljača, ...).

Živeli! I vidmo se na kiši!  ;)

Na tom mestu i taj donji deo sam i ja kupio. Htedoh i gornji ali sam već bio prepunio ceger i nisam hteo da mi cvikaju 'karticu' :)

• Vinyl rider, 655 postova
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Bravo , uzmi to plavo dvodelno u Woby houe , nećeš se pokajati GARANT.

Godinama (od 1994) koristim jednodelni naftaški kombinezon koji i nije tako pouzdan ali pomaže da preguraš manje razdaljine, kad se spakuje veličine je kao podeblji novčanik, veoma tanak materijal.

Predprošle godine na putu za Trebinje uleteli smo u armagedon, takvu kišu i hladnoću na motoru nisam ni na filmovima video, jakna pantalone čizme rukavice kišno odelo to jednodelno nije bilo dovoljno i pokisao sam kao nikad u životu. UŽAS , natopljen, promrzao, više puta zapljusnut od strane kamiona - KATASTROFA !!!

Prva stvar koju sam uradio u Trebinju je bio obilan doručak i potraga za kišnim odelom. Naleteo sam na prodavnicu HTZ opreme i to plavo je bilo jedino koje su imali, nisam pitao koliko košta. U povratku je isto padala kiša u epizodama ALI kući sam stigao samo oznojan.

Prošle godine isto na povratku iz Trebinja uhvati me kiša u sred Novog Sada, opet to odelo, 50km do kuće, suv i nasmejan.

Prošle godine na povratku iz Brna uhvati nas pljusak neopisiv, pola Mađarske i kroz celu Vojvodinu provala oblaka , jedino su maaalo čizme popustile i rukavice skroz natopljene, inače sve u svemu ja opet suv došao.

Plavo HTZ dvodelno odelo je STALNI saputnik , makar i do centra išao.

Zimus sam bio do Louisa i tamo sam uzeo one gumene navlake za čizme i rukavice, grozno izgledaju , nisam imao prilike da ih isprobam i voleo bih što manje moguće ALI zlu netrebalo, ne zauzimaju puno mesta i lako se svuda spakuju. Pošto su namenjeni za navlačenje preko čizama i rukavica, napravili su ih ogromne i imam utisak da ću izgledati kao iz ABHO ekipe.

UZMI PLAVO ODELO , NEMA JEFTINIJE A DA TAKO DOBRO RADI POSAO , GUMIRANO JE I IMA LUFTERE ISPOD PAZUHA I NA LEĐIMA.

• Ne silazi, 6281 postova
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Jednodelna imaju dugačak cibzar, pa voda posle nekog vremena slivanja probije i sve se nacedi na muda, da prostite.

Potvrdjujem od reci do reci i dokazujem slikom :)

Haha :) Ja nemam sliku, ali to je to!

Kao da si se OZBILJNO upišao :D

• Lord Sidious Tamni, 4839 postova

@Veljko

FLM bi mogao da zadrzi vodu, ali i ne mora. Koju ima membranu?

Probaj pa vidi. Tebi vjerovatno ne treba, jer nisi toliko cest na kisi, ali moje kisno iskustvo kaze

baci kabanice / navlake  i nabaci vodonepropusnu opremu. 

Ko vozi kisu, dolazi tu, kad tad (odmah ili posle nekoliko kabanica). Vidi lordov post.

Ko vozi ponekad, tu i tamo kisu, moze i folija za zamotavanje paprika. Sve je stvar ulozeno / dobijeno. Vidi opet lordov post. :D

Sva ostala rjesenja su negdje izmedju ove dve krajnosti.

Sto se tice voznje, kreni lakapo. Klizavije je. :D Vremenom ces osjetiti koliko.

Ne zaboravi da nije voda jedino od cega se treba stititi. Valja i po koji protektor tu i tamo. :)

Ovaj kisne non-stop od probnog rada do pemzije:

LDJ_1502_filtereddxo-X2.jpg

• Podržavam 4

• Enduro, 529 postova
  • Motocikl: Suzuki DR 650 SE SM + Enduro ...... Kymco Grand Dink 125 ........ Yamaha WR450F

Uvek sam nekako bio ubedjen da je bolji kombinezon, da ne bi uteravalo vodu izmedju jakne i pantalona, sad me vasi komentari ubedise da ipak potrazim dvodelno :D

Donmarkoni, ovo mi izgleda bas dobro. Koliko mesta zauzima kada se spakuje, koliko je tesko?

Koliko je izdrzljivo? Koristicu ga cesto van puta, cesto se ustaje sa sedista, zakaci po koja grana... Moze li preziveti?

Ove obicne HTZ kabanice znam da mi ne bi izdrzale ni pola voznje :D Znate onu narodnu, nisam bogat da kupujem jeftine stvari. Ukoliko cu kupovati novu kabanicu posle svake voznje, pa makar ona kostala i 10e, nadavacu se para.

• Ne silazi, 6281 postova
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Uvek sam nekako bio ubedjen da je bolji kombinezon, da ne bi uteravalo vodu izmedju jakne i pantalona, sad me vasi komentari ubedise da ipak potrazim dvodelno :D

Gornji deo je uvek dovoljno duži od pantalona, koje su po pravilu duboke i dođu "do sisa" :D

Nema šanse da se "utera voda" između dok voziš... I što je najbitnije, 00 ostaju suva!

• Podržavam 2

• Vinyl rider, 655 postova
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Pa nije bre HTZ oprema pravljena da bi se bacala, ako je meni odelo sluzilo (dvodelno) 1000+ kilometara po kisi i brzinama cesto i preko 120 , onda nevidim ikakav razlog da dajem pare za tamo neke kombinezone.

I da , to plavo odelo je tako fino gumirano da NEMA TEORIJE da probije

• Sviđa mi se 1

Donmarkoni, ovo mi izgleda bas dobro. Koliko mesta zauzima kada se spakuje, koliko je tesko?

Koliko je izdrzljivo? Koristicu ga cesto van puta, cesto se ustaje sa sedista, zakaci po koja grana... Moze li preziveti?

Ove obicne HTZ kabanice znam da mi ne bi izdrzale ni pola voznje :D Znate onu narodnu, nisam bogat da kupujem jeftine stvari. Ukoliko cu kupovati novu kabanicu posle svake voznje, pa makar ona kostala i 10e, nadavacu se para.

Kao što ti reče jager(meister), pantalone su duboke, ne baš do sisa, ali bar do pupka, a jakna je dugačka do pola butina, tako da nema šanse da ti se okvase jajca.  ;)

Pantalone čak imaju šlic na preklop sa čičkom i otvore za džepove takođe sa čičkom, tako da možeš da vadiš ključ od motora iz džepa od (motoraških) farmerki nakon što si se obukao i izašao na kišu. Veruj mi, znači.

Što se mesta tiče, kad ga saviješ kako treba, zauzima pola kese od tempa, popreko stavljeno, tako da gornju polovinu kese preklopiš tako da ti ne curi voda kad upakuješ mokro odelo. Onda ga malo spljeskaš da izađe vazduh i to je to. Nadam se da si me razumeo.  ;) Mislim da nema više od kilogram, nek je i dva, ali vredi.

Trebalo bi da je super izdržljivo, ipak je to vojna oprema. Ja sam ga koristio celu zimu, motorom idem na posao i nazad, svaki dan. Drugar ga koristi za vožnju kvada po šumama i gorama (Fruškim), kroz blato i granje i nigde nije oštećeno. Padao je, prevrtao se, kotrljao kroz šumu, kvad se kotrljao preko njega i nigde se odelo nije oštetilo, što se ne može reći za mog drugara.  :lol3:

Inače, celo odelo je od goretex-a, impregnirano, sa posebno impregniranim šavovima, tako da nema teorije da propusti. Ja sam donji deo koristio i kad je mnogo hladno, da ne moram da oblačim moto pantalone sa zimskim uloškom, nego samo duge gaće i moto farmerke, tako da kad skinem kišne pantalone, izgledam (koliko-toliko) normalan.  :na_glavi:

Eto, druže, to ti je to. Ako hoćeš, mogu i da ga slikam večeras (ako stignem), spakovanog, raspakovanog, šavove, ovo-ono, ili posle praznika.

Živeli!

• Podržavam 1

• Duh Bez Sekire, 979 postova
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600

Ovo vojno Gore Tex odelo je rađeno da izdrži svo moguće maltretiranje. Spoljni (ovaj maskirni) sloj je od nečega zajebano čvrstog (rekao bih da je neki derivat cordure) a ispod se nalazi lepljen, presovan ili otkud znam kako integrisan sloj Gore-Texa (zelene boje). Znači, sam materijal deluje kao da je iz jednog dela, ali je jasno da ima spoljni i unutrašnji sloj. Donji deo sam baš često koristio (put, off-road...) - nema ni peckicu na sebi. Gornji deo nemam pojma gde mi je, nisam ga nikada koristio.

E sad - ono osnovno - kako štiti od kiše, nemam pojma... Nisam ni jednom ozbiljno pokisao sa tim, tako da ne znam... Donji deo sam koristio zbog funkcije vetronepropusnosti a ujedno osobine da "diše" (jer, jelte, svi znamo da namenske "moto" pantalone sa istom tom Gore-Tex membranom, koštaju otprilike pola bubrega...), pa mi je "jednostavnije" da koristim obične taktičke pantalone, namenske štitnike za kolena i ovu vojnu Gore-tex navlaku po potrebi...

Inače imam i policijsku verziju sličnu ovoj vojnoj (kupljenu u istom army shop-u), plave boje, razlika je u tome što policijska nema šlic na čičak i nema otvore za pristup džepovima na čičak, znači skroz je kompaktna (materijal je pod rukom isti, Gore-Tex etikete su tu itd, znači trebala bi biti još bolja za upotrebu na motoru...). Tu policijsku sam isprobao po kiši (tačnije rečeno po 8 sati efektivne vožnje po kiši kao iz kabla - imam i video snimak na šta je to ličilo). Nakon nekih 6 i po sati vožnje (otprilike) pantalone su popustile (voda je krenula da probija na butinama, kolenima i u predelu prepona). Od momenta kada je "probilo" bio sam dole kompletno mokar posle nekih 45 minuta... U tom smislu sam skeptičan za ove vojne - NEMA ŠANSE da na motoru na kome je vozač izloženiji atmosferskim uticajima ne prođe voda u zoni šlica i na otvorima za džepove i to ne posle 6 i po sati nego posle pola sata ozbiljnije kiše i vožnje nekom pristojnom brzinom (80-100 km/h)... Za muvanje po gradu, kratkotrajni pljusak itd., mislim da bi bile sasvim ok...

Sad - sve ovo dodatno zavisi od tipa motora i izloženosti atmosferskim uticajima... Ako vozite recimo BMW R1200RT, sa vizirom u najvišoj poziciji, možete da zapalite cigaru na 100 na sat po sasvim pristojnoj kiši i da s mirom popušite istu, a da i ne provalite da kiša pada osim po činjenici da vidite kapljice na viziru :) Na pantalone vam ne padne ni kap, nešto malo na ramena i to je to :D :D

Ista je priča i za obuću - čizme koje sada koristim, testirao sam tako što sam pola sata stajao u vodi do sare, da vidim da li će probiti, i nigde nije probilo (membrana ova i ona, tandara-mandara)... Ali je zato probilo prilikom prve višesatne vožnje po ozbiljnoj kiši...

Lično mislim da tip motora na kome ste frontalno dobro zaštićeni od atmosferskih uticaja puno doprinosi da ostanete suvi. Ako vozite naked, kruzer, manji/srednji enduro itd., onda je potreba za boljom opremom za zaštitu od kiše izraženija...

• Teoreticar ..., 11707 postova
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Nisu jednodelna losa, samo treba kupiti kvalitetno odelo. Obzirom na ovo sto si napisao na kraju, onda 100e nije puno (relativno) za BMW kisno odelo, koje je najbolje koje sam ikad video. Naravno, jednodelno je, drecavo zuto, ima ogromnih brojeva za debele evropljane, ima tusta i tma dzepova i gedzeta, prilicno malo kad se zapakuje. Kao i sve ostalo sto prodaju, jednostavno VRH.

Screenshot from 2016-04-28 12:32:13.png

...

Inače imam i policijsku verziju sličnu ovoj vojnoj (kupljenu u istom army shop-u), plave boje, razlika je u tome što policijska nema šlic na čičak i nema otvore za pristup džepovima na čičak, znači skroz je kompaktna (materijal je pod rukom isti, Gore-Tex etikete su tu itd, znači trebala bi biti još bolja za upotrebu na motoru...). Tu policijsku sam isprobao po kiši (tačnije rečeno po 8 sati efektivne vožnje po kiši kao iz kabla - imam i video snimak na šta je to ličilo). Nakon nekih 6 i po sati vožnje (otprilike) pantalone su popustile (voda je krenula da probija na butinama, kolenima i u predelu prepona). Od momenta kada je "probilo" bio sam dole kompletno mokar posle nekih 45 minuta... U tom smislu sam skeptičan za ove vojne - NEMA ŠANSE da na motoru na kome je vozač izloženiji atmosferskim uticajima ne prođe voda u zoni šlica i na otvorima za džepove i to ne posle 6 i po sati nego posle pola sata ozbiljnije kiše i vožnje nekom pristojnom brzinom (80-100 km/h)... Za muvanje po gradu, kratkotrajni pljusak itd., mislim da bi bile sasvim ok...

...

Pa obuci gornji deo da ti ne uđe voda kroz šlic ili otvore za džepove.  ;)

Nisam nikad proveo više od sat vremena na kiši u tom odelu, ali mi deluje neverovatno da je propustilo vodu. Možda je izgubilo vodo-odbojna svojstva, ako si ga oprao mnogo puta. Voda se još uvek sliva niz moje, ne upija površinski sloj. Ne znam, nisam pametan...  :stabre:

A evo malo vožnje po kiši u pomenutom odelu:

https://drive.google.com/file/d/0B5Ad0qQRLwFoLTExZlR2QWRTTDA/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B5Ad0qQRLwFoVEtZX3NlSG9yYWc/view?usp=sharing

Živeli!  :)

P.S. Kome se video prikazuje u lošoj rezoluciji, moraće da downloaduje, pa da gleda. Inače su snimci u 1080p 50fps.

• ≫ ⚄ ♕ ♣ ≪ ________ ‡‡ мистерија ‡‡, 2243 postova

Low cost odela VS BMW odela. 

Na jedno ovako finu temu odjednom se počne sektašiti.... :tras1:

• Podržavam 5

• Teoreticar ..., 11707 postova
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Zasto odmah mora da bude gledano kao sektasenje? Za mene je to zaista najbolje odelo koje sam video, da si ga i ti video sektasio bi isto tako.

• Duh Bez Sekire, 979 postova
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600

https://drive.google...iew?usp=sharing

Živeli!  :)

Al' si se iznervirao na onog u mercedesu :D :D :D

Nisam nikad proveo više od sat vremena na kiši u tom odelu, ali mi deluje neverovatno da je propustilo vodu.

Veruj mi - ovo što sam boldovao je ključno... Dovoljno jaka kiša, pristojna brzina i dovoljno vremena - recept za mokre gaće, šta god obukao na sebe :D :D :D Inače imam i namensko (skupo plaćeno) SIDI kišno moto odelo slično ovom BMW odelu koje je uredno izdržavalo po par sati kiše sa prekidima (DELUJE da bi izdržalo i u ovoj situaciji u kojoj su mi policijske kišne pantalone propustile - ali tu ima drugi problem, a to je što to odelo ne diše...). U principu, ja sada znam koji su limiti opreme koju imam, tako da se u skaldu sa tim i ponašam...

• Podržavam 1

...

...

Pa obuci gornji deo da ti ne uđe voda kroz šlic ili otvore za džepove.   ;)

Nisam nikad proveo više od sat vremena na kiši u tom odelu, ali mi deluje neverovatno da je propustilo vodu. Možda je izgubilo vodo-odbojna svojstva, ako si ga oprao mnogo puta. Voda se još uvek sliva niz moje, ne upija površinski sloj. Ne znam, nisam pametan...   :stabre:

https://drive.google.com/file/d/0B5Ad0qQRLwFoLTExZlR2QWRTTDA/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B5Ad0qQRLwFoVEtZX3NlSG9yYWc/view?usp=sharing

Živeli!   :)

P.S. Kome se video prikazuje u lošoj rezoluciji, moraće da downloaduje, pa da gleda. Inače su snimci u 1080p 50fps.

Moguće je da se voda zavuče kroz čičak traku. Meni se to nije desilo jer uvek nosim i gornji deo, koji je dosta dugačak. Prilično sam izložen na ovom kineskom enduru, pogotovo noge, obuća. Navlake za obuću puste kroz cibzar koju kap ali to nije ništa kritično. To se dešava iz dva razloga :

- cibzar nema preklop

- prednji točak prska direkt u noge kao šmrk, kompletnu količinu vode jer nema ni milimetra blatobrana

• Podržavam 1

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja