Jump to content

Moto Zajednica

Izbor motora

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova

Pozdrav narode.

Kao prvo ja sam nov u svemu ovome, ne razumem se u motore niti bilo sta slicno. Poslednji put sam vozio nekog tomosa jedno 20 metara pre 300 godina kad sam bio osnovac.  Hteo bih da kupim neki polovan motor do 3000 evra, da me prodje merak. Mozda postanem i ljubitelj. Jedino sto znam je da sam predugo odlagao ovo i da ne mogu vise da cekam "idealno" vreme za takvo neko ulaganje. 

Bilo koja informacija je dobrodosla.

 

Hvala puno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Ja sam poceo sa Suzuki-jem SV650n 2008 god.

Motor je mozda malo prejak za pocetnika, bar se meni tako cinilo u pocetku.

Ali ako ne divljas i postujes silu na kojoj sedis siguran sam da ces brzo da se naviknes i pocnes da uzivas u voznji.

Ima odlicno ubrzanje, lepo se ponasa na putu i u krivinama, i sto je najbitnije za pocetnika prasta sitne greske koje su neizbezne u samom pocetku.

 

Trenutno je u oglasima, pa ako te zanima ti se javi.

Motor je u fabrickom stanju, nije lupan farban itd...itd...

Znaci mazen, pazen i bez greske, prodaje se zbog kupovine veceg motora.

 

http://www.polovniautomobili.com/motori/8055249/suzuki-sv-650-n

 

pozz i srecno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Pozdrav narode.

 

Kao prvo ja sam nov u svemu ovome, ne razumem se u motore niti bilo sta slicno. Poslednji put sam vozio nekog tomosa jedno 20 metara pre 300 godina kad sam bio osnovac.  Hteo bih da kupim neki polovan motor do 3000 evra, da me prodje merak. Mozda postanem i ljubitelj. Jedino sto znam je da sam predugo odlagao ovo i da ne mogu vise da cekam "idealno" vreme za takvo neko ulaganje. 

Bilo koja informacija je dobrodosla.

 

Hvala puno.

 

Pošto imaš dobar budžet, možda je najbolje da kupiš tri različite klase motora i onda proceniš koja je najbolja za tebe... :lol3::sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

 

Nisam baš siguran da li si ozbiljan, ili nas zafrkavaš :neznam:

Saznaćemo vremenom :na_glavi:

 

Ne, ne, ljudi ozbiljan sam. Sto se tice voznje odgovoran sam vozac a i cenim da nisam neka paljevina. Voznje ce biti po gradu, mozda jedom mesecno vani tako da nece biti puno sanse da cedim snagu motora bez iskustva i poginem :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Ja sam poceo sa Suzuki-jem SV650n 2008 god.

Motor je mozda malo prejak za pocetnika, bar se meni tako cinilo u pocetku.

Ali ako ne divljas i postujes silu na kojoj sedis siguran sam da ces brzo da se naviknes i pocnes da uzivas u voznji.

Ima odlicno ubrzanje, lepo se ponasa na putu i u krivinama, i sto je najbitnije za pocetnika prasta sitne greske koje su neizbezne u samom pocetku.

 

Trenutno je u oglasima, pa ako te zanima ti se javi.

Motor je u fabrickom stanju, nije lupan farban itd...itd...

Znaci mazen, pazen i bez greske, prodaje se zbog kupovine veceg motora.

 

http://www.polovniautomobili.com/motori/8055249/suzuki-sv-650-n

 

pozz i srecno

Hvala puno na preglogu. Meni je bas Suzuki GSF600 Bandit zapao za oko, tacnije za uvo jer mi se zvuk motora dosta svideo, mada pretpostavljam da na zvuk dosta utice i auspuh a ne samo sam motor. Drugovi mi predlazu da uzmem r6 ali on mi deluje nekako prenabudzeno sa onom maskom i nekako tesko za kontrolisanje u smislu da ima vise kilograma. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

A da krenemo od samog početka, vozačku dozvolu imate? Pitam jer pominjete da ste samo jednom seli na tomosa i to poodavno. Svakako možda nije loše, cak i ako inate dozvolu ali nikad praksu niste stekli da od tog budžeta odvojite za nekih 5 10 casova voznje kod pravog instruktora. A izbor motora će doći sam posle toga.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

I nisu ti bas neki drugovi cim te savetuju da pocnes sa R-om ???

R6 ni u kojim slucaju nije motor za pocetnike. 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

 

Ja sam poceo sa Suzuki-jem SV650n 2008 god.

Motor je mozda malo prejak za pocetnika, bar se meni tako cinilo u pocetku.

Ali ako ne divljas i postujes silu na kojoj sedis siguran sam da ces brzo da se naviknes i pocnes da uzivas u voznji.

Ima odlicno ubrzanje, lepo se ponasa na putu i u krivinama, i sto je najbitnije za pocetnika prasta sitne greske koje su neizbezne u samom pocetku.

 

Trenutno je u oglasima, pa ako te zanima ti se javi.

Motor je u fabrickom stanju, nije lupan farban itd...itd...

Znaci mazen, pazen i bez greske, prodaje se zbog kupovine veceg motora.

 

http://www.polovniautomobili.com/motori/8055249/suzuki-sv-650-n

 

pozz i srecno

Hvala puno na preglogu. Meni je bas Suzuki GSF600 Bandit zapao za oko, tacnije za uvo jer mi se zvuk motora dosta svideo, mada pretpostavljam da na zvuk dosta utice i auspuh a ne samo sam motor. Drugovi mi predlazu da uzmem r6 ali on mi deluje nekako prenabudzeno sa onom maskom i nekako tesko za kontrolisanje u smislu da ima vise kilograma. 

 

Drugovi ti predlazu sasvim nepocetnicki motor. Ne slusaj ih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Drugari ti ne zele bas dobro ako ti predlazu R6 ili su lozaci pa ne znaju. Bandit je bio i moj prvi motor posle skutera koje sam vozio... odlican motor za pocetnike ,lep,dovoljno jak i za grad manipulativan. Ja sam moj prodao kolegi sa foruma Toma ESP imas ga i u oglasima na forumu. odlican je primerak, ima bas ocuvan agregat,nije kriv udaran itd... prasta pocetnicke greske i po meni je veoma lep opet da napomenem  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Nešto mi se čini da nemaš puno godina. Ne znam odraslu osobu koja koristi reč "drugovi", kada govori o prijateljima. Mogao bi nešto i da napišeš o sebi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Hayabusa, slučajno prodajem jednu, vozila moja baba nedeljom na osveštavanje. Prvom poteže do stotke, pa u prvo vreme dok ne položiš ne moraš da šaltaš :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

A da krenemo od samog početka, vozačku dozvolu imate? Pitam jer pominjete da ste samo jednom seli na tomosa i to poodavno. Svakako možda nije loše, cak i ako inate dozvolu ali nikad praksu niste stekli da od tog budžeta odvojite za nekih 5 10 casova voznje kod pravog instruktora. A izbor motora će doći sam posle toga.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

Vozacka je u procesu uzimanja, cekam jebena dokumenta da dodjem na red da izvadim pa cu se upisati u auto skolu. Sve ovo mi nije hitno, ulozicu dosta vremena u istrazivanju pre nego sto se odlucim na nesto, taman dok uzmem dozvolu. 

 

Nešto mi se čini da nemaš puno godina. Ne znam odraslu osobu koja koristi reč "drugovi", kada govori o prijateljima. Mogao bi nešto i da napišeš o sebi. 

 

Ne vidim potrebu zasto bi nekom ovde polagao racune koliko godina imam, kakva sam osoba, koja mi je krvna grupa niti bilo sta. Ovaj forum mi ne lici na onu emisiju gde tri gejcine vide kakav sam ja karakter i kako zivim pa mi izaberu kako cu da se oblacim. Ocigledno imamo razlicitu definiciju drustva. Meni je drug osoba koju znam vise od 15 godina i koju mogu da pozovem u pola noci da mi pomogne oko bilo cega bez navodjenja razloga, a prijatelj mi je komsija iz naselja, kolega sa posla, osobe sa kojima se druzim sporadicno. Ali eto, imam 28 godina.  

 

Drugari ti ne zele bas dobro ako ti predlazu R6 ili su lozaci pa ne znaju. Bandit je bio i moj prvi motor posle skutera koje sam vozio... odlican motor za pocetnike ,lep,dovoljno jak i za grad manipulativan. Ja sam moj prodao kolegi sa foruma Toma ESP imas ga i u oglasima na forumu. odlican je primerak, ima bas ocuvan agregat,nije kriv udaran itd... prasta pocetnicke greske i po meni je veoma lep opet da napomenem  :)

Hah izgleda da nisam toliko promasio sto se tice izbora. Ne zna oni motor sa "zajebanim" maskama izgledaju mi nekako nezgrapno i deluju mi kao muka za voznju po gradu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

 

Koja to dokumenta čekaš??? :P:D

LK :lol:

 

 

Ahahahahaha :lol3::tuzno:

 

Lik od 15 godina zeza a vi se primate

 

Pa dobro sad, ćaskamo malo :hej::lol::dobar:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja