Jump to content

Moto Zajednica

R 1000cc od 2007- 2011 ... iskustva i preporuka

Recommended Posts

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: S1000RR

Poz,

 

Trenutno vozim Hondu CBR 600rr 2010g. Sada bi hteo da kupim 1000cc pa me interesuju misljenja onih koji su ih vozili, od 2007g pa navise. Intersuje je me udobnost, voznja po gradu, na dalje...nije mi bitno da povlaci kao "lud", i ne treba mi za stazu, vise mi odgovara "mirniji".

 

Citajuci na stranim forumima svi vise preporucuju 1000cc za grad i za autoput zbog udobnosti..dok 600cc preporucuju za stazu. Takodje kazu da novije 1000de nisu preteski, te da su udobniji i da imaju linearnije ubrzanje, i da ne mora da se non stop salta.

 

Koja su vasa iskustva sa 1000ma od 2007 pa navise. Honda, Suzuki, Yamaha i Kawasaki?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Ja nikako ne bih predložio litru za gradsku vožnju, besmisleno je.

 

Mislim da je iluzorno uopšte pričati o bilo kakvoj udobnosti, taj motor se ne vozi zbog udobnosti. Na R-u se pravilno sedi tek kad se vozi onako kako dotični motor i treba da se vozi. Po gradu, na laganom i konstantnom gasu si više na rukama nego na guzici što je jako zamorno.

 

Na otvorenom putu je ok, naravno ali je u gradu potpuna besmislica. Kad motor iole malo prodiše i dohvati se nekih srednjih obrtaja (i to u npr. drugoj brzini) već se ide toliko brzo da je zbog okolnog saobraćaja nemoguće voziti.

 

Litra ne može da se poredi sa 600cc tako da ako hoćeš da se vozaš po gradu, batali.

 

p.s. I da, ovo što hoćeš 1000cc i da bude "mirniji" je sjajno :lol3:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: S1000RR

Nisam mislio da bude mirniji u odnosu na 600 nego "mirnija" hiljada...poredeci Suzuki, Hondu...Posto kazu da je Kawasaki "ostar" i nema toliko dobar "mid-range"

 

 

Evo sta kazu stranci:

 

"I have a 2000 R1 and had a 2001 F4i before that. The 600 was great, but for street riding I think the liter bike is best. Not as much shifting required, and power when you need it instantly.
If there was a track around here though, I'd either have to get a 600 as well and use it for the track, or I think I'd keep just a 600. The 600 is more flickable and would be better for the track.
For the street though, 1000 no question."

....

 

"i prefer a 1k for the street. i find they fit me better and are my preferred sport bike. i have been thinking of getting an 848 to get a mix between the 2. for the track hands down a 600 is perfect for me."

....

 

"I have my R1 for the street and a 600 for the track."

 

.....

"For the street, I prefer the 1k, not for the power, but for the size of the bike. I am 6'3". The 1000 fits me like a glove, and is more comfortable. As far as the power, sheesh, you could give me 75 hp, and I would be tickled pink. On racetrack, I prefer the 600. In fact, that is what I did. I had a 600 full racebike, and 1000 for my street ride. I use to take my 1k on 700 mile trips, dam comfortable. The 600 is not as comfortable as that 1000. On HP, sheesh, even the 600 can not be fully let out on the street!! I ain't talking about no straight line stuff.."

 

.....

 

"I've had 06 gsxr 600 05 636 an now a 07 gsxr 1000. I can say a 600 has a lot of power for what its is but around here we don't have the corners you can drag knee in. With that being said I enjoy my 1000 more, more comfortable being as I'm 6,2. low rpms on the highway, hardly need to shift. For me it just fits better and feels better. And with my 1k I rarely go over 9-10k rpm since there's really no need. Don't get me wrong when I do holy sh!t lol its there and wants to rocket away"

 

.........

 

"On the cbr600rr, that is my racebike.. And it has gobbled up many 1000s with riders at my skill level, on short, tight tracks, like Jennings in Florida. However, for the street, the 1000 all the way, for the simple reason, the 1000 looks, and feels cooler than the 600.  IMO, the 600 more power that can be used on the street, so the power of the 1000 is grossly overkill. However, I didn't get the 1000 for power, I got it for being a comfortable, cool looking street bike. For that, it is the big chit in my book.."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Gle ovog Svalera sto troluje svaku temu... Ccc

 

Elem, druze niko nece kupiti R-a litru da se vozi po gradu, nemas ti gde u gradu da vozis taj motor kako on "treba" da se vozi.

 

Sve je to ok, poteze bolje na manjim obrtajima itd itd, ali da samo zbog toga uzmes litru motor u gradu? Po gradu je mnogo razumnije uzeti neki udobniji motor, jer ima puno kreni/stani a brzine su smesne. Jedino ako ne planiras da ga navlacis 200km/h po ulici grada...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT1200ZE World Traveler

Za grad je po meni najbolji neki supermoto,npr. xtx660 ili tako nesto. Dobro ubrzanje od semafora do semafora,gazis po sinama,ides trotoarom,penjes se na ivicnjake kao blesav. On je najbolji za provlacenje,a sto se R-a tice,samo bi ga gusio u gradu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: S1000RR

Nisam mislio samo za grad.

 

Mislio sam na sveukupno...sada vozim CBR600rr..ne samo po gradu..ali vozi se dosta i po gradu...Pa sam se poveo komentarima sa stranih foruma da su njima 1000cc mnogo bolji za grad i za autoput..sto bi i meni trebalo...a njihov je i komentar da koriste 600ke za traku...kao sto pise u postavljenim komentarima sto sam kopirao sa njihovih foruma...

 

""For the street, I prefer the 1k, not for the power, but for the size of the bike. I am 6'3". The 1000 fits me like a glove, and is more comfortable. As far as the power, sheesh, you could give me 75 hp, and I would be tickled pink. On racetrack, I prefer the 600. In fact, that is what I did. I had a 600 full racebike, and 1000 for my street ride. I use to take my 1k on 700 mile trips, dam comfortable. The 600 is not as comfortable as that 1000. On HP, sheesh, even the 600 can not be fully let out on the street!! I ain't talking about no straight line stuff..""

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Yamaha R1

To sto je njima bolji ne znaci da ce biti i tebi. 1k ti i nije bas za grad. Mislim da cbr koji imas je sasvim dovoljan i za jedno i za drugo :) nabaci mu neko bolje sediste ubaci amortizer volana ako nema itk to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5753 postova

Da ne pametujem ali to sto imas trenutno ukoliko je ispravno je bolje od mnogih litri za voznju o kojoj pricas. Ove strance sto si kopirao zaobidji kao i dobar deo ovde na forumu jer prvi pise da je vozio F4i pre litre, drugi da je njemu dosta i 75 KS treci da retko prelazi 9-10 hiljada obrtaja a litre se vrte do 12-13 a svima zajednicka izjava da bi za stazu ostavili 600???

 

Imam stariji model 600rr i doduse retko se vozim po gradu i autoputu ali ne znam koliko to manje saltanja mozes da imas sa litrom?

 

Podrzavam svaku promenu makar ona bila iz dosade jer i mene cesto hvata ali ako je tako onda ne treba da se (a i nas) zavaravas kako je litra upotrebljivija nego boli te uvo moze ti se i hoces pa menjaj.

 

Na svim testovima litri svi vozaci su izjavili da je Honda najpitomija da tako kazem a veliki deo njih je izjavio da je Suzuki mozda best buy. Doduse nesto noviji modeli ali tako je. Mislim da su se skoro svi slozili i da Yamaha najbolje koci a Kawasaki su uglavnom svi okarakterisali kao track bike.

 

Ovo sve si verovatno i sam vec video i procitao. Ostaje vizuleni efekat a tu su Honda i Suzuki u blagoj prednosti jer se izgled nije revolucionarno menjao od 2008 do danas prakticno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja