Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina Honde CBR

Recommended Posts

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Harley Davidson Street Glide, Ducati Supersport S

Još jednom pozdrav svima! 

Kao što sam napisao u predstavljanju, dve sezone sam vozio Princa, pa malo pauzirao i sada odlučio (posle duuuugo čitanja foruma i drugih izvora) da uzmem Hondu CBR 600. Budžet mi je do 4000€ (naravno, što jeftinije prođem to bolje). Kao što možete da pretpostavite, nemam previše iskustva sa motorima, pa tako da ne mogu ni najbolje da ocenim u kakvom je stanju mašina. Našao sam momka, majstora, koji će otići sa mnom da pogleda potencijalne motore, ali pošto moram da mu platim, htedoh da zamolim stručnije od mene da bace pogled na neke oglase koje sam pronašao i kažu mi šta misle. Čisto da ne bih išao za džabe, ako je iz oglasa jasno da je u pitanju škart. Takođe, ako vi znate nekoga da prodaje dobru mašinu, otvoren sam za predloge :) Evo nekih oglasa:

http://www.polovniautomobili.com/motori/6981781/honda-cbr-600-rr 

http://www.polovniautomobili.com/motori/7794836/honda-cbr600rr

http://www.polovniautomobili.com/motori/8064268/honda-cbr600rr

http://www.polovniautomobili.com/motori/7991578/honda-cbr-600rr

 

Unapred hvlala svima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Pa u svakom slucaju trebas videti sa nekim ko se razume malo bolje u motore da sa tobom pogleda masinu. Mislim da ako neko od kolega sa foruma ima vremena, pomocice ti sigurno.

 

Takodje, gledaj masinu sa sto manje ulaganja. Mali servis je ok, nije veliko ulaganje, radis ga pred sezonu svejedno tako da to nije strasno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Harley Davidson Street Glide, Ducati Supersport S

Marre, u svakom slučaju bih se odlucio za R-a, a ne bih odmah na veće kubikaže. Takodje, sve sto sam procitao o CBRu i ostalim modelima me je odvelo u tom smeru. Možda nije najbolji izbor, ali je moj izbor. Ako imaš neki drugi predlog, voljan sam da saslusam.

 

Momentum, svakako će majstor otići sa mnom, nego da skratim spisak, ako nešto može da se zaključi iz oglasa :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Opake su to masine druze. Danas motori rastu u snazi, a smanjuju se u gabaritu. To je raketa medju nogama, zato te kolega Marre pita jesi siguran da je to pravi korak dalje. Takodje, voznja R-a se dosta razlikuje od voznje princa.

 

Koju god R masinu budes kupio, postuj je maksimalno, sve dok je ne budes u dusu znao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Takodje, ja iz principa izbegavam oglase sa jako malo ili nikakvim opisom motora. To ti samo pokazuje na neodgovornost prodavca, nedostatak interesovanja ili jednostavno nije mu toliko bitno hoce li prodati ili nece...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

svi ovi sa oglasa imaju boljke, od nedostatka tegica, polomljenih rucica i farbanih agregata. ne boj se nista, ako si pametan decko mozes i litru da si kupis. glasam za 05-06 godista zbog USD vila. crveni mi je naj izbor odavde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1649 postova
  • Motocikl: /

Ja bih ti savetovao jedino da izbegavas te sto su registrovani na 20-30kw, pitanje je dana kad ce to postati problem...

 

ps. Onaj "movistar" se mota po oglasima jos od prosle zime...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

"Takodje, ja iz principa izbegavam oglase sa jako malo ili nikakvim opisom motora. To ti samo pokazuje na neodgovornost prodavca, nedostatak interesovanja ili jednostavno nije mu toliko bitno hoce li prodati ili nece..."

 

 

Ja tako tražio ZZR-a, našao jednog u Gandijevoj. Gledao ga sa DrBanetom. I red je da častim za nekupljeni motor, već nađen. Pravim picu,  DrBane i ja cirkamo pivo... I on vidi oglas totalno naopako napisan, kw/ks, kubikaža... I Ja ne obraćam pažnju, već sam našao šta ću. Prođe par dana i ja onako iz dosade okrenem sa posla, kaže mutan glas da zovem drugi broj, pogrešan je u oglasu... okrenem ja i desi se skroz druga priča. Dva matorca pisala oglas, ovaj jedan kao ume sa kompjuterima i stavio svoj broj umesto prodavčev... Lik, matorac 65 godina. Kupili oni sebi motor pre nekoliko godina da se švrćkaju i videli da oni ne mogu to da voze. Stalno ga palili vozili u dve ulice u Zemunu... Nove gume, nove pločice, bez ogrebotine, rezervni ključ još u nekom originalnom pakovanju... svi računi, servisi, puna fascikla. Tako ja dođoh do možda najboljeg primerka ZZR-a za manje para od ostalih iz oglasa, a oglas bio blagi užas.
 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

A npr da kupis VFR800? Manje je nervozan na gasu...imas bolji obr. moment na nizim obrtajima.

 

Nadam se da si pametan kako kazes. CBR nije motor za pocetnike definitivno. Bez uvrede.  :takoje:

 

Razmisli i o polozaju sedenja na cbr-u..

 

CBR je motor koji prolazi mnogo gore torture nego neki malo pitomiji motor. Nema zujke koja nije oguljena i skrkana negde.

 

Pazljivo gledaj...plastike sa unutranjiih strana koliko se moze. Potrosni materijal...itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Cope prodaje odličnog VFR-a, možda bolji , bolje održavan teško da ćeš da nađeš.

I ovo je od proverenog forumaša i drugarčine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ni VFR nije masina za pocetnika, jeste ima linaernije razvijanje snage, bez iznenadjenja kao kod CBR, ali opet, 100ks je 100ks :)
S obzirom da covek sa motora od 10ks, zeli da ide na motor od 100+ks, ja bi preporucio nesto izmedju , Suzuki SV 650s, Kawasaki ER6F, to su masine od 70 i nesto KS, sto je sasvim dovoljno za avanturu, brzinsku ili turisticku :)
Takodje bi preporucio da uzme nesto starije i jeftinije, moze i za 2000 i nesto eura da se nadje sasvim pristojan motor, ne valja uzimati skup motor kao prvi veliki motor, dok se malo ne prikupi iskustva, a posle kad udjes u fazon, uzimaj sta hoces, a i u medjuvremenu ces lakse shvatiti kakav motor zelis i kakav motor ti odgovara,  jer neretko ono sto zelimo nije ono sto nam odgovara ili treba u realnosti, tako da bolje je onda baratati sa necim jeftinijim , manje para ti zarobljeno u motoru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: Suzuki GSXR

moja preporuka je da kupis ono sto ti se svidja i u sto boljem stanju pa onda pamet u glavu. Dzaba ti je da kupujes motor koji ti se ne svidi na prvi pogled, stalno ces da mu trazis mane i zamerke i gledaces da ga sto pre prodas, a to je tek tad gubljenje novca.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Mator sam konj, 29 godina, ne planiram da divljam i slično, znam koji je rizik.

Zaboravi na ovu izjavu kada uzimas sportski motor :D sigurno neces CBR voziti tako opusteno, jer inace bi uzeo neku mirniju masinu :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Upravo to. Mozda je ipak bolje da probas sa nekim VFR-om. Kao sto ti vec rekose, linearnije razvija snagu, oprasta greske mnogo vise od CBR-a.

 

Ako bas mora CBR, onda definitivno bez nekog mehanicara nemoj da gledas nista, retki su primerci koji nisu tockareni i urnisani po moto skupovima. Ako mozes, trazi primerke sa servisnim listama, gde lepo pise

ko i kada je servisiran motor, tako da mozes i licno da se uveris sta je radjeno na motoru.

 

Suma sumarum, vise ti preporucujem VFR-a od CBR-a, bar za sada

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5754 postova

Prodajem ja CBR600RR 2005 ima ovde na forumu oglas i slike a ima promena u vidu tek je registrovan, stavljene nove GP racer gume pre 7 dana uradjen koplet servis ogibljenja, masine...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

moja preporuka je da kupis ono sto ti se svidja i u sto boljem stanju pa onda pamet u glavu. Dzaba ti je da kupujes motor koji ti se ne svidi na prvi pogled, stalno ces da mu trazis mane i zamerke i gledaces da ga sto pre prodas, a to je tek tad gubljenje novca.

Slazem se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Beograd-Kotor
  • Motocikl: Honda VFR1200F

Jel neko od vas vozio vfr800 kad tako preporucujete? Naravno i jel seo ikad na 600rr pa je merodavan da daje savet

Sta je to, jede li se..? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Ja sam vozio oba motora... i vfr i cbr.. MOJE misljenje je da je vfr pitomiji... i skladniji pocetniku koji je sišao sa 15ks...Ja bi mu preporucio i transalp.. ali postujem njegovu zelju. Ako mu se svidja cbr.. neka ga kupi... barem neka od onda izabere dobar primerak.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda CBR 954

Za njega je vtec pitomi hondin :)

Cbr moze da vozi pocetnik, najpitomiji je od svih u klasi. Od tebe zavisi kako ce da ide ne iznenadjuje, sto je najbitnije. Ako je lud pa ga zavrce poginuce i sa tog princa kad nadje nizbrdicu pa ga navuce do 92.3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

Jel neko od vas vozio vfr800 kad tako preporucujete? Naravno i jel seo ikad na 600rr pa je merodavan da daje savet

Nije problem da li su oni seli na VFR ili 600rr, nego da li si ti seo na Princa...? Ja sam seo na Hondu Rebel 250 i imao sam utisak da vozim biciklu i to Poniku sa kontrom...Kada sedne na CBR imaće osećaj da je stvarno seo na raketu. Ne mislim da treba da odustane, ali treba reći čoveku šta da očekuje kada sedne na 600rr... 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja