Jump to content

Moto Zajednica

2017 - Yamaha Tracer 700

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova

Pozdrav ljudi, godinama vec vozim skuter 250cc pa je sad doslo vreme da se predje na nesto ozbiljnije :) Razmisljao sam dugo izmedju stroma, nc700x ili tracera ali tracer mi se najvise dopada i vec duze vreme sam zaljubljen u njega. E sad, gde cu bolje info da nadjem o njemu nego ovde :) Zanima me da li mislite da je ok on za prvi motor? Jer do sad sam samo vozio na casovima i polaganju, pa se bojim da mozda nije prevelik i prejak za pocetnika? Visok sam nekih 182-183cm pa i tu da vidim dal se poklapamo :)Druga stvar koja me zanima je cena, mislim na ono sa sve nekom osnovnom opremom, zadnjim koferom (pa i ona dva bocna), produzeni vizir, itd. I da li bude jeftiniji na sajmu, da li se isplati tad ga kupiti? Kakav je sto se tice potrosnje, tog nekog odrzavanja, u smislu obaveznog servisa, na koliko se menja ulje i to? (Ne zamerite totalni sam pocetnik sto se motora tice). Hvala unaprer na odgovorima. Ps gledam slike vasih ljubicama i malo je reci da sam ljubomoran :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 950 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT

Pamtim to kao da je bilo danas....

:popovanje:

A proslo je 3 godine i 32k km.

A sada ozbiljo :)

Istu sam dilemu imao. Da li tracer 700, manji strom ili nc750. Izabrao sam tracera i nisam se pokajao.

Ista je situacija bila kao i kod tebe. Tek sam bio polozio i jedino sto sam vozio je bio neki poluraspadnuti sonyc u auto skoli.

"Visok" sam 178 i odlicno mi lezi ovaj motor. Da li je prejak...zavisi od tebe i tvoje pa...psihicke stabilnosti. :)

Tracer je lagan za voznju. Jako je upravljiv. Njegova tezina od samo 197kg prasta male greske.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Toop, hvala na odgovoru! A sto se tice potrosnje i tog redovnog servisiranja? Koliko prrlazis godisnje? Jesi imao nekih problema? Jel udovan na duze staze?

Promenio član Zlatko91

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 950 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT

Po knjizi prvi servis ide na 1000km. Sledeci na 10.000 pa na 20.000 i tako dalje. Ja sam sada odlucio da servis radim na 5-6.000km. Zamjena ulja i filtera u ovlastenom je oko 80eur.

Potrosnja kod mene je 4.9l/100km. Vozim zustrije. Ranije dok sam jos ucio je bila oko 4.3l.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Zlatko

S'obzirom da si vec vozo 250ccm bices u istom kosu kao @GAGI74 nekad ili ti tamanica jer nisi bas pocetnik.

Veseljak ti je vec napisao potrebno, jedino sta bi dodao je to da kupis motor sa sto vise opreme na sebi jer ce te kasnije poprilicno fino kostati kockanje po meri.

Red velicine je nekih 1.000eur minimum za dodatnu opremu spremiti i opremiti klot motor da bude spreman za putovanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Da li bi gledao novi ili u obzir dolazi i polovan? Ja se vrlo uskoro opraštam od svog Tracer-a. Kupljen je nov avgusta 2018. godine. Nisam siguran, ali mislim da je garancija 3 godine, pa ako sam u pravu to znači da je u garanciji još nešto više od godinu dana. Prešao je skoro pa 20000km. U pitanju je Traveler varijanta koja dolazi sa rol barovima, bočnim torbama i štitnikom hladnjaka. Ja sam dokupio i nosač zadnjeg kofera zajedno sa Yamaha koferom od 50l, Sw-motech centralni stender i povišen Givi vizir. Imam i Givi tank torbu sa tank lock-om, ali nju bih možda zadržao. Ugradio sam takođe i originalnu 12V utičnicu, a od skoro je i kofer osvetljen. Imaš ovde u temi nekoliko slika mog motora... :) U principu je motor sasvim dobro skockan. Održavan je ovlašćenom Yamaha servisu u Nišu, i svi servisi su odrađeni redovno - prvi na 1000km, a pa na svakih sledećih 5000km. Ima relativno dosta opreme (praktično sve :D) i najviše bi mi odgovaralo da sve ode zajedno.

 

Meni je iskreno malo teško da odredim cenu pošto po oglasima još nema polovnih, ali imam neku cifru kojom bih ja bio zadovoljan, pa ako i polovni Tracer dolazi u obzir slobodno mi se javi putem privatne poruke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 514 postova
  • Lokacija: Beograd Zvezdara
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Kao sto rece Dare, presao sam sa 250 na 700.

Pazis prva 2-3 dana dok se ne naviknes na snagu. U 1. I 2. brzini hoce da ode na zadnji ako das veliki gas kao kod skutera kada kreces. Pogotovo ako imas suvozaca.

Meni su u uzem izboru bili mali strom, Verys i Tracer koji mi je najvise legao.

Inace sam 173 cm visok, i ponekad licim na balerinu kada vracam motor u rikverc, ali nije strasno. Sa suvozacem bolje dohvatam zemlju, vise se spusti motor pod opterecenjem.

Potrosnja, na magistrali (samo tu i vozim) mi je od 3,8 do 4,2L.

Mali servis je smesan, mozes i sam da radis.

2,3L ulja i filter, to je ceo trosak.

Da, razmisljao sam i o Hondi CB500x, ali sam shvatio da bih je brzo prerastao.

Za sada nisam pozeleo jaci motor.

Inace, retko ali ima slucajeva da se ljudi vrate npr. sa Tracera 900 na 700.

Kazu da je zabavniji, tj. Sme vise da se zavrce, nije brutalan kao 900 sa 115 ks.

Ima klip na YT o tome.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 514 postova
  • Lokacija: Beograd Zvezdara
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Tako je, hvala na ispravci.

Znaci:

2,6L x 1300din. (Npr. Ipone katana full sintetic) i filter 500-600din.

Ukupno manje od 4000din. :)

 

Yamalube je od 2000 do 2200 dinara Litar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
4 hours ago, mali_veseljak said:

Na sta prelazis? Meni neki dan izmace skoro nov 900GT za vise nego realnu cijenu. Bukvalno mi neko ispred nosa uzeo.

Ne bih znao tačno. Mislim da sasvim izvesno neće biti veći Tracer, iako mi je on već neko vreme bio želja. Imam razne neke ideje, ali videćemo šta je sve dostupno tamo gde se selim... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Hvala, druže. Nadam se da će tako biti. :)

 

Cela ova priča sa Tracerom je kod mene nekako brzo išla. Pre dve godine nisam ni planirao da menjam motor, a kamo li da kupim sasvim nov motor. Kada sam se preračunao i zatražio malo pomoći od mojih skontao sam da je izvodljivo, ukazala se dobra prilika za prodaju prethodnog motora i sve se odvilo jako brzo. Maltene je prošlo par nedelja od odluke, preko prodaje prethodnog motora do kupovine novog. Tracer me je služio odlično i zaista sam se lepo navozao njime. Otišao sam skoro svugde gde sam zamislio i poželeo, ali to skoro nije bilo do motora, nego uglavnom do mog slobodnog vremena. U poslednje vreme sam se dosta vozio i sa curom, išli smo na jako lepa putovanja, prelazili smo solidnu kilometražu i sve je bilo savršeno, komfora, a ni prtljažnog prostora nam nije manjkalo. :)

 

Jako se nerado rastajem od Tracera, ali situacija je takva da se selim ne baš tako blizu, i da je prosto jako komplikovano prebaciti i motor, te mi prodaja deluje kao najjednostavnija opcija. Već sam počeo da gledam tamo preko motore, i naleteo sam na novog Tracera 700 koji mi se čini povoljniji nego ovde. Razmišljao sam čak i o toj istoj mašini, ali u drugom odelu - XSR700. Na ostrvu na koje idem to bi se nekako više uklapalo. :D Pored toga imam tu neku bubu koja mi ne da mira i zagovara me za veliki Triumph Tiger... Tako da ko zna šta me dalje čeka. Bitno je samo da se kotrlja... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 950 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT
3 hours ago, GAGI74 said:

Tako je, hvala na ispravci.

Znaci:

2,6L x 1300din. (Npr. Ipone katana full sintetic) i filter 500-600din.

Ukupno manje od 4000din. :)

 

Yamalube je od 2000 do 2200 dinara Litar.

Kada sagledam ove 3 godine, kako posjedujem tracer 700, najzalije mi je sto dadoh pare na yamalube...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Vaso

Isao, ne isao, prodao il kupio il nista od navedenog..... bitno je biti srecan :ljubav:

Vreme, sat koji svima nama otkucava .... toga ima na pretek, nemo'z manjkati :aha: 

Svako ima svo Vreme ovoga Sveta, pitanje je samo kako i gde ce ga trositi ;)

Al opet, kako i sta god.... bitno je biti :ljubav:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja