Jump to content

Moto Zajednica

2017 - Yamaha Tracer 700

Recommended Posts

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

@vasa.93 - Imam istih problema, samo na Versys-u.. default_0a-smiley.gif Naime, voznja u dvoje je mucenje jer mnoštvo idiota se ne zaustavlja samo kod blicanja vec mi i namerno upale i drze duga svetla, iako im blicnem da pokazem da sam na kratkim, (umalo ne izginusmo prosli put kad smo dolazili u LE, tako zaslepljen sam naleteo na drvo koje je palo na put posle oluje, a koje nisam mogao da vidim).

 

Stelovanje sam radio sam, problem je sto, lepo nastelovan snop za dvoje, nije ok kad vozis sam, jer vidis 3m ispred sebe, sredinu ne mogu da nadjem.

 

Sledeci veci problem je sto je tehnickim pregledima od 1.Jan ove godine STROGO zabranjeno, da vrse korekciju farova, iako imaju regloskope (valjda to bese naziv za uredjaje te vrste), totalna glupost, ali...

 

Na kraju, cu morati da nadjem tu "sredinu" plus da ugradim maglenke koje stoje vec godinu dana, bez toga nema ozbiljne i bezbedne voznje nocu, sve ostalo je samo prezivljavanje..

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Mi smo takođe imali jednu nezgodnu situaciju indirektno povezanu sa osvetljenjem. Naleteo sam na izlasku iz Knjaževca na Nišliju sa karavanom, pa sam odlučio da ga pratim kako bi mi osvetljavao put i čitao krivine preko Tresibabe. Držao sam dovoljno odstojanje, ali desilo se u jednom momentu da je on oduzeo gas, i pošto usporenje nije bilo značajno moja reakcija je bila blaga i...bam, pregazismo neku životinju. Bila je već tu pregažena, zemljak sa karavanom je zajahao, a mi prešli direktno preko nje sa oba točka. Sreća, išli smo možda 45-50 u tom momentu, možda i sporije, pa nije bilo baš toliko strašno, ali jeste bilo poprilično neprijatno u to doba.

 

Nešto pre toga, u sumrak, imali smo dve slične situacije sa naglim kočenjem maltene do zaustavljanja, a sve zbog dve mačke koje su glumile kaskadere.

 

Kako god, iako je na mesečini pomalo zanimljiva, vožnja po mraku mi nije baš neko zadovoljstvo znajući šta sve vreba. Nema opuštanja ni na sekund, i to dosta zamara Oduvek to izbegavam, a tako ću verovatno i nastaviti.

 

Farove ću probati da podesim čisto za svaki slučaj. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Bez regloskopa nemoj ni pokusavati, dok otkrijes na koju stranu se podize/spusta i koji je za gore/dole a koji za levo/desno garant ces rastelovati pa ces tek onda imati problem.

Ukoliko imate poznanika na tehnickom ili ako ne zamolite da 5 min. produze radno vreme i nasteluju vam farove ALI dok sedite na motoru pa i tada neka budu nijansu nizi, u voznji ce biti kako treba a udvoje nijansu vislji, svako vece odstupanje ili rasipa ili nisko fokusira snop i eto katastrofe.

ProMaster je u pravu, zabranjeno je podesavanje, samo jos da su smislili gde poslati ljude da se podese svetla jer regloskope koriste samo teh. pregledi.

Ukoliko su srafovi za stelovanje dostupni moze se napraviti alatic, na cevastu 8 zapikovati sipkicu da izgleda kao L (ovo bi bilo dobro "bazdariti" na regloskopu) i recimo za voznju u dvoje sa prtljagom okrenuti 3/4 kruga srafic za stelovanje, posle toliko vratiti, kao Zastavina vozila sto imaju, ako zna neko pretecu 0-1-2-3 prekidaca :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Vi ste dobro prosli.... prosle godine, vracajuci se pojma nemam odakle, ufatila nas je noc.

Pravac podugacak, stizem kamiJon s'duplu prikolicu. Pogledam nema nikog, levi migavac, niza i po gasu raspalih.

Negde malo preko pola kamiJona, odjedared mi se ucini nesto sivo na putu, dijagonalno ka da stoji.

Stigao sam samo da kazem NEeee, sledece sekunde osetih udarac, propinjanje tocka u vis potom skacu obrtaji jer je i zadnji otisao gore.

Kada sam se docekao na asfalt, zdrebica me istresla iz gaca na par sekundi dok se nije umirila.

Desni migavac, morao sam stati, pregledati motor pa okret nazad da vidim sta me snadje jer mi nista jasno bilo nije.

 

Direk nekom ispao i tako ostao, cekao mene izgleda.

Sklonio sam ga sa puta, bacio u kanal pored i kroz glavu mi prodje pitanje :stabre: 

Dal je moguce da su se tako namestile karte sve mu hebem da mu hebem....... mrak - kamion - preticanje - direk..... sudbina.

Sta da me je zdrebica zbacila il zajedno sa njom podleteo pod velike tockove tu negde malo preko pola gde sam i bio...... dugo, dugo je trajala ta noc a setim je se malo malo nekad cesto.

 

Inace, regloskope bi trebalo da ima svaka malo ozbiljnija auto kuca ili autoelektricarska radnja.

Ako niste sigurni koji je srafic za sta, najbolje je da zakrenete 1/2 kruga i odmah se vidi dal je snop krenuo gore-dole ili nije. 

Ako nije, ondak je jasno da je to sraf za levo-desno (govorim u slucaju ispravnog fara) te vam treba drugi srafic.

Visinu stelujete dok sedite na motoru i nema omaske.

Ima ljudi, vidjao sam u ex firmi koji ne znaju da nameste regloskop pre stelovanja. Prinese do fara i odmah gleda gde je snop u odnosu na crtu a pojma nema na kojoj tabeli treba da mu je podesena sama crta jer nije isto kad je far na po metra i na metar.... tako da i to treba imati u vidu prilikom stelovanja.

 

Pre voznje u dvoje, treba podesiti na tvrdje zadnji amortizer da bi manje potonulo dupe. Moz se desi da sam amortizer nije u najboljem redu tj ne drzi kako treba da drzi i eto problema.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 961 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT

Nisam za sada imao problema sa svjetlima.

 

Sto se tice amortizera na Tracer 700...fabricki je podesen za vozaca od 75kg. Ja sam se preporodio kad sam ga malo postelovao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Obrenovac, 524 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Takodje da naglasim da ako far obasjava lepo put kad ste sami na motoru a u dvoje svetlo baca u nebo , onda problem nije u faru nego u zadnjem amortizeru.

Dotegnite opruge i ribaund kada vozite u dvoje i bice bolje sigurno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Nije problem da ide bas u nebo ali je vislji, sto je i normalno, kad na to dodas i 3 kofera krcata, dobijes to da ti kreteni pale duga svetla ili oni ispred tebe 4 migavaca, sto me uzasno nervira jer mi je bedak i neprijatno da nekome smetam..

 

Sad pred put sam dotezao i amortizer, samo sto me nije hvatao mrak, tj jeste, ali je to bila gradska voznja po vec osvetljenim ulicama, pa se nije videlo da li je ok ili jok..

A svaki far se posle nekog vremena rasteluje, jer je mehanizam podesavanja takav da usled vibracija zna da "pobegne", da li horizontala ili ventikala..

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Kako god, mislim da ste u pravu što se tiče amortizera. Ako je zaista fabrički podešen za vozača od 75kg, a mi u dvoje imamo osetno više nego duplo, onda bi definitivno bilo ispravnije da krenem od toga. Dobio sam ključ za štelovanje, pa ću da probam da ga podesim da bude malo tvrđi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 961 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT
45 minutes ago, vasa.93 said:

Kako god, mislim da ste u pravu što se tiče amortizera. Ako je zaista fabrički podešen za vozača od 75kg, a mi u dvoje imamo osetno više nego duplo, onda bi definitivno bilo ispravnije da krenem od toga. Dobio sam ključ za štelovanje, pa ću da probam da ga podesim da bude malo tvrđi.

Imas kljuc i onaj nastavak. Malo teze ide ali samo polako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ma radio sam to već, ali ne na svom motoru, nego na naked-u kolege sa foruma. :) Teško je išlo, i ja sam poslednji došao na red i uspeo. :D Masa je mama...  :jee:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 961 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT

Ljudi koliko vam trosi motor?

Ja sam prosle sezone imao prosjek 4.1-4.2.

Kako sve vise vozim i sticem iskusyvo tako sve vise i zatezem. Ove sezone 5.1.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 31 minuta, mali_veseljak je napisao:

Ljudi koliko vam trosi motor?

Dve kafane na 100-150km :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Ovo je tema za nas sa ozbiljnim motorima a ne za vas sa nc750
 

Uvek kad neko spomene da je NC neozbiljan motor, setim se ovoga..

Covek definisao neozbiljnost NC-a.. 469eeffae17b81f8d77fa283e9c121fd.jpg

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Meni sat pokazuje isto kao tebi prošle sezone, uglavnom oko 4,1 do 4,2. Nekad kad teram sam i malo agresivnije i do 4,5. Preko toga retko. No, ja sam još ranije primetio i komentarisao da sat malo laže. Više puta mi je računica bila ispod 4 iako je sat pokazivao negde tipa 4,2. Uvek sam točim gorivo, i uvek mi je ista merka.

 

Valjda me ne čeka isto što i tebe. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Inače, mom Traceru juče bio prvi rođendan. :D Baš sam se nauživao sa njim, i definitivno ćemo duže da se družimo. Trenutno smo nešto ispod 11000km. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Krk
  • Motocikl: Tracer 700 Traveler
Neka je sa srecom. Daj malo pisi utiske. Kakav je? Kakav je kad se sa tracerom poredi?
Ne mozes vjerovati kojom lakocom se vozi. Uopce nemas osjecaj da ima 200kg. Polozaj sjedenja je pre dobar, barem meni. U usporedbi s tracerom, tenere mi izgleda dosta uglađenije. Vilice, vrh... sjedalo izgleda dosta tvrdo, ali vozio sam 150km u komadu, i mogu reci da uopce nije lose. Sve u svemu, motor je vrh!! Cak i kolega, koji vozi Africu, kaze da se najezio kad ga je provozao koliko dobar je motor

Poslano sa mog SM-N950F koristeći Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja