Jump to content

Moto Zajednica

2017 - Yamaha Tracer 700

Recommended Posts

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

@Srbac - Sam proizvodjac je jedino merodavan da za svoj proizvod da misljenje da li se na odredjenom podneblju primenjuje jedno ili drugo.
Svuda u svetu stoji to pravili na godinu dana, ali ovih 5000km sto su zahtevali Vasi u Nišu je bas bezveze i mislim da je u pitanju zelja samo za sto cescim dolaskom u servis.
Marza kao marza je normalna stvar, pa sta mislis, koliko zarade ovi sto prodaju patike, odecu, tehniku..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Tako je.

Mislim da ljudima bez potrebe menjaju delove koji su ispravni da bi oni zaradili zbog rabata koji imaju. !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
On 7/12/2019 at 11:13 PM, ProMaster said:

Fora u 6 i 10k km je u nacinu eksplatacije i nista vise, verovatno negde sitnim slovima to i pise.

Piše i to, naravno. Normalnim slovima, i mislim da je to sasvim normalno. 

 

Ma, ljudi, ne mogu da kažem da i sam nisam pomislio na isto. Čudno je, zaista. No opet, ja se vodim time da sam na starom i maltene punoletnom motoru pratio taj interval od 5-6k za zamenu ulja i filtera, pa što ne bih i sa novim motorom. Može samo bolje po agregat da bude.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
On 7/11/2019 at 10:16 AM, mali_veseljak said:

Naravno...jebo im ja mater.

Ne moze ni jedan drugi nosac telefona. Svi su za cijevi promjera od 20mm.

Kod givia je cijev 8mm.

Pa znaju ljudi šta prave. :D Koliko te je izašlo ovo? Probao bih sam da sklepam nešto tako. Ne zbog uštede, više razonode radi. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 950 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT

Nego...presao sam do sada 23.000km. 

Negdje na 20.000 je ausouh dobio daleko ljepsi zvuk. Na pocetku se nije cuo uopste a sad jako lijepo zvuci. Duboko i glasnije. Ne znam jel se razradio ili raspao :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ma mislim se, realno da su stavili cev 20mm tesno bi bilo malo, a? Ja bih da napravim nešto konkretno za svoj nosač, videćemo šta će da ispadne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 514 postova
  • Lokacija: Beograd Zvezdara
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Imas 2 seta srafova, od te crvene spoljne plastike i od crne koja je ispod.

Jedan set ima podloske ali nisam siguran koji.

Kada budem pri motoru mogu da proverim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 950 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT

Set od spoljne ima podloske ali na obe strane fali po jedna. Ili ne bude na jednom mjestu ili su negdje u servisu pogubili. Kad sam skidao nisam obrati pozanju na kom mjestu je nije bili.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Gde je plastika ofarbana obavezno treba staviti plasticne podloske, takodje isto treba uraditi kod vizira da ne bi doslo do ostecenja prilikom stezanja. Moze i ne mora koja kap plavog lepka za navoj i ne velika sila stezanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Primetio sam prekjuče da mi se ne puni telefon na 12V utičnici. Prvo sam pusumnjao na punjač, pa stao na prvoj pumpi i kupio novi. Prc, ni on nije radio. Dobro, ionako mi je trebao još jedan punjač. :D Danas šta ću uzmem da rastavljam plastike, da vidim šta se dešava ispod sa kablovima. Utvrdim da je sve u redu. Bem mu čudo, šta li mu je. Tek mi je na kraj pameti bilo da proverim osigurače. Iz nekog razloga je stradao tvz. AUX osigurač od 2A. U kutiji sa osiguračima bio je i rezervni, i čim sa zamenio pregoreli sve radi kako treba.

 

Nego, nisam koristio utičnicu neko vreme, a poslednji put je radila. Kasnije sam utvrdio i da je prvi punjač bio neispravan - odlemio mu se jedan kontakt kalema, verovatno od vibracija. Ima li smisla da je to nekako izazvalo da utičnica povuče više od 2A?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Meni je to čudo isprva izgledalo zanimljivo kada sam uzimao motor i gledao ga sa tim dodatkom onde na onoj Yamaha show room (nazovimo je tako) aplikaciji. Sada mi se čini da mu to stoji ko piletu sise. :D

 

Inače koliko sam mogao da primetim ima još jedan crvenko isti kao moj u Nišu. Već drugi put ga srećem, i sada dok smi išli licem u lice uredno svirnusmo jedan drugome. :D Koliko je taj motor lep jbt. :jee:

 

Odradih upravo registraciju. Ističe tek za dve nedelje, ali ja to volim lepo unapred da završim. :) Naravno, kada sam pozvao telefonom i raspitao se oko ovih začkoljica sa opremom, išla je standardna priča - moraš sve da poskidaš sa motora. Posle kada sam stigao motorom zaključismo da je dovoljno da samo skinem kofer sa nosača za slikanje i da je to to - sve ostalo je dozvoljeno. :) Računao sam da izađe malo jeftinije, ali tehnički je ispao malo skuplje i došao sam maltene na isto. No dobro, bitno da se okreće. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ja našao samo za naked i onu retro varijantu (XSR), ne i za Tracer-a. Ima na ebay izdanje koje sadrži dodatak i za Tracera, ali košta ~25$. Narodnu verziju tog izdanja nisam pronašao još uvek.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Društvo, zna li neko da li je moguće podešavanje farova na ovom sokoćalu? Tačnije, pravo pitanje je kako se to radi? Jako jako retko vozim po mraku, ali me je na poslednje dve vožnje sa curom uhvatio debeli mrak, pa smo terali tako dva puta u dva dana do nešto iza 23:00. Prvi put je bilo očekivano, drugi put smo se nešto preračunali i umesto isplaniranih ~500km prešli smo preko 600km, pa se to neplanirano odužilo skoro do ponoći. :D Bila je to generalna proba za putovanje koje planiramo za kraj meseca, pa je dobro došlo...

 

Elem, primetio sam da mi farovi bacaju mnogo visoko. Posebno dugo svetlo, koje mi je bilo maltene neupotrebljivo koliko je visoko bacalo, pa sam 99% vremena vozio sa kratkim. Ok, kontam, natovaren je bio malo motor, pa je zadnji kraj malo spušten i tako smo uperili svetla naviše. :) Sa kratkim je vidljivost bila solidna, odnosno dovoljna za komfornu laganu vožnju, da ne kažem sporu. :) Međutim, dosta ljudi mi je blickalo ili uključivalo duga svetla. Kontam da im je smetalo i to moje kratko zbog svih navedenih stvari.

 

Da li je neko imao slične probleme, i da li zna kako ih uspešno rešiti na Traceru?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja