Jump to content

Moto Zajednica

2017 - Yamaha Tracer 700

Recommended Posts

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Pa tako ispada. :D Ajd da se ispravim - nema šta mnogo da pišemo, motorče je sipaj i vozi. :jee:

 

 

Elem, stavih nekakve nalepnice. Jedine koje sam našao da imaju crvene detalje su...bele. :D Šta znam, nisam baš zadovoljan, ali jel ipak lepše nego klot. :D

 

IMG_20190708_191524_1.thumb.jpg.04adb1b81ae88272d6fdabd5af90fe27.jpg

 

IMG_20190708_191607_1.thumb.jpg.f6ca773c4cad33b9e25bea9861f064b2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 514 postova
  • Lokacija: Beograd Zvezdara
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

Ja sam pre tank torbe imao nosac za telefon na kormanu.

Retko sam ga i koristio zato sto em ne vidim od sunca nista, em moram dosta da spustam pogled sa puta.

Na kraju sam skinuo drzac jer smeta tank torbi.

Ako budem stavljao navigaciju, bice samo iznad sata.

20190613_152913.thumb.jpg.e63c24513f77879bd97f90e63310c63b.jpg

 

Inace, ova torbica je vrh.

Spas je za granice i putarine.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • kojekude, 251 postova
  • Lokacija: nbgd
  • Motocikl: tražim, gledam, probam, biram..
Pre 1 sat, vasa.93 je napisao:

Pa tako ispada. :D Ajd da se ispravim - nema šta mnogo da pišemo, motorče je sipaj i vozi. :jee:

 

 

Elem, stavih nekakve nalepnice. Jedine koje sam našao da imaju crvene detalje su...bele. :D Šta znam, nisam baš zadovoljan, ali jel ipak lepše nego klot. :D

 

IMG_20190708_191524_1.thumb.jpg.04adb1b81ae88272d6fdabd5af90fe27.jpg

 

nije baš ali me podsetilo na jendu pesmu iz tinejdža ..:trazi:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

I ja imam veću, i zaista ne treba. Praktična je ona ovako, svašta nešto stane u nju. Ali mi muka bude posle kada treba da je vučem sa sobom dok idem u obilazak. Nije baš praktična za to jer je zaobljena i zbog toga nezgodna. Razmišljam da uzmem manju sa istim tank lock sistemom, a da ovu ostavim za dalja putovanja kada treba više prostora ili pustim dalje na oglase. Sve u svemu koristim je u retkim situacijama, a želeo bih da je koristim više jer je zaista praktična. Ima ona na sebi na vrhu džep za telefon, ali mi novi telefon ne staje, što je druga buđava stvar.

 

Moj je trenutno na nešto preko 8000km. Skoro je bio drugi servis, a planiram ovog vikenda da se dobrano približim i trećem. :D Trenutno imam dosta drugih obaveza radim danima, pa maltene samo vikendom sedam na motor, i tada gledam da maksimalno uživam na motoru. U poslednje vreme često putujem sa curom, i sve više smo navikli na duže ture. I za sada smo jako zadovoljni udobnošću. U startu sam oko toga imao dilemu, sada više ne

 

Planiram uskoro neki GO u više navrata (u više produženih vikenda), pa mislim da ga izvezem na TF i TA na malu maturu, pa malo i na drugu stranu preko Durmitora i tako. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 950 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT

Kako drugi servis na 8000???

 

Po servisnoj prvi ide 1000 a onda svaki naredni za 10000.

 

Ja sam sa svojim od avgusta 2017. presao 23.000km.

Malo sam pretjerao :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Majok, drugi je bio na 6000km bio. A jbg, tako je to ovde, fabrika kaže jedno, a zvanični servis to prepolovi, umanji. Pa tako dobih preporuku na 5000km da ide servis, i tako i radim. Sledeći je na 11000km. Slična, ali malo apsurdnija priča važi i za auto - fabrika kaže na 30000km, dok zvanični servis preporučuje na 10000km.

 

I drugo majok - ovo ne može da se pretera. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 950 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT

Svasta. Ja sam radio servis u Banjaluci i u Slavonskom Brodu. U oba slucaja su rekli svakih 10k. Isto to pise i u servisnoj. Mada ja to mislim skracivati na 8k. Cudno mi je da je ulje na prozorcetu crno vec nakon 3-4k.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 950 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT

Stuglo ali mi djeluje da ce morati original torbice givijeve. Pretanka je preckica za ove kineske.

 

Givi naravno posebno prodaje ovo, posebno nosac torbice i posebno torbicu...

IMG_20190709_124832.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250, Cagiva Raptor 650

Ulje treba menjati na 5000 kilometara ili na godinu dana. Ja koliko znam ljudi cak i na manje menjaju. U principu za nove motore servis ide na 1000 pa na 6000 (ili godina). Mislim da je za svaki motor ista prica odnosno da nema neke razlike od modela do modela.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250, Cagiva Raptor 650

Znaci 10k ili jedna godina? Ja sam do sad uvek radio na 5k predjenih, tako sam i na MT-u koji sad vozim uradio kad je imao 6k na satu, s obzirom da je prvi bio na hiljadu...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 501 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,
pre 37 minuta, mali_veseljak je napisao:

Tako ja radim. Opet provjeri sa svojim serviserom.

Isto pise i u manualu za Tracer 900 i ja ga radim po tome. Niko nije rekao da treba cesce niti ja mislim da treba. Ako se ne predje ta kilometraza mozda je preporucljivo godisnje al mislim da je Japanac cisto jasno i glasno rekao kako i sta treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Rekoh, meni je i rečeno i zapisano na prvom servisu da je sledeći na 6000km, pa ponovo i na drugom i rečeno i zapisano da je sledeći na 11000km.

 

Potpuno istu situaciju sam imao sa autom gde fabrika preporučuje servisni interval od 30000km, a dva zvanična servisa na 10000km. Kada sam ih pitao što tako ako fabrika preporučuje drugačije, rekoše mi da oni imaju takvu preporuku zbog toga što je ovde sav potrošni materijal nižeg kvaliteta nego u svetu. I ulje, i filteri itd. Kada sam pitao što ih onda prodaju kao original bilo im je malo neprijatno. :D

 

U principu, ta priča i nije toliko nemoguća, a kako servis ne košta 100 dukata nije strašno i što ide na 5000km. :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 950 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT

Sve ja to znam. 30.000 je stvarno solidna kilometraza. Sa druge strane 5.000km za ulje koje se u ovlastenom servisu prodaje i yamaha uslovljava da se uzme...pa sta onda oricaju da je losiji kvalitet ovdje nego na zapadu???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ne, to su mi rekli u Nissan-ovom ovlašćenom servisu u Beogradu. :D

 

A 30.000km jeste solidna kilometraža, ali realno bi većina na servis dolazila zbog proteklih godinu dana, a ne zbog dostignute kilometraže. A ako je Japanac tako rekao, valjda je proračunao sve to... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 950 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT

Ja trenutno mijenjam na 10.000 i cao. Mozda sledece godine smanjim na 8.000.

 

Vjerujem da se neka razlika izmedju mijenjanja  5k i 10k moze primijetiti na masinama tek nakon 100.000km.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Ne, to su mi rekli u Nissan-ovom ovlašćenom servisu u Beogradu.
 
A 30.000km jeste solidna kilometraža, ali realno bi većina na servis dolazila zbog proteklih godinu dana, a ne zbog dostignute kilometraže. A ako je Japanac tako rekao, valjda je proračunao sve to... 
30 000km je previse, tu kilometrazu su usvojili svi jer u protivnom dileri ne bi mogli prodavati vozila na tenderima gde se trazi ponuda za godisnje odrzavanje na xxxxx km.
20 000km je po meni maximum za vozila koja se koriste u privatne svrhe i 15000 za sluzbena.
Filteri i bilo sta nije losijeg kvaliteta ukoliko se nabavlja od proizvodjaca.

Fora u 6 i 10k km je u nacinu eksplatacije i nista vise, verovatno negde sitnim slovima to i pise.
Savet dilera da radis na 5000 mozea odbiti uvek i ne sme ti uticati na samu garanciju.
Ukoliko se ova nasa banana republika ne nalazi na spisku zemalja za otezane uslove, ti bi trebalo da dobijes papir ili servisnu i sam izaberes da li zelis na manji ili veci interval.

Kod nekih proizvodjaca odredjene zemlje su obelezene kao zemlje otezanih uslova eksplatacije i tu se primenjuju ovi češći termini servisa, bez da se sam klijent slaze ili ne.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Naravno mi smo pametni, znamo bolje nego oni sto su izmislili motore i ulje, kad nas je prašina a tamo nije, kod nas su otezani uslovi a tamo nisu...:lud:

Serviseri su lopine koji imaju rabat oko 30%-40 na ulje, filtere, i delove i zato je servis na 5000km ili na godinu dana a ne na 10 000, da bi ti dva puta uzeli lovu a ne jednom ! ( naročito ovi što rade auta)

Sta ce biti sa uljem posle godinu dana !!! Pretvoriće se u vodu, bla bla bla. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja