Jump to content

Moto Zajednica

S02 E20 - Održavanje moto opreme

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

U novoj epizodi smo obradili sve načine na koje mi održavamo svoju moto opremu, počev od moto kaciga, preko garderobe, do moto obuće. Rešili smo i dilemu da li prati opremu u veš mašini i na koji način to treba uraditi. 

 

Na koji način vi održavate svoju opremu?

 

Uživajte!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

- Kacigu prebrisem iznutra pre svake voznje (duze ili krace).

- Jaknu perem jednom godisnje na nacin koji je opisan u epizodi.

- Pantalone jos uvek nemam :P

- Moto patike s vremena na vreme isprskam sprejom za kozu.

- Najzalije mi je sto rukavice nikako ne mogu da operem a one su jedan od najstrokavijih delova opreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Јако корисна тема, поготово након што сам купио светлу јакну.

 

Нисам баш испратио детаљно, прегршт информација, јел може неко да напише како се тачно зове то средство/прашак за прање текстилне опреме?

 

Овај спреј за обућу, да ли може да се прска и у рукавице превентивно? И оне ако увуку мирис буде непријатно после кад их скинеш, а оће руке да се зноје лети у кожи.

 

А визир перем средством за прање прозора и "виледом" (јеленска кожа). Па нешто размишљам дал је паметно брисати га влажним марамицама (на путу, кад ниси кући)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Potkapa i unutrasnjost kacige nikako sa omeksivacem... iz iskustva kazem i potkape birajte od 100% pamuka, bolje upijaju i lakse se odrzavaju, ako vec nemate istu od nekog "aktivnog" materijala.

Isto kao i za potkape vazi i za carape, ja licno koristim iste za skijanje-pancericu i moto-cizmu, od aktivnog vesa.

 

Savet za mokru unutrasnjost obuce.... s'obzirom da nisam nikad bio u prilici da koristim susace za obucu i pancerice...najefikasnije prirucno sredstvo su papirne novine.

Ovaj mali trik koristim jos od vojske, da li je u pitanju vojnicka ili moto-cizma ili pancerica, sve jedno.

Nakon voznje, ja izguzvam i nabijem novine u mokre ili vlazne cross cizme i ostavim tako da prenoci....bitno je samo da je papir tanak obican (ne masan) od novina, kao takav ima veliku hidroskopsku moc upijanja...

Ujutru je papir vlazan, a cizme uglavnom suve, izvadim papir i ostavim malo (pola sata) da i vazduh ucini svoje i teram dalje.

 

Kozne rukavice, narocito na povrsini dlana ili na mestima pregiba kod zglobova su najosetljivije....cele ili pomenute delove, namazite svremena na vreme sa kremom za ruke koja sadrzi glicerin... meni je ovaj nacin odrzavanja znatno produzio vek rukavica skijaskih i moto.

 

Na moto odeci uglavnom su zastupljeni metalni izdrzljivi ziperi za zatvaranje i kao takvi su dosta trajni, ali usled "adventure" voznje..prasine i vlage i oni gube na postojanosti...... ovo uglavnom nije zastupljen problem i ziper je promenjiv na jaknama, ali ja sam imao problem da se tesko zatvara.

Naravno prva stvar koja mi je pala na pamet....metal, pa valjda treba da se podmaze.... ali cime..tu je i tekstil-gora tex....

Stvar je bila resena.... kod frizera ;) , videh coveka kad podmazuje masinicu za sisanje... ulje je od prirodnih materijala strogo kontrolisane proizvodnje, da ne steti ljudskoj kozi...... probao i uspeo....

Presavio sam papirnu maramicu izmedju zipera i tekstila da bi upila eventualni visak, blago naneo ulje i prebrisao krpom za svaki slucaj na kraju....radi k'o sat  :)

 

Pored pomenutih zipera imamo i metalne patent dugmad-kopce i chichak trake.... za kopche uglavnom nije problem jer uz skoro svaku kupljenu jaknu ide i kesica za rezervnim dugmicima...ali cicak traka popusti usled koriscenja...sinteticki deo hoce da se rascupa i odmah slabije hvata.

 

Na jakni sam problem resio ... opet na frizerski nacin  :hej:  :lol: potsisao masinicom za sisanje, dok je deo od trvde plastike ostao netaknut.... nije bilo kao novo, ali je u svakom slucaju traka bolje prijanjala.

Za rukavice sam uradio zamenu...kupio (na duzni metar) cicak traku, otsio staru , i usio movu...radi odlicno...nije isti oblik trake, al ja koristim rukavice  8)

 

Pozdrav,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Hornet CB900F

Сву опрему од коже одржавам тако што је истрљам влажном "магичном" (microfiber) крпом. Када се површина осуши на "лопту" направљену од женских најлонских чарапа нанесем крему за одржавање коже (Hemel - домаће производње) и са поменутом лоптом добро утрљам крему у кожу. Малу количину креме утрљавам на што већу површину. После третирања кремом изнесем опрему на сунце. После третирања коже на овакав начин она је мека на додир и пријатног јер мириса. Опрема од коже коју поседујем нема никакве мембране.

Поседујем туринг чизме без луфтера са мембраном. Споља их одржавам на претходно описани начин, а изнутра их поспем са мало пудера. Такође како бих спречио знојење и потенцијални непријатни мирис из чизама пред сваку вожњу у чарапе, пре обувања, додам малу количину пудера.

Кожене рукавице које поседујем немају мембрану, а понекад пре вожње натрљам руке пудером.

На путу кацигу и спољни слој опреме одржавам уобичајено, како је описано у епизоди 35. Када код куће одржавам кацигу, за чишћење вентилационих канала користим компримовани ваздух. Када перем визире обавезно их расклопим и користим само обичну воду (до скоро сам користио дестиловану). За сушење опраних делова користим пиштољ са компримованим ваздухом, показало се као најбоље решење јер нема заосталих влакана са крпе услед статичког електрицитета, а сву заосталу влагу распршим са површина без трагова од сушења.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Hornet CB900F

@ Svaler

"А визир перем средством за прање прозора и "виледом" (јеленска кожа). Па нешто размишљам дал је паметно брисати га влажним марамицама (на путу, кад ниси кући)?"

 

Када сам куповао кацигу добио сам информацију да строго водим рачуна да визире перем чистом водом. Можда је овакво упутство мало претерано, међутим сигурно неће доћи до било какве хемијске реакције на површини визира. У продавници су ми показали и визир који је пран неким хемијским средством, изгледао је као да је замагљен, односно смањила му се транспаренција.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Trudite da sto manje vozite otvorenim vizirom. Zbog bezbednosti i cistoce kacige. Neverovatno su putevi prljavi i ucinicete dobro sebi i kacigi ako odmah nakon kretanja zatvarate vizir.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Ajd' opet old school way. Više volim kožu (naročito svoju) i to belu, najgora kombinacija. Posle par stotina km je crna. Mora prvo da se očisti. Vlažan sunđer i domaći sapun od svinjske masti. Nezamenjivo. Suva krpa. Sušenje. Krema za kožu sa voskom. Obično uzmem na Tašmajdanskom Sajmu meda neku domaću kremu za pete jer sadrži najviše voska. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mistik, 297 postova
  • Lokacija: Beograd-Konjarnik
  • Motocikl: Honda CBF1000A 2007

Operem vizir posle vožnje.

Svake prestupne godine operem postavu kacige.

Kožne čizme par puta u sezoni tretiram Hemel kremom za kožu.

Jaknu i pantalone od Gore, Solto, Šiomigađura teksa ostavim na terasi da se proluftiraju posle vožnje.

Nosim aktivni veš, dva kompleta pa mi je jedan uvek čist i spreman za vožnju a drugi je na pranju i sušenju.

Zbog te činjenice već 8 godina ista oprema (jakna i pantalone), nikad nije oprana sem unutrašnje vadive zimske postave koja se povremeno potopi u toplu vodu sa običnim gelom za tuširanje da se malo ubiju miomirisi  :jee:

Pranjem se narušava sposobnost tkanine da odbija vodu, znam da ima specijalnih deterdženata i sprejeva za

impregnaciju ali mrzi me bre da se smaram  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK Road Flyers, 195 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Bmw gs1200

A kad bih oprao unutrasnjost kacige koja se skida, jel bi mi bili malo veci sundjeri ili isti ili mozda cak i malo manji? Uvek nosim sa potkapom jer mi je onda kaciga taman pa se plasim da bi mi se sundjeri nakon pranja smanjili i da bi mi bila velika kaciga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Slobodno peri, po uputstvu proizvodjaca, za to postave koje se skidaju i sluze. Obrati paznju prilikom rasklapanja da znas da vratis na isti nacin. Ponekad, dok ne sakupis iskustvo, pomaze fotografisanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

30 stepeni voda...lavor...malo sapunice....i udri..trljaj...i dobro isperi. Posle ostavi na sobnoj temperaturi da se osuse i to je to. Tako ja perem svoju unutrasnjost kacige :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja