Jump to content

Moto Zajednica

Bandit 600 -podizanje zadnjeg kraja

Recommended Posts

  • R A M P A Š, 987 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: I opet... Suzuki :)

U par rečenica i slika predstavljam današnji poduhvat.

Prvo je bilo potrebno dobiti informaciju koliko dugačke linkove (u daljem tekstu - koske ;-) ) treba uraditi da bi se dobio optimalan rezultat.
Tu sam imao sreću da mi kolega Nile da kompletnu informaciju tako da je sve ostalo bilo manje-više dečija igra.

post-20961-0-90769900-1461009577.jpg

Odličan nacrt dobre mere samo rupe su trebale biti 0.5mm šire, ali to sam lako doradio turpijom.

Naravno ko menja - ukenja ....

post-20961-0-93955000-1461009812.jpg

Da uštedim na vremenu neću da idem u jeep nego izmišljam toplu vodu i onda platiš dva puta.
Plazma vs. Laser
Svaki komentar suvišan. Elem , kad su lepe koske ofarbane (toplo preporučujem plastifikaciju) možemo pristupiti montiranju istih.

Ovo su koske

post-20961-0-40683600-1461010084.jpg

Alat koji je potreban za ovu opraciju

post-20961-0-01856200-1461010325.jpg

Gedora 17 sa produžetkom i inbus 6

Prvo je potrebno odšrafiti nosače fuzastera sa obe strane

post-20961-0-88038100-1461010490.jpg
post-20961-0-51175000-1461010540.jpg

Vezicom ili žicom se veže desni nosač da se ne petlja u posao, a levi je dovoljno zarotirati na donjem šrafu.

Gedorom odvijamo matice koje drže koske, kad smo ih odvrnuli potrebno je osloboditi vešanje pritiska, a meni je za to poslužila gurtna za vezivanje tereta. iz nekog razloga ova fotka je skroz na kraju  :neznam: 



Sabijanjem amortizera smanjuje se pritisak na koske i tad se lako skinu.

Kad se demontiraju fabričke koske potrebno je olabaviti gurtnu da se točak spusti do zemlje. Uz malo natezanja, podešavanja nove koske su na svom mestu.

post-20961-0-95711600-1461011192.jpg

Sad sve kako je skinuto treba vratiti.

Rezultat je više nego zadovoljavajići.

Rep pre, mereno od vrha repa iznad štopa do poda

post-20961-0-97169000-1461011397.jpg

Rep posle

post-20961-0-99212000-1461011514.jpg

Zadnji točak jedva dodiruje zemlju kada stoji na centralnom štenderu.

post-20961-0-27283900-1461011678.jpg

Ako nekom treba imam crtež koski u Autocadu i najbitnije cena sečenja koski iznosi 1500 kinti

 

Još jednom VELIKO hvala kolegi Niletu 

post-20961-0-14411800-1461012246.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Mužlja
  • Motocikl: Suzuki GSF 600s

Kolega lepo odradjeno  :takoje:

Ja bi samo da dodam info za one koji bi da rade ovo po nekoj svojoj visini. Ko oce da digne treba mu kraca koska, a ko da spusta treba duza. Treba paziti prilikom merenja ili racunjenja duzine jer se radi o malim razlikama, pa ako se preracuna dobice se enormni krajni reziltat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • R A M P A Š, 987 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: I opet... Suzuki :)

Bravo kolega ....

 

Razlika između fabričkih i novih koski je 8mm, odnosno fabrika je osa rupa-rupa 175mm, a nove su 167mm. 8mm daje na repu 5cm.

 

post-20961-0-94766500-1461074159.jpg

 

Verovatno može i ekstremnije, ali onda centralni štenderu postaje ne upotrebljiv.

 

Danas je pala vožnjica do grada i prvi utisci su jako pozitivni kako sa estetske tako i sa strane novog doživljaja u vožnji.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Drago mi je da si uspeo, ja sam podigao malo vise, stender ne mogu da koristim sad ali, kao sto i sam mozes da primetis polozaj sedenja je mnooogo bolji, upravljivost je takodje mnogo bolja, naleze u krivinama vrh, takodje obrati paznju na prenos snage na asfalt, ne razbaca snagu na razvlacenja vila na ubrzanju itd, bolje "crta" na brzinomeru i za kraj, estetski je neuporedivo lepsi..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Probao kako se ponasa na jakom kocenju?

 

pa ne znam sad bas na koliko jako kocenje mislis, probao sam prilicno jako da zakocim, nisam primetio nista cudno..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2024 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Da ne otvaram novu temu,nadam se da kolega nece zameriti...

Ja sam ovo uradio pre neki dan posle mnogo guglanja i prikupljanja informacija na specijalizovanim forumima za YZF1000R...

uradio tehnicki crtez i dao ga drugaru koji radi FEO Vreoci...

koske su uradjene od visokovrednog celicnog lima,ofarbane osnovnom bojom pa crnom jer ne volim sarenisanje na motoru,

debljine su 6mm,sirina rupa je 12mm,razmak je 156mm (fabricke su 165 ili 9mm duze) ...i ne kostaju nista...  :care:

nasao sam podatak da je maksimum za moj motor 155 mm i da za vise od toga mora da se menja zadnji amortizer sto mi nije bila opcija,

hteo sam da ostane ovaj fabricki jer je dobar a i onda je vec preskupa inesticija...

zamena je smesno laka i zahteva minimum alata tj dva kljuca 14 i 17 i krokodilka dizalica jer treba rasteretiti zadnju viljusku a nemam centralni stender...

ovim ''zahvatom'' sam dobio oko 5cm visi rep sto je prouzrokovalo,uz tvrdje punjenu prednju viljusku 15W uljem,i finim stelovanjem ogibljenja mnogo upravljiviji i stabilniji motor...

i lepsi naravno...

zao mi je sto nisam slikao ceo proces radova i stare i nove koske zajedno,poredjenja radi...bio sam isuvise nestrpljiv pa sam zaboravio... :)

motor je sada malo nagnutiji ali nogica nije prekratka,na asfaltu nije problem ali na mekanoj podlozi zahteva poturanje neceg tvrdjeg ispod...za svaki slucaj... ;)

 

generalno sam prezadovoljan,dobio sam bas ono sto sam  zeleo i zamislio... :jee:

 

 

post-25314-0-46109500-1461145563.jpg

 

post-25314-0-63789300-1461145572.jpg

 

post-25314-0-11299600-1461145583.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • V-Twin torque, 876 postova
  • Lokacija: Niš/Vladičin Han
  • Motocikl: Z1000SX 2015

Upravo takav efekat sam i ja dobio na banditu, malo je tvrdji motor, jer nisam popustio amortizer, ali generalno performanse su mnogo bolje... s tim sto sam ja podio moj maksimalno koliko moze da se ne narusi stabilnost motora, jeste nozica sad prilicno kraca ali uvek podmetnem nesto ispod, to je najmanji problem... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • R A M P A Š, 987 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: I opet... Suzuki :)

Ponašanje pri jakom kočenju, kod bandita, bi po meni trebalo da bude puno neutralnije.

 

pogotovo kad ga jaše dasa od 100+ kilograma.

 

Sada je težina bolje raspoređena na prednju osovinu, što dalje implicira da uz gušce ulje u štapovima, prednja kočnica može da zasija u punom sjaju 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8413 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

@SuperPOP, kolega gde mogu izraditi "koske" po tvom nacrtu (imas li ga jos uvek?), Vozim se u dvoje, valjalo bi malo podici zadnji kraj ali bih takodje sacuvao ulogu stendera.

Hvala, Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • R A M P A Š, 987 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: I opet... Suzuki :)

Svaka ozbiljnija mašinska radionica koja ima mogućnost preciznog sečenja to može izvesti... 

Screenshot_20180324-162744.png

 

Imam ovo i u dwg formatu. 

Ja sam sekao u Jeep Comercu na pančevačkom putu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Kolega lepo odradjeno  :takoje:
Ja bi samo da dodam info za one koji bi da rade ovo po nekoj svojoj visini. Ko oce da digne treba mu kraca koska, a ko da spusta treba duza. Treba paziti prilikom merenja ili racunjenja duzine jer se radi o malim razlikama, pa ako se preracuna dobice se enormni krajni reziltat.
I ekstremno los ulazak u krivinu:)

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2024 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Ja ponovo krecem u ovaj poduhvat, samo ovaj put na drugom motoru, Hayabusa je u pitanju tako da je svaka sugestija dobro dosla tj ako je neko radio vec i ima neke mere i dimenzije koski...:care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja